Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

οχι φιλε μου...εγω θα ειμαι...αυτοπρωσοπος....περιμενε και θα κατεβω....

Κανένα πρόβλημα λοιπόν κάνε τα κουμάντα σου πότε θα κατέβεις και στείλε pm.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι αλλο.....με κ04gti ποτε θα ανοικσετε?ετσι για να δειτε ποση διαφορα θα εχετε...ενοητε οτι το tsi θα ειναι μπροστα...ρε δεν φτανει που θελετε να ανοιξετε με gti θελετε και με προγραμμα...ελεος θεε μου τι διαβαζω βραδιατικα κυριακης......

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Billi πόσα αμάξια έφαγες από τον Twoface;;;

3, μονο με προγραμμα εγω ... (βεβαια τωρα πιστευω θα την μειωνα την διαφορα με ρολλαριστες 1ες) και να σε προλαβω ο twoface αν θυμαμαι καλα μου ειχε πει οτι ριχνει 3 σε μαμα GTI ...

Edited by BillVWRuleZ
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι αλλο.....με κ04gti ποτε θα ανοικσετε?ετσι για να δειτε ποση διαφορα θα εχετε...ενοητε οτι το tsi θα ειναι μπροστα...ρε δεν φτανει που θελετε να ανοιξετε με gti θελετε και με προγραμμα...ελεος θεε μου τι διαβαζω βραδιατικα κυριακης......

Μόνος σου τα λές μόνος σου απαντάς...πάμε πάλι από την αρχή με μαμά Gti μαμά λέω πάλι και όχι το edition 30 εννοείται είμαι μπροστά είτε έρχεσαι και το χωνεύεις από κοντά είτε τραβάω βίντεο και στο στέλνω με email να μην ξοδεύεις και βενζίνα.

Link to comment
Share on other sites

Φλωρινα Ε ? Ετσι εξηγητε δεν υπαρχει κανενας εκει με TSI καλο ... να πιεις κανα τσαγακι ;)

βρε χαζουλη....και με tsi εχω ανοικσει με revo και εξατμιση...αλλα και στο βολο με πολυ δυνατοτερο...με τον bpp....δεν θες να μαθεισ τι εγινε και με τους 2 γιατι θα κλαις και εσυ και οι υπολοιποι..οποτε ας διασκεδασουμε με αυτα που γραφετε τωρα.... ;):D :D ;) ;) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τον twoface είχα 3 αμάξια αφού άλλαξα το dp. Και τότε είχε το καλό πρόγραμμα και όχι αυτό που φορούσε όταν άνοιξε με τον Billy. Α, ανοίξαμε 1000μ

Link to comment
Share on other sites

βρε χαζουλη....και με tsi εχω ανοικσει με revo και εξατμιση...αλλα και στο βολο με πολυ δυνατοτερο...με τον bpp....δεν θες να μαθεισ τι εγινε και με τους 2 γιατι θα κλαις και εσυ και οι υπολοιποι..οποτε ας διασκεδασουμε με αυτα που γραφετε τωρα.... ;) ;) :D :D ;) ;)

Διασκέδασε τώρα γράφοντας λοιπόν γιατί σε βλέπω όταν θα σε κεράσω καροτσούλες να τρέχεις την επόμενη για πρόγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

βρε χαζουλη....και με tsi εχω ανοικσει με revo και εξατμιση...αλλα και στο βολο με πολυ δυνατοτερο...με τον bpp....δεν θες να μαθεισ τι εγινε και με τους 2 γιατι θα κλαις και εσυ και οι υπολοιποι..οποτε ας διασκεδασουμε με αυτα που γραφετε τωρα.... ;) ;) :D :D ;) ;)

Περιμενω να μου πεις ... Τοσο τραγικα ηταν ?

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να μου πεις ... Τοσο τραγικα ηταν ?

4 αυτοκινιτα με το μαυρο tsi apo σταση και για 400 μετρα...απο ρολαριστες και 800 μετρα ηταν αν θυμαμαι πανω απο 5...

2,5 αυτοκινητα με το tsi του bpp απο σταση και για 400 μετρα την πρωτη φορα..και 3 την δευτερη...και επειδη θυξατε και opel...1.6 turbo με προγραμμα δεν ξερω τι μαρκα...2 αυτοκινητα απο σταση και για 400 μετρα...

Link to comment
Share on other sites

DSG έχει

Link to comment
Share on other sites

δλδ ενα TSi με προγραμμα - εξατμιση - ι/c ισως stage 1 τελος παντον δεν περναει σε κοντρα ενα μαμα GTI>?<

δεν συγκρινω 2 αυτοκινητα εξ ολοκληρου παρα μονο σε μια κοντρα ποιο θα βγει 1

το ενα stage 1 το αλλο μαμα

Link to comment
Share on other sites

DSG έχει

ναι dsg εχω....παιδια πολυ ωραια και διασκεδαστικη η παρεα σας αλλα θα σας αφησω γιατι με περιμενουν....τα λεμε...

Link to comment
Share on other sites

4 αυτοκινιτα με το μαυρο tsi apo σταση και για 400 μετρα...απο ρολαριστες και 800 μετρα ηταν αν θυμαμαι πανω απο 5...

2,5 αυτοκινητα με το tsi του bpp απο σταση και για 400 μετρα την πρωτη φορα..και 3 την δευτερη...και επειδη θυξατε και opel...1.6 turbo με προγραμμα δεν ξερω τι μαρκα...2 αυτοκινητα απο σταση και για 400 μετρα...

Μια ερωτηση (ειλικρινα ομως) με GTI χωρις DSG τι διαφορες εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω επειδή εδώ οι απόψεις είναι εκ διαμέτρου αντίθετες, ο Ανέστης έχει ανοίξει σε κανονισμένες κόντρες με TSI με τα γνωστά αποτελέσματα, εσείς με τα TSI έχετε ανοίξει σε κανονισμένη κόντρα με GTi μαμά η υποθέτετε το πως θα έχει η κατάσταση?

Γιατί αν έχετε δείγμα μόνο απο άνοιγμα στον δρόμο με άγνωστο οδηγό μπορεί να είναι παραπλανητικό, δεν γνωρίζεις ο άλλος να ανοίγει η πόσο ανοίγει, γιατί άν τα πράγματα είναι όπως τα αναφέρει ο Ανέστης από που βγαίνει η σιγουριά ότι το TSI ρίχνει καρότσες σε μαμά GTi ??

Συνεχίστε.......

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση (ειλικρινα ομως) με GTI χωρις DSG τι διαφορες εχεις ?

λοιπον φιλε ακου να δεις εγω μιλαω για το δικο μου αυτοκινητο.....και αφου καποιος θελει να ανοιξει μαζι μου εγω ειμαι προθυμος...το αμαξι μου ειναι μαμα!!!ητε σας αρεσει ητε οχι...και να ξερεις οτι και το manual αν το οδηγαει καποιος χερας την ιδια τυχη θα εχετε.....και για τις κοντρες μην εχετε αμφιβολιες..ειναι οπως τα λεω...και ο ενας το επιβεβαιωσε κι ολας..τεσπα..σας αφηνω καλο βραδυ...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε ακου να δεις εγω μιλαω για το δικο μου αυτοκινητο.....και αφου καποιος θελει να ανοιξει μαζι μου εγω ειμαι προθυμος...το αμαξι μου ειναι μαμα!!!ητε σας αρεσει ητε οχι...και να ξερεις οτι και το manual αν το οδηγαει καποιος χερας την ιδια τυχη θα εχετε.....και για τις κοντρες μην εχετε αμφιβολιες..ειναι οπως τα λεω...και ο ενας το επιβεβαιωσε κι ολας..τεσπα..σας αφηνω καλο βραδυ...

Συζητηση κανουμε.. με GTI χωρις DSG τι διαφορες εχεις μεχρι τα 1.000 μ δεν απαντησες... ή δεν εχεις δοκιμασει ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η φαγωμάρα μεταξύ TSi-GTi δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσει ποτε μου φαίνεται.

Γιατί απλά ο ένας δεν μπορεί να καταλάβει τί λεει ο άλλος...

Το λάθος που κάνουν οι TSi είναι να συγκρίνουν συνέχεια με τον μεγάλο αδερφό.

Φυσικά πρέπει να γίνοντε κοντρούλες μεταξύ TSi-GTi για να βλέπουν αν η βελτίωση που έχουν κάνει υπάρχει και δεν τους έχουν δουλέψει.

Απο εκεί και πέρα όμως υπάρχουν μεγάλες διαφορές στα 2 αμάξια.

Δεν μπορούν να καταλάβουν ότι με 2.000Ε(πρόγραμμα εξάτμιση i/c χοάνη) θα αργήσουν πολύ να γίνουν GTi γιατι θέλου άλλα 4000-5000Ε.

1)Φρένα.

2)Ανάρτηση

3)poiotita.exw μπει και στα 2 αμάξια και μου φάνηκε διαφορετική

4)ακόμα και τα καθίσματα κάνουν την διαφορα.εδώ ο emilios(για όσους ξέρουν tongue.gif) μπήκε στο GTi και έλεγε "μαλακα τι καθίσματα είναι αυτά που έχει το GTi"?μάλλον δεν έχει μπεί ποτέ σε Astra OPC να δεί καθίσματα tongue.gif;)

Μπορώ να κάτσω να λεει πολλά παραδείγματα ακόμα αλλα θα μας πιάσει το ξημέρωμα.

Απλά ο μεγάλος αδερφός είναι μεγάλος αδερφός.μπορεί να κοστίζει 30.000 ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ 20.000Ε αξίζει το Golf TSi για αυτά που προσφέρει....οπότε μια η άλλη.

Απο την άλλη είναι ωραίο να έχεις 1.4 με 220HP και να είσαι μπροστά απο μαμα GTi.μόνο που τα μαμά ανοίκουν σε ανθρώπους που δεν ασχολούντε με βελτίωση.

Όσο για το Astra 1.6T.Και εγώ μέχρι τα 260 τα πήγαινα πολύ καλα με το GTi μόνο που αυτός δουλευε 0.5-0.6 και εγώ 1.2 και έλεγα θεέ μου μην κάνει μπαμ.Στα @@ μου αν ήμουν μπροστά.Ο μεγάλος αδερφός έχει άλλη αισθηση.Μέσα στην εβδομάδα μπαίνω για full δευτερο στάδιο(πρόγραμμα εξάτμιση i/c ).Οπότε όποιος δυνατός στην κατηγορία μου θέλει ας έρθει....εξερούντε 1.8 20VT 0ax0xa0xa0xa0

Προσπαθήστε να χαλαρώσετε λίγο και να πέσουν οι τόνοι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τον twoface είχα 3 αμάξια αφού άλλαξα το dp. Και τότε είχε το καλό πρόγραμμα και όχι αυτό που φορούσε όταν άνοιξε με τον Billy. Α, ανοίξαμε 1000μ

Μπροστα εσυ ή ο twoface ?

Link to comment
Share on other sites

¶ρα λοιπόν με βάση αυτά που λέει ο Anestis,

είτε είσαστε "χεράδες" και περνάτε αυτούς που έχουν GTI μαμά (χωρίς DSG)

είτε αυτοί που βάζουν κόντρα μαζί σας (κάτοχοι GTI) είναι κουλοί

είτε και τα δυο

είτε όπως πολύ σωστά παρατήρησε ο JDL9 τα αποτελέσματα προκύπτουν από πάτημα με άσχετο στο δρόμο χωρίς να υπάρχει συνεννόηση πριν και αρα δεν είναι και τοσο αντικειμένικά

Όπως και να έχει η ερώτηση που κάνει ο BillVWRuleZ για τα GTI με και χωρίς DSG, είναι καλή και θα ήθελα να δω απάντηση

Edited by Tallman
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΕ προσεχε τωρα που θα κατεβεις αθηνα να πεις στα παιδια για πανω απο 500 ευρο...να βγαλεις και τις βενζινες....και τα μπουζουκια σου το βραδυ....μαμα!!!!!!χαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχα......απλα εκει κατω ειναι πιο ψαγμενοι και θα βρουν τι εχεις κανει..οσους κοροιδεψες για να παρεις τα λεφτα κοροιδεψες.....τωρα κατεβα και αθηνα γιατι εδω σε μαθαμε.....μαλλον θα καταλαβες πως τον τελευταιο καιρο δεν εχεις και πολυ πελατεια απο tsi εδω επανω...ντροπη σου!νομιζες οτι δεν θα σε ξεπροστιαζαμε.....και θα κοροιδευες το καθε παιδακι που εχει tsi με προγραμμα..τωρα θα γραφω και εγω εδω...και απο αυριο και ο γιωργος με το gt...να δουμε τι θα λες..επιμενεις ακομα για μαμα ε????λεγε την αληθεια ρε....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.