Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

παιδια μην ξεχασετε να μας δωσετε πληροφοριες για αυριο

Η έκθεση είναι εκεί και περιμένει να την επισκεφτούμε το τσέκαρα πήγα από εκεί σήμερα οπότε περιμέντε pm.

Link to comment
Share on other sites

Η έκθεση είναι εκεί και περιμένει να την επισκεφτούμε το τσέκαρα πήγα από εκεί σήμερα οπότε περιμέντε pm.

Ρίξε κι από δω κανένα πμ φίλε μήπως έρθω κι εγώ (για πρώτη φορά) :D

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν λυσεις,απο χειροποιητες μεχρι επωνυμες. Το θεμα ειναι ποσα λεφτα θες να δωσεις...

απο 1200 έως 1300 ναι μια καλή τιμή αλλά όχι 2000 που κάνει η μιλτεκ και στην τελική αν την φέρεις από έξω είναι φθηνότερη κατά πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολα τα παιδια για τα καλα τους λογια

Ολοι λοιπον την κυριακη για να παρουμε ματι καμια μηχανη caputsino !!!

Γιαννη επιδη πολλα παιδια δεν εχουν καταλαβει ακομα το μερος στειλτους pm να μην χαθουνε

11:00 ειναι λιγο νωρις για εμας που θα ερθουμε απο μακρια , να πουμε 12 με 1 ;

Billy αν τα καταφερω και κατεβω θα παμε μαζι

Νικο θα κατεβουμε μαζι κατα τις 12 ??? Να κοιμηθουμε και λιγο .. :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Είμαι άλλος ένας προς το παρών ευτυχής κάτοχος Golf tsi Gt sport που διψάει να δώσει λίγη επιπλέον δύναμη στο κινητήρα του..

Κατόπιν κάποιας έρευνας αγοράς για πρόγραμμα που προηγήθηκε για REVO στους νομούς Θεσ/νίκης και Χαλκιδικής εντόπισα διαφορές στις τιμές αγοράς και εδώ θέλω τη βοήθειά σας..

Στην group tech Kotzamanidis (Θεσσαλονίκη) η τιμή του προγράμματος μαζί με το χειριστήριο αλλαγής σε stock περίπου στα 1000¤.

Στα Ν.Μουδανιά VW-AUDI Arzoumanidis ζητάνε σαν αρχική τιμή 1200¤ και με το χειριστήριο 1500¤....

Προς τί η τόσο μεγάλη διαφορά τιμής; Στην ερώτησή μου αυτή προς τους τελευταίους μου είπαν ότι στο χειριστήριο υπάρχουν 9 στάδια ρυθμίσεων σε αντίθεση με το απλό (το οποίο και δεν διαθέτουν), αλλά στην πραγματικότητα λειτουργούν μόνο οι δύο (stock και tuned 200ps σύμφωνα με έναν φίλο μου που το πέρασε)...Είναι λογικό κάτι τέτοιο;Μήπως απλά πουλάνε παραμύθι και εκμεταλλεύονται το γεγονός ότι είναι αντιπροσωπεία της Volkswagen;

Και γιατί να δώσω 500¤ επιπλέον για λειτουργίες που στην πραγματικότητα δεν υφίστανται;Τα επιπλέον 7 στάδια προς τί;Στην τελευταία ερώτηση απλά κουνούσαν τα κεφάλια τους αδιάφορα προσπαθώντας να αποφύγουν την απάντηση ή απλά δεν γνώριζαν..

Υπάρχει όντως κάτι τέτοιο που μπορείς να αυξομειώνεις την ισχύ (γιατί μάλλον κάτι τέτοιο φαντάζομαι οτι είναι) ή πρόλογος για να κοροιδεύουν τον κόσμο και στο τέλος να την πατάνε;..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Είμαι άλλος ένας προς το παρών ευτυχής κάτοχος Golf tsi Gt sport που διψάει να δώσει λίγη επιπλέον δύναμη στο κινητήρα του..

Κατόπιν κάποιας έρευνας αγοράς για πρόγραμμα που προηγήθηκε για REVO στους νομούς Θεσ/νίκης και Χαλκιδικής εντόπισα διαφορές στις τιμές αγοράς και εδώ θέλω τη βοήθειά σας..

Στην group tech Kotzamanidis (Θεσσαλονίκη) η τιμή του προγράμματος μαζί με το χειριστήριο αλλαγής σε stock περίπου στα 1000¤.

Στα Ν.Μουδανιά VW-AUDI Arzoumanidis ζητάνε σαν αρχική τιμή 1200¤ και με το χειριστήριο 1500¤....

Προς τί η τόσο μεγάλη διαφορά τιμής; Στην ερώτησή μου αυτή προς τους τελευταίους μου είπαν ότι στο χειριστήριο υπάρχουν 9 στάδια ρυθμίσεων σε αντίθεση με το απλό (το οποίο και δεν διαθέτουν), αλλά στην πραγματικότητα λειτουργούν μόνο οι δύο (stock και tuned 200ps σύμφωνα με έναν φίλο μου που το πέρασε)...Είναι λογικό κάτι τέτοιο;Μήπως απλά πουλάνε παραμύθι και εκμεταλλεύονται το γεγονός ότι είναι αντιπροσωπεία της Volkswagen;

Και γιατί να δώσω 500¤ επιπλέον για λειτουργίες που στην πραγματικότητα δεν υφίστανται;Τα επιπλέον 7 στάδια προς τί;Στην τελευταία ερώτηση απλά κουνούσαν τα κεφάλια τους αδιάφορα προσπαθώντας να αποφύγουν την απάντηση ή απλά δεν γνώριζαν..

Υπάρχει όντως κάτι τέτοιο που μπορείς να αυξομειώνεις την ισχύ (γιατί μάλλον κάτι τέτοιο φαντάζομαι οτι είναι) ή πρόλογος για να κοροιδεύουν τον κόσμο και στο τέλος να την πατάνε;..

Το χειρ/ριο τι να το κανεις????είναι παντελώς αχρηστο....το χιλιαρικο μαζι με το χειρ/ριο είναι ψιλολογικο..αφού το χειριστηριο έχει μόνο του 250.Βάλε ο προγραμματάκι και καθάρισες με 750 κατοσταρικάκια...Αυτό με τα 9 στάδια πάντως αμφιβάλω ανα ισχύει...εγώ ξέρω ότι έχει δυο σκάλες ...ένα εργοστασιακό...δύο REVO....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Είμαι άλλος ένας προς το παρών ευτυχής κάτοχος Golf tsi Gt sport που διψάει να δώσει λίγη επιπλέον δύναμη στο κινητήρα του..

Κατόπιν κάποιας έρευνας αγοράς για πρόγραμμα που προηγήθηκε για REVO στους νομούς Θεσ/νίκης και Χαλκιδικής εντόπισα διαφορές στις τιμές αγοράς και εδώ θέλω τη βοήθειά σας..

Στην group tech Kotzamanidis (Θεσσαλονίκη) η τιμή του προγράμματος μαζί με το χειριστήριο αλλαγής σε stock περίπου στα 1000¤.

Στα Ν.Μουδανιά VW-AUDI Arzoumanidis ζητάνε σαν αρχική τιμή 1200¤ και με το χειριστήριο 1500¤....

Προς τί η τόσο μεγάλη διαφορά τιμής; Στην ερώτησή μου αυτή προς τους τελευταίους μου είπαν ότι στο χειριστήριο υπάρχουν 9 στάδια ρυθμίσεων σε αντίθεση με το απλό (το οποίο και δεν διαθέτουν), αλλά στην πραγματικότητα λειτουργούν μόνο οι δύο (stock και tuned 200ps σύμφωνα με έναν φίλο μου που το πέρασε)...Είναι λογικό κάτι τέτοιο;Μήπως απλά πουλάνε παραμύθι και εκμεταλλεύονται το γεγονός ότι είναι αντιπροσωπεία της Volkswagen;

Και γιατί να δώσω 500¤ επιπλέον για λειτουργίες που στην πραγματικότητα δεν υφίστανται;Τα επιπλέον 7 στάδια προς τί;Στην τελευταία ερώτηση απλά κουνούσαν τα κεφάλια τους αδιάφορα προσπαθώντας να αποφύγουν την απάντηση ή απλά δεν γνώριζαν..

Υπάρχει όντως κάτι τέτοιο που μπορείς να αυξομειώνεις την ισχύ (γιατί μάλλον κάτι τέτοιο φαντάζομαι οτι είναι) ή πρόλογος για να κοροιδεύουν τον κόσμο και στο τέλος να την πατάνε;..

εγω παντως εδω στη ροδο το προγραμμα το εβαλα με 700...χειριστηριο δεν πηρα αλλα μου ειπαν αν το θελω,κανει 250.....κ ειναι οπως ειπε το παιδι,εργοστασιοακη ρυθμιση κ tuned....αλλα νομιζω εχει κ λιγο πιο ακριβα χειριστηρια που εχουν κ αλλες επιλογες π.χ.να κλειδωνουν τον κινητηρα η κατι τετοιο...μπες στο revo.gr να δεις..

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τον αλλον μηνα μαλλον θα πατησω με hondaki crx γυρω στα 180αλογα..ξερω οτι θα με εχει καθαρα λογω βαρους(golf gt εχω170 αλογα)..απλα με ενα προγραμμα που σκεφτομαι να βαλω τι λετε??Θα βοηθησει την κατασταση..?η και παλι το χοντακι θα ναι μπροστα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τον αλλον μηνα μαλλον θα πατησω με hondaki crx γυρω στα 180αλογα..ξερω οτι θα με εχει καθαρα λογω βαρους(golf gt εχω170 αλογα)..απλα με ενα προγραμμα που σκεφτομαι να βαλω τι λετε??Θα βοηθησει την κατασταση..?η και παλι το χοντακι θα ναι μπροστα?

Και με πρόγραμμα ζόρικο σε κόβω...είναι ελαφριά τα διαόλια...άν είναι και όντως 180?

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε ρε παιδια τι εγινε την Κυριακη???Εγινε κανενα ανοιγμα??

Δεν πήγα έβρεχε tongue.gif ελπίζω τώρα που έρθουν και αλκυονίδες μέρες να πάμε για κανένα ανοιγματακι το ΒΡΑΔΥ. Αν κανονιστεί κάτι στείλτε κανένα πμ plz μου. άκυρο σήμερα θα το πάω σε δυναμόμετρο να δούμε τι κάνει.Όσο για το crx ναι ελαφρύ αλλά ούτε ο Batman δεν μπορεί να το στρίψει

Edited by redman(manos)
Link to comment
Share on other sites

Δεν πήγα έβρεχε tongue.gif ελπίζω τώρα που έρθουν και αλκυονίδες μέρες να πάμε για κανένα ανοιγματακι το ΒΡΑΔΥ. Αν κανονιστεί κάτι στείλτε κανένα πμ plz μου. άκυρο σήμερα θα το πάω σε δυναμόμετρο να δούμε τι κάνει.Όσο για το crx ναι ελαφρύ αλλά ούτε ο Batman δεν μπορεί να το στρίψει

Κολόνουν τα γρήγορα στην βροχή? Εμείς είμασταν εκεί και κάναμε κάποια ανοίγματα και ήπιαμε και το καφεδάκι μας μετά παραλιακά...

Edited by george80
Link to comment
Share on other sites

Κολόνουν τα γρήγορα στην βροχή? Εμείς είμασταν εκεί και κάναμε κάποια ανοίγματα και ήπιαμε και το καφεδάκι μας μετά παραλιακά...

όχι ρε δεν κωλώνουν άπλα πληρώνουν γιατί γλιστρά και αν δεν έχεις λάστιχα όπως εγώ που είμαι αρκετό καιρό τώρα με κάτι ΖΕΡΟ ΡΟΣΟ οπότε δεν ξέρω καν αν θα έφτανα αλλά για το καφεδάκι *μη επιτρεπόμενη λέξη* που δεν ήρθα

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση και εγώ με τη σειρά μου, έχει κάνει κάποιος μέτρηση 0-100 TSI με πρόγραμμα? είναι κοντά στα 8 sec?

Link to comment
Share on other sites

Και με πρόγραμμα ζόρικο σε κόβω...είναι ελαφριά τα διαόλια...άν είναι και όντως 180?

Με φουλ 1ο σταδιο??

Link to comment
Share on other sites

Και με πρόγραμμα ζόρικο σε κόβω...είναι ελαφριά τα διαόλια...άν είναι και όντως 180?

Εγω παντως μαμα VTI με τα 160 το ειχα οταν ημουνα μαμα

Την κυριακη καλα ηταν , καναμε και τα ανοιγματακια μας ( οτι προλαβαμε δηλαδη ) . Καποια στιγμη απο το σπρει που αφηναν τα αυτοκινητα θυμιζε ΜΟΝΤΣΑ με κολοκαιρο !!

Ανοιξα με ενα παλικαρι με TSI e-tuners και αυτος ,και μεχρι 4αρτες του εκανα 1 καροτσα ( 2 φορες ). Μονο προγραμμα και οι δυο

Μολις πηγαμε για καφε , η βροχη σταματησε

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μαμα VTI με τα 160 το ειχα οταν ημουνα μαμα

τι διαφορα του εκανες και σε ποιες ταχυτητες?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση και εγώ με τη σειρά μου, έχει κάνει κάποιος μέτρηση 0-100 TSI με πρόγραμμα? είναι κοντά στα 8 sec?

7-7.5

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορα του εκανες και σε ποιες ταχυτητες?

Παλια αττικη οδο πηγαινα με πολλα αριστερη, του κολλαω , δινει ( γιατι πεταξε ενα συννεφο καυσαεριο και μουγκριζε σαν τρελο), κατεβασμα εγω σε 5η , και δεν μου ξεκολαγε με τιποτα. Κανει δεξια, και πατημενο το γκαζι και οι δυο, του ανοιγα σταθερα

Τωρα απο σταση λογο κιλων μπορει να ειναι διαφορετικα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση και εγώ με τη σειρά μου, έχει κάνει κάποιος μέτρηση 0-100 TSI με πρόγραμμα? είναι κοντά στα 8 sec?

0-100: 7,1 sec

Φοραω REVO, Εξατμιση, φιλτρο και ειμαι στα 210+ hp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.