Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

ΑΝΕ προσεχε τωρα που θα κατεβεις αθηνα να πεις στα παιδια για πανω απο 500 ευρο...να βγαλεις και τις βενζινες....και τα μπουζουκια σου το βραδυ....μαμα!!!!!!χαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχα......απλα εκει κατω ειναι πιο ψαγμενοι και θα βρουν τι εχεις κανει..οσους κοροιδεψες για να παρεις τα λεφτα κοροιδεψες.....τωρα κατεβα και αθηνα γιατι εδω σε μαθαμε.....μαλλον θα καταλαβες πως τον τελευταιο καιρο δεν εχεις και πολυ πελατεια απο tsi εδω επανω...ντροπη σου!νομιζες οτι δεν θα σε ξεπροστιαζαμε.....και θα κοροιδευες το καθε παιδακι που εχει tsi με προγραμμα..τωρα θα γραφω και εγω εδω...και απο αυριο και ο γιωργος με το gt...να δουμε τι θα λες..επιμενεις ακομα για μαμα ε????λεγε την αληθεια ρε....

8);)-_-:o :o :o :o

Link to comment
Share on other sites

βλακακο χατζηπετρη..εισαι πολυ *μη επιτρεπόμενη λέξη*..ντροπη μου ναι..που σε ειχα φιλο και πιναμε και καφε....το αμξι μου ειναι μαμα και το δικο σου για πεταμα....και εισαι και κουλος στις αλλαγες...και απο αυριο που θα σε πετυχω στο τει και ακολος γιατι θα σου κοψω τον κολο..1ον το παιδι λεει ψεματα για το αμαξι μου..γιατι ειναι μαμα το δικο μου!τεσπα βλεπω οτι αντι για φιλους εχω φιδια που βαζουν μονο το αμαξι τους πανω απο ολους...ντροπη σε σενα ηλιθια πουτανα..εσυ γινεσε ρεζιλι κλαμενη χηρα....και αυριο να δω τι θα πεις μπροστα μου..

Link to comment
Share on other sites

Απο και κλειεται. Η σας δουλευει και φοράει κάτι που δεν το λέει ή ξέρει να εκμεταλλευεται το αμάξι 100% ή τα προγράμματα που φοράτε είναι για τα μπάζα.το λέω τόσο ψυχρά γιατι σε Corsa opc έχω ρίξει μονο φορόντας εξάτμιση.και η διαφορά Astra 1.6T με Corsa OPC δεν είναι και μεγάλη και το Corsa έχει βάρος 1250 κιλά.

από το στόμα μου το πήρε ο φίλος twoface, απο και κλείεται και από μένα καθώς έχω ανοίξει με εργοστασιακό Opc, έχω οδηγήσει, και έχω βρεθεί και σε πάτημα tsi stage 1 vs corsa opc μαμά... Και απ'το βίντεο που βλέπω, σας λέω , κάτι βρωμάει παίδες... πολύ κιόλας 8)

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν εμφανιζεσε τωρα ρε πουστρα που ειμαι μεσα..εχεισ και το msn κλειστο..και το κιν δεν το σηκωνεις?αφου θες δημοσιο πολεμο θα τον εχεις... 8) για να δουν εδω μεσα καποιοι ποιος εχει τα @@@@ και ποιος εμαφανιζετε καποια στιγμη απο το πουθενα για να κραξει...αυτος που μεχρι εχθες ελεγε οτι δεν γραφετε σε club γιατι ειναι ολοι ασχετοι..εισαι πολυ λιγος φιλε..πολυ λιγος....

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι αλλο.....με κ04gti ποτε θα ανοικσετε?ετσι για να δειτε ποση διαφορα θα εχετε...ενοητε οτι το tsi θα ειναι μπροστα...ρε δεν φτανει που θελετε να ανοιξετε με gti θελετε και με προγραμμα...ελεος θεε μου τι διαβαζω βραδιατικα κυριακης......

το gti μαμα μενει 1-1μιση αμαξι πισω στα 210 απο 1st stage tsi και το edition 30 ειναι μισο αμαξι πισω απο 1st stage tsi. μην ξεχναμε οτι το tsi ειναι και 100 κιλα ελαφρυτερο. gti εχω και ξερω τι λεω εχω ανοιξει με 1st stage tsi και ημουνα εναμιση αμαξι πισω στα 200+ επισης tsi 1st stage dsg που ανοιξε στην κερατεα με edition30 gti στα 200+ ηταν μισο αμαξι περιπου μπροστα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η φαγωμάρα μεταξύ TSi-GTi δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσει ποτε μου φαίνεται.

Γιατί απλά ο ένας δεν μπορεί να καταλάβει τί λεει ο άλλος...

Το λάθος που κάνουν οι TSi είναι να συγκρίνουν συνέχεια με τον μεγάλο αδερφό.

Φυσικά πρέπει να γίνοντε κοντρούλες μεταξύ TSi-GTi για να βλέπουν αν η βελτίωση που έχουν κάνει υπάρχει και δεν τους έχουν δουλέψει.

Απο εκεί και πέρα όμως υπάρχουν μεγάλες διαφορές στα 2 αμάξια.

Δεν μπορούν να καταλάβουν ότι με 2.000Ε(πρόγραμμα εξάτμιση i/c χοάνη) θα αργήσουν πολύ να γίνουν GTi γιατι θέλου άλλα 4000-5000Ε.

1)Φρένα.

2)Ανάρτηση

3)poiotita.exw μπει και στα 2 αμάξια και μου φάνηκε διαφορετική

4)ακόμα και τα καθίσματα κάνουν την διαφορα.εδώ ο emilios(για όσους ξέρουν tongue.gif) μπήκε στο GTi και έλεγε "μαλακα τι καθίσματα είναι αυτά που έχει το GTi"?μάλλον δεν έχει μπεί ποτέ σε Astra OPC να δεί καθίσματα tongue.gif:D

Μπορώ να κάτσω να λεει πολλά παραδείγματα ακόμα αλλα θα μας πιάσει το ξημέρωμα.

Απλά ο μεγάλος αδερφός είναι μεγάλος αδερφός.μπορεί να κοστίζει 30.000 ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ 20.000Ε αξίζει το Golf TSi για αυτά που προσφέρει....οπότε μια η άλλη.

Απο την άλλη είναι ωραίο να έχεις 1.4 με 220HP και να είσαι μπροστά απο μαμα GTi.μόνο που τα μαμά ανοίκουν σε ανθρώπους που δεν ασχολούντε με βελτίωση.

Όσο για το Astra 1.6T.Και εγώ μέχρι τα 260 τα πήγαινα πολύ καλα με το GTi μόνο που αυτός δουλευε 0.5-0.6 και εγώ 1.2 και έλεγα θεέ μου μην κάνει μπαμ.Στα @@ μου αν ήμουν μπροστά.Ο μεγάλος αδερφός έχει άλλη αισθηση.Μέσα στην εβδομάδα μπαίνω για full δευτερο στάδιο(πρόγραμμα εξάτμιση i/c ).Οπότε όποιος δυνατός στην κατηγορία μου θέλει ας έρθει....εξερούντε 1.8 20VT 0ax0xa0xa0xa0

Προσπαθήστε να χαλαρώσετε λίγο και να πέσουν οι τόνοι.

θελεις να ανοιξεις με ενα cooper s 1ο σταδιο????

και απο ποτε τα tsi και τα 1.6t γινανε κοντραδικα αυτοκινητα?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο mini; R53, R56; Και πρώτο στάδιο από ποια εταιρεία;

Πάντως μην αρπάζεστε. Πέρα από κάποιους που την έχουν δει επαγγελματίες κοντράκηδες, οι υπόλοιποι κάνουν απλά την πλάκα τους.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο mini; R53, R56; Και πρώτο στάδιο από ποια εταιρεία;

Πάντως μην αρπάζεστε. Πέρα από κάποιους που την έχουν δει επαγγελματίες κοντράκηδες, οι υπόλοιποι κάνουν απλά την πλάκα τους.

r56

unichip , minikinetics

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και λεμε

Ο αεροδιαδρομος ηταν καταπληκτικος για ανοιγματα. Μιλαμε για 50 τουλαχιστον μετρα πλατος και μηκος .... τα λεμε

Μακαρι να τα δινανε στο κοινο να καναμε παρτυ καθε βραδυ !!

Εκανα 3 ανοιγματα

1) με jovanni TSI e-tuners απο 2ρες 2000 στρ ρολλαριστες απο την αρχη μου εφυγε και στο τελειωμα ειχε 2 καροτσες διαφορα

2) παλι με τον ιδιο απο 1τες 2000 στρ μεχρι την τριτη του ειχα φυγει μια καροτσα. Στο τελος με μαζεψε

3) παλι με τον ιδιο + bill TSI revo απο 1ες 2000 στρ ρολαριστες 1-2-3 μπροστα ο bill μετα εγω και επειτα ο jovanni. Στο τελειωμα (5-6) ο jovanni με μαζεψε

Θα ξανανοιγαμε αλλα μας τα εκανε τσουρεκια ο σεκιουριτας !!!

Καταπληκτικη εμπειρια στον αεροδιαδρομο και να ξανακανονησουμε, μη χαθουμε. Περιμεναμε και τον Shaddow για να ανοιγε με τον George 80 αλλα μας την εσκασε !!!! Next time

ΥΓ1 Οσο αναφορα το corsa OPC ανοιξε με ενα μαμα corsa OPC που ετυχε να βρουμε εκει τουλαχιστον 4 φορες και ηταν μπροστα 2-3 καροτσες (στο μαμα αλλαξαν 2 οδηγοι ) οποτε κατι μου βρωμαει για τον δικο μας

ΥΓ2 Ο George 80 ειχε το πιο δυνατο TSI . Εκανε update overload αλλα με ανησυχησε που του εβγαζε καποια προβληματα ( Νομιζω safe mode ) Ας μας πει ο Γιωργος καλυτερα. παντος το GTI μαμα manual το εχει στο χαλαρο

ΥΓ3 Τα παληκαρια με τα GTI τα οποια μπαινουν συχνα πυκνα σε αυτο το τοπικ ηξεραν για αυτη την συναντηση αλλα δεν ειδα και μεγαλο ενδιαφερον να παραστουν σε αυτη ............ Γιατι αραγε :D

ΥΓ4 Ανεστακο χαλαρωσε λιγο, δεν ειναι συμπεριφορα αυτη και απορω τι κανουν οι admin

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν εμφανιζεσε τωρα ρε πουστρα που ειμαι μεσα..εχεισ και το msn κλειστο..και το κιν δεν το σηκωνεις?αφου θες δημοσιο πολεμο θα τον εχεις... :rolleyes: για να δουν εδω μεσα καποιοι ποιος εχει τα @@@@ και ποιος εμαφανιζετε καποια στιγμη απο το πουθενα για να κραξει...αυτος που μεχρι εχθες ελεγε οτι δεν γραφετε σε club γιατι ειναι ολοι ασχετοι..εισαι πολυ λιγος φιλε..πολυ λιγος....

Και δίκιο να έχεις μόνο και μόνο για την συμπεριφορά σου χάνεις το δίκιο σου.Μάλιστα ένα ωραίο BAN για μια βδομάδα νομίζω ότι πρέπει να στο ρίξουν.

θελεις να ανοιξεις με ενα cooper s 1ο σταδιο????

και απο ποτε τα tsi και τα 1.6t γινανε κοντραδικα αυτοκινητα?

Και βέβαια ανοίγω δεν έχω κανένα πρόβλημα να δοκιμάσω.¶λλωστε τα cooperakia είναι πολύ δυνατά :thumbsup:

Και δεν είναι κοντράδικα αμάξια,εμείς τα κάναμε :D

Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει αυτο??? :D

...σημαίνει ότι έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες ότι Tsi και Astra T δεν είναι κοντράδικα αυτοκίνητα...αν και πάνε πολύ καλά....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω επειδή εδώ οι απόψεις είναι εκ διαμέτρου αντίθετες, ο Ανέστης έχει ανοίξει σε κανονισμένες κόντρες με TSI με τα γνωστά αποτελέσματα, εσείς με τα TSI έχετε ανοίξει σε κανονισμένη κόντρα με GTi μαμά η υποθέτετε το πως θα έχει η κατάσταση?

Γιατί αν έχετε δείγμα μόνο απο άνοιγμα στον δρόμο με άγνωστο οδηγό μπορεί να είναι παραπλανητικό, δεν γνωρίζεις ο άλλος να ανοίγει η πόσο ανοίγει, γιατί άν τα πράγματα είναι όπως τα αναφέρει ο Ανέστης από που βγαίνει η σιγουριά ότι το TSI ρίχνει καρότσες σε μαμά GTi ??

Συνεχίστε.......

Έχω ανοίξει εγώ με φίλο από στάση με δευτέρες και με τρίτες ακόμα αρκετές φορές εγώ μόνο με πρόγραμμα αυτός μαμά ούτε φίλτρο δεν φορούσε και το αποτέλεσμα με λίγα λόγια ποτέ δεν πήρε κεφάλι θέλω να πιστεύω ότι τώρα με εξάτμιση και ιντερκουλερ αλλά και εισαγωγη εε όπως και να έχει ένα τσακ μπροστά θα του το κάνω δεν γίνεται να μην είμαι μπρόστά είμαι κόντα στα 200 άλογα και 150 κιλά ελαφρύτερος πως ρίχνει δυό και τρείς καρότσες???

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε γλεντια...τι ωραια που περναμε... sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Παντως σας ζηλευω. Θα ηθελα να κανω και εγω ενα ανοιγμα ετσι για ξεμπουκωμα

Keep posting boys... :D

Link to comment
Share on other sites

Και δίκιο να έχεις μόνο και μόνο για την συμπεριφορά σου χάνεις το δίκιο σου.Μάλιστα ένα ωραίο BAN για μια βδομάδα νομίζω ότι πρέπει να στο ρίξουν.

Και βέβαια ανοίγω δεν έχω κανένα πρόβλημα να δοκιμάσω.¶λλωστε τα cooperakia είναι πολύ δυνατά :rolleyes:

Και δεν είναι κοντράδικα αμάξια,εμείς τα κάναμε :D

σε αυτο θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου.

υπαρχει αν δεν κανω λαθος και opc corsa με 300+ αλογα?

Link to comment
Share on other sites

στο 1.4 έβγαλε 370 ανδριανάκη και στα 2 έβγαλε 411.

Αλλά για να κάνεις αυτήν την βελτίωση θέλεις 12,000Ε

οπως και να εχει ειναι τερας το συγκεκριμενο :D

φανταζομαι με αλλαγμενα εμβολα αλλη τουρμπινα πολλαπλες και ιστοριες...

αρα και το 1.4 λογικα μπορει να βγαλει 250+ με αλλη τουρμπινα.

να σε ρωτησω τα μοτερ σας ειναι αμεσου η εμμεσου ψεκασμου?

Link to comment
Share on other sites

στο 1.4 έβγαλε 370 ανδριανάκη και στα 2 έβγαλε 411.

Αλλά για να κάνεις αυτήν την βελτίωση θέλεις 12,000Ε

+ ενα μοτερ στο τρειλερ :D

Link to comment
Share on other sites

+ ενα μοτερ στο τρειλερ :D

με αλλαγμενα πιστονια μπιελες κλπ κλπ δεν νομιζω να θελει μοτερ.

βεβαια δεν ξερω τι αντοχες εχουνε τα μοτερ της οπελ αλλα οι γερμανοι φιμιζοντε για τα δυνατα μοτερ.

δεν εχω ακουσει κατι παντως για το συγκεκριμενο opc δλδ να σπασει κλπ...

ασ γυρισουμε στο θεμα μας ομως!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.ζητω συγνωμη για την χθεσινη συμπεριφορα μου...αλλα να προσθεσω 2 πραγματα...ορισμενοι με ξερετε και απο κοντα και εχετε δει τι χαρακτηρας ειμαι..για να φτασω στο σημειο να αντιδρασω ετσι καταλαβαινετε πως μου ηρθε οταν ειδα αυτα που εγραφε ο ΄'φιλος μου''....ο μονος λογος που στεναχωριεμε ειναι γιατι ορισμενοι ανθρωποι ξεχνουν καταστασεις και διαγραφουν φιλιες για την τιμη ενος αμαξιου...δεν θα πω γεγονοτα για να προσβαλω τον χατζηπετρη εδω....οσοι με ξερουν εκτιμουν αυτο που ειμαι και δεν εχουν αμφιβολιες....και παλυ συγνωμη απο μερος μου και καλη σας μερα..

Link to comment
Share on other sites

...σημαίνει ότι έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες ότι Tsi και Astra T δεν είναι κοντράδικα αυτοκίνητα...αν και πάνε πολύ καλά....

Δε μπορω να καταλαβω κατι και θελω να μου λυσετε μια απορια..

Θελω να μου δωσετε τον ορισμο του "κοντραδικο"... Δηλ με τι κριτηρια ενα αυτοκινητο ειναι κοντραδικο ???

Γιατι πχ φυσικο ειναι ενα GTI να φτιαχνεται καλυτερα απο ενα TSI, αλλα παλι απο την αλλη ενας που εχει ενα EVO ή IMPREZA θα πει το ιδιο γιατο GTI...

Ο καθενας αναλογα με τι αμαξι εχει κανει το αμαξι του οτι θελει ... :D

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πχ φυσικο ειναι ενα GTI να φτιαχνεται καλυτερα απο ενα TSI, αλλα παλι απο την αλλη ενας που εχει ενα EVO ή IMPREZA θα πει το ιδιο γιατο GTI...

Έλα όμως που δεν το λέει..... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.