Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

το χω στα χερια μου ηδη απλα περιμενω να παω να βαλω το dp + καταλυτη για να βαλω και το πυρομετρο μαζι!!!

απλα το επισιμενω διοτι πολλα παιδια φοβουντε για τις τουρμπινες μην τις παρουνε στο χερι κλπ καλο ειναι με 150 ευρα περνετε πολυ καλο πυρομετρο και εχετε το κεφαλι σας ποιο ησυχο.

ο μανιταρος σε πολλα κανει την αρχη!!!! :rolleyes:;)B):rolleyes::whistling:tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Δηλαδή άλλα 150 ευρώ ακόμα για τον τρύπιο κουμπαρά μου...γαμώτο τελειωμό δεν έχει! :D

Link to comment
Share on other sites

Για να συνεχισω απο εκει που αφησα πριν μερικες ημερες.

Μετα τον εκ νεου αναπρογραμματισμο απο Κριτωνα εκανα τελικα παλι δυναμομετρηση στο ιδιο (Σπατα).

Αποτελεσμα μετα απο δυο πατηματα 203 αλογα και 28.3 ροπη, πιστευω πολυ καλο μιας και δεν εχω τιποτα αλλο εκτος απο το προγραμμα.

Μονο απο 5000 μεχρι 6000 εχω ενα εντελως επιπεδο διαγραμμα (που φαινεται αρκετα και στο γκαζι) και στην ιπποδυναμη και στην ροπη και μετα τις 6000 εκτινασσεται παλι (κατι σαν μικρο βυθισμα αν και στην επιταχυνση σε κρεμαει αρκετα). Αυτο το φαινομενο το ειχα και στο πρωτο προγραμμα που ειχε δειξει 176 αλογα και 24.2 ροπη αλλα φυσικα λιγο πιο ηπιο λογω των μικροτερων μεγεθων αλλα παντα στο ιδιο φασμα, οποτε πιστευω οτι ο Κριτωνας θα βρει την λυση.

Φυσικα το αυτοκινητο ουτε κοψιματα ουτε safe mode ουτε τιποτα αλλο και το εχω πιεσει αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μονο αυτο στις 5-6 χιλ στροφες να ρυθμιστει και τελος.

Α, μπορει να ειναι και πρακτικα λιγο παραπανω λογω του οτι θεωρητικα το dsg εχει ενα μικρο ποσοστο απωλειας, αλλα τα νουμερα πρακτικα δηλ 2-3 αλογα πανω-κατω ειναι αμελητεα.

Κατι στατιστικο για τις μετρησεις, θερμοκρασια εισαγωγης ηταν 58 βαθμοι, βαρομετρικο 1017.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μονο αυτο στις 5-6 χιλ στροφες να ρυθμιστει και τελος.

Α, μπορει να ειναι και πρακτικα λιγο παραπανω λογω του οτι θεωρητικα το dsg εχει ενα μικρο ποσοστο απωλειας, αλλα τα νουμερα πρακτικα δηλ 2-3 αλογα πανω-κατω ειναι αμελητεα.

Κατι στατιστικο για τις μετρησεις, θερμοκρασια εισαγωγης ηταν 58 βαθμοι, βαρομετρικο 1017.

Με τι πιεση δουλευεις τωρα? Εχεις μπαρομετρο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψηνομαι κ εγω να βαλω 1 ψηφιακο της blitz ποιλυ γαματο αλλα φοβαμαι μην εχω προβλημα με τον συναγερμο ..Ξερει κανεις κατι επι του θεματος?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψηνομαι κ εγω να βαλω 1 ψηφιακο της blitz ποιλυ γαματο αλλα φοβαμαι μην εχω προβλημα με τον συναγερμο ..Ξερει κανεις κατι επι του θεματος?

σαν τι προβλημα να εχεις με τον συναγερμο δλδ? τι σχεση εχει το μπαρομετρο με τον συναγερμο?

αλλη πλακετα ηλεκτρονικων το ενα αλλη το αλλο

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε μανιταρανθρωπε ακουσα παπαριες για οτι δεν μπορεις να οπλισεις κ να δουλευει η μηχανη κ δηλ θα πρεπει να περιμενω να κρυωσει απο μονο τ το αμαξι κ μετα να βαζω τον συναγερμο κατι τετοια κουλα...ισχυουν?

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε μανιταρανθρωπε ακουσα παπαριες για οτι δεν μπορεις να οπλισεις κ να δουλευει η μηχανη κ δηλ θα πρεπει να περιμενω να κρυωσει απο μονο τ το αμαξι κ μετα να βαζω τον συναγερμο κατι τετοια κουλα...ισχυουν?

B):D:o :o :o :o :o :o :o

ναι φιλε και οταν σκιζεις το αμαξι πρεπει μετα να το αφηνεις να κρυωσει μιση ωρα αλλα να προσεχεις μην κολησει ιωση ο συναγερμος και πεσει στο κρεβατι με πυρετο! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

B):D:o :o :o :o :o :o :o

ναι φιλε και οταν σκιζεις το αμαξι πρεπει μετα να το αφηνεις να κρυωσει μιση ωρα αλλα να προσεχεις μην κολησει ιωση ο συναγερμος και πεσει στο κρεβατι με πυρετο! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Θεος!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

εσυ αυτο καταλαβες ρε τι παιρνεις ?μολυσμενα μανιταρια μηπως? B)

Πες μου ρε με απλα λογια Ξερεις αυτα π ακουσες ειναι μαλακιες κ αρχ@δ@α τουμπανα να καταλαβω ....

Link to comment
Share on other sites

εσυ αυτο καταλαβες ρε τι παιρνεις ?μολυσμενα μανιταρια μηπως? B)

Πες μου ρε με απλα λογια Ξερεις αυτα π ακουσες ειναι μαλακιες κ αρχ@δ@α τουμπανα να καταλαβω ....

Μ@λ@κι3ς σου λενε...!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την ερωτηση γιατι εχει dsg B)

Εσύ με dsg και πρόγραμμα etuners τι βλέπεις?

Αν και φοράς κ άλλα πραγματα νομίζω, απλά σε κουβέντα να βρισκόμαστε ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ με dsg και πρόγραμμα etuners τι βλέπεις?

Αν και φοράς κ άλλα πραγματα νομίζω, απλά σε κουβέντα να βρισκόμαστε ρωτάω.

Στο μπαρομετρο 1.3 οβερ 1.1 σταθερη και 1-0.9 στον κοφτη. Στην υπογραφη μου μπορεις να δεις τι φοραω B)

Edited by gtas
Link to comment
Share on other sites

τα Tsi τελικα οντως αξιζει το προγραμμα να μπει και ενοειτε θα το νιωσουνε αλλο αμαξι..Αλλα εμεις με τα Gt δεν νομιζω να δουμε τρελη διαφορα.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

τα Tsi τελικα οντως αξιζει το προγραμμα να μπει και ενοειτε θα το νιωσουνε αλλο αμαξι..Αλλα εμεις με τα Gt δεν νομιζω να δουμε τρελη διαφορα.. :lol:

Εγώ νομίζω (χωρίς να έχω πρόγραμμα) ότι θα δεις, απλά δε θα δεις τόσο μεγάλη διαφορά.

Αλλά η δική μου λογική λέει ότι ειδικά στα πολλά (4ες - 5ες) θα είναι άλλο αμάξι, ακριβώς γιατί

εκεί λαχανιάζει πολύ. Γενικά θα πηγαίνει όμως παντού καλύτερα, άσχετα με το πόση διαφορά θα βλέπεις.

¶λλο αύξηση 60 άλογα κ άλλο 30... απλά τα tsi 140 έχουν καλύτερο value 4 money στον προγραμματισμό.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο.Οντως στις 4ες του θα το θελα πιο δυνατο.την αισθηση του λαχανιασματος την εχω παρατηρησει και γω απο κει κ μετα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Γιαννης και μονο 6-7 κιλα ροπης παραπανω που θα εχει ξερετε τι ειναι?Αξιζει Γιαννη μην το σκεφτεσε σε αναλογια με τα 140αρια!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν βρω κανενα με προγραμμα γνωστου καλα θα ειναι,να το παρω κ μια να το δω κ μονος μου αν αξιζει.Γιαυτο δεν εχω βαλει ακομα.Δεν εχει τυχει βασικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.