Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

βρε παιδια 1 ποσταρισμα εκανα και ορματε ετσι??

για τον εκκεντροφορο συγουρα ο Β ειναι καλυτερος.αυτο γιατι οι καλοι προγραμματιστες ζητουν αντικατασταση απο τον πελατη για 1 σταδιο.πολλες φορεσ ριχνουν 0.5 την πιεση και καταφερνουν τα ιδια αλογα.

δεν περιμενα να με ειρωνευτουν καποιοι για το πατηρακι-καπελακι κτλ..(ετσι κι αλλιως τα TSi δεν εχουν τετοιο πραγμα-τεχνολογια)

θα σας παρακαλεσω να μην ειρωνευεστε-καλυτερο ειναι να μην απαντατε.αυτο ισχυει τουλαχιστον για μενα.

ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ Μ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑ.

1υ.γ.Puck στη Ν.Αφρικη η VW εχει μεγαλο εργοστασιο οπου φτιαχνει GTI κ.α. ψαξε το λιγο...

2υ.γ. δεν γραφτηκα στο κλαμπ για να μαλωνω και ελπιζω οτι δεν ειμαι ο μονος.

ευχαριστω,ειρηνη

Edited by JimQ
Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Όσο καιρό γράφω στο forum.....βλέπω ότι:

Αν δεν ήταν 9-10 άτομα εδώ μέσα να μας βάζουν στην θέση μας, τα TSi ήδη θα είχαν φτάσει τα 500 άλογα και τα GTi θα περνούσαν Bugatti.

Όταν πρωτομπήκα εδώ νόμιζα ότι τα ήξερα όλα επειδή είχα 2 Golf, είχα διαβάσει ένα βιβλίο "Τεχνολογία Αυτοκινήτου" και έπαιρνα κάθε μήνα το Power Techniques. Λοιπόν μέσα από τα γραφόμενα των ατόμων αυτών κατάλαβα ότι σκατά ήξερα.

Έχουν κάποιον ιδιαίτερο στυλ σε αυτά που γράφουν όπως τα γράφουν αλλά γιατί δεν ξεδιαλέγετε αυτά που προσπαθούν να σας πουν?

Εγώ πλέον μασάω και δεν μιλάω και αν χρειαστώ βοήθεια για το Golf ξέρω από ποιους θα ζητήσω.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια μέλη ανέφεραν πως δεν υπάρχουν admins or something.

Δυστυχώς για ορισμένους, όλοι μας έχουμε και προσωπική ζωή και δεν γίνεται κάθε φορά που θα περνάμε μπροστά από οθόνη υπολογιστή να μπαίνουμε συνέχεια στο Forum.

Η ώρα είναι 3 παρά 5 και μπήκα εδώ και 40' γιατί είχα πρόβλημα στην δουλειά μου (telco) αλλά επειδή ένα μέλος μπήκε στον κόπο να μου στείλει ένα π.μ. ότι έχουμε και πάλι πρόβλημα εδώ ε μπήκα να το δω.

Που θέλω να καταλήξω με τα παραπάνω; Θερμή παράκληση προς τους "νορμάλ" εδώ μέσα, εφόσον παρατηρείτε πως γίνεται της π**τάνας το κάγκελο εδώ, ε στείλτε ένα ρημαδιασμένο π.μ. ή έστω κάντε ένα report.

Και στο θέμα μας τώρα επειδή μου έχετε σκοτίσει τον έρωτα οι γνωστοί εμπλεκόμενοι εδώ, το θέμα κλειδώνει και αφού το καθαρίσω και πέσουν από 20% τουλάχιστον & no posting ability για 10 ημέρες σε ΟΛΟΥΣ τους εμπλεκόμενους (επειδή με αγνοήσατε σε προηγούμενο post μου), θα ανοίξει και πάλι.

..τουλάχιστον με το 20-20 ε θα φτάσετε στο ban ορισμένοι να ησυχάσουμε, άντε γιατί αρκετά ανεκτικός είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που ανοιγω ξανα τοπικ Κωστα αλλα δεν μπορουμε να την πληρωνουμε εμεις οι κατοχοι TSI ξανα την νυφη για μερικους "εξυπνακηδες".Αν ενδιαφερεσαι (που ξερω οτι ναι) κοψε αυτους και οχι εμας που ειμαστε πανω απο 100 μελη

τα τοπικ "εφτασαν τα 200αρια" και "βελτιωση σε K04" συνεχιζουν εδω

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που ανοιγω ξανα τοπικ Κωστα αλλα δεν μπορουμε να την πληρωνουμε εμεις οι κατοχοι TSI ξανα την νυφη για μερικους "εξυπνακηδες".Αν ενδιαφερεσαι (που ξερω οτι ναι) κοψε αυτους και οχι εμας που ειμαστε πανω απο 100 μελη

τα τοπικ "εφτασαν τα 200αρια" και "βελτιωση σε K04" συνεχιζουν εδω

μεχρι να βρεθει λυση με την αντλια k04 δεν μπαινει σε tsi... η αντλια στεγνωνει ψηλα οποτε ειναι ανουσιο να μπει αλλη τουρμπινα

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που ανοιγω ξανα τοπικ Κωστα αλλα δεν μπορουμε να την πληρωνουμε εμεις οι κατοχοι TSI ξανα την νυφη για μερικους "εξυπνακηδες".Αν ενδιαφερεσαι (που ξερω οτι ναι) κοψε αυτους και οχι εμας που ειμαστε πανω απο 100 μελη

τα τοπικ "εφτασαν τα 200αρια" και "βελτιωση σε K04" συνεχιζουν εδω

και γω λεω τι εγινε...???αμα πια!

Link to comment
Share on other sites

Εισαγωγή Simota για Gt - Tsi έχει φορέσει κανείς ?

Έχουμε εντυπώσεις δυναμομέτρηση τιμές ?

Carbon Intake

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Εισαγωγή Simota για Gt - Tsi έχει φορέσει κανείς ?

Έχουμε εντυπώσεις δυναμομέτρηση τιμές ?

Carbon Intake

Μπα για φιλτρο ελευθερας με βλεπω μολις συμπληρωσω τις 15000χλμ. Πιθανοτατα ΚΝ. Ειδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Μπα για φιλτρο ελευθερας με βλεπω μολις συμπληρωσω τις 15000χλμ. Πιθανοτατα ΚΝ. Ειδωμεν.

Δεν δίνει καθόλου να ξέρεις. Μόνο αναπνοή

Link to comment
Share on other sites

Μπα για φιλτρο ελευθερας με βλεπω μολις συμπληρωσω τις 15000χλμ. Πιθανοτατα ΚΝ. Ειδωμεν.

Το εχω βαλει και εγω και μην νομιζεις δεν δινει σχεδον τιποτα. Το μονο καλο ειναι οτι το κρατας και δεν ειναι σαν το χαρτινο που το σχιζεις και το πετας. Το μονο που σου δινει ειναι μονο 1 ανεπεσθητο σχεδον μπαμ στα κατεβασματα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το αντίστοιχο θέμα κλειδώθηκε και θερμοπαρακαλώ να κλειδωθέι και αυτό για να μη γίνει Π@@να ποστάρω να πω τα αποτελέσματα του προγράμματός που έβαλα καθώς το αφησα στη μέση. Αν κ εχω GT πραγματικα το πρόγραμμα κάνει ΠΑΡΑ πολύ καλή δουλειά. Ευχαριστώ τα παιδιά στην Overload και όσους απο εδω μέσα με βοήθησαν και με ενημέρωσαν για το τι παίζει με τον κινητήρα αυτόν και τα προγράμματα.

Πολλές καλές και γρήγορες βόλτες σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το αντίστοιχο θέμα κλειδώθηκε και θερμοπαρακαλώ να κλειδωθέι και αυτό για να μη γίνει Π@@να ποστάρω να πω τα αποτελέσματα του προγράμματός που έβαλα καθώς το αφησα στη μέση. Αν κ εχω GT πραγματικα το πρόγραμμα κάνει ΠΑΡΑ πολύ καλή δουλειά. Ευχαριστώ τα παιδιά στην Overload και όσους απο εδω μέσα με βοήθησαν και με ενημέρωσαν για το τι παίζει με τον κινητήρα αυτόν και τα προγράμματα.

Πολλές καλές και γρήγορες βόλτες σε όλους!

Ευχαριστούμε φίλος αν και δε χρειάζονταν να ανοίξεις καινούριο θέμα. Έχει ανοιχτεί το "βελτίωση Tsi - Gt" αν κοιτάξεις πριν από το δικό σου που είναι η συνέχεια του θέματος που έκλεισε ;) .

Οπότε αν θες απάντησε μας εκεί (για δυναμομέτρηση, τι σου είπαν για τον κινητήρα κτλ κτλ)

Υ.Γ. σου εύχομαι καλά σκισίματα και πολλά χλμ χωρίς προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνει καθόλου να ξέρεις. Μόνο αναπνοή

Το ξερω οτι δεν δινει, ακριβως οπως το ειπες, μονο για την αναπνοη λεω να το βαλω.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω εδώ το θέμα που άνοιξα πριν. Δυναμομέτρηση δε του έχω κάνει ακόμα αλλά ένα έχω να πω.

Μπορεί να μην ένιωσα τον ενθουσιασμό των TSiδων αρχικά καθώς ξεκινούσα απο υψηλότερη ιπποδύναμη απο αυτούς αλλα η διαφορά στη δύναμη ψηλά ιδιαίτερα σε 5η και 6η ειναι πολυ αισθητή.

Μου δίνει την εντύπωση η 6η οτι τραβάει σαν την "μαμα 5η".. Αυτό μου φτάνει εμένα. Βέβαια θα πάω και στο maha για ένα τεστάκι έτσι για το τυπικό του θέματος. Όσο κ να μου δείξει εγώ είμαι ευχαριστημένος διότι αυτό που ήθελα να πετύχω το πέτυχα επακριβώς, οπότε δε θα κολήσω στο νούμερο για 2 πανω 2 κάτω.

Υ.Γ. Ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας.. τώρα η αξιοπιστία μένει να αποδειχθεί μόνο σε βάθος χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Απότι ρώτησα τελικά η simota δεν ήρθε ακόμα στην Ελλάδα γιορτές μου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Απότι ρώτησα τελικά η simota δεν ήρθε ακόμα στην Ελλάδα γιορτές μου είπαν.

όντως. θα υπάρξουν σύντομα νέα σχετικά με τα simota. Εγω έχω ενα ΚΝ και μάλλον πάω για το μικρό bmc διότι μου είπε ο προγραμματιστής μου ότι ψιλά θα είμαι ακόμα καλύτερα.

¶σχετο αν κάποιος απο εσας ήταν χτες με ενα GT μαύρο στην εθνική προς χαλκίδα κατα τις 5 παρά ας γράψει ενα pm η ενα ποστ εδω

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας.. τώρα η αξιοπιστία μένει να αποδειχθεί μόνο σε βάθος χρόνου.

....Από το στόμα σου και στου θεού το αυτί....Πάντως είμαι αισιόδοξος....

Link to comment
Share on other sites

όντως. θα υπάρξουν σύντομα νέα σχετικά με τα simota. Εγω έχω ενα ΚΝ και μάλλον πάω για το μικρό bmc διότι μου είπε ο προγραμματιστής μου ότι ψιλά θα είμαι ακόμα καλύτερα.

¶σχετο αν κάποιος απο εσας ήταν χτες με ενα GT μαύρο στην εθνική προς χαλκίδα κατα τις 5 παρά ας γράψει ενα pm η ενα ποστ εδω

μικρο BMC?γιατι μικρο?απο οτι ξερω το μεγαλο πρεπει να φορεσεις (απο οτι καταλαβα εισαι GT)

ο κωδικος για τα GTαν θυμαμαι καλα κοιταξε το στο site της ειναι BMC CDASP 29

Βεβαια δεν ξερω τι θα πεχτει με τον MAF αλλα σιγουρα τα μαστορια σου θα ξερουν

Link to comment
Share on other sites

μικρο BMC?γιατι μικρο?απο οτι ξερω το μεγαλο πρεπει να φορεσεις (απο οτι καταλαβα εισαι GT)

ο κωδικος για τα GTαν θυμαμαι καλα κοιταξε το στο site της ειναι BMC CDASP 29

Βεβαια δεν ξερω τι θα πεχτει με τον MAF αλλα σιγουρα τα μαστορια σου θα ξερουν

Ναι το θέμα του maf λυνεται σχετικά εύκολα. Το μεγάλο χωράει? πιο σύσκολο είναι το χωροταξικο...

σκέφτηκα για το μικρό για να διατηρήσω τη μικρη σκουπιτσα που έχει τώρα ωστε να μη τραβω άλλους σωλήνες κλπ

Πάντως φίλε μου ορίστε τι λέει το site. Track usage only λεει..

CARBON DYNAMIC AIRBOX - SPECIAL VERSION

WARNING: This product is made for track usage only and is not intended by the manufacturer for use on public streets or highway.

To be fitted by trained mechanical personel only.

Αυτο σημαίνει τίποτα ή είναι οι κλασσικές αμερικανικού τύπου βλακείες για ασφάλεια κλπ?

Edited by cfdms69
Link to comment
Share on other sites

Ναι το θέμα του maf λυνεται σχετικά εύκολα. Το μεγάλο χωράει? πιο σύσκολο είναι το χωροταξικο...

σκέφτηκα για το μικρό για να διατηρήσω τη μικρη σκουπιτσα που έχει τώρα ωστε να μη τραβω άλλους σωλήνες κλπ

Πάντως φίλε μου ορίστε τι λέει το site. Track usage only λεει..

CARBON DYNAMIC AIRBOX - SPECIAL VERSION

WARNING: This product is made for track usage only and is not intended by the manufacturer for use on public streets or highway.

To be fitted by trained mechanical personel only.

Αυτο σημαίνει τίποτα ή είναι οι κλασσικές αμερικανικού τύπου βλακείες για ασφάλεια κλπ?

εχουνε maf τα tsi??? νομιζω οτι εχουνε map... διορθωστε με αν κανω λαθος...

Link to comment
Share on other sites

το εχω ακούσει οτι δεν υπαρχει maf αλλα δε μπορώ να πάρω θέση διότι δε το έχω ψάξει.

νομιζω πως εχουν μαπ.αυτο γιατι οταν εβαλα στο τσι μου χοανη δεν εκανε ανταπτεισον οπως τα διλιτρα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.