Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

ρε χαλαρωστε λιγο, το πιασατε το παιδι απο το λαιμο!!

ο καθενας εχει δικαιωμα να λεει την γνωμη του , και αν εχεις αντιθετη αποψη παρεθεσαι επιχειρηματα και οχι εξυπναδες του κ...υ.

Μην αρχισουμε παλι τα κομπλεξικα!!

Σώπα καημένε.

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia!

eimai kainourios sto club,exw ena tsi me 140 2,5xronia 65.000km(xwris kanena problima) k thelw na to anebasw aloga!!!

Prospathisa na diavasw ta proigoumena sxolia alla einai 197 selides!!

an einai mporei kapoios na mou pei poso ftanei mono me programma me posa lefta k pou...tha me boithouse!!!

kai fusika an eixe kapoios k an kapoio problima!!!!(elpizw pws oxi!)

sas euxaristw polu k kales boltes!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου γεια σου,

το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να διαβασεις οσα μπορεις απο τα ποσταρισματα για να λαβεις μια ιδεα γιατι γνωση δεν γινεται. Το θεμα δηλ η επιλογη για ποιο προγραμμα και γιατι ειναι περισσοτερο υποκειμενικο.

Εφοσον διαβασεις και εχεις καποια συγκεκριμενη απορια που δεν απαντηθηκε απο οτι εχει γραφτει μπορεις να ρωτησεις και πιστευω θα παρεις καποια απαντηση αν ξερει καποιος.

Ειναι παντως αδυνατο μετα απο ενα θεμα με τοσες σελιδες να ξαναρχιζουμε απο την αρχη γιατι καποιος δεν εχει τον χρονο να διαβασει οτι εχει γραφτει. Δηλ ειναι πιο ευκολο για ολους τους αλλους να εχουν τον χρονο να ξαναγραψουν, αντι μονο ο αμεσα ενδιαφερομενος να κατσει και να διαβασει ?? Δεν πιστευω.

Μην το παιρνεις προσωπικα, εχει ξανασυμβει, απλα και για σενα ειναι καλυτερο να κατσεις και να διαβασεις αυτο που σε ενδιαφερει, και απότι βλεπω εχεις θεσει αρκετα ερωτηματα, και μετα οπως προειπα να συγκεκριμενοποιησεις αυτο που τελικα σε ενδιαφερει.

Μεσα απο το διαβασμα θα 'καταλαβεις' απο το πως γραφει και ο καθενας για το ποιος πραγματικα εχει και πιο αντικειμενικη/σωστη τοποθετηση επι του θεματος η τουλαχιστον οσο πιο σωστα μπορει να γινει.

Το να σου πω εγω οτι το ταδε ειναι καλυτερο (αν υπαρχει κιολας) δεν λεει τιποτα αν δεν μπορεις να το διασταυρωσεις θεωρητικα αλλα και πρακτικα απο τα γραφομενα.

Το μονο σιγουρο ειναι οτι η τελικη σου επιλογη, αν προχωρησεις, θα ειναι καθαρα με υποκειμενικη κριση.

Link to comment
Share on other sites

Kαλο κουραγιο ... tongue.giftongue.gif

εγω πιστευω παντως οτι πρεπει να ξεκαθαρισουμε τα θεματα με τα 200 220+ κτλ και να τα κανουμε σε ενοτητες...προγραμμα εξατμιση φιλτρο!!!!και να το πουλησουμε σε βιλβλιο

Link to comment
Share on other sites

Για τις σωστες μετρησεις μεσω wideband, καπου ειχε παρει το ματι μου σε ενα forum πως για να παρουμε οσο το δυνατον πραγματικες ενδειξεις η τοποθετηση το Λ ειναι παντα μετα την τουρμπινα διοτι σε διαφορετικη περιπτωση ο αισθητηρας θα ανατιναχθει απο τις αυξημενες θερμοκρασιες..

Επισης, για οποιον εχει καταλυτη, δεν μπαινει ποτε μετα απο αυτον και φυσικα στο τελικο οπου κανουν μερικοι, λογω μεγαλης αποκλισης των ενδειξεων με του πραγματικου..

Το καλυτερο σημειο τοποθετησης ειναι το Downpipe περιπου κοντα στον μαμα δινοντας εμφαση στην γωνια-κλιση που επιτρεπεται..

Και φυσικα οπως ειπε ενα αλλο μελος το καλυτερο ειναι ο συνδυασμος και συγκριση με αλλες μετρησεις

Link to comment
Share on other sites

Το καθαρισα και αυτο οσο μπορεσα.

Πρωτον θα περιμενουμε αυριο τα αποτελεσματα του jovanni και μετα θα αρχισετε ολοι να μιλατε αφου μιλησουν πρωτα και οι δυο πλευρες.

Δευτερον ηρεμηστε ολοι και αφηστε τους προσωπικους χαρακτηρισμους.

Τριτον βοηθηστε τα καινουργια μελη να καταλαβουν καποια πραγματα για την βελτιωση γιατι εχετε ξεφυγει πολυ απο το θεμα

Τεταρτον ζηταω ΣΥΓΝΩΜΗ και σε αυτο το topic για τα μελη που χαραμισαν χρονο για να γραψουν τα post που εσβησα.

Edited by PAGOURISTAS
Link to comment
Share on other sites

post-7512-1253126670_thumb.png

post-7512-1253126657_thumb.png

post-7512-1253126645_thumb.png

Λοιπον παραθέτω τα παραπάνω Log.....

Οπως ξέρετε φοραω προγραμμα E-tuners......customia με εξατμιση και εισαγωγη....

Πολυ 'επιθετικο'.

Υπαρχει δυναμομετρηση;

Link to comment
Share on other sites

ναι, απλα έχει safe mode σε 5η ή 6η (σπανια 3η ή 4η) απο χαμηλα με overboost

Το εχω ξανακουσει αυτο.

Προσωπικα δεν εχω καταλαβει το γιατι...

...συμβαινει

...δεν λυνεται

...πρεπει να το ανεχεται καποιος

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξανακουσει αυτο.

Προσωπικα δεν εχω καταλαβει το γιατι...

...συμβαινει

...δεν λυνεται

...πρεπει να το ανεχεται καποιος

Κώστα τα δικά σας τα TSi με τα Revo δεν μπαίνουν σε Safe Mode η το κάνουν όλα??

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξανακουσει αυτο.

Προσωπικα δεν εχω καταλαβει το γιατι...

...συμβαινει

...δεν λυνεται

...πρεπει να το ανεχεται καποιος

για την λυση πηγαινα.....αλλα κατι αλλο βγηκε. Θα ξεκαθαρισουν ολα αυριο....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.