Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Να κάνω μια ερώτηση και εγώ ο άπειρος!!!

Αρχικά μεγειές KostasVITSI :good: !!!Ασφαλή χιλιόμετρα να έχεις!!! ;)

Και τώρα η ερώτηση...για όσους δεν αρκούνται στο <<μόνο πρόγραμμα>>!!!Γτ βάζετε πρώτα πρόγραμμα αντί μιας εισαγωγής ή μιας εξάτμισης????Γτ δλδ δεν βάζετε πρώτα κάποιο από <<αυτά>> τα 2 ή και τα 2 μαζί και μετά πάτε για πρόγραμμα!! :huh:

Δεν θέλω να θήξω κανέναν απλά το έχω απορία από πολλούς!!!Είναι λάθος βήμα ή παίζει το οικονομικό στην μέση????

Γτ μια εξάτμιση ολόσωμη,χειροποίητη ή επωνυμη,δεν νομίζω να είναι κάτω από το 1000ρικο!!!Την άποψη σας!!Ευχαριστώ!!! :)

Μα είναι προφανές το γιατί!

Πόσα άλογα μπορείς να πάρεις αν βάλεις μόνο φίλτρο-εξάτμιση

και πόσα αν βάλεις μόνο πρόγραμα;;

Μη σου πω ότι μόνο το πρόγραμμα πολλές φορές στοιχίζει λιγότερο από εξάτμιση-φίλτρο!! sillyhorse1rb5.gif

Παίρνεις όσα μπορείς περισσότερα όσο μπορείς πιο γρήγορα!!! :wub:

Edited by Tallman
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι προφανές το γιατί!

Πόσα άλογα μπορείς να πάρεις αν βάλεις μόνο φίλτρο-εξάτμιση

και πόσα αν βάλεις μόνο πρόγραμα;;

Μη σου πω ότι μόνο το πρόγραμμα πολλές φορές στοιχίζει λιγότερο από εξάτμιση-φίλτρο!! sillyhorse1rb5.gif

ολες τις φορες εννοεις φιλε... :)

Link to comment
Share on other sites

ολες τις φορες εννοεις φιλε... ;)

Όχι. Εννοώ σχεδόν όλες τις φορές.

Αν σκεφτείς ότι με 200-300Ε μπορείς να βρεις ένα τελικό από GTI και με 500-700Ε μπορείς να βάλεις όλα τα υπόλοια σε κάποιον εξατμισά + ένα βαρελάκι που κάνει περίπου 250Ε πας το πολύ στα 1250Ε !!! όταν ένα πρόγραμμα σε μία μάρκα τύπου ΑΒΤ μπορεί να σου κοστίσει από 1270Ε (μαζί με την εγκατάσταση http://www.abt-sportsline.gr/el/category/3935313537/product/393631313438/productdetails.aspx για TSI 140 hp) εως 1550Ε (μαζί με την εγκατάσαση http://www.abt-sportsline.gr/el/category/3935313537/product/393631313439/productdetails.aspx για GT 170 hp)

Απλά είναι θέμα επιλογών.

Το πιό λογικό πάντως είναι να στοιχίσει το πρόγραμμα λιγότερο από φίλτρο-εξάτμιση

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να βαλω το προγραμμα της overload, γνωριζει καποιος εαν το προγραμμα αυτο,και γενικα τα προγραμματα αυτα,δουλευουν αποκλειστικα και μονο με 100σταρα,η παιρνουν και 95????

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να βαλω το προγραμμα της overload, γνωριζει καποιος εαν το προγραμμα αυτο,και γενικα τα προγραμματα αυτα,δουλευουν αποκλειστικα και μονο με 100σταρα,η παιρνουν και 95????

Έχω πρόγραμμα OVERLOAD... Όταν πήγα να το βάλω με ρώτησαν 95άρα ή 100άρα! Η επιλογή δική σου επιλέγοντας οικονομία ή επιδόσεις... Ελπίζω να βοήθησα! :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόγραμμα OVERLOAD... Όταν πήγα να το βάλω με ρώτησαν 95άρα ή 100άρα! Η επιλογή δική σου επιλέγοντας οικονομία ή επιδόσεις... Ελπίζω να βοήθησα! :drinks:

βοηθησες οντως φιλε μου ναι,με καλυψες πληρως! ευχαριστω :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

δλδ ρε παιδια αν επιλεξεις προγραμμα για 100αρα,ξερουμε ολοι λιγο πολυ οτι στα βενζιναδικα σου βαζουν οτι να ναι..καποιοι τις 95αρες τις βαφτιζουνε 100αρες η και τις νοθευουνε..σε περιπτωση που γινει κατι τετοιο τι γινετε? Προσωπικα μου χει τυχει πολλες φορες να ειμαι μακρυα απο το βενζιναδικο που βαζω και να πρεπει να βαλω απο αλλου με αποτελεσμα την πληρωμενη 100αρα να συμπεριφερετε λες και ειναι 95αρα και μην σας πω λιγοτερο. sillyhorse1rb5.gif

Edited by GIANNIS_KAN
Link to comment
Share on other sites

Πλέον τα παιδιά στην Overload σου δίνουν 3 επιλογές (όσον αφορά τον TSI 160), 1) πρόγραμμα που δουλεύει με 95ρα και αν βάλεις 100ρα δε βλέπεις διαφορά, 2) universal δουλεύει και με 95ρα αλλά με 100ρα βλέπεις βελτίωση σε επιδόσεις, 3) 100ρα μόνο, δε κάνει να βάλεις 95ρα με τπτ εκτός αν πηγαίνεις πολύ αργά με 2000 στρ μέχρι να βρεις βενζινάδικο με 100ρα :D Εγώ επέλεξα το 2ο που πιστεύω ότι είναι η καλύτερη λύση καθώς εάν πάω κάπου και δε βρίσκω 100ρα μπορώ να βάλω 95ρα και να είμαι safe.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον τα παιδιά στην Overload σου δίνουν 3 επιλογές (όσον αφορά τον TSI 160), 1) πρόγραμμα που δουλεύει με 95ρα και αν βάλεις 100ρα δε βλέπεις διαφορά, 2) universal δουλεύει και με 95ρα αλλά με 100ρα βλέπεις βελτίωση σε επιδόσεις, 3) 100ρα μόνο, δε κάνει να βάλεις 95ρα με τπτ εκτός αν πηγαίνεις πολύ αργά με 2000 στρ μέχρι να βρεις βενζινάδικο με 100ρα :D Εγώ επέλεξα το 2ο που πιστεύω ότι είναι η καλύτερη λύση καθώς εάν πάω κάπου και δε βρίσκω 100ρα μπορώ να βάλω 95ρα και να είμαι safe.

σωστος....κατι τετοιο θα κανω και γω!!!! ελπιζω να το γνωριζουν αυτο στην αντιπροσωπεια,γιατι εκει θα το βαλω,(βαζει της overload η vw εδω στην πατρα)

Edited by nikolisS
Link to comment
Share on other sites

σωστος....κατι τετοιο θα κανω και γω!!!! ελπιζω να το γνωριζουν αυτο στην αντιπροσωπεια,γιατι εκει θα το βαλω,(βαζει της overload η vw εδω στην πατρα)

Στην VW!; :D Έχουν δυναμόμετρο ή περάστε, καθήστε, τελειώσατε!;

Ενδιαφέρον!!! Τιμή!; 1.300!; Από περιέργεια, τί σου δίνουν!; Δηλαδή καλύπτουν κ μηχανικές βλάβες κ επέκταση εγγύησης!;

Link to comment
Share on other sites

Στην VW!; :D Έχουν δυναμόμετρο ή περάστε, καθήστε, τελειώσατε!;

Ενδιαφέρον!!! Τιμή!; 1.300!; Από περιέργεια, τί σου δίνουν!; Δηλαδή καλύπτουν κ μηχανικές βλάβες κ επέκταση εγγύησης!;

οπως καθε αντιπροσωπεια συνεργαζεται με την καθε εταιρια προγραμματισμου(βλεπε revo),ετσι και αυτη συνεργαζονται με την overload. 450 ευρω το προγραμμα φυσικα,οσο το δινουν και στο ιδιο το site της overload,και φυσικα συνοδευται με την εγγυηση που δινουν απο τα κεντρικα(οχι της vw φυσικα).εαν μπεις στο site της overload,θα δεις και με ποιους συνεργαζεται και προσφερουν τα προγραμμα τα της.η πατρα δλδ που εχει 2 αντιπροσωπειες,η μια βαζει revo,και η αλλη αυτο που θα βαλω εγω :thumbsup:

p.s. δυναμομετρο γιατι να εχουνε?? εξαλλου και αυτο το πληρωνεις αμα θες να δεις ποσα αλογα εισαι. αν εχεις επεκταση εγγυησης και εχεις ακομα,ναι σου καλυπτει οτι σου δινει η επεκταση(ακομα και αν εχεις προγραμμα). οσον αφορα το προγραμμα τωρα,σου δινει 5 χρονια εγγυηση η ιδια overload( Η εγγύηση αυτή έχει να κάνει αποκλειστικά με το software (απροβλημάτιστη λειτουργία του) και όχι με τα μηχανικά & ηλεκτρικά μέρη του κινητήρα και του αυτ/του.)

Edited by nikolisS
Link to comment
Share on other sites

σωστος....κατι τετοιο θα κανω και γω!!!! ελπιζω να το γνωριζουν αυτο στην αντιπροσωπεια,γιατι εκει θα το βαλω,(βαζει της overload η vw εδω στην πατρα)

ποια vw? η Δελτα καρ ειναι μονος αντιπρόσωπος στην Πάτρα. O Λατσης τωρα δεν ειναι εξουσιδοτημενος εμπορος απο την Kosmocar(http://www.volkswagen.gr/gr/el/1/VW_Dealers_Sales.html)..αρα εσυ πας στον Λατση που βαζει oveload οχι στην VW Πατρας...

Link to comment
Share on other sites

ποια vw? η Δελτα καρ ειναι μονος αντιπρόσωπος στην Πάτρα. O Λατσης τωρα δεν ειναι εξουσιδοτημενος εμπορος απο την Kosmocar(http://www.volkswagen.gr/gr/el/1/VW_Dealers_Sales.html)..αρα εσυ πας στον Λατση που βαζει oveload οχι στην VW Πατρας...

μαλλον εισαι λαθος ενημερωμενος φιλε μου...εξουσιοδοτημενος ειναι,και πωλησεις καινουργιων κανει!

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εισαι λαθος ενημερωμενος φιλε μου...εξουσιοδοτημενος ειναι,και πωλησεις καινουργιων κανει!

πωλησεις κανει καινουργιων το ξερω δεν παει να πει οτι ειναι αντιπροσωπος ομως...εδω εχω δει μαντρα να πουλαει καινουργια VW..στο site παντως δεν αναφερεται πουθενα της kosmocar..Εξουσιοδοτημενο συνεργειο εχει το ξερω και μαλιστα παρα παρα πολυ καλο σε αντιθεση με τις Delta Car thumbsdown.gif ..καλη τιμη παντως και ειδικα αν εχει τις τρεις επιλογες βενζινης στο προγραμμα που καποιος εγραψε ποιο πανω :oβαλε σιγουρα την δευτερη επιλογη με την 95 και αν θες 100...γραψε μας εντυπωσεις οταν το βαλεις γιατι το σκεφτομαι και εγω για το GT που βαζεις μονο 100 thumbsdown.gif

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

πωλησεις κανει καινουργιων το ξερω δεν παει να πει οτι ειναι αντιπροσωπος ομως...εδω εχω δει μαντρα να πουλαει καινουργια VW..στο site παντως δεν αναφερεται πουθενα της kosmocar..Εξουσιοδοτημενο συνεργειο εχει το ξερω και μαλιστα παρα παρα πολυ καλο σε αντιθεση με τις Delta Car thumbsdown.gif ..καλη τιμη παντως και ειδικα αν εχει τις τρεις επιλογες βενζινης στο προγραμμα που καποιος εγραψε ποιο πανω :oβαλε σιγουρα την δευτερη επιλογη με την 95 και αν θες 100...γραψε μας εντυπωσεις οταν το βαλεις γιατι το σκεφτομαι και εγω για το GT που βαζεις μονο 100 thumbsdown.gif

καλα,στη delta car μονο και μονο την εργατοωρα που χρεωνουνε δεν αξιζει να πας.αλλα στον λατση,οχι οτι πληρωνεις τιμες που ουτε στα ονειρα τους δεν βλεπουνε σε αλλα εξουσιοδοτημενα συνεργεια,αλλα και τα παιδια μεσα γνωριζουνε τα παντα,και ακομα και ο ιδιος ο λατσης που ειναι υπευθυνος,ασχολειται στο service,και δεν φερνει αντιρρηση ποτε να σου περασει κατι στην εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

καλα,στη delta car μονο και μονο την εργατοωρα που χρεωνουνε δεν αξιζει να πας.αλλα στον λατση,οχι οτι πληρωνεις τιμες που ουτε στα ονειρα τους δεν βλεπουνε σε αλλα εξουσιοδοτημενα συνεργεια,αλλα και τα παιδια μεσα γνωριζουνε τα παντα,και ακομα και ο ιδιος ο λατσης που ειναι υπευθυνος,ασχολειται στο service,και δεν φερνει αντιρρηση ποτε να σου περασει κατι στην εγγυηση

o Λατσης που ειναι στο ρευμα που κατεβαινει το ποταμι βαζει προγραμματα??ειναι οι ιδιοι?

Link to comment
Share on other sites

οπως καθε αντιπροσωπεια συνεργαζεται με την καθε εταιρια προγραμματισμου(βλεπε revo),ετσι και αυτη συνεργαζονται με την overload. 450 ευρω το προγραμμα φυσικα,οσο το δινουν και στο ιδιο το site της overload,και φυσικα συνοδευται με την εγγυηση που δινουν απο τα κεντρικα(οχι της vw φυσικα).εαν μπεις στο site της overload,θα δεις και με ποιους συνεργαζεται και προσφερουν τα προγραμμα τα της.η πατρα δλδ που εχει 2 αντιπροσωπειες,η μια βαζει revo,και η αλλη αυτο που θα βαλω εγω :o

p.s. δυναμομετρο γιατι να εχουνε?? εξαλλου και αυτο το πληρωνεις αμα θες να δεις ποσα αλογα εισαι. αν εχεις επεκταση εγγυησης και εχεις ακομα,ναι σου καλυπτει οτι σου δινει η επεκταση(ακομα και αν εχεις προγραμμα). οσον αφορα το προγραμμα τωρα,σου δινει 5 χρονια εγγυηση η ιδια overload( Η εγγύηση αυτή έχει να κάνει αποκλειστικά με το software (απροβλημάτιστη λειτουργία του) και όχι με τα μηχανικά & ηλεκτρικά μέρη του κινητήρα και του αυτ/του.)

Εγώ το έβαλα στον Βόλο στον Χονδρονίκο! Τα παιδιά σκίστηκαν 7 ώρες δυναμομέτρηση, ρύθμιση, δυναμομέτρηση, ρύθμιση κ κόντρα δυναμομέτρηση μέχρι τις 7.15 μ.μ. που το αποτέλεσμα ήταν 226 Hp k 29 Nm!!! :whistling:

Όταν έψαχνα για πρόγραμμα στην Revo μου είχαν πει 500 Ε κ στην VW Ιωαννίδης (Κοζάνη) 1.300 Ε το ίδιο πρόγραμμα!!! :thumbsup:

Γι' αυτό οι απορίες μου... Ψάξ'το λίγο! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβαλα στον Βόλο στον Χονδρονίκο! Τα παιδιά σκίστηκαν 7 ώρες δυναμομέτρηση, ρύθμιση, δυναμομέτρηση, ρύθμιση κ κόντρα δυναμομέτρηση μέχρι τις 7.15 μ.μ. που το αποτέλεσμα ήταν 226 Hp k 29 Nm!!! :thumbsup:

Όταν έψαχνα για πρόγραμμα στην Revo μου είχαν πει 500 Ε κ στην VW Ιωαννίδης (Κοζάνη) 1.300 Ε το ίδιο πρόγραμμα!!! :o

Γι' αυτό οι απορίες μου... Ψάξ'το λίγο! :whistling:

500 Ευρό Για Revo;;;;;;Είσαι Σίγουρος;;;;;Πουυυυυυυυυ;;;;;;;;;;;

Edited by SAVVASGT
Link to comment
Share on other sites

Όταν έψαχνα για πρόγραμμα στην Revo μου είχαν πει 500 Ε κ στην VW Ιωαννίδης (Κοζάνη) 1.300 Ε το ίδιο πρόγραμμα!!! :o

O φιλος R-ZOO δεν αφηνει να εννοηθει οτι στην VW Κοζανης κοστιζει 500¤, αλλα 1300..!!

Link to comment
Share on other sites

500 Ευρό Για Revo;;;;;;Είσαι Σίγουρος;;;;;Πουυυυυυυυυ;;;;;;;;;;;

Κάπου εκεί μου είχαν ζητήσει πέρυσι τον Φεβρουάριο... Ίσως 600!

O Ιωαννίδης στην Κοζάνη 900 Euro νομίζω το ζητάει το REVO.

Ίσως... Τότε πάντως 1.300 μου είχαν ζητήσει! Χωρίς πλάκα! Κ στο καπάκι πήρα τηλέφωνο στην CARGATE να τους ρωτήσω αν το γνωρίζουν...

O φιλος R-ZOO δεν αφηνει να εννοηθει οτι στην VW Κοζανης κοστιζει 500, αλλα 1300..!!

Έτσι, ακριβώς!

Θέλω να τονίσω την μεγάλη διαφορά στην τιμή του ίδιου προγράμματος... Να διευκρινίσω ότι την έρευνα αγοράς την έκανα 01/2009!

Edited by R-ZOO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.