Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Αν και δεν γραφω παρακολουθω το κλαμπ σας με πολυ αφοσιωση,το δικο μου το leon 1.8 εχει βγαλει στο μαχα 236 και 38 ροπη(εχω αλλαξει ολητην εξατμιση dp70 η υπολοιπη 63,5 με 200 καταλυτη+φιλτροχωανη)

Xωρις εισαγωγη κιολας?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη καποια στιγμη η συζητηση εφτασε και στα εργοστασιακα GOLF GT και LEON 1.8 TSI, απλα να αναφερω οτι το Leon βρισκεται πισω σε ολες τις επιταχυνσεις και φυσικα και στην τελικη.Οποιος ανοιξει ενα autotriti και παει στις τελευταιες σελιδες θα το διαπιστωσει :blush:

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ανοιξει δικαβαλος με leon tsi και το leon μονος του απο 2ερες.Ημουνα μπροστα 1 αμαξι ευκολα αλλα και το παλικαρι δεν τον εκοψα και για κοντρακια..Σε μαμα καταστασεις πιστευω το Gt (170ps) ειναι μπροστα,αλλα σε θεμα tunning το leon ειναι αλλου σιγουρα.Απλα τα πραματα.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πέσει όλοι πάνω στον Βασίλη μόνο και μόνο γιατι ανέφερε τις μετρήσεις ενός περιοδικού για δυο αυτοκίνητα (το ένα τυχαίνει να είναι το δικό του) και προσπαθεί να πείσει ότι δεν είναι ελέφαντας και αν έχει ένα επιθετικό ύφος ή απάντησε κάπως δικαιολογημένο από μένα αφού εδώ μέσα ποστάρει ο καθένας και δεν ξέρεις πότε το λεεί κατι ειρωνικά ή για να στην πεί η ακόμα και να συμφωνήσει μαζί σου...δεν αναφέρομαι γιατιν πάρτι σου αλλά για την γενική κατάσταση που επικρατεί από κάποιους...

Γιώργη εγώ δεν είμαι ο καθένας, όπως κι αν ακούγεται αυτό και απαιτώ από ανθρώπους που δεν ξέρω και δε με ξέρουν αν μη τι άλλο να προσέχουν τον τρόπο τους όπως κάνω κ εγώ. Αδιάφορο τελείως μου είναι αν το TSi του καθε Βασίλη περνάει leon ή όχι. Ειλικρινά. Aπό τη στιγμή όμως που γίνεται κουβέντα και δε σχολιάζω καν, απλά παραθέτω κάτι αναφέροντας και την πηγή, λυπάμαι αλλά δε με ενδιαφέρει αν οποιοσδήποτε προσπαθεί να αποδείξει οτιδήποτε σε οποιονδήποτε. Ειδικά αφού άφησα την πρώτη απάντηση-πατάτα του ("Δεν τα βγάζω από το μυαλό μου" λες και ισχυρίστηκε κάποιος αυτό) να περάσει απαντώντας με πολύ ευγενικό τρόπο. Φτάνει όμως το ύφος... Όποιος δε θέλει αντίλογο ας μη συζητάει.

Φυσικά και δεν απευθύνομαι σε σένα όπως καταλαβαίνεις, εκτός από το κομμάτι που "Δικαιολογημένα..." :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γιώργη εγώ δεν είμαι ο καθένας, όπως κι αν ακούγεται αυτό και απαιτώ από ανθρώπους που δεν ξέρω και δε με ξέρουν αν μη τι άλλο να προσέχουν τον τρόπο τους όπως κάνω κ εγώ. Αδιάφορο τελείως μου είναι αν το TSi του καθε Βασίλη περνάει leon ή όχι. Ειλικρινά. Aπό τη στιγμή όμως που γίνεται κουβέντα και δε σχολιάζω καν, απλά παραθέτω κάτι αναφέροντας και την πηγή, λυπάμαι αλλά δε με ενδιαφέρει αν οποιοσδήποτε προσπαθεί να αποδείξει οτιδήποτε σε οποιονδήποτε. Ειδικά αφού άφησα την πρώτη απάντηση-πατάτα του ("Δεν τα βγάζω από το μυαλό μου" λες και ισχυρίστηκε κάποιος αυτό) να περάσει απαντώντας με πολύ ευγενικό τρόπο. Φτάνει όμως το ύφος... Όποιος δε θέλει αντίλογο ας μη συζητάει.

Φυσικά και δεν απευθύνομαι σε σένα όπως καταλαβαίνεις, εκτός από το κομμάτι που "Δικαιολογημένα..." :D

Φιλε δε σε ειπαμε και καμπουρη ... εληξε το θεμα ... ενα μηνυμα σου χαρακτηρισα ακυρο

Link to comment
Share on other sites

:D :D

Τελικα τι εγινε ρε Γιαννη πατησες με τον Γιωργο τι εγινε :baby: ???

Δε λέει! :D

Όλο κάτι μισόλογα λέει και τον έχω πρήξει να μου πει στο άλλο θέμα (έφτασαν τα 220άρια)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δε σε ειπαμε και καμπουρη ... εληξε το θεμα ... ενα μηνυμα σου χαρακτηρισα ακυρο

Δε νομίζω ότι το συγκεκριμένο μήνυμα απευθυνόταν σε σένα.

Ακυρος είσα εσύ που αρνείσαι τον αντίλογο και φυσικά όχι αυτό που είπα.

Θα μπορούσε να έχει λήξει έδω και μέρες (αν και δεν άρχισε κάτι) αλλά εγώ

θα πω πότε και αν θα λήξει, είδικά όσο συνεχίζεις να μιλάς χωρίς να σέβεσαι

όπως κάνεις και στο τελευταίο σου ποστ.

Link to comment
Share on other sites

... αλλά εγώ

θα πω πότε και αν θα λήξει, είδικά όσο συνεχίζεις να μιλάς χωρίς να σέβεσαι

όπως κάνεις και στο τελευταίο σου ποστ.

Μ' αυτά που γράφεις, μάλλον κι εσύ δεν σέβεσαι κάποια πράγματα.... :D

Link to comment
Share on other sites

-ειρηνη ρε σιγα πως κανετε σαν γκομενες?μην τα περνετε ολα τις μετρητοις

-δεν νομιζω να θιχτηκε κανενος η αξιοπρεπεια αλλα κ ετσι να νιωθει καποιος πηγαινετε το στα πμ

Link to comment
Share on other sites

-ειρηνη ρε σιγα πως κανετε σαν γκομενες?μην τα περνετε ολα τις μετρητοις

-δεν νομιζω να θιχτηκε κανενος η αξιοπρεπεια αλλα κ ετσι να νιωθει καποιος πηγαινετε το στα πμ

;);)

Link to comment
Share on other sites

Εχουν σηκωσει ολοι πιεση 2Bara στους εαυτους τους...Ριξτε λιγο το over γτ θα κανετε μπαμ! fire.giffire.gif

Μπαμ (και καμιά φορά και μπουμ οι κουμπουριές) κάνουν μόνο τα TSI με K04 (μη ξεχνιόμαστε! ) tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα κ'γω στη παρεα των 200++++++++++

Περαστηκε το revo επιτελους, μιλαμε το αμαξι ΠΕΤΑΕΙ πιο γριγορο κ απο f16 ;)

;):thumbsup:;)

Mεχρι να το συνιθισεις ειναι... tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia, exw kai egw ena tsi 140ps kai skeutomai na tou balw programmataki, filtro kai cutback apo gti. to autokinito exei 2.500 xiliometra, sta posa na to balw???

Εχεις αργησει κιολας! :D<_<:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.