Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Να κάνω μια ερώτηση ?? 03C-145-701… κωδικός υπερσυμπιεστή από tsi 170 hp ξέρει κανείς τιμή , ρωτάω γιατί στην αντιπροσωπεία δεν έχουν γυρίσει όλοι από διακοπές και λενε ότι τιμή θέλουν, εάν ξέρει κάποιος κάτι βάσιμο να με ενημερώσει. Ξέρω ότι είμαι of topic αλλά οι περισσότεροι εδώ γράφετε για τα tsi και ζητώ την βοήθεια σας .

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

σωστο ειναι Νικο απλα εσυ ζητας το 03C-145-701 F <----- To 03C-145-701 ειναι γενικοτερο το F μπαινει στα Golf 5, Jetta, Touran και το

03C 145 701 Q στο scirocco πχ με μια γρηγορη ματια στο ebay το βρισκω 400Ε ελπιζω να βοηθησα

Edited by peolinio
Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγνώμη για το off topic αλλα επιδη σε αυτο το thread γραφουν και καποιοι μηχανικοί μηπως μπορεσουν και με βοηθήσουν. εκανα ενα σκαν σημερα με vag com για να δω οτι όλα ειναι οκ και μου έβγαλε το παρακάτω λάθος μήπως ξέρετε τι σημαίνει?

Address 01: Engine Labels: 03C-906-032-BLG.lbl

Part No SW: 03C 906 032 Q HW: 03C 906 032 C

Component: MED17.5.1 G 1729

Revision: 96H07--- Serial number: VWX7Z0GN3NK8UJ

Coding: 0000072

Shop #: WSC 00028 028 00001

1 Fault Found:

008801 - Can't Decode, CODE File Not Loaded!

P2261 - 000 - Can't Decode, CODE File Not Loaded!

Freeze Frame:

Fault Status: 01110000

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 1

Mileage: 22637 km

Time Indication: 0

Date: 2000.00.00

Time: 20:17:21

Freeze Frame:

RPM: 2291 /min

Load: 17.6 %

Speed: 61.0 km/h

Temperature: 89.0°C

Temperature: 36.0°C

Absolute Pres.: 980.0 mbar

Voltage: 13.589 V

Readiness: 0000 0000

κάθε βοήθεια δεκτή και συγνώμη για το off topic

Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγνώμη για το off topic αλλα επιδη σε αυτο το thread γραφουν και καποιοι μηχανικοί μηπως μπορεσουν και με βοηθήσουν. εκανα ενα σκαν σημερα με vag com για να δω οτι όλα ειναι οκ και μου έβγαλε το παρακάτω λάθος μήπως ξέρετε τι σημαίνει?

P2261 - 000 - Can't Decode, CODE File Not Loaded!

κάθε βοήθεια δεκτή και συγνώμη για το off topic

18693 4905 P2261 Umluftventil fur Turbolader-N249 mechanischer Fehler 18693 4905 P2261 Перепускной клапан турбонагнетателя-N249, механическое повреждение

Μηχανική βλάβη στην σκάστρα δηλώνει ο εγκέφαλος...

Link to comment
Share on other sites

18693 4905 P2261 Umluftventil fur Turbolader-N249 mechanischer Fehler 18693 4905 P2261 Перепускной клапан турбонагнетателя-N249, механическое повреждение

Μηχανική βλάβη στην σκάστρα δηλώνει ο εγκέφαλος...

σε ευχαριστω πολύ για αυτό μία πήγαινε καλά και μια οχι

Link to comment
Share on other sites

1 ερωτηση, εχω tsi 140 και εχω προγραμμα etuners, τον κοφτη μου τον δινει στις 7χιλιαδες... στα revo τον ανεβαζουν?

Ας απαντήσει κάποιος σε αυτό. Με ενδιαφέρει κι εμένα!

Link to comment
Share on other sites

σωστο ειναι Νικο απλα εσυ ζητας το 03C-145-701 F <----- To 03C-145-701 ειναι γενικοτερο το F μπαινει στα Golf 5, Jetta, Touran και το

03C 145 701 Q στο scirocco πχ με μια γρηγορη ματια στο ebay το βρισκω 400Ε ελπιζω να βοηθησα

Φίλε ευχαριστώ , αλλά e bay μακριά , καταλάβεις τι έγινε, έκανα μια αγορά από Γερμανία , καινούργιες τουρμπίνες , και δεν βγάζω άκρη τι πάει με την ελληνική αγορά , σήμερα περιμένω της τελικές τιμές από τα κεντρικά , ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως δεν αξιζει να εισαι καθε 3 και λιγο συνεργειο ...Δυστηχως το gti δεν ειναι τοσο ακριβο οσο ακριβη ειναι η φορολογια του ...Ηταν ο μονος λογος που δεν το πηρα ...

ΑΝ τα παω καποια στιγμη πολυ καλα με τα οικ μου ...Ειναι σιγουρα το επομενο μου αυτοκινητο σε 4-5 χρονια

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρα το επομενο μου αυτοκινητο σε 4-5 χρονια

Σε 4-5 χρόνια θα είναι παλιό κι ενδέχεται οι επιλογές σου να είναι περισσότερες

Link to comment
Share on other sites

Ας απαντήσει κάποιος σε αυτό. Με ενδιαφέρει κι εμένα!

Ποια είναι η διαφορά παλικάρι μου αν ο κόφτης είναι 7000 είτε 7200σαλ?

Αν είναι να το φτάσεις μέχρι εκεί....το έχασες το παιχνίδι!

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η διαφορά παλικάρι μου αν ο κόφτης είναι 7000 είτε 7200σαλ?

Αν είναι να το φτάσεις μέχρι εκεί....το έχασες το παιχνίδι!

bbp εσυ τωρα φορας etuners?εισαι ευχαριστημενος?

απο χωανη ακομα την Pipercross η εβαλες καμια ΚΝ?

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η διαφορά παλικάρι μου αν ο κόφτης είναι 7000 είτε 7200σαλ?

Αν είναι να το φτάσεις μέχρι εκεί....το έχασες το παιχνίδι!

=====

Χρηστες ρεβο υποστηρίζουν ότι αυτές οι 200 στροφές κάνουν την διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η διαφορά παλικάρι μου αν ο κόφτης είναι 7000 είτε 7200σαλ?

Αν είναι να το φτάσεις μέχρι εκεί....το έχασες το παιχνίδι!

Συμφωνώ! Λίγο πριν την πτώση θέλει αλλαγή...εκτός και αν της revo δεν πέφτει ούτε εκεί...αλλά κάπου θα πέφτει πριν κοφτιάσει..

Link to comment
Share on other sites

Μια ακομη λυση που ειδα και εγω,και πολλοι θα την εχετε δει ειναι αυτη της ΑΒΤ... Στα 1.4 με 122 και 160 αντιστοιχα.

Το θεμα ειναι οτι σ αυτη την περιπτωση υπαρχουν και 2 χρονια εγγυησης!!!

http://www.abt-sportsline.de/tuning/shop/V...teigerung-3054/

Link to comment
Share on other sites

=====

Χρηστες ρεβο υποστηρίζουν ότι αυτές οι 200 στροφές κάνουν την διαφορα...

εδω ειναι φιλε η διαφορα στην κοντρα μετα της 7000 κερδιζεις μισο αμαξι και στην επομενη ταχυτητα αλλο μισο αλλα ειπαμε δεν το κανουμε συνεχεια μονο στις καλες κοντρες αν εισαι ηδη 2 αμαξια μπροστα ποιος ο λογος !!!!!Μην το φαμε το αμαξι

Link to comment
Share on other sites

Μια ακομη λυση που ειδα και εγω,και πολλοι θα την εχετε δει ειναι αυτη της ΑΒΤ... Στα 1.4 με 122 και 160 αντιστοιχα.

Το θεμα ειναι οτι σ αυτη την περιπτωση υπαρχουν και 2 χρονια εγγυησης!!!

http://www.abt-sportsline.de/tuning/shop/V...teigerung-3054/

Ναι φίλε μου αλλά και 1.120 ¤ είναι αυτά!!!Δεν λέω,είναι όνομα αλλά...!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι φιλε η διαφορα στην κοντρα μετα της 7000 κερδιζεις μισο αμαξι και στην επομενη ταχυτητα αλλο μισο αλλα ειπαμε δεν το κανουμε συνεχεια μονο στις καλες κοντρες αν εισαι ηδη 2 αμαξια μπροστα ποιος ο λογος !!!!!Μην το φαμε το αμαξι

Ρε παληκαρια γιατι δεν πηρατε κανα honda να στροφαρετε στο θεο ; Ειναι κριμα για τα αυτοκινητα να τα δουλευεται στα κοκκινα..παιζεται με την φωτια και μετα θα φταιει το παλιοπρογραμμα

ΥΓ. οσοι πιστοι προσελθετε σημερα το βραδυ bp και Ο.Χ

Edited by Nik GT
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος πιστεύει ότι η 200 στροφές θα του δώσει 200 κέρδος σε αλλαγή ταχύτητας οκ τι να πω ??

Παντός turbinakia βρήκα καινούργια σε καλή τιμή , αχρείαστα να είναι αλλά βλέπω ότι υπάρχουν πολύ πύρκαβλοι

Link to comment
Share on other sites

bbp εσυ τωρα φορας etuners?εισαι ευχαριστημενος?

απο χωανη ακομα την Pipercross η εβαλες καμια ΚΝ?

Τα τελευταία 10.000km φοράω etuners και είμαι ευχαριστημένος και απο το πρόγραμμα και απο τα παλικάρια.

Απο χωάνες έχω ακόμη την pipercross ξηρή και μια neuspeed λαδιού που την έκλεψα απο ένα φιλαράκι tongue.gif και κάθε 5000km κάνω τράμπα!

Τώρα όμως που τα πράγματα έχω γίνει πολύ ανταγωνιστηκά και η διαφορά βρίσκεται στη λεπτομέρεια....θα πάω να μου ανεβάσουν τον κόφτη στις 7250σαλ.....

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος πιστεύει ότι η 200 στροφές θα του δώσει 200 κέρδος σε αλλαγή ταχύτητας οκ τι να πω ??

Παντός turbinakia βρήκα καινούργια σε καλή τιμή , αχρείαστα να είναι αλλά βλέπω ότι υπάρχουν πολύ πύρκαβλοι

τι τουρμπινες πηρες ΚΚΚ?

η κ03s μπαινει κουτι στα TSI ?

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία 10.000km φοράω etuners και είμαι ευχαριστημένος και απο το πρόγραμμα και απο τα παλικάρια.

Απο χωάνες έχω ακόμη την pipercross ξηρή και μια neuspeed λαδιού που την έκλεψα απο ένα φιλαράκι tongue.gif και κάθε 5000km κάνω τράμπα!

Τώρα όμως που τα πράγματα έχω γίνει πολύ ανταγωνιστηκά και η διαφορά βρίσκεται στη λεπτομέρεια....θα πάω να μου ανεβάσουν τον κόφτη στις 7250σαλ.....

ασε σε καταλαβα απο τ ην φωνη του ανεστη ειναι ε?την θυμαμαι την Pipercross την ειχες παρει κ ειχες πει οτι κανει πολυ ομορφο θορυβο..

Link to comment
Share on other sites

ασε σε καταλαβα απο τ ην φωνη του ανεστη ειναι ε?την θυμαμαι την Pipercross την ειχες παρει κ ειχες πει οτι κανει πολυ ομορφο θορυβο..

Τίποτα δε κρύβεται σ'αυτό το club........????

Πήγε φανταρίνι τώρα και δε τη χρειάζεται, άσε που τον βόλεψα με μια ωραιότατη raid hp λαδιού (την καλή :D:D )

E!!! Το νού σου...η δική μας τουρμπίνα πάει κομπλέ με το χταπόδι για το δικό μας μπλόκ.

Για να βάλεις άλλη θέλει μοντίφα σα τον Αποστόλη (κοπτοραπτούδικη δουλειά :) )

Edited by bbp
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.