Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

I love this thread...

bunny-thread-relevant-to-my-interests.jpg

Relevant ήθελε να πει ο wabbit :D

Edited by jsmirlis
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω και εγώ μερικά λόγια μιας και διάβασα το πρόβλημα σου...

Ξέρω τους Etuners και έχω δει με τα μάτια μου κατα δεκάδες περιστατικά και ο τρόπος με τον οποίον αντιμετωπίζουν τον οποιοδήποτε πελάτη είναι άκρως επαγγελματικός και το μελημά τους είναι να παρέχουν τις υπηρεσίες τους σωστά και όχι να εξαπατούν τον κόσμο. Εχουν φτιάξει τόσους μα τόσους κινητήρες και δεν έχει βγει κανένας στο ιντερνετ ή και στα γνωστά στέκια να πει ότι του χαλασαν το αυτοκίνητο τα παιδιά. Την επιτυχία τους την έχουν κερδίσει με τις δουλειές τους και μόνο και δεν έχουν ανάγκη ούτε από παπαγαλάκια ούτε απο σκυλάκια ούτε απο γατάκια.....

Δεν μπορώ να καταλάβω πως εσύ με ένα αυτοκίνητο 1400κιβικών θέλεις να είσαι στο σπιτι σου αραχτός και λαιτ,να μην ξοδέψεις χρόνο που απαιτείτε (και 15 φορες εαν πρεπει να πας γιατί μόνο έτσι θα είσαι ολοκληρωμένος), να έχεις 230 άλογα μόνο με ένα προγραμματάκι, που για σένα είναι αν κατάλαβα καλά ενα βύσμα και μια υπόθεση 5 λεπτών και να περνάς όλα τα αυτοκίνητα από τις άλλες εταιρίες, να μην έχεις προβλήματα ποτε, και ότι άλλο φαντάζεται ο καθένας..

Οταν ο Κριτωνας σου λέει ελα και οτι θα σου κάνει το update που πρέπει και δεν θα έχεις προβλήματα και δεν πας, και μπαίνεις σε ένα site για να κάνεις δυσφήμιση (που στην τελική κακό στον εαυτό σου κάνεις) και δεν δέχεσαι να συννενοηθείς εσύ έχεις το πρόβλημα.

Τα παιδιά και αύριο να πας η αντιμετωπιση τους δεν αλλάζει....Γιατι ειναι ανθρώποι και γιατί είναι επαγγελματίες και όχι απατεώνες....

Αν νομίζεις οτι έχεις σκεφτεί λίγο αρνητικά, ή νομίζεις ότι έχεις 2000cc turbo και δεν παει γιατι δεν πέρασες ένα πορσε με 400+ άλογα, ή τα στανταρ σου για το μοτερ που έχει το αυτοκίνητο σου είναι για τουλάχιστον 300 άλογα για πλακα θέλω να σε ενημερώσω ότι ήρθε η στιγμή της προσγείωσης....

Σκέψου καλά τι μπορεις να κάνεις με αυτό το μοτερ, με τα λεφτά που έχεις ή σκοπεύεις να ρίξεις, σκέψου και το πόσο χρόνο είσαι διατεθιμένος να ξοδέψεις και στο τέλος για ένα να είσαι σίγουρος στην ζωή σου......

Οτι οι Etuner δεν έχουν σπάσει ποτέ μοτερ σε καμία μάρκα και σε κανέναν κινητήρα, οτι φτιάχνουν αξιόπιστα αυτοκίνητα και όποια δυνατότητα μέσα στα όρια ασφαλείας μπορούν να εκμεταλευτούν θα το κάνουν.....

Οπως έχω ξαναπεί σε αυτή την χώρα εχουν ανεβάσει τον πήχη στον τομέα τuning σε υψηλά επίπεδα και έχουν σκοπό να το πάνε ακόμα πιο ψηλά....

Νοιάζονται για την δουλειά τους και εξελίσονται καθε μέρα και κάθε ώρα.

Αυτά από εμένα, πάντα φιλικά και για τα υπόλοιπα μέλη να προλάβω και να πω ότι Ι am not Etuners's Parrot

Φίλε δεν σε κατηγορω που τα λες αυτα γιατι δεν με γνωριζεις προσωπικα!Εγω (όπως ακριβως κ ο ΚΙRRA)δεν ειμαστε ουτε στην ηλικια ουτε στη φάση να παμε το αμαξι μας ''τερμα''.Εγω το πρωτο πραγμα που ειπα στον Κριτωνα ειναι το αμαξι να ειναι τερμα ΑΣΦΑΛΕΣ κ μετα όλα τα αλλα! Ο Κρίτωνας ειναι πολυ καλο παιδι,ευγενεστατος κ άψογος για παρεα...αλλα εγω δεν ψαχνω φίλους! έψαχνα εναν επαγγελματια να μου φτιαξει το αμάξι (μην αναλυσω τον όρο 'επαγγελματιας' γιατι τοτε θα γίνω κακος κ δεν θέλω)Σαν άνθρωπο λοιπον με τον Κριτωνα δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα αλλα σαν βελτιωτή εχω...πολυ απλα γιατι εγω απο την πρωτη στιγμη ημουν σαφεστατος...θελω ενα light α'σταδιο κ όσα άλογα παει...τπτ παραπανω...Μου ειπε άλλα κ εγω πήρα άλλα...κ το σημαντικοτερο ταλαιπωρουμε!!!Ο Κριτωνας ξερει καλα πως ειμαι μακρια κ καθε επισκεψη μου στο μαγαζι του ειναι βενζινες και ταλαιπορια... (αφου πρεπει να τον προλαβω Παρασκευη απογευμα γιατι Σαββατο ειναι κλειστα) και για όσους επιμενουν να ξαναπαω...ο Κριτωνας δεν μου ειπε οτι το αμαξι θα δυναμωσει μ ειπε αφου θα πας στο δυναμομετρο,παμε μαζι μηπως θελει καμια διορθωση η καλμπυλη...τα γραφω κατα λέξη!Και για όσους πουν εισαι απλυστος κ τόσο παει....θα πω οτι το αμαξι δεν παει βήμα (μην το αναλυσω περισσοτερο)

Και αφου λες οτι εισαι συνεχεια στα παιδια κ ξερεις πολλους ευχαριστημενους τοτε θα ξερεις και αλλους τοσους δυσαρεστημενους που εφυγαν κ αλλαξαν πρόγραμμα...δεν θα γραψω ονοματα γιατι ο καθενας μιλαει για τον εαυτο του....τελος παντων δν συνεχιζω το θέμα γιατι θα πουν οτι ειμαι παπαγαλακι καμιας άλλης εταιριας...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τέτοια επίθεση ,, αλλά οκ παμε

1) Κύριε VAG LOVER .. αφού πάνω σε πρόγραμμα ήταν το τεστ ?? σε τι θα θέλατε να το αξιολογήσω το αυτοκίνητο στην ανάρτηση , ?? όσο για το αν το πίεσα η πήγα βόλτα : αυτός είναι ο τρόπος που οδηγώ ... εάν νομίζετε ότι παω βόλτα

.. θα θέλατε να σας οδηγήσω ένα αυτοκίνητο δικό σας και να δύουμε εάν αντέχει..

2) το κάθε περιοδικό είναι πληρωμένο και χέστηκε εάν το revo είναι προγραμματαρα η αν δεν είναι ...

3) το τεστ που έκανα ήταν με gt 140 hp με διαφορετικά προγράμματα

4) συμπεράσματα έβγαλα και τα έγραψα εάν δεν σας καλύπτουν ,,, δεν πειράζει

5) δεν με ενδιαφέρει καθόλου εάν νομίζει ο οποίος είναι αυτός ότι θέλω να θίξω την revo... γιατί και με λάθος περιοδικού τότε .. θα μπορούσα να κάνω πολλά , απλά έκανα τoν γραμματέα της car gate.. ενώ δεν πουλάω revo

6 ) δεν έχω κατηγορήσει ποτέ καμία εταιρία σε πελάτη για να της πάρω την δουλεία ... δεν ζω από τα προγράμματα .. βάζω σε κατόχους που κρίνω κυρίους .. και όχι στο κάθε παιδάκι που τα χάβει εύκολα και μετά έρχεται με τον μπαμπά του να ζητήσει ευθύνες.. δεν είναι σπόντα καθόλου ...

7 ) εσάς σας έχουνε πληροφορήσει ότι η vw δεν είναι σε θέση να ξέρει από τι μπορεί να σπάσει ένα μοτέρ ... ??? , εάν δεν ξέρει το εργοστάσιο ποίος ξέρει??

τεσπα ... εάν νομίζετε ότι όλο αυτό γράφτηκε για να σας μαυρίσω την εταιρεία σας κάνετε λάθος .. εγώ το μονό που έχω να σας πω είναι ένα συγνώμη που σας αναστάτωσα...

Link to comment
Share on other sites

Αν πας π.χ στην αντιπροσωπεια και τους πεις εχω TSI 140hp και θελω να μου περασετε το προγραμμα του GT 170hp ,χερετε αν γινεται?? και αν ναι ποσο κοστιζει??Νομιζω οτι ειναι μια πιο ηπια να μην πω ασφαλεις λυση.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν σε κατηγορω που τα λες αυτα γιατι δεν με γνωριζεις προσωπικα!Εγω (όπως ακριβως κ ο ΚΙRRA)δεν ειμαστε ουτε στην ηλικια ουτε στη φάση να παμε το αμαξι μας ''τερμα''.Εγω το πρωτο πραγμα που ειπα στον Κριτωνα ειναι το αμαξι να ειναι τερμα ΑΣΦΑΛΕΣ κ μετα όλα τα αλλα! Ο Κρίτωνας ειναι πολυ καλο παιδι,ευγενεστατος κ άψογος για παρεα...αλλα εγω δεν ψαχνω φίλους! έψαχνα εναν επαγγελματια να μου φτιαξει το αμάξι (μην αναλυσω τον όρο 'επαγγελματιας' γιατι τοτε θα γίνω κακος κ δεν θέλω)Σαν άνθρωπο λοιπον με τον Κριτωνα δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα αλλα σαν βελτιωτή εχω...πολυ απλα γιατι εγω απο την πρωτη στιγμη ημουν σαφεστατος...θελω ενα light α'σταδιο κ όσα άλογα παει...τπτ παραπανω...Μου ειπε άλλα κ εγω πήρα άλλα...κ το σημαντικοτερο ταλαιπωρουμε!!!Ο Κριτωνας ξερει καλα πως ειμαι μακρια κ καθε επισκεψη μου στο μαγαζι του ειναι βενζινες και ταλαιπορια... (αφου πρεπει να τον προλαβω Παρασκευη απογευμα γιατι Σαββατο ειναι κλειστα) και για όσους επιμενουν να ξαναπαω...ο Κριτωνας δεν μου ειπε οτι το αμαξι θα δυναμωσει μ ειπε αφου θα πας στο δυναμομετρο,παμε μαζι μηπως θελει καμια διορθωση η καλμπυλη...τα γραφω κατα λέξη!Και για όσους πουν εισαι απλυστος κ τόσο παει....θα πω οτι το αμαξι δεν παει βήμα (μην το αναλυσω περισσοτερο)

Και αφου λες οτι εισαι συνεχεια στα παιδια κ ξερεις πολλους ευχαριστημενους τοτε θα ξερεις και αλλους τοσους δυσαρεστημενους που εφυγαν κ αλλαξαν πρόγραμμα...δεν θα γραψω ονοματα γιατι ο καθενας μιλαει για τον εαυτο του....τελος παντων δν συνεχιζω το θέμα γιατι θα πουν οτι ειμαι παπαγαλακι καμιας άλλης εταιριας...

Σεβαστή η άποψη σου..... να ρωτήσω και κάτι τελευταίο...

Μήπως έχει το αυτοκίνητό σου κάποιο άλλο πρόβλημα και μπαίνει σε safe mode και ταλαιπωρήσε άδικα? γιατι βλέπω ότι τονίζεις συνέχεια ότι δεν πάει βήμα....

α) εννοείς οτι πηγαίνει όπως ενα εργοστασιακό?

β) πηγαίνει χειρότερα από εργοστασιακό?

Και τέλος και ας το ξαναπώ. Αξίζει να κάνεις μια τελευταία προσπάθεια και να συννενοηθείς με τα παιδιά όσο δύσκολο και να σου είναι μπας και έχει δημιουργηθεί πρόβλημα από κατι άλλο και δεν φταίει το πρόγραμμα.Κανε εναν τελευταίο έλεγχο να είσαι καλυμένος ότι δεν είναι κατι αλλο ή πέρνα αυτο το update που λέει ο Κριτωνας ώστε να μην έχεις κανένα πρόβλημα....

Edited by asevastos
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο που λεγατε οτι θα πας μια,δυο φορες εχω να πω οτι και γω, οτι

πηγα κανα δυο φορες στον προγραμματιστη μου .. μια το ενα μια το αλλο!

Το αμαξι δοκιμαστηκε και στο δρομο που καθοταν διπλα μου και ρισκαρε.. τρεχωντας σαν τρελοι και

πατωντας τερμα φρενο για να προλαβουμε τις στροφες.

Το αμαξι ομως σημερα ειναι ΓΑ@@@@ΤΟ! Φυσικα δεν μπορεις να το κανεις καθε φορα αυτο αλλα ετσι ειναι

αν θες να γινει μπεμπε το αμαξι σου εφοσον θελεις να αλαξεις της εργοστασιακες ρυθμισης που φτιαχτικαν σιγα σιγα

με λεπτομεροιες απο τους καλυτερους προγραμματιστες.Δεν θελω να θιξω τους ελληνες προγραμματιστες(και γω σε ελληνα πηγα)

Αλλα μην συγκριθουμε με τους προγραμματιστες της VW.

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστή η άποψη σου..... να ρωτήσω και κάτι τελευταίο...

Μήπως έχει το αυτοκίνητό σου κάποιο άλλο πρόβλημα και μπαίνει σε safe mode και ταλαιπωρήσε άδικα? γιατι βλέπω ότι τονίζεις συνέχεια ότι δεν πάει βήμα....

α) εννοείς οτι πηγαίνει όπως ενα εργοστασιακό?

β) πηγαίνει χειρότερα από εργοστασιακό?

Και τέλος και ας το ξαναπώ. Αξίζει να κάνεις μια τελευταία προσπάθεια και να συννενοηθείς με τα παιδιά όσο δύσκολο και να σου είναι μπας και έχει δημιουργηθεί πρόβλημα από κατι άλλο και δεν φταίει το πρόγραμμα.Κανε εναν τελευταίο έλεγχο να είσαι καλυμένος ότι δεν είναι κατι αλλο ή πέρνα αυτο το update που λέει ο Κριτωνας ώστε να μην έχεις κανένα πρόβλημα....

Πραγματι αν δεν ειχα παει στο Κριτωνα θα νομιζα οτι κατι εχει παθει το αμαξι...

Γενικα παντως δεν εχει προβλημα κ στο vag com δεν δειχνει τπτ κ πιεση δεν χανει πουθενα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι αν δεν ειχα παει στο Κριτωνα θα νομιζα οτι κατι εχει παθει το αμαξι...

Γενικα παντως δεν εχει προβλημα κ στο vag com δεν δειχνει τπτ κ πιεση δεν χανει πουθενα!!!

παιδια τι test πρεπει να κανω για να δω αν το αμαξι μου μπαινει σε safe mode?

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι test πρεπει να κανω για να δω αν το αμαξι μου μπαινει σε safe mode?

τπτ θα το καταλάβεις ξαφνικα new_killother.gif

περα απο την πλακα!!!

θα κουμπωσεις την 6η απο χαμηλα πχ 3000στροφες κ θα πατησεις μεχρι τερμα...αν μεχρι τις 5500 δεν σου εχει κανει εισαι μια χαρα...αν κ θα το ειχες διαπιστωσει αν σου έκανε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω ενα golf v gt,και θελω να σας κανω μια ερωτηση.Η αντλια βεζινης υψηλης τεριαζει με του gti?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τέτοια επίθεση ,, αλλά οκ παμε

1) Κύριε VAG LOVER .. αφού πάνω σε πρόγραμμα ήταν το τεστ ?? σε τι θα θέλατε να το αξιολογήσω το αυτοκίνητο στην ανάρτηση , ?? όσο για το αν το πίεσα η πήγα βόλτα : αυτός είναι ο τρόπος που οδηγώ ... εάν νομίζετε ότι παω βόλτα

.. θα θέλατε να σας οδηγήσω ένα αυτοκίνητο δικό σας και να δύουμε εάν αντέχει..

2) το κάθε περιοδικό είναι πληρωμένο και χέστηκε εάν το revo είναι προγραμματαρα η αν δεν είναι ...

3) το τεστ που έκανα ήταν με gt 140 hp με διαφορετικά προγράμματα

4) συμπεράσματα έβγαλα και τα έγραψα εάν δεν σας καλύπτουν ,,, δεν πειράζει

5) δεν με ενδιαφέρει καθόλου εάν νομίζει ο οποίος είναι αυτός ότι θέλω να θίξω την revo... γιατί και με λάθος περιοδικού τότε .. θα μπορούσα να κάνω πολλά , απλά έκανα τoν γραμματέα της car gate.. ενώ δεν πουλάω revo

6 ) δεν έχω κατηγορήσει ποτέ καμία εταιρία σε πελάτη για να της πάρω την δουλεία ... δεν ζω από τα προγράμματα .. βάζω σε κατόχους που κρίνω κυρίους .. και όχι στο κάθε παιδάκι που τα χάβει εύκολα και μετά έρχεται με τον μπαμπά του να ζητήσει ευθύνες.. δεν είναι σπόντα καθόλου ...

7 ) εσάς σας έχουνε πληροφορήσει ότι η vw δεν είναι σε θέση να ξέρει από τι μπορεί να σπάσει ένα μοτέρ ... ??? , εάν δεν ξέρει το εργοστάσιο ποίος ξέρει??

τεσπα ... εάν νομίζετε ότι όλο αυτό γράφτηκε για να σας μαυρίσω την εταιρεία σας κάνετε λάθος .. εγώ το μονό που έχω να σας πω είναι ένα συγνώμη που σας αναστάτωσα...

Σου ζητω συγνωμη εαν απο τα γραφομενα μου ειδες "επιθεση", γιατι σε καμια περιπτωση δεν ειχα προθεση για κατι τετοιο.

Νομιζω πως απεναντι στη συγκεκριμενη δοκιμη ημουν σαφης, καθως ανελυσα για ποιους λογους δεν θεωρω πως ειναι αντικειμενικη και κατεληξα ως εξης:

Οτι αντιστοιχη δοκιμη γινεται απο καποιον μονο καλο κανει, αλλα θα επρεπε να εχετε πολυ περισσοτερα δεδομενα και στοιχεια, πριν αναφερετε τα οποια "αποτελεσματα".

Μακαρι να ηταν ευκολο να βγουν ασφαλη συμπερασματα απο μια τετοια δοκιμη (θα βλεπαμε πραγματικα τι κανει τι και ποιοι πουλανε "φυκια" και "λογια"), αλλα δυστυχως θα πρεπει να συνυπολογιστουν δεκαδες αλλοι παραγοντες, για να βγουν καποια τυπικα συμπερασματα, τα οποια και παλι δεν μπορουν να χαρακτηριστουν "αποτελεσματα".

Κι επειδη ισως να νομιζει καποιος πως εχω την οποια ενσταση για να προλαβω καποια αρνητικα σχολια για το αυτοκινητο που δοκιμασατε και ειχε προγραμμα της revo, εαν θελεις ανεφερε και δημοσια τι ακριβως (αν) σας παρουσιασε και τι αισθηση σας εδωσε γενικα.

Ανεφερε επισης εαν θελεις και καποια επιπλεον στοιχεια για το αυτοκινητο, οπως χιλιομετρα που ειχε, τελευταια φορα που εκανε σερβις, βενζινη και ρυθμιση που ειχε κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

;)

Θέλω να πω και εγώ μερικά λόγια μιας και διάβασα το πρόβλημα σου...

Ξέρω τους Etuners και έχω δει με τα μάτια μου κατα δεκάδες περιστατικά και ο τρόπος με τον οποίον αντιμετωπίζουν τον οποιοδήποτε πελάτη είναι άκρως επαγγελματικός και το μελημά τους είναι να παρέχουν τις υπηρεσίες τους σωστά και όχι να εξαπατούν τον κόσμο. Εχουν φτιάξει τόσους μα τόσους κινητήρες και δεν έχει βγει κανένας στο ιντερνετ ή και στα γνωστά στέκια να πει ότι του χαλασαν το αυτοκίνητο τα παιδιά. Την επιτυχία τους την έχουν κερδίσει με τις δουλειές τους και μόνο και δεν έχουν ανάγκη ούτε από παπαγαλάκια ούτε απο σκυλάκια ούτε απο γατάκια.....

Δεν μπορώ να καταλάβω πως εσύ με ένα αυτοκίνητο 1400κιβικών θέλεις να είσαι στο σπιτι σου αραχτός και λαιτ,να μην ξοδέψεις χρόνο που απαιτείτε (και 15 φορες εαν πρεπει να πας γιατί μόνο έτσι θα είσαι ολοκληρωμένος), να έχεις 230 άλογα μόνο με ένα προγραμματάκι, που για σένα είναι αν κατάλαβα καλά ενα βύσμα και μια υπόθεση 5 λεπτών και να περνάς όλα τα αυτοκίνητα από τις άλλες εταιρίες, να μην έχεις προβλήματα ποτε, και ότι άλλο φαντάζεται ο καθένας..

Οταν ο Κριτωνας σου λέει ελα και οτι θα σου κάνει το update που πρέπει και δεν θα έχεις προβλήματα και δεν πας, και μπαίνεις σε ένα site για να κάνεις δυσφήμιση (που στην τελική κακό στον εαυτό σου κάνεις) και δεν δέχεσαι να συννενοηθείς εσύ έχεις το πρόβλημα.

Τα παιδιά και αύριο να πας η αντιμετωπιση τους δεν αλλάζει....Γιατι ειναι ανθρώποι και γιατί είναι επαγγελματίες και όχι απατεώνες....

Αν νομίζεις οτι έχεις σκεφτεί λίγο αρνητικά, ή νομίζεις ότι έχεις 2000cc turbo και δεν παει γιατι δεν πέρασες ένα πορσε με 400+ άλογα, ή τα στανταρ σου για το μοτερ που έχει το αυτοκίνητο σου είναι για τουλάχιστον 300 άλογα για πλακα θέλω να σε ενημερώσω ότι ήρθε η στιγμή της προσγείωσης....

Σκέψου καλά τι μπορεις να κάνεις με αυτό το μοτερ, με τα λεφτά που έχεις ή σκοπεύεις να ρίξεις, σκέψου και το πόσο χρόνο είσαι διατεθιμένος να ξοδέψεις και στο τέλος για ένα να είσαι σίγουρος στην ζωή σου......

Οτι οι Etuner δεν έχουν σπάσει ποτέ μοτερ σε καμία μάρκα και σε κανέναν κινητήρα, οτι φτιάχνουν αξιόπιστα αυτοκίνητα και όποια δυνατότητα μέσα στα όρια ασφαλείας μπορούν να εκμεταλευτούν θα το κάνουν.....

Οπως έχω ξαναπεί σε αυτή την χώρα εχουν ανεβάσει τον πήχη στον τομέα τuning σε υψηλά επίπεδα και έχουν σκοπό να το πάνε ακόμα πιο ψηλά....

Νοιάζονται για την δουλειά τους και εξελίσονται καθε μέρα και κάθε ώρα.

Αυτά από εμένα, πάντα φιλικά και για τα υπόλοιπα μέλη να προλάβω και να πω ότι Ι am not Etuners's Parrot

Πραγματικα δε μπορω να καταλαβω κατι, η υποθεση κατανταει γελοια... βγαινει ενας δυσαρεστημενος πελατης (που στο παρελθον εχουν βγει κι αλλοι :whistling: ) και αμεσως να το κραξετε σε λιγο θα μιλησετε και για προβοκατσια ...

Και πολυ υπομονη εκανε ο Φανης ειναι λογικο να απαιτει το αμαξι του να δουλευει σωστα απο την στιγμη που εδωσε τοσα λεφτα ... Αλλωστε δεν εχει και τρελες απαιτησεις ...

Απο την αλλη στα @@ αν τα υπολοιπα 100 αυτοκινητα με το ιδιο προγραμμα δουλευουν μια χαρα απο την στιγμη που το δικο του δε δουλευει ;)

Εγω ειμαι υπερ του πελατη ανεξαρτητα ποιας εταιρειας ειναι το προγραμμα...

Πολυ μιλησαν οτι τα αλογα δεν ειναι στραγαλια και θα συμφωνησω 1000% μαζι του αλλα απο την αλλη ουτε τα εκατονταδες Ευρω ειναι στραγαλια.....

Edited by BillVWRuleZ
Link to comment
Share on other sites

εάν νομίζετε ότι παω βόλτα
.. θα θέλατε να σας οδηγήσω ένα αυτοκίνητο δικό σας και να δύουμε εάν αντέχει..

Πάντως εγώ το δικό μου δεν στο δίνω ούτε μανήσιο για βόλτα!!! new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο που λεγατε οτι θα πας μια,δυο φορες εχω να πω οτι και γω, οτι

πηγα κανα δυο φορες στον προγραμματιστη μου .. μια το ενα μια το αλλο!

Το αμαξι δοκιμαστηκε και στο δρομο που καθοταν διπλα μου και ρισκαρε.. τρεχωντας σαν τρελοι και

πατωντας τερμα φρενο για να προλαβουμε τις στροφες.

Το αμαξι ομως σημερα ειναι ΓΑ@@@@ΤΟ! Φυσικα δεν μπορεις να το κανεις καθε φορα αυτο αλλα ετσι ειναι

αν θες να γινει μπεμπε το αμαξι σου εφοσον θελεις να αλαξεις της εργοστασιακες ρυθμισης που φτιαχτικαν σιγα σιγα

με λεπτομεροιες απο τους καλυτερους προγραμματιστες.Δεν θελω να θιξω τους ελληνες προγραμματιστες(και γω σε ελληνα πηγα)

Αλλα μην συγκριθουμε με τους προγραμματιστες της VW.

Bεβαια υπαρχει και αλλος τροπος να εχεις τα ανωτερω αποτελεσματα χωρις τις παραπανω ταλαιποριες αλλα σε 10-15 λεπτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω ενα golf v gt,και θελω να σας κανω μια ερωτηση.Η αντλια βεζινης υψηλης τεριαζει με του gti?

Καλησπερα .

Η αντλια βενζινης ταιριαζει , αλλα το θεμα ειναι οτι το συστημα κινησης ειναι μεν πολυ πιο αξιοπιστο αλλα ειναι και αυτο που περιοριζει την παροχη και οχι η διατομη του εμβολου!

Αυτο σημαινει οτι και τα εντοστια απο GTI να βαλεις δεν θα δεις ιδιαιτερες διαφορες σε παροχη (οριακες διαφορες) και για κατι αναβαθμισμενο χρειαζεσαι καποια aftermarket .

Το θεμα ειναι οτι μπορει και να μην την χρειαζεσαι ! Αν δεν εχεις σκοπο να αναβαθμισεις το προγραμμα σου και εχεις actual - requested τιμες στο 140 block του VAGCOM παραπλησιες παντα , δεν την χρειαζεσαι .

Link to comment
Share on other sites

;)

Πραγματικα δε μπορω να καταλαβω κατι, η υποθεση κατανταει γελοια... βγαινει ενας δυσαρεστημενος πελατης (που στο παρελθον εχουν βγει κι αλλοι :whistling: ) και αμεσως να το κραξετε σε λιγο θα μιλησετε και για προβοκατσια ...

Και πολυ υπομονη εκανε ο Φανης ειναι λογικο να απαιτει το αμαξι του να δουλευει σωστα απο την στιγμη που εδωσε τοσα λεφτα ... Αλλωστε δεν εχει και τρελες απαιτησεις ...

Απο την αλλη στα @@ αν τα υπολοιπα 100 αυτοκινητα με το ιδιο προγραμμα δουλευουν μια χαρα απο την στιγμη που το δικο του δε δουλευει ;)

Εγω ειμαι υπερ του πελατη ανεξαρτητα ποιας εταιρειας ειναι το προγραμμα...

Πολυ μιλησαν οτι τα αλογα δεν ειναι στραγαλια και θα συμφωνησω 1000% μαζι του αλλα απο την αλλη ουτε τα εκατονταδες Ευρω ειναι στραγαλια.....

Φίλε αν η υπόθεση είναι γελοία η καταντάει γελοία ασε να το κρίνουν και άλλα άτομα....

Οσο για την υπομονή του Φάνη, εσύ φαίνεται οτι έχασες παραπάνω την ψυχραιμία σου.

Και μιας και ειδα και την υπογραφή σου θέλω να σου πω ότι συμπεριφέρεσαι λες και σου πήραν καποιον πελάτη μέσα από τα χέρια....

Εγώ την παρέμβαση στον μέλος φάνης την έκανα για εναν και μόνο λόγο.

Ειδα ότι το παιδί έχει κάποιο παράπονο και πρόβλημα και απο τα γραφομενά του και απο τις δουλειές των etuners διεκρινα μια υπερβολή σε ενα με δυο σημεία..

α) στο οτι δεν πάει βήμα το αμάξι του

β) στο οτι δεν φτιάχθηκε καλά το πρόγραμμα του...

Και επειδή οι Ετuners βγήκαν και είπαν δημόσια...έλα κάνε ενα update και όλα καλά και τον παιδί είπε ότι δεν πήγε...Απλώς τον παρότρυνα να κάνει άλλον ενα κόπο να παει...Και μετά αν δει οποιοδήποτε πρόβλημα τότε υπάρχει θέμα....πολύ απλά και κατανοητα.....

Ουτως η άλλως οι Etuners εχουν πει ότι για το πρόγραμμα που περνάνε υπάρχει εφόρου ζωής υποστήριξη....Οτι νεο βγαίνει προς το καλο ενημερώνονται και οι πελάτες....

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και ειδα και την υπογραφή σου θέλω να σου πω ότι συμπεριφέρεσαι λες και σου πήραν καποιον πελάτη μέσα από τα χέρια....

Νομιζω οτι με δουλευεις ... ? knife.gif

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι αν δεν ειχα παει στο Κριτωνα θα νομιζα οτι κατι εχει παθει το αμαξι...

Γενικα παντως δεν εχει προβλημα κ στο vag com δεν δειχνει τπτ κ πιεση δεν χανει πουθενα!!!

Το αμάξι σου λογικά δεν έχει πρόβλημα, απλά έπαθες ακριβώς το ίδιο με τον KIRRA.

Κατά τη γνώμη μου πρέπει όλα τα μέλη του Forum να παίρνουμε το μέρος του δυσαρεστημένου πελάτη (ελάτε στη θέση του), εφόσον αυτός δεν ζητάει πράγματα υπερβολικά ή παράλογα.

Είμαστε 100+ μέλη με TSI και κανείς δε βγήκε να πάρει το μέρος του παιδιού/πελάτη - ενώ πχ ανταγωνιστής των e-tuners βγήκε να τους δικαιολογήσει εν μέρη....

Αυτό που λέω είναι ότι εφόσον υπόσχεται ο προγραμματιστής 200+ άλογα με το πρώτο στάδιο με χρήση 100αρας απροβλημάτιστα -αυτό διαφημίζει ότι πουλάει δηλαδή- και δεν μπορεί να το πετύχει έχει την ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ κατά τη γνώμη μου(αφού θέλει να κρατήσει το όνομα του ψηλά και να λέγεται σωστός επαγγελματίας) να επιστρέψει τα χρήματα -αφού αποδεδειγμένα ο πελάτης είναι δυσαρεστημένος από τα safe mode- (δε το βαρέθηκε, ούτε πουλάει το αυτοκίνητο).

Μπορεί βέβαια πρώτα να δοκιμάσουν βενζίνη από κάποιο ποιο σίγουρο μέρος, ακόμα και να γυρίσουν το αμάξι σε στοκ και να ελεγχθεί πρώτα στα σίγουρα που οφείλεται το πρόβλημα (στο αυτοκίνητο ή στο πρόγραμμα).

Στη περίπτωση μας ο προγραμματιστής του το ρύθμισε χαμηλότερα από αυτά που διαφημίζει για να γλιτώσει τα safe mode- οπότε μιλάμε καθαρά για παραπλάνηση αφού ο FANIS-TSI πλήρωσε για 200+, αλλιώς θα πήγαινε αλλού στη τελική.

Και δε συζητώ καν αυτό που λένε ορισμένοι ότι θα πρέπει ο FANIS-TSI να πάει και να ξαναπάει μέχρι να βρουν άκρη. Δηλαδή αν ήταν από νησί ή από Θεσσαλονίκη όπως εγώ π.χ. θα έπρεπε να κάνει τόσες επισκέψεις? Δε νομίζω.....

<Θυμηθείτε λίγο και ένα πρόβλημα με Revo που είχε ένα μέλος από Κέρκυρα. Προς τιμήν τους πήγε προγραμματιστής από την Αθήνα στο νησί για να του το φτιάξει... >

Τι υπόσχονται οι προγραματιστές? Σε 20 λεπτά είσαι έτοιμος (κάποιοι λένε 2-3 ωρίτσες). Κανείς δε σου λέει μπορεί να χρειαστεί να έρθεις και να ξαναέρθεις για να δουλέψει το αμάξι και να αποδώσει αυτά που σου τάζουμε....(για 1ο στάδιο λέω).

Και ας αφήσουμε τη πιπίλα με τα custom προγράμματα, στην ουσία όλοι οι εγχώριοι προγραματιστές έχουν εξελίξει το πρόγραμμά τους για πρώτο στάδιο και από εκεί και πέρα το περνάνε (το ΙΔΙΟ) σε όλους τους πελάτες. (¶λλο αν μετά το ρυθμίσουν λίγο ακόμα αν βάλει ο πελάτης και κάποιο περιφεριακό)

Αλλιώς δε θα υπήρχαν και υποκαταστήματα και dealers ελληνικών προγραμμάτων.....

Ένα απλό πρώτο στάδιο πήγε να βάλει το παιδί, δε ζήτησε 220-230 άλογα.

Αυτά τα λίγα από εμένα που ΔΕΝ έχω πρόγραμμα από κανένα και με τον επαγγελματισμό που δείχνουν βελτιωτές-μέλη μας ούτε πρόκειται να βάλω ποτέ, απλά παίρνω το μέρος αυτού που θεωρώ ότι έχει δίκιο.

(Ήδη από τη περίπτση του Παντελη-KIRRA ήθελα να τα πω, δηλαδή πόσα TSI πρέπει να είναι δυσαρεστημένα και να μη μιλάει κανείς....)

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση προς τους προγραμματιστες...

ποση ωρα απαιτειται για να περαστει ενα προγραμμα σε ενα αυτοκινητο

και γενικα αν μπορουν να αναβαθμιστουν 4-5 αυτοκινητα σε μια μερα.

αν ειμαι off topic ας μου απαντησουν σε PM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.