Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

όσον αφορά την σκάστρα,αυτό με το σκληρότερο ελατήριο,πώς μπορούμε να το κάνουμε;

Υπάρχει κάποιο ρίσκο;

ρισκο κανενα! απλα ενα σκληροτερο ελατηριο βαζεις στην εργοστασιακη σκαστρα.

ελατηριο να βρεις δεν παιζει πρεπει να φτιαξεις

οποιος θελει μπορω να του δωσω εγω η να του πω που ειναι το μαγαζι να παει να φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

ρισκο κανενα! απλα ενα σκληροτερο ελατηριο βαζεις στην εργοστασιακη σκαστρα.

ελατηριο να βρεις δεν παιζει πρεπει να φτιαξεις

οποιος θελει μπορω να του δωσω εγω η να του πω που ειναι το μαγαζι να παει να φτιαξει

αυτο ισχυει και στον tfsi?τι θα κερδισω απο αυτην την μετατροπη της σκαστρας??παιζει να εχω κανενα προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχυει και στον tfsi?τι θα κερδισω απο αυτην την μετατροπη της σκαστρας??παιζει να εχω κανενα προβλημα?

ενα tfsi δεν νομιζω να εχει θεμα διοτι στην Κ03 σε 1ο σταδιο παιζετε με 1.4 οβερ και 1.1 σταθερη που δεν εχει προβλημα κανενα να παιζει με τετοια πιεση.

εγω για να βγαλω αυτα τα νουμερα πρεπει να παιξω με 1.8 οβερ και 1.45 σταθερη που η σκαστρα ανοιγει πολυ γρηγορα αλλα δεν κλεινει εξισου γρηγορα με αποτελεσμα να εχω κοψιματα! για αυτο το λογο εβαλα σκληροτερο ελατηριο

Link to comment
Share on other sites

ενα tfsi δεν νομιζω να εχει θεμα διοτι στην Κ03 σε 1ο σταδιο παιζετε με 1.4 οβερ και 1.1 σταθερη που δεν εχει προβλημα κανενα να παιζει με τετοια πιεση.

εγω για να βγαλω αυτα τα νουμερα πρεπει να παιξω με 1.8 οβερ και 1.45 σταθερη που η σκαστρα ανοιγει πολυ γρηγορα αλλα δεν κλεινει εξισου γρηγορα με αποτελεσμα να εχω κοψιματα! για αυτο το λογο εβαλα σκληροτερο ελατηριο

====

Tou S3 pantos mama ergostasiaki skastra akoma kai me 2.1 over kai 1.6 stis 7200... den mou eipan gia kapoio provlima.

Mipos me ena elatirio apo tin skastra ayti katharizete?

Episis, peran apo to mixaniko paragonta sklirotitas, ta tsi theloun to antistoixo katsavidoma kai ston algorithmo elegxou anoigmatos/kleisimou stin ECU...

Ooops sorry gia greeklish :)

Link to comment
Share on other sites

====

Tou S3 pantos mama ergostasiaki skastra akoma kai me 2.1 over kai 1.6 stis 7200... den mou eipan gia kapoio provlima.

Mipos me ena elatirio apo tin skastra ayti katharizete?

Episis, peran apo to mixaniko paragonta sklirotitas, ta tsi theloun to antistoixo katsavidoma kai ston algorithmo elegxou anoigmatos/kleisimou stin ECU...

Ooops sorry gia greeklish :blush:

δεν εχω δει πως ειναι η σκαστρα στο s3...

η δικια μας παντως δεν ειναι κακη... τελικα... η παλια βεβαια με την μεμβρανη ειναι για τα μπαζα... η καινουρια ειναι πολυ πολυ καλυτερη!

αν και πιστευω πως και στην σκαστρα πατεντα θα κανω... αν δεν αγορασω το κιτακι της bonalume!

Link to comment
Share on other sites

κ που θα βρεις την bonalume?αρκετοι προσπαθησαν αλλα πουθενα στην ελλαδα αυτη η σκαστρα

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει επισημος αντιπροσωπος στην ελλαδα που την φερνει

πραγματικα εχω απογοητευτει με το θεμα σκαστρα στο τσι.

Τοσοι βελτιωτες κ να μην υπαρχει κατι να κανει τσαφ τσουφ οπως ενα 2.0τφσι ρε γαμωτο...

φιλαρακι αν βρεις ακρη με την μποναλουμε,πες τιποτα να ξερουμε!

κατι αλλο... ξερει κανεις αν υπαρχει εισαγωγη neuspeed για τσι?

Link to comment
Share on other sites

====

Mipos me ena elatirio apo tin skastra ayti katharizete?

Δυστυχως οχι, Κυριλλε. Ουτε με ελατηριο απο S3 γινεται σωστη δουλεια (το δοκιμασαμε...), ουτε Forge υπαρχει για 1.4ΤSI, ουτε η Forge απο το 2λιτρο μπαινει...

Η μονη λυση ειναι σκληροτερο ελατηριο και σταματαει η διακυμανση της πιεσης.

Link to comment
Share on other sites

κ η forge για tfsi δεν κανει κ τοοοοον ηχο....δυστηχως μπλεξαμε με κλειστου τυπου κ απλα παιδευομαστε βαλε σκαστρα βαλε βαρελακι μπας και....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχε συνάντηση το CLUB TSi......ιδού οι φώτο.....

http://img3.imageshack.us/gal.php?g=dc090315001d.jpg

Σκίσανε τα TSI σήμερα εεε! Καλά περάσαμε κάναμε τις βόλτες ήπιαμε το καφεδάκι εεε και λίγο τσάι μαζί.... :D

Link to comment
Share on other sites

Jovvani πρέπει να έτσουξε πολύ όμως έτσι, ακόμα να το χωνέψεις;; :lol::otongue.giftongue.gif

Κάτσε να βάλει κι ο Βασίλης downpipe και θα σου πω εγώ μέτα!!! tongue.giftongue.gif

Δε θα έχουμε που να κρυφτούμε όλοι εμείς με τα custom :D;):o

:o:baby::baby:

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Εν συντομία.......7 αυτοκίνητα βρεθήκαμε σήμερα....τα νέα παιδιά: Ο Manos (Redman) και ο Manos! (σκέτο) ο οποίος είχε τον πύραυλο REVO......

Οι υπόλοιποι βετεράνοι....GEORGE80,BIll,NICK_GT, TALLMAN,JOVANNI....

Τα αποτελέσματα...... :D;):o

ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΟ TSi....εγω με τον Γιωργο πάμε μαζί (4η μισο φτερό εγώ....αμελητέο)....

Ο Μανος μας έριξε 2-3 αυτοκίνητα στο χαβαλέ με ότι και να βάλαμε (2ες ή 3ες)...

Ηταν απίστευτο πως έφευγε........δεν το έχω ξαναδεί.

Μόνο τον Αποστόλη περιμεμνα να μας ρίχνει τόσο!!

Μπράβο Μάνο, πολύ δυνατό! :lol:

Edited by JOVANNI
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια ο Manos! κέρασε τόσο πολύ τσαγάκι που όταν έφυγε, όλοι οι υπόλοιποι πήγαμε για ο καφεδάκι της παρηγοριάς!! tongue.giftongue.gif

Αντε και εις ανώτερα!! :D

Link to comment
Share on other sites

Σας πέρασε TSi με REVO ;;;;;;

Ναι ήταν μπροστά και βάλαμε αρκετές φορές! Μαζί βάλαμε δύο φορές και άλλες δύο με το Jovanni και άλλες δύο με τον Βασίλη μια στην ανάβαση και μια στην κατάβαση με το καθένα και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο με όλους..

Link to comment
Share on other sites

REVO POWER..... tongue.gif Περα απο την πλακα περασαμε πολυ ωραια σημερα παιδες και ευχαριστω για τα καλα σας λογια...ρε μπας και να το καθιερωσουμε καθε κυριακη???το δικο μου φοραει revo, εξατμιση ολοκληρη και εισαγωγη forge φιλε twoface

Link to comment
Share on other sites

Τι εξάτμιση φοράς, αν επιτρέπεται; Υποθέτω ότι το revo δουλεύει αρκετά πιο φτωχό από τα υπόλοιπα custom για να υπάρχει τέτοια διαφορά. Να το χαίρεσαι πάντως!

Edited by Cuore Sportivo
Link to comment
Share on other sites

Τι εξάτμιση φοράς, αν επιτρέπεται; Υποθέτω ότι το revo δουλεύει αρκετά πιο φτωχό από τα υπόλοιπα custom για να υπάρχει τέτοια διαφορά. Να το χαίρεσαι πάντως!
φοραω εξατμιση χειροποιητη απο τον karabela 63.5
Link to comment
Share on other sites

τί φοράει το revo του Μανου ;;; Bill vs Μάνος τί γίνεται ;;;

Εφαγα αρκετα 3 αυτοκινητα σιγουρα.... Με την διαφορα ομως οτι εχω μονο cat-back ... εφυγα και εγω για downpipe και 200αρη καταλυτη !!!!

Δε το περιμενα με τιποτα να ειναι τοσο δυνατο το REVO με φουλ πρωτο σταδιο !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.