Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Ευχαριστω ολα τα παιδια για τα καλα τους λογια

Ολοι λοιπον την κυριακη για να παρουμε ματι καμια μηχανη caputsino !!!

Γιαννη επιδη πολλα παιδια δεν εχουν καταλαβει ακομα το μερος στειλτους pm να μην χαθουνε

11:00 ειναι λιγο νωρις για εμας που θα ερθουμε απο μακρια , να πουμε 12 με 1 ;

Billy αν τα καταφερω και κατεβω θα παμε μαζι

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου δωσετε καμμια πληροφορια που θα γινει η συναντηση? θελω να ανεβω και εγω απο Ναυπλιο. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το τοπο συναντησης θα σας το στειλει ο JOVANNI ( Ετσι Γιαννακη αγορι μου ;;;; )

Θα εχουμε κατα πασα πιθανοτητα και τον Νικολα με το μαυρο TSI με τα 230++ hp καθως και τον Αποστολη που αν καταφερει θα φερει και το ΤΟΥΜΠΑΝΟ TSI των 270 hp !!!!!! ( το εχει ακομα συνεργειο )

Οποτε καταλαβαινετε τι εχει να παιχτει..................ΠΟΛΕΜΟΣ !!!!!

ΥΓ τις καμερες μην ξεχασετε ρεεεεεεε !!!

Edited by Nik GT
Link to comment
Share on other sites

μην χασεις εσυ... :):wacko: :wacko:

αν δεν παει παρνασσο θα ερθει... μιλησαμε!

Γ..ω τον παρνασσο !!! Πες του να αφησει το σκι και να ρθει για Ξεσκι !!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεσω θα ρθω και γω αν και το κοβω να χουν βαλει συρματοπλεγματα και τοιχους για να κοπει η ολη φαση!!!Αμα κουμπωσουμε 4η θα μαστε αρχοντες.

Θα την κουμπώσουμε Αλέξη μου! 12:00 λοιπόν είναι καλά γιατί μερικοί φαίνεται έχουν σκοπό να ξενυχτήσουν το Σαββάτο!

Link to comment
Share on other sites

εχω να ανακοινωσω ενα "δυσαρεστο" γεγονος... το αμαξι του αποστολη το k04 project οχι μονο δεν ανατιναχθηκε αλλα δουλευει με 1.8 οβερ παρακαλω και 1.4 στον κοφτη και παει παρα παρα παρα πολυ καλα! συμφωνα με λογκς απο βαγκ κομ εδειξε 257.6 αλογα αλλα εντος εβδομαδος θα παει και δυναμομετρο... αναμενετε αποτελεσματα :D

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ασχοληθεί με τις αντιστρεπτικές του Tsi ?

Τι παχος έχουν στο Gti ? Tsi ?

Link to comment
Share on other sites

εχω να ανακοινωσω ενα "δυσαρεστο" γεγονος... το αμαξι του αποστολη το k04 project οχι μονο δεν ανατιναχθηκε αλλα δουλευει με 1.8 οβερ παρακαλω και 1.4 στον κοφτη και παει παρα παρα παρα πολυ καλα! συμφωνα με λογκς απο βαγκ κομ εδειξε 257.6 αλογα αλλα εντος εβδομαδος θα παει και δυναμομετρο... αναμενετε αποτελεσματα :ninja:

Φίλε "infected" τον είδα και εγω τον "πυραυλο" του Αποστόλη και το αυτοκίνητο στον δρόμο δείχνει πολύ δυνατό!!!!

Πολυ σημαντικό που κάτι τέτοιο βγάνει από Ελληνικά χέρια.....

Δυστυχώς κάποιοι στο forum θα στεναχωρηθούν για την επιτυχία του project.....ας προσεχαν!

Ελπίζω να το έχουμε αύριο τον Αποστόλη μαζί μας.....

Μένει μόνο να επιβεβαιωθεί τι σημείο συνάντησης γιατί δεν βρίσκω τίποτα στο internet ακόμα...

Γιώργο, Νίκο έχετε καμιά εναλλακτική τοποθεσία?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ρε παιδιά τελικά τι κάναμε με το μέρος plz ρίξτε και από εδώ κανένα πμ. και κάτι ακόμα θέλω να κάνω εξάτμιση έχετε κάτι στο νου σας εκτός από μιλτεκ γιατί πάει κοντά 2000 και έχω ακούσει ότι έξω είναι πολύ πιο φθηνές( δεν το έχω δει ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

Καντε λιγο υπομονη γιατι εχουμε προβλημα με το πρωτο μερος που λεγαμε να παμε, και το ψαχνουμε .

Αν εχει καποιος να προτεινει καποιο ησυχο και ανοιχτο μερος ας στειλει pm

Link to comment
Share on other sites

Πιστευεις παντως με εξατμιση να δω καμια 200αρια αλογακια σε αξιοπιστο δυναμομετρο? Το αμαξακι σου παντωσ μου αρεσε πολυ. Σε σχεση με το αλλο το παιδι τον φιλο σου με το gti με το προγραμμα πωσ πας? Εισαι σχετικα κοντα του? Τι πιεση δουλευεις?

φιλε μου,εχεις βαλει προγραμμα και δεν εχεις 200 αλογα??? 205 δεν λενε οτι παει με το προγραμμα??? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου,εχεις βαλει προγραμμα και δεν εχεις 200 αλογα??? 205 δεν λενε οτι παει με το προγραμμα??? :ninja:

κοίτα αυτό είναι σχετικό τα δυναμόμετρα μετράνε στρόφαλο από όσο ξέρω(διορθώστε με αν κάνω λάθος) άρα στον τροχό 8α είναι λιγότερο τέλος πάντων το ότι σου λέει ο προγραμματιστής 205 δεν πάει να πει ότι 8α είναι 205 τώρα με το δίκιο σου θα μου πεις μα εγώ πληρώνω 205 άπλα θέλει πολύ ψάξιμο. πχ πείρα κάπου δεν θέλω να αναφέρω όνομα για εξάτμιση και μου είπε "θα πάρεις 25 άλογα κάτσε ρε μαν τι είναι τα άλογα στραγάλια α

Link to comment
Share on other sites

πείρα κάπου δεν θέλω να αναφέρω όνομα για εξάτμιση και μου είπε "θα πάρεις 25 άλογα κάτσε ρε μαν τι είναι τα άλογα στραγάλια α

Ποσα :ninja::( ??? Μην μου πεις οτι θα βαλεις εξατμιση σε επαγγελματια που σου λεει οτι θα παρεις 25 αλογα ???

Link to comment
Share on other sites

Ποσα :o :o ??? Μην μου πεις οτι θα βαλεις εξατμιση σε επαγγελματια που σου λεει οτι θα παρεις 25 αλογα ???

Όχι βέβαια άκου 25 άλογα τι είναι τέλος πάντων ψάχνω λύσης έχεις να προτείνεις κάτι γιατί έχω αγανακτήσει dizzy2.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν λυσεις,απο χειροποιητες μεχρι επωνυμες. Το θεμα ειναι ποσα λεφτα θες να δωσεις...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου,εχεις βαλει προγραμμα και δεν εχεις 200 αλογα??? 205 δεν λενε οτι παει με το προγραμμα??? :o

Eτσι λενε αλλα επειδη εχω ενα θεμα με τη σκαστρα μου (εχει σπασει) και δεν το εχω δυναμομετρησει ακομα ειμαι επιφυλακτικος για τα 200-205 γιατι δεν το νιωθω στο δρομο για τοσα. Οταν τη τεταρτη θα την αλλαξω αν δω διαφορα θα ξαναγραψω. Παντως τωρα 200αλογα με πιεση να χανω απο σκαστρα δεν ειναι το αμαξι,αυτο το νιωθω. Εγω παντως θα ειμαι ικανοποιημενος αν οταν βαλω και εξατμιση και το δυναμομετρησω μου δειξει 205 αλογακια.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπαν οτι απο downpipe και πισω και με τον δικο μου καταλυτη πανω θα παρω 10-15 ατια επιπλεον και μου φανηκε αρκετα λογικο. Τα 25 αλογα που προαναφερθηκαν ομως κατα τη γνωμη μου ειναι πολλα. εχει δυναμομετρησει κανεις τςι 1ου σταδιου (φπε) να δουμε ποσα αλογακια βγαζουν τελικα? Πιστευω 210-230 ειναι καλα ε? Μην ρισκαρουμε και με την αξιοπιστια!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.