Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

έχουμε διαφορετή άποψη.το να βάλεις μια εξάτμιση 63.5 μαζί με πρόγραμμα δεν νομίζω να κρεμάσει.όπως και εγώ έχω 63.5Dp και η συνέχεια είναι 70αρα.και επειδί είχα και μια απο παπαδόπουλο όλοι 63.5 η διαφορά δν ήταν μεγάλη.υπερ λίγο στην REMUS.Βέβαια έχουν άλλο φόρυβο :D:lol: :lol: :lol: :lol: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για μοτερ με συμβατικό ψεκασμό και χαμηλότερο C.R από του TSI..

Πάντως περίεργο , βάζεις d/p 63.5 και μετα το γυρνάς σε 70? Ποιο το όφελος , εκτός από τον αυξημένο θόρυβο?

Edited by Puck
Link to comment
Share on other sites

για να μην κρεμάσει.το 70αρι downpipe για μένα αυτή την στιγμή θα κρέμαγε χαμήλα.επίσης έχω πλέον 100αρι καταλύτη και πολύ καλυτερες κούρμπες...όχι απο 63.5 να φτάνει 60 και 58!.και φυσικά όταν τελειώσει σε κανα χρόνο το στρατός :'( το αμάξι θα πάρει τα πάνω του.ή 70αρα θα μείνει απλά θα μεγαλώσει το downpipe μαζί με μπιελοπίστονα και turbo.

Link to comment
Share on other sites

για να μην κρεμάσει.το 70αρι downpipe για μένα αυτή την στιγμή θα κρέμαγε χαμήλα.επίσης έχω πλέον 100αρι καταλύτη και πολύ καλυτερες κούρμπες...όχι απο 63.5 να φτάνει 60 και 58!.και φυσικά όταν τελειώσει σε κανα χρόνο το στρατός :'( το αμάξι θα πάρει τα πάνω του.ή 70αρα θα μείνει απλά θα μεγαλώσει το downpipe μαζί με μπιελοπίστονα και turbo.

150e μεσαιο και τελικο απο Gti πηρα + 70 ε εγκατασταση = 220 e μια χαρα ειμαι και εχει ανοιξει τελεια απο τις 4000 και μετα... αλλος ηχος αλλο αυτοκινητο...Δεν μετανιωνω... ασε που μπηκε κουτι :D

Το μονο κακο στην υποθεση ειναι η κοπελα μ tongue.gif που υποτιθεται ζαλιζεται απο τον ηχοtongue.gif:lol::p xxexexe!

Link to comment
Share on other sites

150e μεσαιο και τελικο απο Gti πηρα + 70 ε εγκατασταση = 220 e μια χαρα ειμαι και εχει ανοιξει τελεια απο τις 4000 και μετα... αλλος ηχος αλλο αυτοκινητο...Δεν μετανιωνω... ασε που μπηκε κουτι :D

Το μονο κακο στην υποθεση ειναι η κοπελα μ tongue.gif που υποτιθεται ζαλιζεται απο τον ηχοtongue.gif:lol::p xxexexe!

...μόνιμο κακό αυτό... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λετε εσεις. Και εγω θελω να του χωσω αλογα, αλλα μετα το σημερινο που επαθα, εχω αρχισει και το ξανασκεφτομαι. Ευτυχως που δεν επαθα τιποτα, αλλα και το γκολφακι επισης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λετε εσεις. Και εγω θελω να του χωσω αλογα, αλλα μετα το σημερινο που επαθα, εχω αρχισει και το ξανασκεφτομαι. Ευτυχως που δεν επαθα τιποτα, αλλα και το γκολφακι επισης.

γιατί τι επαθές???

Link to comment
Share on other sites

γιατί τι επαθές???

Μπηκα σε μια στροφη δεξια, τουρμπισε το αμαξι με αποτελεσμα να μην μπορεσω να μαζεψω την <ουρα>. Μετα απο πολλα αναποδα τιμονια τραβηξα και χειροφρενο

(η υπερτατη μ@λ@κι@) με αποτελεσμα το αμαξι να σταματησει πανω σε κρασπεδο. Για αυτο λοιπον αναρωτιεμαι, τι θα γινοταν εαν το ειχα βελτιωσει και το ειχα κανει 200 αλογα? Θα σταματουσα πουθενα ή θα αγοραζα κανα οικοπεδο???

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα σε μια στροφη δεξια, τουρμπισε το αμαξι με αποτελεσμα να μην μπορεσω να μαζεψω την <ουρα>. Μετα απο πολλα αναποδα τιμονια τραβηξα και χειροφρενο

(η υπερτατη μ@λ@κι@) με αποτελεσμα το αμαξι να σταματησει πανω σε κρασπεδο. Για αυτο λοιπον αναρωτιεμαι, τι θα γινοταν εαν το ειχα βελτιωσει και το ειχα κανει 200 αλογα? Θα σταματουσα πουθενα ή θα αγοραζα κανα οικοπεδο???

Τούρμπισε και δεν μαζεύτηκε η ουρά???????????????????????????????????????????

Στο golf???????????? Αντί για υποστροφή υπερστροφή??? Με προσθιοκίνητο με 20κ ροπή???

Μήπως εννοείς ότι έβγαλε μούτρα, τράβηξες χειρόφρενο όπως λες και γύρισε?? Πρώτα χειρόφρενο ομως (ή φρένο) και μετά "ουρά"...Κ όλα αυτά με esp off (αν έχεις esp)...

Και πως τουρμπισε δλδ?? Παραείναι γραμμικό, δεν είναι punto....

Ελπιζω αν έπαθες ζημιά να μην είναι μεγάλη.

Αλλά και 300 άλογα να έχεις...Μόνο του δε φεύγει τίποτα...Οσο το πατάς πάει...

Edited by iasonas
Link to comment
Share on other sites

Τούρμπισε και δεν μαζεύτηκε η ουρά???????????????????????????????????????????

Στο golf???????????? Αντί για υποστροφή υπερστροφή??? Με προσθιοκίνητο με 20κ ροπή???

Μήπως εννοείς ότι έβγαλε μούτρα, τράβηξες χειρόφρενο όπως λες και γύρισε?? Κ όλα αυτά με esp off (αν έχεις esp)...

Και πως τουρμπισε δλδ?? Παραείναι γραμμικό, δεν είναι punto....

O withstupid.gif ........τραβηξα χειρόφρενο και αμεσως αναποδο τιμονι. Εsp το 140αρι δεν εχει fire.giffire.gif . Τουρμπισε γιατι ημουνα με 3η χαλαρη και με το που κατεβασα στην στροφη (η.......της ζωης μου) ανεβασε στροφες και μπηκε το τουρμπο. Ασε κλασματα δευτερολεπτων μου φανηκαν ωρες. Και να φανταστεις οτι περναω απο κει καθε μερα. Απλως το επαθα γιατι βιαζομουν να παω να αφησω το αμαξι για σερβις και για να προλαβω να παω στην δουλεια. Ζημια δεν επαθα ευτυχως

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

O withstupid.gif ........τραβηξα χειρόφρενο και αμεσως αναποδο τιμονι. Εsp το 140αρι δεν εχει fire.giffire.gif . Τουρμπισε γιατι ημουνα με 3η χαλαρη και με το που κατεβασα στην στροφη (η.......της ζωης μου) ανεβασε στροφες και μπηκε το τουρμπο. Ασε κλασματα δευτερολεπτων μου φανηκαν ωρες. Και να φανταστεις οτι περναω απο κει καθε μερα. Απλως το επαθα γιατι βιαζομουν να παω να αφησω το αμαξι για σερβις και για να προλαβω να παω στην δουλεια. Ζημια δεν επαθα ευτυχως

αφου εισαι καλα ολα καλα . αυτες μ@@@@@@ μας βαζουν και λιγο μυαλο.

για αυτο εβαλα ESP και ας περιμενα 4 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι είναι. Δεν κάνουν τα άλογα τα αυτοκίνητα επικίνδυνα. Εμείς τα κάνουμε.

πολυ σωστο αυτο Γιωργο!εχεις απολυτο δικιο και πιστευω οτι θα συμφωνουν οι περισσοτεροι....

Link to comment
Share on other sites

και ειναι λιγα 200 αλογα η 210 η 220 για ενα 1400 αυτοκινητο?

sorry αλλα δειχνει αγρια τα δοντακια του σε αυτοκινητα μεγαλυτερου κυβισμου.

εγω θα το αφησω ετσι παντως,αντε να τυ βαλω τα φρενα ακομα απο gti και ισως intercooler απο s3,ουτε εξατμισεις οτε και τιποτα αλλο,στο τελος θα βγει 35000 ενα αυτοκινητο 1400.

Link to comment
Share on other sites

και ειναι λιγα 200 αλογα η 210 η 220 για ενα 1400 αυτοκινητο?

sorry αλλα δειχνει αγρια τα δοντακια του σε αυτοκινητα μεγαλυτερου κυβισμου.

εγω θα το αφησω ετσι παντως,αντε να τυ βαλω τα φρενα ακομα απο gti και ισως intercooler απο s3,ουτε εξατμισεις οτε και τιποτα αλλο,στο τελος θα βγει 35000 ενα αυτοκινητο 1400.

...σε αυτοκίνητα μεγαλύτερου κιβυσμού τα δοντάκια του τα έδειχνε και πριν...τώρα τα δείχνει ...σε ακόμα μεγαλύτερου...... :D

Link to comment
Share on other sites

Τούρμπισε και δεν μαζεύτηκε η ουρά???????????????????????????????????????????

Στο golf???????????? Αντί για υποστροφή υπερστροφή??? Με προσθιοκίνητο με 20κ ροπή???

Μήπως εννοείς ότι έβγαλε μούτρα, τράβηξες χειρόφρενο όπως λες και γύρισε?? Πρώτα χειρόφρενο ομως (ή φρένο) και μετά "ουρά"...Κ όλα αυτά με esp off (αν έχεις esp)...

Και πως τουρμπισε δλδ?? Παραείναι γραμμικό, δεν είναι punto....

Ελπιζω αν έπαθες ζημιά να μην είναι μεγάλη.

Αλλά και 300 άλογα να έχεις...Μόνο του δε φεύγει τίποτα...Οσο το πατάς πάει...

Θα συμφωνισω με το φιλο Ιασωνα...

Μηπως ειχε τιποτα στο οδοστρωμα και το εχασες το αμαξι??? Λαδια, υγρα....

Καμια μπανανοφλουδα ας πουμε (πλακα κανω...) tongue.gif

Τελος καλο ολλα καλα....με προσοχη παιδια...

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο σκηνικο με το σβουρα επαθα και εγω . Ερχομενος απο ριμπας κυνηγιομασταν με ενα παλικαρι και στην αποτομη στροφη πριν απο την μεγαλη ευθεια της βαρκιζας, ακριβως πανω στην σροφη, πλακωνομε στα φρενα με αποτελεσμα να φυγει η ουρα . Ειχα απενεργοποιησει το esp και τοτε αυτο μπαινει μονο σε extreme καταστασεις. Ευτυχως πριν προλαβω καν να γυρισω αναποδα το τιμονι ενεργοποιηθηκε και εφερε το αυτοκινητο στην σωστη του θεση σε κλασματα. Και λεω ευτυχως γιατι μπαιναμε στην στροφη με 140 και ακομα θα ψωνιζα οικοπεδα παραθαλλασια απο εκει !!!

Μεγαλη μαγκια το ESP

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτά τα σκηνικά που λέτε δεν έχουν σχέση με το αν το αυτοκίνητο είναι 140, ή 200 ή 500 άλογα. Με ότι αυτοκίνητο είσαι και πας γρήγορα μέσα στη στροφή και πλακωθείς στα φρένα ε γαμήθηκες. Πιστεύω οτι αυτές οι "εμπειρίες" σας είναι αρκετά off-topic. Όπως είπε και ο φίλος πριν δεν κάνουν τα άλογα επικύνδινα τα αυτοκίνητα , εμέις τα κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικο ειναι, αναλογο με το στυλ οδηγησης του καθενος. Πας σαφως πιο αργα με το esp...Καμια σχεση αν μιλαμε για ορια.

Κ ενταξει, εσυ λες για φρενα, λογικο να γυρισει. Δεν παταμε φρενο στη στροφη tongue.gif χεχεχε

Ομως φιλε svouras, με προσθιοκινητο αυτοκινητο, με 2α και τερμα γκαζι σε κλειστο γλυστερο κομματι...

Ε δε φταιει το turbo...λογικο ειναι να πας ευθεια...δεν εξεταζω το χειροφρενο κα γενικα την αντιδραση σου μετα το γλυστρημα, αλλα λιγο

συνεση το γκαζι σε κλειστα κ γλυστερα κομματια...εδω μουρωνουν τα cinquecento με 55 αλογα...δε θα μουρωσει το Tsi???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτά τα σκηνικά που λέτε δεν έχουν σχέση με το αν το αυτοκίνητο είναι 140, ή 200 ή 500 άλογα. Με ότι αυτοκίνητο είσαι και πας γρήγορα μέσα στη στροφή και πλακωθείς στα φρένα ε γαμήθηκες. Πιστεύω οτι αυτές οι "εμπειρίες" σας είναι αρκετά off-topic. Όπως είπε και ο φίλος πριν δεν κάνουν τα άλογα επικύνδινα τα αυτοκίνητα , εμέις τα κάνουμε.

....εντάξει ..τα άλογα παίζουν ρόλο...άλλη επικινδυνότητα έχεις με 215 άλογα άλλη με 75 ...απλά δεν είναι ο μόνος παράγοντας....

....και όντως είμαστε off topic....

Link to comment
Share on other sites

Και για να επιστρεφουμε στο θεμα μας. Τα ξημερωματα κατεβαινα στην Κηφισιας και στο υψος του Υγεια με προσπερασε ενα Tsi που αριστερα ειχε βγαλει το σημα του γκολφ και ειχε ΜΤΜ!!! Παιζει ΜΤΜ στα tsi? Πιθανοτατα (και σιγουρα) να μην το γνωριζω, αλλα φανταζομαι οτι μιλαμε για 200+ αλογα επανω. Το αστειο ειναι οτι προσπαθουσα να τον πιασω ;):whistling: (ακομα ονειρα κανω) για να τον ρωτησω σχετικα και αυτος νομιζωντας οτι εγω ηθελα κοντρα το απογειωνε.

Link to comment
Share on other sites

ΜΤΜ βάζει στα 1.4 με τα 122.... και στα GTi...

Για τα 140αρια τιποτα ακομη? Παντως το εργαλειο εκανε κανονικη πτηση και μαλιστα κατω απο τα ρανταρ tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.