Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Αν πάτε αντιπροσωπεία, ζητήστε και τιμολόγιο/απόδειξη με την αιτιολογία "ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ/ΕΠΑΝΑΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ" σε χαρτί τιμολογίου της αντιπροσωπείας, για να μη σας αρχίζουν μετά στις μλακίες του στυλ "α, αυτά τα πέρναγε ο άλλος κι έφυγε", ή "α, εγώ δεν ξέρω! Ποιος είπε πως σας καλύπτει;!"..

Πολλά ακούγονται...

Link to comment
Share on other sites

Αν πάτε αντιπροσωπεία, ζητήστε και τιμολόγιο/απόδειξη με την αιτιολογία "ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ/ΕΠΑΝΑΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ" σε χαρτί τιμολογίου της αντιπροσωπείας, για να μη σας αρχίζουν μετά στις μλακίες του στυλ "α, αυτά τα πέρναγε ο άλλος κι έφυγε", ή "α, εγώ δεν ξέρω! Ποιος είπε πως σας καλύπτει;!"..

Πολλά ακούγονται...

...Δίκιο έχεις ...επίσης σκέφτομαι και το άλλο ότι αυτοματα δεσμεύεσαι να κάνεις τα Servise εκεί....

Link to comment
Share on other sites

χαχα.εγω ξερω που θα παω.σαλονικα μερια.μαζευω τα ευρω και με το μαζευτουν,παω προς τα πανω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφερομαι και εγω για προγραμμα απο αντιπροσωπεια

Αν βαλει κανεις να μας πει εντυπωσεις και τι γινεται με την εγγυηση σιγουρα B)

Edited by pantargos
Link to comment
Share on other sites

αμαν.και τι καθομαι και κανω μου λες???αυριο βουρ τηλεφωνα στην αντιπροσωπεια πρωι πρωι :rolleyes:

Οι περισσότεροι λείπουν ακόμα πάντως.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Π Α Ρ Α Π Λ Η Ρ Ο Φ Ο Ρ Η Σ Η .....το πρόγραμμα με τα 200 άλογα είναι μούφα στον Ρώρρη....δεν ξέρουν τι τους γίνεται ...ο ένα λέει ότι υπάρχει με 600 ευρώ και ο άλλος ότι υπάρχει με 1000 ευρώ και χωρίς Ε Γ Γ Υ Η Σ Η....

...Εγώ θα πάω Παζαρόπουλο να το κάνω GT και τελείωσε (κοντά 190 άλογα) ...... 800 ευρώ και με 2 χρόνια εγγύηση και το κεφάλι μου ήσυχο...

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν εχεις ηδη αναφερει κατι ηδη και δεν το προσεξα,γιατι δεν το πας στο φιλοσιδη να περασεις το revo?γυρω στο 800αρι κανει και αυτο και θα το εχουν μεχρι την αλλη εβδομαδα.μαλιστα το εχουν περασει δοκιμαστικα σε ενα jetta tsi test drive

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν εχεις ηδη αναφερει κατι ηδη και δεν το προσεξα,γιατι δεν το πας στο φιλοσιδη να περασεις το revo?γυρω στο 800αρι κανει και αυτο και θα το εχουν μεχρι την αλλη εβδομαδα.μαλιστα το εχουν περασει δοκιμαστικα σε ενα jetta tsi test drive

...Πόσα ζωντανά δίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Π Α Ρ Α Π Λ Η Ρ Ο Φ Ο Ρ Η Σ Η .....το πρόγραμμα με τα 200 άλογα είναι μούφα στον Ρώρρη....δεν ξέρουν τι τους γίνεται ...ο ένα λέει ότι υπάρχει με 600 ευρώ και ο άλλος ότι υπάρχει με 1000 ευρώ και χωρίς Ε Γ Γ Υ Η Σ Η....

...Εγώ θα πάω Παζαρόπουλο να το κάνω GT και τελείωσε (κοντά 190 άλογα) ...... 800 ευρώ και με 2 χρόνια εγγύηση και το κεφάλι μου ήσυχο...

οταν εννοεις να το κανεις gt εννοεις με προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

οταν εννοεις να το κανεις gt εννοεις με προγραμμα?

..μου είπε το παιδί ανεπίσημα...πως το πρόγραμμα δίνει κάτι λιγότερο από 190 άλογα...επίσημα λένε 170.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηρα τηλ πριλ λιγο εναν βελτιωτη αυτοκινητων,παπαζογλου εν ονοματι.

του λεω φιλε μου εχω το ταδε αμαξι με ενα προγραμμα στα 168 αλογα,μου λεει ωραια.

του λεω θελω κι εχω ακουσει οτι μπορω να το ανεβασω στα 200 αλογακια,μου λεει ναι.

του λεω τι προγραμματα εχεις εσυ?γιατι εχω ακουσει απο την revo ενα προγραμμα που δινει καλες επιδοσεις και τα επιθυμητα αλογα.

μου λεει φιλε μου δεν την δουλευω την εταιρεια που λες,εχω δικα μου προγραμματα,του λεω δηλαδη?

κατασκευαζω δικα μου προγραμματα μου λεει,α μαλιστα λεω εγω,και ποσο το μαλλι?750 ευρω η απαντηση,εκρυψα το γελιο μου και συνεχισα,θα μου δωσει 200 αλογα?

μου λεει τι φοραει το αμαξι,του λεω εγω,μου λεει για να τα βγαλεις πρεπει να αλλαξεις ολοκληρη την εξατμιση.

λεω εγω κι αν δεν την αλλαξω?τοτε μου λεει θα δεις γυρω στα 185 αλογα.

αυτα.

δυστυχως ηρακλειο κρητης δεν ξερω αν εχουμε εναν που να μπορει να κανει καλη δουλεια,με κοβω να ερχομαι αθηνα.

το revo ποιος το εχει στην αθηνα?

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ηρακλειο κρητης δεν ξερω αν εχουμε εναν που να μπορει να κανει καλη δουλεια,με κοβω να ερχομαι αθηνα.

το revo ποιος το εχει στην αθηνα?

Μακαλίες θα ακούσεις πολλές... όλοι βγήκανε και φτιάχνουν προγράμματα για 140άρια, και με την παπαρολογία του ο καθένας, θέλει να σε κάνει πάσα στον κουμπάρο του μπατζανάκη του σύντεκνου της πεθεράς της θείας του αδερφού ενός φίλου του από το στρατο.... Κι έτσι σου βγαίνει 750 το πρόγραμμα το χειροποίητο (LOL??????) και άλλα 1200 ευρώ (KAPALOL!!!!!!!!) μια χειροποίητη εξάτμιση με Φ.67 (ΓΙΟΥΧΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!) και 100άρη καταλύτη, χωρίς εγγύηση προγράμματος, και χωρίς εγγύηση εξάτμισης... Και μετά, βέβαια, το αμάξι δεν τραβάει, γιατί το πρόγραμμα που έφτιαξε ο κακόμοιρος δε σηκώνει τα όσα για τέτοιο Φ εξάτμισης...

Οσο για τα ΡΕΒΟ στην Αθήνα... Cargate, και θα βάλεις και το ΡΕΒΟ, και εξάτμιση milltek (αν θέλεις... Τα 200 θα τα βγάλεις και ΧΩΡΙΣ ΕΞΑΤΜΙΣΗ). Επίσης, και ο δικός μου προγραμματιστής εδώ στη Θεσσαλονίκη, εδώ και 6 μήνες έχει βγάλει πρόγραμμα για TSI σε πολύ πιο οικονομική τιμή, και ουσιαστικά ήταν ο 1ος που το κατάφερε χωρίς να βγάζει Check Engine, να πιάνει τα 200+ άλογα (ρώτα τον Black Badge Project.. Ζωντανό παράδειγμα!)... Και εγγύηση για όσο καιρό έχεις και την εργοστασιακή σου..

Για info....

http://www.cargate.gr (REVo, Milltek)

http://www.gt-innovation.gr

ΥΓ> ΜΗΝ ψαρώσεις από τον τίτλο CHIP TUNING στο GT-Innovation.... ΚΑΝΕΝΑΣ ορθός και λογικός tuner δεν ανοίγει πλέον εγκέφαλο στα νέα αμάξια (από το 20vt AUM και μετά)..... Κι όσοι ανοίγουν, απλά δεν στέλνουν τον εγκέφαλο στο εξωτερικό όπως ισχυρίζονται...!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μιλησα με cargate,ευγενικοτατος ο κυριος που μου μιλησε.

850 το προγραμμα με επιστροφη χρηματων για 1 μηνα.

περιλυπτικοτατος,καμια διαφορα τα μοτερ μας με του gt.

λετε ρε παιδια να δω ενα πολυ πιο βελτιωμενο αυτοκινητο?κι ας ειναι και μολις 1400 κυβικα?

Link to comment
Share on other sites

o φιλος με το revo ας μας πει εντυπωσεις και καμια δυναμομετρηση αν ειναι ευκολο

Παιδια δε το δυναμομετρησα ακομα (περιμενω να δροσισει λιγο ο καιρος για να το δυναμομετρισω) αλλα στο δρομο το αμαξι πυροβολει!! fire.gif βρηκα εναν φιλο χθες με το ibiza fr (φοραγε εξατμιση απο μπροστα μεχρι πισω) περιτο να σας πω οτι εφαγε σχεδον μια κολωνα (1km) οσο για την τελικη οπως σας ειπα εχω δει 245 (με 2 ατομα, και φοραω 17 ζαντα με 225x45x17 λαστιχο) και οχι με δυσκολια αλλωστε μια φορα το ανοιξα στην εγνατια για να δω την τελικη δε

ξανα δοκιμασα (πιστευετε δε πιστευετε δεν εχω λογο να πω ψεμματα δεν ειμαστε και 15χρονα) οσο για το αν τα πιανει πιανει γρηγορα, τα πιανει αρκετα γρηγορα...

Edited by BillVWRuleZ
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μιλησα με cargate,ευγενικοτατος ο κυριος που μου μιλησε.

850 το προγραμμα με επιστροφη χρηματων για 1 μηνα.

περιλυπτικοτατος,καμια διαφορα τα μοτερ μας με του gt.

λετε ρε παιδια να δω ενα πολυ πιο βελτιωμενο αυτοκινητο?κι ας ειναι και μολις 1400 κυβικα?

ρε παιδια ο συγκεκριμενος πουλησε το προγραμμα 800 ευρο την περασμενη εβδομαδα σε μελος του κλαμπ

και τωρα το πηγε 850 !!!! Α ρε γ@μ@μ@νη ζητηση !!!

Edited by nik gt
Link to comment
Share on other sites

...Συγνώμη ...με μαμά αυτοκίνητο....190 άλογα ...εγγύηση....γιατί θα πρέπει να το πάω έξω να το βάλω το πρόγραμμα?

Γιατί ο Ποζερόπουλος είναι ΤΟΣΟ μ4λ4κ4ς, που αν δε σου αρέσει το πώς πάει το αμάξι με το πρόγραμμα, θα δώσεις τα 800 ευρώ (50 λιγότερα από την cargate), και θα τα χάσεις, κι αν θέλεις τεχνική υποστήριξη στο πρόγραμμα δε θα την έχεις από την αντιπροσωπεία επειδή δεν ξέρουν. Απλά βάζουν μια κονσέρβα! Και αν το αμάξι έχει 22 μήνες στο δρόμο (ήτοι 2 μήνες επιπλέον εγγύηση), θα τελειώσει η εγγύηση του αμαξιού, και θα τελειώσει και του προγράμματος και του εγκεφάλου!! Γιατί αν δεις τα ψιλά γράμματα, ο εγκέφαλος ΔΕΝ καλύπτεται με επέκταση εγγύησης (vw longlife total care)...

Από την άλλη, αν πας στην cargate, και θα στο περάσουν, και αν δε γουστάρεις σε 1 μήνα θα το βγάλεις και θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω, ΚΑΙ αν το αμάξι έχει 22 μήνες στο δρόμο (ήτοι 2 μήνες επιπλέον εγγύηση), θα τελειώσει η εγγύηση του αμαξιού, αλλά θα συνεχίζει να τρέχει του προγράμματος και του εγκεφάλου!

Και πρόσεξε.... Και οι 2 το ίδιο πρόγραμμα ΑΚΡΙΒΩΣ θα περάσουν, μόνο που η cargate θα στο ρυθμίσει αν δεν πατάει καλά το αμάξι, κι ο Παζαρόπουλος θα σου πει "θες ρύθμιση επειδή δεν πατάει καλά;! ΟΚ! Ελα σε 2 μέρες ραντεβού με το συνεργείο, και θα σου κοστίσει 45 ευρώ + ΦΠΑ η εργατοψώρα του τεχνικού μας!!!!!!"

Καλύφθηκες;! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε το δυναμομετρησα ακομα (περιμενω να δροσισει λιγο ο καιρος για να το δυναμομετρισω) αλλα στο δρομο το αμαξι πυροβολει!! fire.gif βρηκα εναν φιλο χθες με το ibiza fr (φοραγε εξατμιση απο μπροστα μεχρι πισω) περιτο να σας πω οτι εφαγε σχεδον μια κολωνα (1km) οσο για την τελικη οπως σας ειπα εχω δει 245 (με 2 ατομα, και φοραω 17 ζαντα με 225x45x17 λαστιχο) και οχι με δυσκολια αλλωστε μια φορα το ανοιξα στην εγνατια για να δω την τελικη δε

ξανα δοκιμασα (πιστευετε δε πιστευετε δεν εχω λογο να πω ψεμματα δεν ειμαστε και 15χρονα) οσο για το αν τα πιανει πιανει γρηγορα, τα πιανει αρκετα γρηγορα...

245 = 220 με το correction από το VSS αν το δεις στο Vag Com, ή με τηλεμετρήσεις με GPS... Οπως και στο δικό μου (GTI) όταν δείχνει 280 και πάει 263 (το μάξιμουμ)

Link to comment
Share on other sites

8ελετε να κανουμε ολοι μαζι ενα συγκεντρωτικο post με ολα τα μεχρι στιγμης γνωστα προγραμματα τις επιδοσεις και φυσικα τις γνωμες των χαρουμενων(ελπιιζω) ιδιοκτητων?

Θα ηταν αρκετα ευχρηστο για ολους οσους ψαχνονται και δν 8α χανομαστε σε οοοολες αυτες τις σελιδες

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

245 = 220 με το correction από το VSS αν το δεις στο Vag Com, ή με τηλεμετρήσεις με GPS... Οπως και στο δικό μου (GTI) όταν δείχνει 280 και πάει 263 (το μάξιμουμ)

Συμφωνω απλα εγω σαν μετρο συγκρισεις το κοντερ, πριν εβλεπα 220 (στο κοντερ) και τωρα βλεπω 245. Αλλα και παλι αυτα που με νοιαζει δεν ειναι η τελικη... Αλλα οι φατσες τον ανυποψιαστων οδηγων μετα το τσαι που πινουν :):D:lol::lol: ειδικα απο 1400cc ΤSI :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απλα εγω σαν μετρο συγκρισεις το κοντερ, πριν εβλεπα 220 (στο κοντερ) και τωρα βλεπω 245. Αλλα και παλι αυτα που με νοιαζει δεν ειναι η τελικη... Αλλα οι φατσες τον ανυποψιαστων οδηγων μετα το τσαι που πινουν :):D:lol::lol: ειδικα απο 1400cc ΤSI :rolleyes:

Ξεκόλλα το TSI από πίσω!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.