Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

εγω στο ειπα βρε χαζουλι!!!!.......αν θες υπαρχει και σε gel για επαληψη...σε cult καταστασεις....... :D;):whistling: :whistling: ;) θες να σου παραγγειλω?εχει οικονομικη συσκευασια..3 κιλα πεντοκιλο...

κ τι κανει αυτο?

ασχετο ανεστη το σηματακι το εβαψες η το αλλαξες?

Link to comment
Share on other sites

Σαββατο με βολευει καλυτερα αλλα και την Κυριακη δεν εχω προβλημα (αν και δουλευω το πρωι) απο της 14.00 και μετα ομως...

Συναντηση θα εχουμε, κακο ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

κ τι κανει αυτο?

ασχετο ανεστη το σηματακι το εβαψες η το αλλαξες?

αααα...αυτο ειναι διεγερτικο.......δεν μπορω να σου δωσω αλλες πληροφοριες..θα με μαλωσει ο activious...ειναι το μυστικο μας...

τα σηματακια οχι δεν τα εβαψα ουτε ειναι αλλα...επικαλυψη βινιλιου ειναι..

Link to comment
Share on other sites

αν θες για να μην κανουμε οφ τοπικ στειλε ενα πμ απο που το περνεις κ πως το περνας..

ο activious εβαλε φιμε μεμβρανη αν δεν κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ασχετο αλλά μιας κ ασχολείσται θα ξέρετε να μου πείτε. Όταν είμαι σταθερά με 4000, 4500 ή παραπάνω στροφές σε ανοιχτό δρόμο η τουρμπίνα είναι ανοιχτή (TSI 140) , δουλεύει συνέχεια ή οχι? κ αν ναι, αυτό αποτελεί πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ασχετο αλλά μιας κ ασχολείσται θα ξέρετε να μου πείτε. Όταν είμαι σταθερά με 4000, 4500 ή παραπάνω στροφές σε ανοιχτό δρόμο η τουρμπίνα είναι ανοιχτή (TSI 140) , δουλεύει συνέχεια ή οχι? κ αν ναι, αυτό αποτελεί πρόβλημα?

Μην κοιτας εμενα που του πινω το αιμα ;) και δουλευει η τουρμπινα συνεχως ;) .

Link to comment
Share on other sites

αν ανεβοκατεβαζεις το γκαζακι για να ακους την σκαστρα (ανταπτορα forge)πειραζει?

ΥΓ δεν πιστευω να βγαινεις κ εκτος εγγυησης

ΥΓ2 κοιτουσα το site της ABT για τα 170 αλογα κ 29 ροπη αν θυμαμαι καλα αλλα δεν ελεγε τιμη η τουλαχιστον δεν την ειδα

ξερει κανεις τπτ για τιμη?

Link to comment
Share on other sites

αν ανεβοκατεβαζεις το γκαζακι για να ακους την σκαστρα (ανταπτορα forge)πειραζει?

ΥΓ δεν πιστευω να βγαινεις κ εκτος εγγυησης

ΥΓ2 κοιτουσα το site της ABT για τα 170 αλογα κ 29 ροπη αν θυμαμαι καλα αλλα δεν ελεγε τιμη η τουλαχιστον δεν την ειδα

ξερει κανεις τπτ για τιμη?

δε νομιζω να παθαινει τιποτα το αμαξι...η τσεπη σου ισως παθαινει επειδη αυξανεις την καταναλωση...

Link to comment
Share on other sites

αν ανεβοκατεβαζεις το γκαζακι για να ακους την σκαστρα (ανταπτορα forge)πειραζει?

ΥΓ δεν πιστευω να βγαινεις κ εκτος εγγυησης

ΥΓ2 κοιτουσα το site της ABT για τα 170 αλογα κ 29 ροπη αν θυμαμαι καλα αλλα δεν ελεγε τιμη η τουλαχιστον δεν την ειδα

ξερει κανεις τπτ για τιμη?

Φίλε μου εγώ τους είχα στείλει mail και μου είχαν πει 1400 ευρω. Για το GT 170 αναφερομαι.

Μου είχαν στείλει και το σχετικό διάγραμμα ροπής και αλόγων ανα στροφές.Μιλάω πάντα για τν Ελληνικη αντιπροσωπία της ΑΒΤ που δεν έχει πολύ καιρο που άνοιξε (κανα χρονο). Με τη μετατροπή δίνει 210 άλογα και 29 κιλα ροπής ή ετσι λένε τουλαχιστον (μην με αρπαξει και κανεναςαπο το λαιμο δλδ). Επίσηςγια κάποιους εγκεφάλους ( MED 17.5 κτλ δεν ξερω και καλα τη διαφορα) βγάζουν τον εγκέφαλο και τον στέλνουν Γερμανία για προγραμματισμο. Αυτά αν ΄μάθεις κάτι παραπάνω ενημερωσε με γιατι με ενδιαφερει (κυρίως με δελεάζει ηροπή βέβαια με αποθαρρυνει τιμη)!

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
δίνει 210 άλογα και 29 κιλα ροπής ή ετσι λένε τουλαχιστον (μην με αρπαξει και κανεναςαπο το λαιμο δλδ).

Τον έχετε τρομάξει τον κόσμο όλοι με "επιφυλάξεις" ποστάρουν.... :lol:

Πολλά λεφτά. Και να πεις ότι δεν υπάρχουν εναλλακτικές , αφού υπάρχουν ;) .

Link to comment
Share on other sites

Τον έχετε τρομάξει τον κόσμο όλοι με "επιφυλάξεις" ποστάρουν.... :lol:

Πολλά λεφτά. Και να πεις ότι δεν υπάρχουν εναλλακτικές , αφού υπάρχουν :lol: .

Μωρε εναλλακτικες υπαρχουν, χρηματα δεν υπαρχουν ;):lol: (τουλαχιστον εγω)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ τους είχα στείλει mail και μου είχαν πει 1400 ευρω. Για το GT 170 αναφερομαι.

Μου είχαν στείλει και το σχετικό διάγραμμα ροπής και αλόγων ανα στροφές.Μιλάω πάντα για τν Ελληνικη αντιπροσωπία της ΑΒΤ που δεν έχει πολύ καιρο που άνοιξε (κανα χρονο). Με τη μετατροπή δίνει 210 άλογα και 29 κιλα ροπής ή ετσι λένε τουλαχιστον (μην με αρπαξει και κανεναςαπο το λαιμο δλδ). Επίσηςγια κάποιους εγκεφάλους ( MED 17.5 κτλ δεν ξερω και καλα τη διαφορα) βγάζουν τον εγκέφαλο και τον στέλνουν Γερμανία για προγραμματισμο. Αυτά αν ΄μάθεις κάτι παραπάνω ενημερωσε με γιατι με ενδιαφερει (κυρίως με δελεάζει ηροπή βέβαια με αποθαρρυνει τιμη)!

Γεια σου φιλε και εγω εωδιαφερομαι για προγραμμα και τα ψαχνω ολα.Ειχα καταληξει στο revo αλλα της abt με προβληματισε τωρα.Μπορεις να μου πες που βρηκες αυτες τις πληροφοριες για τις επιδοσεις του προγραμματος και τα διαγραμματα ή να μου στειλεις με pm καπως;

Link to comment
Share on other sites

αν ανεβοκατεβαζεις το γκαζακι για να ακους την σκαστρα (ανταπτορα forge)πειραζει?

ΥΓ δεν πιστευω να βγαινεις κ εκτος εγγυησης

ΥΓ2 κοιτουσα το site της ABT για τα 170 αλογα κ 29 ροπη αν θυμαμαι καλα αλλα δεν ελεγε τιμη η τουλαχιστον δεν την ειδα

ξερει κανεις τπτ για τιμη?

Για tsi 140 σε 170 1550ευρώ, σε 210 3600ευρω. Στη δεύτερη περίπτωση στη τιμή είναι κ αλλαγή σε φρένα. Ο εγκέφαλος πάει Γερμανία, το αμάξι 3 μέρες συνεργείο. Δεν γνωρίζω το τελικό αποτέλεσμα στο δρόμο αλλά σαν εταιρεία πολυ σοβαρή, κ βέβαια ακριβή!!

Link to comment
Share on other sites

Τον έχετε τρομάξει τον κόσμο

Ποιός μιλάει..... :lol: :lol: :lol::whistling::lol:

Μωρε εναλλακτικες υπαρχουν, χρηματα δεν υπαρχουν ;):lol: (τουλαχιστον εγω)

Σιγά-σιγά,τα βάζεις στην άκρη και όταν έχεις κάποιο αξιόλογο ποσόν,τα "σπρώχνεις"..... :lol:

Για tsi 140 σε 170 1550ευρώ, σε 210 3600ευρω. Στη δεύτερη περίπτωση στη τιμή είναι κ αλλαγή σε φρένα. Ο εγκέφαλος πάει Γερμανία, το αμάξι 3 μέρες συνεργείο. Δεν γνωρίζω το τελικό αποτέλεσμα στο δρόμο αλλά σαν εταιρεία πολυ σοβαρή, κ βέβαια ακριβή!!

Η πρώτη περίπτωση είναι καλή μιας και τα 170 άλογα είναι ασφαλή για Light Turbo αυτοκίνητο.

Τη δεύτερη δεν θα την επέλεγα γιατί η τουρμπίνα θα δουλεύει στο όριο και υπάρχει κίνδυνος να την πάρεις στο χέρι.Συν το ότι είναι 1400 κυβικά,για όποιον καταλαβαίνει τι σημαίνει αυτο.. :lol:

Edited by PerisVT
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ2 κοιτουσα το site της ABT για τα 170 αλογα κ 29 ροπη αν θυμαμαι καλα αλλα δεν ελεγε τιμη η τουλαχιστον δεν την ειδα

ξερει κανεις τπτ για τιμη?

...δεν παίζει....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε και εγω εωδιαφερομαι για προγραμμα και τα ψαχνω ολα.Ειχα καταληξει στο revo αλλα της abt με προβληματισε τωρα.Μπορεις να μου πες που βρηκες αυτες τις πληροφοριες για τις επιδοσεις του προγραμματος και τα διαγραμματα ή να μου στειλεις με pm καπως;

Σας παραθέτω επακριβώς την απαντηση στο e-mail που μου είχαν στείλει στην ερώτηση μου όσον αφορά την αναβάθμιση του golf GT 170.

Σας ευχαριστούμε για τον εδιαφέρον που εκδηλώσατε για την εταιρεία Abt-sportsline. Με μεγάλη μου χαρά σας ανακοινώνω ότι η Αbt of Greece

σαν αποκλειστικός αντιπρόσωπος του Abt στην Ελλάδα βρίσκεται πλέον κοντά σας.Η έδρα της εταιρίαs μας είναι στα Σπάτα με νέες εγκαταστάσεις

(showroom-service-accessories,συνολικής επιφάνειας 800 τ.μ) που σχεδιάσαμε και κατασκευάσαμε με σκοπό να αποτελέσουμε πρότυπο για τα ελληνικά δεδομένα.

Σε απάντηση του ερωτήματος σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι για την αναβαθμιση του κιν ητήρα του golf tsi 1.4 gt από 170hp σε 210hp το κόστος ανέρχεται στα 1450€ .Η εγγύηση που δίνεται είναι δύο (2) χρόνια για την ECU (εγκέφαλος).Δοκιμαστικό προγραμμα δεν παρέχεται.Η διαδικασία αναπρογραμματισμού διαρκεί από 3 ώρες εως 1 εβδομάδα(σε κάποιες περιπτώσεις εγκεφάλων χρειάζεται μεταφορά στην Γερμανία οπου και εκεί πραγματοποιείται).Η εγγυήση του εργοστασίου παύει να ισχύει .

Είμαστε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία

Σας ευχαριστούμε

************************

.....ΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

ΑΒΤ ΟF GREECE

Θεωρώ ότι για ελληνική εταιρία ήταν πολύ εξυπηρετικοι και απάντησαν αμεσα στο e-mail μου πράγμα που δεν είναι ιδιαίτερα σύνηθες όσον αφορά την ηλεκτρονική αλληλογραφία!

Αυτά από εμενα αν γνωρίσεις κάποιος κάτι νεώτερο (γιατι η επικοινωνία εγινε στις 03/06/2008) ας ενημερώσει!!

1K0_114_210_BLG_Schalter_Export_E_1_.pdf

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει αναφερθεί παλιότερα αλλά για εμάς με τα 140αρια που θέλουμε ένα πιο light πρόγραμμα εκεί γύρω στα 170hp, το πρόγραμμα του παζαρόπουλου τι λέει? το έχει φορέσει κανείς? είναι κ το ότι έχεις σίγουρη την εγγύηση, μετράει αυτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Για tsi 140 σε 170 1550ευρώ, σε 210 3600ευρω. Στη δεύτερη περίπτωση στη τιμή είναι κ αλλαγή σε φρένα. Ο εγκέφαλος πάει Γερμανία, το αμάξι 3 μέρες συνεργείο. Δεν γνωρίζω το τελικό αποτέλεσμα στο δρόμο αλλά σαν εταιρεία πολυ σοβαρή, κ βέβαια ακριβή!!

Μήπως αναφερέσαι στην Β&Β και όχι στην ΑΒΤ?

Εκτός κι αν για τα 140αρια έχουν έτσι τα δεδομένα.... (με κάθε επιφύλαξη)!

Link to comment
Share on other sites

ποσοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο ?

Να δώ ποιός "έξυπνος" θα πάει να δώσει 3600

μαζι σου.πολλα τα λεφτα και δεν βλεπω τον λογο...τα φρενα;δεν εχω δει ακομα τις καμπυλες τησ abt παντως της revo ειναι πολυ καλες και σε νουμερα λιγο πιο χαμηλα(205ps,27,1ροπη) με λιγοτερα λεφτα και σε λιγοτερο χρονο.οσο γαι τα φρενα υπαρχοθν αρκετα απο μαμα gti ελαφρως μεταχειρισμενα σε πολυ καλυτερη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ τους είχα στείλει mail και μου είχαν πει 1400 ευρω. Για το GT 170 αναφερομαι.

Μου είχαν στείλει και το σχετικό διάγραμμα ροπής και αλόγων ανα στροφές.Μιλάω πάντα για τν Ελληνικη αντιπροσωπία της ΑΒΤ που δεν έχει πολύ καιρο που άνοιξε (κανα χρονο). Με τη μετατροπή δίνει 210 άλογα και 29 κιλα ροπής ή ετσι λένε τουλαχιστον (μην με αρπαξει και κανεναςαπο το λαιμο δλδ). Επίσηςγια κάποιους εγκεφάλους ( MED 17.5 κτλ δεν ξερω και καλα τη διαφορα) βγάζουν τον εγκέφαλο και τον στέλνουν Γερμανία για προγραμματισμο. Αυτά αν ΄μάθεις κάτι παραπάνω ενημερωσε με γιατι με ενδιαφερει (κυρίως με δελεάζει ηροπή βέβαια με αποθαρρυνει τιμη)!

Ετσι μου ειπαν και εμενα 1400 Ε και ο εγκεφαλος στην Γερμανια!!!! :unsure::rolleyes:

1400 Ε!!! ;):lol: Ρε παιδια τι νομιζουν αυτοι οτι κανουν αυτοι διαφορετικο απο τους αλλους και θελουν 1400 Ε !!!

Ασε ρε ας βρουν κανα αλλο κοροιδο ... closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.