Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Λοιπον ξεπερασε το 240 στο κοντερ αλλα δεν μπορεσα να το δωσω τερμα. πιστευω 245 καπου εκει. Και αισθητη η διαφορα στην καταναλωση. 1000 Ε το προγραμμα και επιπλεον 350 για το κουμπι

ΠΣΣΣΣΣΣΣ!!! Αυτα ειναι!!!

Ψηνομαι αγρια!Μακαρι να καταφερω να μαζεψω κανενα φραγκο!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ξεπερασε το 240 στο κοντερ αλλα δεν μπορεσα να το δωσω τερμα. πιστευω 245 καπου εκει. Και αισθητη η διαφορα στην καταναλωση. 1000 Ε το προγραμμα και επιπλεον 350 για το κουμπι

ο taksidiotis 4 σελίδες ποιο πίσω είπε ότι το έβαλε με 800e το πρόγραμμα.εσύ γιατι έδωσες 1000e ????

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ξεπερασε το 240 στο κοντερ αλλα δεν μπορεσα να το δωσω τερμα. πιστευω 245 καπου εκει. Και αισθητη η διαφορα στην καταναλωση. 1000 Ε το προγραμμα και επιπλεον 350 για το κουμπι

Συγνώμη φίλε μου....και καλορίζικο πάνω απ'όλα....αλλά λίγο πολλά δεν είναι τα χρήματα που έδωσες?..Τα επιπλέον 350 γιατί ακριβώς είναι?

Link to comment
Share on other sites

και εμενα παρα πολλα μου φαινονται.1000 για προγραμμα???ή 1000 μαζι με τα 350 του κουμπιου???

...Εγώ θα το βάλω με 650 ευρώ...μεγάλη η διαφορα....

Link to comment
Share on other sites

Αν έβαλες ΟΝΤΩΣ ΡΕΒΟ, τότε είναι ΠΟΛΥ αγιογδύτης ο ντήλερ στην Κοζάνη... 150 έχει το χειριστήριο το απλό και 800 το πρόγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

Αν έβαλες ΟΝΤΩΣ ΡΕΒΟ, τότε είναι ΠΟΛΥ αγιογδύτης ο ντήλερ στην Κοζάνη... 150 έχει το χειριστήριο το απλό και 800 το πρόγραμμα..

....ρε παιδιά σόρυ για τη βλακώδη ερώτηση..αλλά τι άκριβώς είναι το χειριστήριο... ;)

Link to comment
Share on other sites

....ρε παιδιά σόρυ για τη βλακώδη ερώτηση..αλλά τι άκριβώς είναι το χειριστήριο... ;)

http://www.revotechnik.com/products/sps.aspx

Edited by White V GTI
Link to comment
Share on other sites

Αν έβαλες ΟΝΤΩΣ ΡΕΒΟ, τότε είναι ΠΟΛΥ αγιογδύτης ο ντήλερ στην Κοζάνη... 150 έχει το χειριστήριο το απλό και 800 το πρόγραμμα..

Λατου, κουλαρε ρε συ.

900 ευρω εχει το προγραμμα προτεινομενη τιμη λιανικης και 270 το χειριστηριο, παλι προτεινομενη τιμη λιανικης.

Βαλε στα παραπανω την επισημη εγγυηση του αντιπροσωπου VW (priceless κατ'εμε), λογικο ειναι να υπαρχει μια μικρη προσαυξηση.

Γιατι περνατε ετσι στο "ντουκου" την εγγυηση που σε καλυπτει ο αντιπροσωπος;

Link to comment
Share on other sites

Διπλές εγγυήσεις πληρώνει δηλαδή ο άνθρωπος Κώστα; Αφού ό,τι και να πάθει το αμάξι, σε σας πάλι θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

ΚΑΙ ΝΑΙ πριν από δυομιση ώρες ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ στο TSI μου το πρόγραμμα της REVO. 205+ λέμε

Ένα σας λέω μετά τις 4.000 στροφές... άλλο αμάξι..΄ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.

Παραπάνω λεπτομέρειες από άυριο μιας και πρόλαβα να κάνω μόνο 18 χιλιόμετρα.

Και τα καλύτερα έρχονται...χεχεχε

Για σήμερα καληνύχτα

Link to comment
Share on other sites

Λατου, κουλαρε ρε συ.

900 ευρω εχει το προγραμμα προτεινομενη τιμη λιανικης και 270 το χειριστηριο, παλι προτεινομενη τιμη λιανικης.

Βαλε στα παραπανω την επισημη εγγυηση του αντιπροσωπου VW (priceless κατ'εμε), λογικο ειναι να υπαρχει μια μικρη προσαυξηση.

Γιατι περνατε ετσι στο "ντουκου" την εγγυηση που σε καλυπτει ο αντιπροσωπος;

Δηλαδη αν ερθω κατευθειαν σε εσας να το βαλω ποσο θα πληρωσω?

Γιατι ειδα δυο μελη που το εβαλαν σε εσας και πληρωσαν 800.

Εσεις δεν δινετε καμια εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Οι εγγυησεις που καλυπτουμε εμεις, εχουν να κανουν με τον εγκεφαλο και το λογισμικο. (2 χρονια και εφ'ορου ζωης αντιστοιχα)

Οι επισημοι αντιπροσωποι VW, καλυπτουν με εγγυηση και τα μηχανικα μερη, τουλαχιστον οσο βρισκεται σε ισχυ η εργοστασιακη εγγυηση ή μερικες φορες, ακομα και παραπανω.

Με απλα λογια, κανεις αναβαθμιση και το αυτοκινητο συνεχιζει να ειναι σε εγγυηση...

Link to comment
Share on other sites

Οι εγγυησεις που καλυπτουμε εμεις, εχουν να κανουν με τον εγκεφαλο και το λογισμικο. (2 χρονια και εφ'ορου ζωης αντιστοιχα)

Οι επισημοι αντιπροσωποι VW, καλυπτουν με εγγυηση και τα μηχανικα μερη, τουλαχιστον οσο βρισκεται σε ισχυ η εργοστασιακη εγγυηση ή μερικες φορες, ακομα και παραπανω.

Με απλα λογια, κανεις αναβαθμιση και το αυτοκινητο συνεχιζει να ειναι σε εγγυηση...

Ωραια ,ευχαριστώ για τις διευκρινισεις σχετικα με την εγγυηση.

Δεν μου απαντησες ομως στο θεμα του κοστους. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οι εγγυησεις που καλυπτουμε εμεις, εχουν να κανουν με τον εγκεφαλο και το λογισμικο. (2 χρονια και εφ'ορου ζωης αντιστοιχα)

Οι επισημοι αντιπροσωποι VW, καλυπτουν με εγγυηση και τα μηχανικα μερη, τουλαχιστον οσο βρισκεται σε ισχυ η εργοστασιακη εγγυηση ή μερικες φορες, ακομα και παραπανω.

Με απλα λογια, κανεις αναβαθμιση και το αυτοκινητο συνεχιζει να ειναι σε εγγυηση...

...οι επίσημοι αντιπρόσωποι ...όσο αναφορά το πρόγραμμα...καλύπτουν μόνο ότι έχει να κάνει με το πρόγραμμα και όχι μηχανικά μέρη....και η εργοστασιακή εγγύηση δεν έχει καμία σχέση με αυτό....άλλο το άλλο...εξακριβωμένο!

...άσε που η εγγύηση στο πρόγραμμα δεν με ελκύει....κάθως προτειμώ να έχω παλικάρια που θα τα εμπειστεύομαι και θα με καλύπτουν τις δύσκολες στιγμές...παρά ένα χαρτί που δύσκολα αποκτάει ισχύ......

Δηλαδή εαν εγώ σπάσω τον κινητήρα στο σκίσημο..θα μου τον πληρώσει η εγγύηση?

ΥΓ>το πρόγραμμα στον Παζαρόπουλο έχει 900 ευρώ και στο κάνει 170 άλογα....

Φίλε 'VAG-Lover' ,προς θεού μην παρεξηγηθώ...συζήτηση κάνουμε...

Edited by kospasTSI12345
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

ΚΑΙ ΝΑΙ πριν από δυομιση ώρες ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ στο TSI μου το πρόγραμμα της REVO. 205+ λέμε

Ένα σας λέω μετά τις 4.000 στροφές... άλλο αμάξι..΄ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.

Παραπάνω λεπτομέρειες από άυριο μιας και πρόλαβα να κάνω μόνο 18 χιλιόμετρα.

Και τα καλύτερα έρχονται...χεχεχε

Για σήμερα καληνύχτα

Mη το πιεζεις πολυ φιλε μου μη το παρεις στο χερι

καλο θα ηταν να το στρωσεις καπως , λεω εγω τωρα.....

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ,ευχαριστώ για τις διευκρινισεις σχετικα με την εγγυηση.

Δεν μου απαντησες ομως στο θεμα του κοστους. :lol:

Το κοστος του προγραμματος σε εμας ειναι 800 ευρω. (ΦΠΑ/εργασια συμπεριλαμβανονται)

...οι επίσημοι αντιπρόσωποι ...όσο αναφορά το πρόγραμμα...καλύπτουν μόνο ότι έχει να κάνει με το πρόγραμμα και όχι μηχανικά μέρη....και η εργοστασιακή εγγύηση δεν έχει καμία σχέση με αυτό....άλλο το άλλο...εξακριβωμένο!

...άσε που η εγγύηση στο πρόγραμμα δεν με ελκύει....κάθως προτειμώ να έχω παλικάρια που θα τα εμπειστεύομαι και θα με καλύπτουν τις δύσκολες στιγμές...παρά ένα χαρτί που δύσκολα αποκτάει ισχύ......

Δηλαδή εαν εγώ σπάσω τον κινητήρα στο σκίσημο..θα μου τον πληρώσει η εγγύηση?

Οι επισημοι αντιπροσωποι μας, εαν ειναι εξουσιοδοτημενοι αντιπροσωποι VW/AUDI καλυπτουν με εγγυηση και τα μηχανικα μερη, εαν μετα τον επαναπρογραμματισμο παθει καποια ζημια ο κινητηρας και το αυτοκινητο ειναι ηδη υπο καθεστως καλυψης εργοστασιακης εγγυησης.

(Με λιγα λογια, η αναβαθμιση δεν ακυρωνει την εγγυηση)

Σε οτι εχει να κανει με την εγγυηση του προγραμματος που καλυπτουμε εμεις, κι αυτο μπορει να μη σε ελκυει εσενα προσωπικα, αλλα πολυ κοσμο τον ενδιαφερει να εχει κατι τετοιο γραπτως στα χερια του.

Σε καθε περιπτωση, οι επιλογες -πλεον- ειναι αρκετες και επιβαλεται καποιος να κανει αυτο που θεωρει σωστοτερο για το αυτοκινητο του και κυριως, αυτο που τον κανει να αισθανεται καλυτερα.

Εσενα σε κανει να αισθανεσαι καλυτερα ενα προγραμμα no-name, αλλος θελει κατι επωνυμο και μαλιστα να το βαλει και μεσα στην αντιπροσωπεια για να εχει καλυψη εγγυησης.

ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.-

Link to comment
Share on other sites

...οι επίσημοι αντιπρόσωποι ...όσο αναφορά το πρόγραμμα...καλύπτουν μόνο ότι έχει να κάνει με το πρόγραμμα και όχι μηχανικά μέρη....και η εργοστασιακή εγγύηση δεν έχει καμία σχέση με αυτό....άλλο το άλλο...εξακριβωμένο!

...άσε που η εγγύηση στο πρόγραμμα δεν με ελκύει....κάθως προτειμώ να έχω παλικάρια που θα τα εμπειστεύομαι και θα με καλύπτουν τις δύσκολες στιγμές...παρά ένα χαρτί που δύσκολα αποκτάει ισχύ......

Δηλαδή εαν εγώ σπάσω τον κινητήρα στο σκίσημο..θα μου τον πληρώσει η εγγύηση?

ΥΓ>το πρόγραμμα στον Παζαρόπουλο έχει 900 ευρώ και στο κάνει 170 άλογα....

Φίλε 'VAG-Lover' ,προς θεού μην παρεξηγηθώ...συζήτηση κάνουμε...

ΟυααααΟυ!!! Γιουπι!!!!!!!! Yahooooo!! με 800 ευρω ο παζαροπουλος απο 156 το κανει 170??? 14 αλογα ολοκληρα? που τα χωραει κατω απο ενα καπο???tongue.gif:lol:

Πλακα κανω παιδια μην παρεξηγηθουμε αλλα καλο ειναι πριν πεταμε 170 κτλ να ξερουμε οτι οταν μιλαμε για Tsi μιλαμε για -156+ αλογακια και για το gt καπου 180κατι αν δεν κανω λαθος

Ολα αυτα απο δυναμομετρισεις που εχουν δημοσιευτει..

Φιλικα παντα

Κωστας

Link to comment
Share on other sites

Απορώ ΓΙΑΤΙ συνεχίζετε να ασχολείστε με τον ΠΟΖΕΡΟΠΟΥΛΟ...

Φιλοσίδης; Σας λέει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω εξατμιση και εισαγωγη στο gt πρεπει να περιμενω το stage2 της revo?H μπορει να μου το ρυθμησετε οταν μου περασετε το προγραμμα
Link to comment
Share on other sites

Για αυτοκινητα που εχουν αλλαγμενη εισαγωγη (φιλτρο) και εξατμιση, ο κωδικας της revo θα δουλεψει χωρις προβλημα (και με αυξηση της αποδοσης) και οταν υπαρξει stage2, τοτε θα αποδοσει τα μεγιστα.

Προσωπικα παντως πιστευω οτι σε ενα 1400αρι κινητηρα τα περιθωρια αναβαθμισης δεν ειναι πολυ μεγαλα και απο ενα σημειο και επανω αρχιζει να τιθεται θεμα αξιοπιστειας, καθως η εργοστασιακη τρομπα βαζει -και εδω- φρενο στην αποδοση.

Υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

Απορώ ΓΙΑΤΙ συνεχίζετε να ασχολείστε με τον ΠΟΖΕΡΟΠΟΥΛΟ...

Φιλοσίδης; Σας λέει κάτι;

Γιατι τι κανει ο παραπανω κυριος...???

Κερναει και καφεδακι....??? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.