Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

sillyhorse1rb5.gif σιγα μην μιλησουν , το κραταν μυστικο με θρησκευτικη ευλαβια , περιμενουν βασικα να κανει την αρχη καποιος πρωτα κ μετα να αρχισουν οι αποκαλυψεις και το παρτυ των αλογων
Link to comment
Share on other sites

Στο βιντεο που δημοσιευθηκε σε προηγουμενο ποστ και στο οποιο εγινε αναφορα ,φαινεται πάνω απο 1,8 σταθερη.

Το οτι ''με την μαμα τουρμπινα μπορεις να εχεις 1.8'' αλλα για μια στιγμη (over) δεν λεει τιποτα.Η σταθερη μας νοιαζει.

ποιο βιντεο???

Link to comment
Share on other sites

+1

ξυραφιαζεις τουρμπινα... βαζεις φτερωτες απο Κ04 η 28αρα...

με αυτο μπορεις να φτασεις τα 250... βαζεις 70ρι dρ εννοειται... και μονο 100αρα

και για τελος αν θελεις παραπανω δυναμη ψηλα δλδ 20-25 αλογακια ακομα επισκεφτεσαι την snowperformance και παραγγελνεις ενα water injection kit!

αυτα.

αν θελεις παραπανω αλογακια απο αυτα προβενεις σε αγορα turbo kit gt28rs , t3/t4 και πας για 300+ πολλα...!!!!

Link to comment
Share on other sites

ξυραφιαζεις τουρμπινα... βαζεις φτερωτες απο Κ04 η 28αρα...

με αυτο μπορεις να φτασεις τα 250... βαζεις 70ρι dρ εννοειται... και μονο 100αρα

και για τελος αν θελεις παραπανω δυναμη ψηλα δλδ 20-25 αλογακια ακομα επισκεφτεσαι την snowperformance και παραγγελνεις ενα water injection kit!

αυτα.

αν θελεις παραπανω αλογακια απο αυτα προβενεις σε αγορα turbo kit gt28rs , t3/t4 και πας για 300+ πολλα...!!!!

ευχαριστώ Αποστόλη για της συμβουλές σου και πρέπει να πούμε ότι εδώ και καιρό είσαι ο μόνος όπου λέει καθαρά το τη κάνει στο αυτοκίνητο του 100% ακομλεξαριστος και δεν το έχεις πάρει επάνω σου ……

Αποστόλη θέλω να σε ρωτήσω για την gt2554r είναι σαν να κάνουμε την μαμά ξυράφισμα η όχι????η gt2560r mito την φουσκώνει χαλαρά λες να πάμε για καμία τέτοια κίνηση η θα την σκαπουλάρουμε στης 4000+…..

Σε περιμένω msn αλλά…….

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Αποστόλη για της συμβουλές σου και πρέπει να πούμε ότι εδώ και καιρό είσαι ο μόνος όπου λέει καθαρά το τη κάνει στο αυτοκίνητο του 100% ακομλεξαριστος και δεν το έχεις πάρει επάνω σου ……

Αποστόλη θέλω να σε ρωτήσω για την gt2554r είναι σαν να κάνουμε την μαμά ξυράφισμα η όχι????η gt2560r mito την φουσκώνει χαλαρά λες να πάμε για καμία τέτοια κίνηση η θα την σκαπουλάρουμε στης 4000+…..

Σε περιμένω msn αλλά…….

και στις 4000 να την σπουλαρεις θα εχεις δυναμη μεχρι τον κοφτη...! οποτε μην ανυσηχεις...!!!

Link to comment
Share on other sites

την περιπτωση το μπαρομετρο να γραφει αλλα αντι αλλωντην σκεφτικε κανενας

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις παραπανω αλογακια απο αυτα προβενεις σε αγορα turbo kit gt28rs , t3/t4 και πας για 300+ πολλα...!!!!

Σε μία τέτοια περίπτωση, αλλαγής δλδ της τουρμπίνας, σε ποιες επιπλέον αλλαγές πρέπει να προβείς;

Σετ μπιέλες;

dp μεγαλύτερο του 70;

Μπεκ;

αντλία βενζίνης;

Ο κομπρέσσορας παραμένει;

Κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Σε μία τέτοια περίπτωση, αλλαγής δλδ της τουρμπίνας, σε ποιες επιπλέον αλλαγές πρέπει να προβείς;

Σετ μπιέλες;

dp μεγαλύτερο του 70;

Μπεκ;

αντλία βενζίνης;

Ο κομπρέσσορας παραμένει;

Κάτι άλλο;

full 70αρα εξατμιση...!!! μπιελες χμμμμ! ναι και οχι...!!!

μπεκ οχι

αντλια οπωσδηποτε!

ο κομπρεσσορας ναι παραμενει

Link to comment
Share on other sites

defi μπαρομετρο και αλλα ντι αλλων δεν πανε μαζι...!!!!

φιλε μου δεν μιλαω για το δικο σου

αλλοστε defi εχω και εγω

μιλαω για το video του activious

Link to comment
Share on other sites

XAXAXAAXXAAXXA

ξερω ολη την αληθεια δεν λεω κουβεντα.

new_iloveyou.gif

θα τα πω οταν ερθει η ωρα....

Πιο ηχοσυστημα εχεις φιλε?ποσο το πηρες καλο?

κινεζικο ειναι....

Link to comment
Share on other sites

ξυραφιαζεις τουρμπινα... βαζεις φτερωτες απο Κ04 η 28αρα...

με αυτο μπορεις να φτασεις τα 250... βαζεις 70ρι dρ εννοειται... και μονο 100αρα

και για τελος αν θελεις παραπανω δυναμη ψηλα δλδ 20-25 αλογακια ακομα επισκεφτεσαι την snowperformance και παραγγελνεις ενα water injection kit!

αυτα.

αν θελεις παραπανω αλογακια απο αυτα προβενεις σε αγορα turbo kit gt28rs , t3/t4 και πας για 300+ πολλα...!!!!

Ωραία αυτά που λές με το ξυράφιασμα φτερωτής, το dp και την αντλία...

Δεν γνωρίζω όμως με τι βάση αρχίζεις να μιλάς για αλλαγές turbo!!!

Στην προσπάθεια σου να το κάνεις, αν ποτέ μπήκες στη διαδικασία να βάλεις garrett, θα διαπίστωσες πως υπάρχουν κάποια μικροπροβλήματα με το σωλήνα που κουμπώνει στην εισαγωγή αέρα του turbo, την σκάστρα...+ τα επιπλέον έξοδα για χταπόδι και dp :D

Η αλήθεια είναι πως έμβολα δεν έχει χρειασθεί να αλλάξουμε ακόμα...όλα τα παραπάνω όμως έχουμε καταφέρει να τα λύσουμε :baby:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αυτά που λές με το ξυράφιασμα φτερωτής, το dp και την αντλία...

Δεν γνωρίζω όμως με τι βάση αρχίζεις να μιλάς για αλλαγές turbo!!!

Στην προσπάθεια σου να το κάνεις, αν ποτέ μπήκες στη διαδικασία να βάλεις garrett, θα διαπίστωσες πως υπάρχουν κάποια μικροπροβλήματα με το σωλήνα που κουμπώνει στην εισαγωγή αέρα του turbo, την σκάστρα...+ τα επιπλέον έξοδα για χταπόδι και dp :D

Η αλήθεια είναι πως έμβολα δεν έχει χρειασθεί να αλλάξουμε ακόμα...όλα τα παραπάνω όμως έχουμε καταφέρει να τα λύσουμε :baby:

δλδ τι θες να πεις οτι καταφερες να αλλαξεις τουρμπινα επειδη παιζεις στα 300++ εγω παντος πιστευω οτι με προγραμμα μονο το καταφερες... new_sugkrotima.gif

Link to comment
Share on other sites

δλδ τι θες να πεις οτι καταφερες να αλλαξεις τουρμπινα επειδη παιζεις στα 300++ εγω παντος πιστευω οτι με προγραμμα μονο το καταφερες... new_sugkrotima.gif

¶σε τους άλλους να ψάχνονται...εσύ ξέρεις που έχουμε φτάσει...κάποιοι άλλοι μάλλον ψάχνονται με ψέμματα και gt28rs

Link to comment
Share on other sites

¶σε τους άλλους να ψάχνονται...εσύ ξέρεις που έχουμε φτάσει...κάποιοι άλλοι μάλλον ψάχνονται με ψέμματα και gt28rs

πεστα θωμα αγορι μου!βγαλτα απο μεσα σου,αν κ να σου πω δεν υπαρχει λογος να ανοιξεις τα ματια σε κανεναν κ να τους αποδειξεις τι εχεις δει με τα ματια σου στο δικο σου αμαξι

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι κωμματακι εγωιστικο ομως;

μπορει και αλλοι να ενδιαφερονται για κατι αναλογο.

Link to comment
Share on other sites

Άσε τους άλλους να ψάχνονται...εσύ ξέρεις που έχουμε φτάσει...κάποιοι άλλοι μάλλον ψάχνονται με ψέμματα και gt28rs

αν πηγαινει για μενα αυτο εχω ψαχτει εδω και πολυ καιρο...!!!!

δυστηχως το πουλαω το αμαξι οποτε δεν χρειαζεται να ψαχτω και αλλο...!!!

οταν με το καλο το παρει ο νεος αγοραστης θα γινουνε και πολλα παραπανω.

Edited by Infected-Mushroom
Link to comment
Share on other sites

Μονο που ο tom αν ηθελε να παρει 2.0 θα το ειχε παρει...απο επιλογη του περασε τα χιλια μυρια για να καταφερει αυτο που λιγοι ισως και κανενας στην ελλαδα καταφεραν.Kαι μονο το γεγονος οτι ειναι ο μονος στην παρεα με (14)αρι?? και βουλωνει πολλους απο εμας με τα διλιτρα τριλιτρα πενταλιτρα λεει πολλα και αυτος ειναι και ο σκοπος της διμιουργιας του black badge project.Eνδεικτικα ανοιγμα με το δικο μου c55amg απο ρολλ 2ες μεχρι τα 210 ειναι σταθερα 2 αμαξια εμπρος.Το βιντεο με το amg θα ανεβει καποια στιγμη αλλα οταν αποφασισω εγω,και οταν ο tom και ο διμιουργος του project συμφωνησουν οτι θελουν να δημοσιοποισουν το αμαξι.

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

Μονο που ο tom αν ηθελε να παρει 2.0 θα το ειχε παρει...απο επιλογη του περασε τα χιλια μυρια για να καταφερει αυτο που λιγοι ισως και κανενας στην ελλαδα καταφεραν.Kαι μονο το γεγονος οτι ειναι ο μονος στην παρεα με (14)αρι?? και βουλωνει πολλους απο εμας με τα διλιτρα τριλιτρα πενταλιτρα λεει πολλα και αυτος ειναι και ο σκοπος της διμιουργιας του black badge project.Eνδεικτικα ανοιγμα με το δικο μου c55amg απο ρολλ 2ες μεχρι τα 210 ειναι σταθερα 2 αμαξια εμπρος.Το βιντεο με το amg θα ανεβει καποια στιγμη αλλα οταν αποφασισω εγω,και οταν ο tom και ο διμιουργος του project συμφωνησουν οτι θελουν να δημοσιοποισουν το αμαξι.

εν ολιγοις το bbp στεκεται διπλα σε gti s3 setup full?????

Link to comment
Share on other sites

Μονο που ο tom αν ηθελε να παρει 2.0 θα το ειχε παρει...απο επιλογη του περασε τα χιλια μυρια για να καταφερει αυτο που λιγοι ισως και κανενας στην ελλαδα καταφεραν.Kαι μονο το γεγονος οτι ειναι ο μονος στην παρεα με (14)αρι?? και βουλωνει πολλους απο εμας με τα διλιτρα τριλιτρα πενταλιτρα λεει πολλα και αυτος ειναι και ο σκοπος της διμιουργιας του black badge project.Eνδεικτικα ανοιγμα με το δικο μου c55amg απο ρολλ 2ες μεχρι τα 210 ειναι σταθερα 2 αμαξια εμπρος.Το βιντεο με το amg θα ανεβει καποια στιγμη αλλα οταν αποφασισω εγω,και οταν ο tom και ο διμιουργος του project συμφωνησουν οτι θελουν να δημοσιοποισουν το αμαξι.

Δηλαδη αν καταλαβαινω σωστα, μιλαμε για 1.4 tsi που καθεται μπροστα απο c55amg?

Link to comment
Share on other sites

γουσταρω bbp γιατι ειναι αδελφικο tsi...δεν εννοω ολα τα tsi αλλα ειδικα του bbp

Link to comment
Share on other sites

groupa τι δεν καταλαβαινεις??να στο εξηγησω...τωρα δεν νομιζω να καθετε μπροστα απο φουλ σ3 σεταπ αλλα και παλι αναλογα για τι σ3 σεταπ μιλαμε...εκει ειναι δυσκολα τα πραγματα.αλλα στο c55 to δικο μου ναι.το 55 amg ειναι 5500 κιβικα και 367 αλογα ροπη περιπου 50 αλλα το βαρος ειναι το προβλημα περιπου 1850 κιλα.και ενα αυτοματο 5αρι για μπατσες.περεπιμπτοντως πωλειτε κι ολας.και ειναι σε αριστη κατασταση πληροφορειες στο καρ και στις αγγελειες του κλαμπ.Ο Τομ κυριοι κανει οτι θελει και καποιους τους ποναει...τυχαιο??...δεν νομιζω...

045f.jpg

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

μπράβο στο παλικάρι που έχει κάνει ένα τόσο καλό tsi όπως λέτε …. Θα ήθελα αν γίνεται κάποια στιγμή να μας πει και εμάς τη έχει κάνει στο αυτοκίνητο του μπας και κάνουμε και εμείς καμία κίνηση προς τα εκεί …..

Link to comment
Share on other sites

μπράβο στο παλικάρι που έχει κάνει ένα τόσο καλό tsi όπως λέτε …. Θα ήθελα αν γίνεται κάποια στιγμή να μας πει και εμάς τη έχει κάνει στο αυτοκίνητο του μπας και κάνουμε και εμείς καμία κίνηση προς τα εκεί …..

υπομονη εσυ...!!!!

παρε με τηλ να σου πω...!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.