Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

και εγώ για APR ρώτησα για το 160άρι μου και μάλλον αυτή θα βάλω αφού δίνει εγγύηση για εγκέφαλο,

για εγκέφαλο ,δίνει και η revo εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

και εγώ για APR ρώτησα για το 160άρι μου και μάλλον αυτή θα βάλω αφού δίνει εγγύηση για εγκέφαλο, για όλα τα μηχανικά μέρη, 30 μέρες λεφτά πίσω αν δεν είμαι ευχαριστημένος και εννοείται δωρεάν για πάντα ενημερώσεις.

δε θυμάμαι τα χρόνια για το κάθε κομμάτι που δίνει εγγύηση τώρα.

ρώτησα και σε επίσημη αντιπροσωπεία και μου είπαν δεν χάνω και τη δική τους εγγύηση εκτός απο τον εγκέφαλο γιατί τον στέλνουν Γερμανία αν πάθει κάτι

τιμη?

Link to comment
Share on other sites

και εγώ για APR ρώτησα για το 160άρι μου και μάλλον αυτή θα βάλω αφού δίνει εγγύηση για εγκέφαλο, για όλα τα μηχανικά μέρη, 30 μέρες λεφτά πίσω αν δεν είμαι ευχαριστημένος και εννοείται δωρεάν για πάντα ενημερώσεις.

δε θυμάμαι τα χρόνια για το κάθε κομμάτι που δίνει εγγύηση τώρα.

ρώτησα και σε επίσημη αντιπροσωπεία και μου είπαν δεν χάνω και τη δική τους εγγύηση εκτός απο τον εγκέφαλο γιατί τον στέλνουν Γερμανία αν πάθει κάτι

Δεν δίνει εγγύσηση για μηχανικά μέρη η APR.

"Security, Warranty and Money Back Guarantee

All APR ECU Upgrades are fully encrypted to prevent theft of our valuable and proprietary coding information by lesser companies and to provide protection to our clients by keeping the upgrade undetectable to a dealership's VAG diagnostic tool.

All APR ECU Upgrades include a limited lifetime warranty against defects in the software and to provide free updates and reflashes as they become available. Installation may be additional and is not included in the warranty.

All APR ECU Upgrades offer a 30 day money back guarantee with no questions asked. If for any reason you are unhappy with your APR ECU Upgrade you may return the upgrade to your place of purchase for a full refund provided you are within a 30 day period from your time of initial purchase. Installation is not included in the guarantee and is at the discretion of the place of install."

http://www.goapr.com/products/ecu_upgrade_14tsi_twin.html

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνει εγγύσηση για μηχανικά μέρη η APR.

να συμφωνησω κ εγω με τον στελιο

1 φορα ακουω οτι δινει για μηχανικα μερη

μακαρι τι να πω

Link to comment
Share on other sites

τιμη?

αν θυμάμαι καλά 750

με δυνατότηα αλλαγής σε 4 προγράμματα μέσω cruise control

1. stock

2. 95αρα

3. 98άρα

4. 100άρα

Δεν δίνει εγγύσηση για μηχανικά μέρη η APR.

έχω ένα μήνα που ρώτησα οπότε μπορεί και να κάνω λάθος

επειδή έχω άλλα τρία χρόνια εγγύηση απο VW+επέκταση μπορεί να το συνδύασα έτσι

κάτι είχε πεί όμως πέρα απο εγκέφαλο και τις αναβαθμίσεις μετά.

2 χρόνια για τον κινητήρα και 1 για τον εγκέφαλο νομίζω

όπως και να έχει 750 είναι πολλά και ελπίζω με μία εισαγωγή που θα ήθελα να βάλω μαζί να κάνει κάποια έκτπωση, κρίση περνάμε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για την APR, αλλα oταν το ειχα ψαξει παλιοτερα, μονο η MTM εδινε εγγυηση στα μηχανικα. ( βεβαια αν ησουν μεσα στην εργοστασιακη εγγυηση )

Edited by Nik GT
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για την APR, αλλα oταν το ειχα ψαξει παλιοτερα, μονο η MTM εδινε εγγυηση στα μηχανικα. ( βεβαια αν ησουν μεσα στην εργοστασιακη εγγυηση )

Ακριβώς , το έχουμε πει 1000 φορές. Μόνο η ΜΤΜ δίνει εγγύηση μηχανικών μερών.

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και καυτης εγωnew_grrrr.gif ...Το σεβομαι το αμαξι ,το αγαπαω αλλα δεν φταιω που οταν το ζοριζω παει και αλλο το ρημαδι , ας μου πει boss μεχρη εδω φτανει ...

δεν μπορεις να φανταστεις που μπορει να φτασει...

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να φανταστεις που μπορει να φτασει...

που?παλι αρχισαμε τα σεναρια και την φαντασια φιλικα το λεω αλλα αν δεν δω πραγματικα αποτελεσματα δεν πιστευω τιποτα...επισης αν δω ποτε tsi 300 400 αλογα πειτε μου και ενα κοστος ετσι για να ξερω αν αξιζει....

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς , το έχουμε πει 1000 φορές. Μόνο η ΜΤΜ δίνει εγγύηση μηχανικών μερών.

Απ'οτι ξερω κανενας δεν δινει εγγυηση μηχανικων μερων.

Αυτο που κανει η ΜΤΜ ειναι μεσω ασφαλιστικης (και επι πληρωμη) και με προυποθεσεις να παρεχεται

εγγυηση.

http://www.mtm-online.de/en/products/mtm-guarantee

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι ξερω κανενας δεν δινει εγγυηση μηχανικων μερων.

Αυτο που κανει η ΜΤΜ ειναι μεσω ασφαλιστικης (και επι πληρωμη) και με προυποθεσεις να παρεχεται

εγγυηση.

http://www.mtm-online.de/en/products/mtm-guarantee

Σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς Revo STAGE 2 να μας πει εντυπώσεις ?

Δυναμομετρήθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς Revo STAGE 2 να μας πει εντυπώσεις ?

Δυναμομετρήθηκε?

stage 2 υπάρχει μονο για το scirocco και αυτο γιατι το rocco έχει διαφορετιικο εγκεφαλο (αλλιως θα έκανε και στο golf) -

για το golf υπάρχει το performance το οποιο ταιριάζει τα περιφερειακα (εξατμιση,εισςγωγη κλπ) και σου δίνει το

καλυτερο που μπορουν να αποδωσουν όλα μαζί -max 230 ps-(μιλάω για το 160αρι κινητηρα)

δυνανμομέτρηση θα κανω τον Οκτώβρη και θα σας πω

Link to comment
Share on other sites

stage 2 υπάρχει μονο για το scirocco και αυτο γιατι το rocco έχει διαφορετιικο εγκεφαλο (αλλιως θα έκανε και στο golf) -

για το golf υπάρχει το performance το οποιο ταιριάζει τα περιφερειακα (εξατμιση,εισςγωγη κλπ) και σου δίνει το

καλυτερο που μπορουν να αποδωσουν όλα μαζί -max 230 ps-(μιλάω για το 160αρι κινητηρα)

δυνανμομέτρηση θα κανω τον Οκτώβρη και θα σας πω

Αυτα περι stage2 μονο για το scirocco ποιός στα είπε?

Η cargate γιατι δεν ξερει κατι τέτοιο , όταν τους ρωτάς?

Τι αλλάζει για να βάλεις το stage2 (turbo? , εξατμιση? , nitro? )και πόσα αλογα υπόσχονται?

Link to comment
Share on other sites

@ katana -να σου πω την αλήθεια δεν ρώτησα, προσωπικά μου φαινεται λογικό να στα "περάσουν" μαζί-

@rallakias -μου το είπαν στην cargate ,καθώς και είναι διαφορετικό και το κόστος (μεταξύ stage2 και performance)

λεπτομέρειες δεν ρώτησα από την στιγμή που δεν μπαινει στο golf..

Link to comment
Share on other sites

stage 2 υπάρχει μονο για το scirocco και αυτο γιατι το rocco έχει διαφορετιικο εγκεφαλο (αλλιως θα έκανε και στο golf) -

για το golf υπάρχει το performance το οποιο ταιριάζει τα περιφερειακα (εξατμιση,εισςγωγη κλπ) και σου δίνει το

καλυτερο που μπορουν να αποδωσουν όλα μαζί -max 230 ps-(μιλάω για το 160αρι κινητηρα)

δυνανμομέτρηση θα κανω τον Οκτώβρη και θα σας πω

230 εδωσε στου πεολινιο TSI 140 με μονο μια εισαγωγη...γιατι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

230 εδωσε στου πεολινιο TSI 140 με μονο μια εισαγωγη...γιατι ετσι?

κοίτα η ρεβο για πρωτο στάδιο δίνει 215 -

εάν τώρα με εισαγωγη και φουλ εξατμιση (~8-10 Ps) και με το performance πας 230 είναι μιαχαρά -

μπορεί του φίλου πεολινιο να είναι από τα δυνατά-όπως επισης θυμαμαι του rallakia μονο με φιλτρο και τον πνιχτη έξω

έδωσε εάν θυμαμαι καλά 229 ?

ξέρω ότι το revo για το 6αρι (και όσα έχουν την ιδια μηχανη,eos rocco κλπ) είναι πολύ δυνατο ,δηλαδή παραπαών από όσα

λέει-

θα δειξει και σε εμενα σε λιγες ημερες-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.