Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

καλα καθε 4 μηνες τα αλλαζουν οι τρελαρες??? tongue.gif

Όχι βρε, από το 2000 μέχρι το 2003 που έβγαινε το 8L. ¶ρα κάθε χρόνο περίπου, και είναι λογικό αν σκεφτείς ότι υπήρχαν τρεις κινητήρες (APY-210, AMK-210, BAM-225). Ζήσε Μάη μου δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει στο autotriti ότι και καλά είχαν δώσει έμφαση στην άνεση στο 140άρι και 3η , 4η είναι πιο μακριές από του gt. Πάντως μόνο αν δούμε κάποιο επίσημο info με τις σχέσεις μετάδοσης θα βγάλουμε ασφαλές συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο ,αν και αν θυμαμαι καλα ειχε μια υποσημειωση που ελεγε οτι ηταν ιδιες με gt.

Αν το βρω θα το παραθεσω.

εδιτ: ιδιες ειναι.gear ratio tsi 140

Edited by Renaissance
Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο μοτερ ρε χρόνιους?

Δλδ , μου λές οτι το bcb έχει πιο κοντές σχέσεις απο το άλλο 1.6

πιο κοντες πιο μακριες δεν εχει σημασια αλλα σιγουρα δεν ειναι ιδιες με ολα τα ιπολοιπα 16αρια.ισως μονο με τον azd...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να βάλω το πρόγραμμα του Παζαρόπουλου που κάνει το tsi 192 δυναμομετριμένα με 800 γιούρια και 2 χρόνια εγγύηση...τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να βάλω το πρόγραμμα του Παζαρόπουλου που κάνει το tsi 192 δυναμομετριμένα με 800 γιούρια και 2 χρόνια εγγύηση...τι λέτε?

Εγω προσωπικα ψηνομαι να μαζεψω τα διπλα κ κατι και να παω σε ελληνα βελτιωτη να μου κανει κατι πιο custom και στα δικα μου θελω ..και οχι κονσερβες προγραμματα..

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα ψηνομαι να μαζεψω τα διπλα κ κατι και να παω σε ελληνα βελτιωτη να μου κανει κατι πιο custom και στα δικα μου θελω ..και οχι κονσερβες προγραμματα..

.....ναι αλλά με την εγγύηση? εξάλου 30 + άλογα είναι μια καλή αρχή .....στα σίγουρα χωρίς ρίσκο...

Link to comment
Share on other sites

.....ναι αλλά με την εγγύηση? εξάλου 30 + άλογα είναι μια καλή αρχή .....στα σίγουρα χωρίς ρίσκο...

Αν εχεις καποιο προβλημα χαλαροτατα πας στον Ελληνα βελτιωτη μιλατε χαλαρα για το προβλαημα σου..Αν μπορει σε βοηθαει..Αλλιως αν χρειαζεσαι αντιπροσωπεια στα βγαζει (φιλτρο κτλπ.) σου βαζει τα μαμα και ουτε γατα ουτε ζημια..Εννοητε δεν επηβαρηνεσαι οικονομικα σε αυτο το τομεα αφου εχετε ξηγηθει πρωτα σε κατι τετοια..Ασε που οι περισοτεροι ειναι γ!μω τα παιδια.. tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Στις αντιπροσωποίες δεν τρώνε κουτόχορτο, 1ον αυτό και 2ον μετά τα σκάνδαλα που βγήκαν στη φόρα με περασμένα ανταλλακτικά σε ξένα αυτοκίνητα, είναι πολύ σφικτοί με το τι περνάνε εγγύηση. Σας το λέω απλά για να μην σκέφτεστε έτσι και μετά στραβώσει κάτι και τρέχετε.

Link to comment
Share on other sites

Στις αντιπροσωποίες δεν τρώνε κουτόχορτο, 1ον αυτό και 2ον μετά τα σκάνδαλα που βγήκαν στη φόρα με περασμένα ανταλλακτικά σε ξένα αυτοκίνητα, είναι πολύ σφικτοί με το τι περνάνε εγγύηση. Σας το λέω απλά για να μην σκέφτεστε έτσι και μετά στραβώσει κάτι και τρέχετε.

Σωστόοοοοςςςςςς!!!!

Link to comment
Share on other sites

..Δεν έχω σκοπό να ρισκάρω με το γκολφάκι μου....Το έχω πάρει ήδη απόφαση...Αύριο κιόλας το πρωι θα πάρω τηλ. για περεταίρω πληροφορίες.Μάλλον το πρόγραμμα θα το βάλω στο Ρώρρη που στο κάνει αμέσως 200 άλογα με λιγότερα χρήματα....

Link to comment
Share on other sites

..Δεν έχω σκοπό να ρισκάρω με το γκολφάκι μου....Το έχω πάρει ήδη απόφαση...Αύριο κιόλας το πρωι θα πάρω τηλ. για περεταίρω πληροφορίες.Μάλλον το πρόγραμμα θα το βάλω στο Ρώρρη που στο κάνει αμέσως 200 άλογα με λιγότερα χρήματα....

Ο καθενας παιρνει τις αποφασεις του και εχει και τα αναλογα αποτελεσματα σε ολους τους τομεις..απο θεμα αξιοπιστειας μεχρι αποδοσης. Οποτε προσωπικη υποθεση του καθενος. Εγω απλα προτιμω κατι πιο extreme απο θεμα βελτιωσης.

Link to comment
Share on other sites

ποσο παει ο κυριος Ρωρρης!???

...γύρω στα 600 ...με 200 άλογα..

Έχει βάλει κανείς πρόγραμμα σε κάποια αντιπροσωπία να μας πεί εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

απο την μια καλα κανεις και θελεις να βαλεις προγραμμα στην αντιπροσωπεια για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο αλλα απο την αλλη θα το εχεις????

γιατι στο λεω αυτο γιατι εκτος αν ειναι το προγραμμα απο mtm η revo να εισαι 100% σιγουρος οτι το προγραμμα ειναι απο εναν ελληνα βελτιωτη που εχει κανει συμβαση με την εκαστοτε αντιπροσωπεια.

στην αντιπροσωπεια δεν ειναι σε θεση να σου κανουν τα βασικα θα στο βελτιωσουν κι ολας

Link to comment
Share on other sites

..Δεν έχω σκοπό να ρισκάρω με το γκολφάκι μου....Το έχω πάρει ήδη απόφαση...Αύριο κιόλας το πρωι θα πάρω τηλ. για περεταίρω πληροφορίες.Μάλλον το πρόγραμμα θα το βάλω στο Ρώρρη που στο κάνει αμέσως 200 άλογα με λιγότερα χρήματα....

μονο 600???εμενα στην Λαρισα γιαιτ μου ειπαν 1200???

Link to comment
Share on other sites

απο την μια καλα κανεις και θελεις να βαλεις προγραμμα στην αντιπροσωπεια για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο αλλα απο την αλλη θα το εχεις????

γιατι στο λεω αυτο γιατι εκτος αν ειναι το προγραμμα απο mtm η revo να εισαι 100% σιγουρος οτι το προγραμμα ειναι απο εναν ελληνα βελτιωτη που εχει κανει συμβαση με την εκαστοτε αντιπροσωπεια.

στην αντιπροσωπεια δεν ειναι σε θεση να σου κανουν τα βασικα θα στο βελτιωσουν κι ολας

Δεν θα κάνουν και τίποτα δύσκολο...δεν θα πειράξουν κάτι μηχανικά...και θα έχει και εγγύηση...και στο φινάλε φινάλε 200 άλογα είναι αυτά...αφού μπορώ εντώς αντιπροσωπεία γιατί να ρισκάρω να χάσω και αυτά που έχω?

Link to comment
Share on other sites

μονο 600???εμενα στην Λαρισα γιαιτ μου ειπαν 1200???

Τι να σου πώ αγορίνα μου? και εμένα στον Παζαρόπουλο 900 ευρώ μου είπαν....Στον Ρώρρη 600 ευρώ αλλά όχι επίσημα καθώς ο υπεύθυνος έλειπε και μίλησα στον αντικαταστάτη του. Πάντως πρέπει να ισχύει...Εγώ τον άλλο μήνα θα το πάω . Το έχω αποφασίσει...και μάλιστα θα το βάλω και στην δόση του αυτοκινήτου να μη μου φανεί καθόλου.... με την εγγυησούλα μου....θα χτυπήσω και μια επέκταση.....και 1.4 tsi 200ps.....και θα κλείσουν πολλά στόματα....

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πώ αγορίνα μου? και εμένα στον Παζαρόπουλο 900 ευρώ μου είπαν....Στον Ρώρρη 600 ευρώ αλλά όχι επίσημα καθώς ο υπεύθυνος έλειπε και μίλησα στον αντικαταστάτη του. Πάντως πρέπει να ισχύει...Εγώ τον άλλο μήνα θα το πάω . Το έχω αποφασίσει...και μάλιστα θα το βάλω και στην δόση του αυτοκινήτου να μη μου φανεί καθόλου.... με την εγγυησούλα μου....θα χτυπήσω και μια επέκταση.....και 1.4 tsi 200ps.....και θα κλείσουν πολλά στόματα....

αν ειναι ετσι μαζι θα παμε.....

να ρωτησω κατι.εχω απο την VW 2 χρονια εγγυηση.κανω επεκταση και εχω αλλα 2 χρονια.αν βαλω και το προγραμμα αυτο που λενε οτι σου δινουν ακομα 2 χρονια παω στα 6??? ή σταματαμε στα 4???δηλαδη με το προγραμμα επειδη εχω κανει επεκταση δεν μου δινουν τα + 2 χρονια???

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ετσι μαζι θα παμε.....

να ρωτησω κατι.εχω απο την VW 2 χρονια εγγυηση.κανω επεκταση και εχω αλλα 2 χρονια.αν βαλω και το προγραμμα αυτο που λενε οτι σου δινουν ακομα 2 χρονια παω στα 6??? ή σταματαμε στα 4???δηλαδη με το προγραμμα επειδη εχω κανει επεκταση δεν μου δινουν τα + 2 χρονια???

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΧΙ....Αυτό το ρώτησα και εγώ...Η εγγύηση που δίνει το πρόγραμμα είναι μόνο και μόνο για το ότι δεν θα σου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στο αμάξι που θα ωφείλεται σ 'αυτό...η επέκταση καλύπτει τα υπόλοιπα....άρα άλλη η μία εγγύηση ...άλλη η άλλη.....δεν ξέρω αν το κατάλαβες? Αυτά μου είπαν από το τηλέφωνο.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.