Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Έλα όμως που δεν το λέει..... :whistling:

γιατι τον ρωτησες και δεν στο ειπε? η μηπως ηταν ευγενικος και δεν ηθελε να σε πικρανει?????? tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλαβω κατι και θελω να μου λυσετε μια απορια..

Θελω να μου δωσετε τον ορισμο του "κοντραδικο"... Δηλ με τι κριτηρια ενα αυτοκινητο ειναι κοντραδικο ???

Γιατι πχ φυσικο ειναι ενα GTI να φτιαχνεται καλυτερα απο ενα TSI, αλλα παλι απο την αλλη ενας που εχει ενα EVO ή IMPREZA θα πει το ιδιο γιατο GTI...

Ο καθενας αναλογα με τι αμαξι εχει κανει το αμαξι του οτι θελει ... :whistling:

κοιτα...

αν παρεις ενα tsi και του βαλεις ιμισλικ λαστιχα του ξηλωσεις καθισματα κρατησεις τισ 16αρες βαλεις φρενα προγραμμα εξατμιση αναρτηση και ολα τα συνναφη τοτε ναι εχεις ενα κοντραδικο tsi οπως ειχε κανει και ενας τρελογιατρος... με ενα 1ο σταδιο δεν μπορεις να λες οτι εχεις ενα αμαξι για κοντρες γιατι πολυ απλα το tsi δεν εχει στησιμο για κοντρα... κοντραδικα αμαξια δεν "υπαρχουν" (που υπαρχουν) απλα κοντραδικα τα κανουμε εμεις... οπως ειπε και ο twoface.

το tsi τωρα με αναρτηση mcferson και φρενα χμμμμ με michelin energy στην καλυτερη πως να το πει καποιος κοντραδικο... το tsi ειναι ενα ταξιδιαρικο και ευκολοδηγητο αμαξι. βεβαια ο καθενας μπορει να το κανει οτι θελει εξαρταται παντα τις ορεξεις του!

Link to comment
Share on other sites

Και εκει που επανερχομαστε και τα παιδια μας δινουν σοβαρες και πραγματικες πληροφοριες επι του θεματος δηλ

για τα 200αρια (τεστ επι των προγραμματων), αρχιζουν παλι τα εγω ειμαι καλυτερος,, οχι εγω με το gti ειμαι, οχι αυτος με το impreza/evo ειναι κλπ κλπ που δεν οδηγει πουθενα οπως παντα.

Παντως εγω αν ειχα gti (και μαμα) δεν θα εμπαινα καν στον κοπο να σχολιασω η να αποδειξω αν και γιατι μπορει το αυτοκινητο μου να ειναι καλυτερο απο φτειαγμενο tsi, οτι και αν λεγεται. Γιατι καποιοι το παιρνουν προσωπικα το θεμα αν καποιος (με φτειαγμενο tsi) λεει οτι μπορει να 'πατησει' καλυτερα απο gti? Ε και να γινεται και τι εγινε!!

Μηπως αυτος με το gti νομιζει οτι εχει και το αδιαμφισβητητο οπλο? Και το λεω εγω που αν διεθετα τα 10000 παραπανω (οχι οτι τα αξιζει κιολας) σιγουρα θα επαιρνα το gti, οχι ομως για να την λεω στους μικροτερους, ουτε για να το κανω 350 και να αφηνω τα λαστιχα στην ασφαλτο, απλως γιατι θα ηθελα να εχω αυτη την διαχρονικη αξια που λεγεται gti που ειναι σημα κατατεθεν για την VW αλλα και σημειο αναφορας παγκοσμιως για την κατηγορια, και ας μου 'ριχνει'ο καθε 'φτειγμενος' η μη.

Οσο για τα tsi (κατοχος γαρ) και αυτα ειναι σημειο αναφορας για την κατηγορια τους (μαλλον την ιδρυσαν οπως και τα gti την δικη τους) καθως εβαλαν εμπορικα στο ταμπλω νεας γενιας κινητηρες/τεχνολογια.

Προς τι τα μιση και ο αλληλοσπαραγμος!!

Στο θεμα μας.

Link to comment
Share on other sites

Και εκει που επανερχομαστε και τα παιδια μας δινουν σοβαρες και πραγματικες πληροφοριες επι του θεματος δηλ

για τα 200αρια (τεστ επι των προγραμματων), αρχιζουν παλι τα εγω ειμαι καλυτερος,, οχι εγω με το gti ειμαι, οχι αυτος με το impreza/evo ειναι κλπ κλπ που δεν οδηγει πουθενα οπως παντα.

Παντως εγω αν ειχα gti (και μαμα) δεν θα εμπαινα καν στον κοπο να σχολιασω η να αποδειξω αν και γιατι μπορει το αυτοκινητο μου να ειναι καλυτερο απο φτειαγμενο tsi, οτι και αν λεγεται. Γιατι καποιοι το παιρνουν προσωπικα το θεμα αν καποιος (με φτειαγμενο tsi) λεει οτι μπορει να 'πατησει' καλυτερα απο gti? Ε και να γινεται και τι εγινε!!

Μηπως αυτος με το gti νομιζει οτι εχει και το αδιαμφισβητητο οπλο? Και το λεω εγω που αν διεθετα τα 10000 παραπανω (οχι οτι τα αξιζει κιολας) σιγουρα θα επαιρνα το gti, οχι ομως για να την λεω στους μικροτερους, ουτε για να το κανω 350 και να αφηνω τα λαστιχα στην ασφαλτο, απλως γιατι θα ηθελα να εχω αυτη την διαχρονικη αξια που λεγεται gti που ειναι σημα κατατεθεν για την VW αλλα και σημειο αναφορας παγκοσμιως για την κατηγορια, και ας μου 'ριχνει'ο καθε 'φτειγμενος' η μη.

Οσο για τα tsi (κατοχος γαρ) και αυτα ειναι σημειο αναφορας για την κατηγορια τους (μαλλον την ιδρυσαν οπως και τα gti την δικη τους) καθως εβαλαν εμπορικα στο ταμπλω νεας γενιας κινητηρες/τεχνολογια.

Προς τι τα μιση και ο αλληλοσπαραγμος!!

Στο θεμα μας.

+1000000000 :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και λεμε

Ο αεροδιαδρομος ηταν καταπληκτικος για ανοιγματα. Μιλαμε για 50 τουλαχιστον μετρα πλατος και μηκος .... τα λεμε

Μακαρι να τα δινανε στο κοινο να καναμε παρτυ καθε βραδυ !!

Εκανα 3 ανοιγματα

1) με jovanni TSI e-tuners απο 2ρες 2000 στρ ρολλαριστες απο την αρχη μου εφυγε και στο τελειωμα ειχε 2 καροτσες διαφορα

2) παλι με τον ιδιο απο 1τες 2000 στρ μεχρι την τριτη του ειχα φυγει μια καροτσα. Στο τελος με μαζεψε

3) παλι με τον ιδιο + bill TSI revo απο 1ες 2000 στρ ρολαριστες 1-2-3 μπροστα ο bill μετα εγω και επειτα ο jovanni. Στο τελειωμα (5-6) ο jovanni με μαζεψε

Θα ξανανοιγαμε αλλα μας τα εκανε τσουρεκια ο σεκιουριτας !!!

Καταπληκτικη εμπειρια στον αεροδιαδρομο και να ξανακανονησουμε, μη χαθουμε. Περιμεναμε και τον Shaddow για να ανοιγε με τον George 80 αλλα μας την εσκασε !!!! Next time

ΥΓ1 Οσο αναφορα το corsa OPC ανοιξε με ενα μαμα corsa OPC που ετυχε να βρουμε εκει τουλαχιστον 4 φορες και ηταν μπροστα 2-3 καροτσες (στο μαμα αλλαξαν 2 οδηγοι ) οποτε κατι μου βρωμαει για τον δικο μας

ΥΓ2 Ο George 80 ειχε το πιο δυνατο TSI . Εκανε update overload αλλα με ανησυχησε που του εβγαζε καποια προβληματα ( Νομιζω safe mode ) Ας μας πει ο Γιωργος καλυτερα. παντος το GTI μαμα manual το εχει στο χαλαρο

ΥΓ3 Τα παληκαρια με τα GTI τα οποια μπαινουν συχνα πυκνα σε αυτο το τοπικ ηξεραν για αυτη την συναντηση αλλα δεν ειδα και μεγαλο ενδιαφερον να παραστουν σε αυτη ............ Γιατι αραγε :rolleyes:

ΥΓ4 Ανεστακο χαλαρωσε λιγο, δεν ειναι συμπεριφορα αυτη και απορω τι κανουν οι admin

Γεια σου Νικ :D εγω δεν ηρ8α γτ ακουσα οτι 8α εχετε 12 μιση ραντεβου και αργησα να ξυπνησω..και λεω μεχρι να παω 8α εχετε φυγει..αν ξανακανονισετε μια διαφορετικη ωρα ή και την ιδια υπο προυπο8εσεις tongue.gif 8α ερ8ω και εγω..τι συμπερασμτα βγηκαν απο τα ανοιγματα??εκει πρεπει να στα8ουμε βασικα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Νικ :D εγω δεν ηρ8α γτ ακουσα οτι 8α εχετε 12 μιση ραντεβου και αργησα να ξυπνησω..και λεω μεχρι να παω 8α εχετε φυγει..αν ξανακανονισετε μια διαφορετικη ωρα ή και την ιδια υπο προυπο8εσεις tongue.gif 8α ερ8ω και εγω..τι συμπερασμτα βγηκαν απο τα ανοιγματα??εκει πρεπει να στα8ουμε βασικα.. ;)

α και να αναφερω οτι με κορσα opc μαμα 8α επρεπε να ησασαταν 2,3 κενα μπροστα αυτοι με το προγραμμα εννοω..απο πολλα ανοιγματα που εχω δει δλδ..

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια,

μιας και διαβαζω-διαβαζω-διαβαζω :D;):rolleyes: και παλι θυμαμαι καποια αλλα posts που εκλεισαν αλλα ειχαν πολυ πλακα :lol: :lol: :lol: .

δεν ξερω αν το tsi προγραμμα "εχει" ενα gti μαμα (δεν με ενδιαφερει ΑΚΟΜΑ τουλαχιστον.μολις βαλω προγραμμα το συζηταμε tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif )

απλα θελω να πω

1)οτι ο Ανεστης εχει δεν εχει δικιο το χανει με τον τροπο που απανταει.

και

2) το gti του Ανεστη το ξερω πολυ καλα μιας και ημουν απο τους πρωτους που το ειδαν και ημουν ο πρωτος που εμαθε οτι θα το αγορασει.το αμαξι ειναι μαμα.εχει βεβαια DSG.(ασχετο αλλα ειναι ολα τα λεφτα το DSG tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif ) το ξερω γιατι το εχω οδηγησει.παει πολυ καλα.

βεβαια θα με ενδιεφερε να δω καποιο βιντεο απο "κοντρα" μεταξυ των 2 αδελφων.....αλλα ωρες ωρες ξεχνατε οτι τα "παμε" για χαβαλε και για να βγαλουμε καποια συμπερασματα και οχι για να την πουμε σε καποιον αλλον.

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

αλλα ωρες ωρες ξεχνατε οτι τα "παμε" για χαβαλε και για να βγαλουμε καποια συμπερασματα και οχι για να την πουμε σε καποιον αλλον.

Σε λίγο θα κλείσουμε και ραντεβού για ξύλο έτσι όπως το πάμε tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα κλείσουμε και ραντεβού για ξύλο έτσι όπως το πάμε tongue.giftongue.giftongue.gif

;):rolleyes::lol: :lol: :lol::wub: :wub: :wub:

παμε μια ρολιστη καρατεκα φαση :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

κατι αλλο.ειμαι μαμα.ψαχνω και εγω εναν γνωστο με GTI απο την περιοχη μου να τα "παμε" για να δω την διαφορα.με το προηγουμενο update με ειχε παρει ενας φιλος για 1 περιπου αμαξι.(χοντρα χοντρα)

τωρα θελω να δω τι γινεται με το καινουργιο update(που ομολογουμενως εχει ριξει το αμαξι μου παρα πολυ.)

αλλα θελω για χαβαλε και για να δω την διαφορα που εχω πριν με τωρα,οχι για να :D

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
λοιπον παιδια 850 ευρω κοστιζει το προγραμμα της REVO και για την full εξατμιση της miltek μου ειπαν 1900 ευρω.

Απο "χρυσό" τις φτιάχνουν αυτές τις miltek? Αν είναι δυνατόν...... -_-

Link to comment
Share on other sites

Παιδες για πειτε μερος και ωρα για συγκεντρωση αυτο το Σαβ/κο :rolleyes:

Bill πρεπει να βρουμε ενα μερος ανταξιο του αεροδιαδρομου του ελληνικου.....λιγο δυσκολο...κατι θα κανουμε!!!

Παντως θεωρω ασκοπα ολα περι συγκρισεως GTi και TSi... το πρωτο ειπαμε ειναι το καλυτερο GOLF V. Τι ξαχνουμε να βρουμε....αν το περναμε? ΚΑΙ?

Εμενα μου αρεσει να μαζευομαστε, να κανουμε την πλακα μας, τα ανοιγματακια μας μακρυα απο πολυσυχναστους δρομους και φαναρια που μπορει ανα πασα στιγμη να γινει ατυχημα.....να γελαμε -_- , να συζητημα περι αυτοκινητου ....και μετα να ποσταρουμε κανενα βιντεακι ετσι για να κανουμε τον χαβαλε μας. Σκοπος δεν ειναι η αντιπαραθεση....σκοπος ειναι να περασουμε καλα και να ανοιξουμε κουβεντες επικοδομητικες. Και κακως ανοιξε ο Γιωργος (ο διπροσωπος...twoface) τετοιο θεμα. Ανηκουμε ολοι μας στην λαμπρη οικογενεια της VW , δεν ειμαστε αντιπαλοι.....

Edited by JOVANNI
Link to comment
Share on other sites

Bill πρεπει να βρουμε ενα μερος ανταξιο του αεροδιαδρομου του ελληνικου.....λιγο δυσκολο...κατι θα κανουμε!!!

Παντως θεωρω ασκοπα ολα περι συγκρισεως GTi και TSi... το πρωτο ειπαμε ειναι το καλυτερο GOLF V. Τι ξαχνουμε να βρουμε....αν το περναμε? ΚΑΙ?

Εμενα μου αρεσει να μαζευομαστε, να κανουμε την πλακα μας, τα ανοιγματακια μας μακρυα απο πολυσυχναστους δρομους και φαναρια που μπορει ανα πασα στιγμη να γινει ατυχημα.....να γελαμε -_- , να συζητημα περι αυτοκινητου ....και μετα να ποσταρουμε κανενα βιντεακι ετσι για να κανουμε τον χαβαλε μας. Σκοπος δεν ειναι η αντιπαραθεση....σκοπος ειναι να περασουμε καλα και να ανοιξουμε κουβεντες επικοδομητικες. Και κακως ανοιξε ο Γιωργος (ο διπροσωπος...twoface) τετοιο θεμα. Ανηκουμε ολοι μας στην λαμπρη οικογενεια της VW , δεν ειμαστε αντιπαλοι.....

Καλα τα λες μονο που κατα βαθος ολοι ψαχνουμε ποτε θα χει ξανα Εκθεση εκει κατω.Εγω παντως και για Εκθεση σπιτιου ...μεσα ειμαι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λες μονο που κατα βαθος ολοι ψαχνουμε ποτε θα χει ξανα Εκθεση εκει κατω.Εγω παντως και για Εκθεση σπιτιου ...μεσα ειμαι!!

Να τα μας....μας βγηκε και κοντρακιας ο Alex.....Overload και ξερο ψωμι!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να τα μας....μας βγηκε και κοντρακιας ο Alex.....Overload και ξερο ψωμι!!!!!!!!!!!!

Σε αυτήν την συνάντηση παίδες νά έρθει και κανείς full stage από revo etuners για να δούμε διαφορές στο πρόγραμμα όσο για τον alex θα κάνουμε και ένα test drive μαζί να δούμε ε twoface σκασε μύτη και εσύ...και ευπρόσδεκτα και τα GTI φυσικά θα περνάνε τεχνικό έλεγχο αν είναι μαμά μην χαλάμε και τζάμπα βενζίνα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να σκάσω μύτη αλλα πού? Τα σαββατοκύριακα είναι μέρες ξεκούρασεις ασε που κάθε σαββατο δεν έχω αμάξι.

Όσοι δεν έχουν οικογενειακές υποχρεώσεις σκυλιά γατιά μωρά γυναικα!!!! ας κατεβούμε μια τετάρτη κάτω στο zaxo στην βάρκιζα να κάτσουμε στο parking να δοκιμάσουμε και μετά να χτυπήσουμε και κανα σουβλάκι :lol: :lol:

Αποφευγω ολυμπιακό χωριό και AB ,αν και η εθνική είναι ωραίος δρόμος για δοκιμές.

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λες μονο που κατα βαθος ολοι ψαχνουμε ποτε θα χει ξανα Εκθεση εκει κατω.Εγω παντως και για Εκθεση σπιτιου ...μεσα ειμαι!!

Οταν θες κατι πολυ το συμπαν συνομωτει ωστε να γινει !!!

http://www.athensboatshow.gr/

Απο 15-23 /11/2008 Ναυτικο σαλονι!! Πρεπει να γινεται στο Δυτικο ομως αλλα δεν πειραζει , καπως θα καβατζοθουμε "διακριτικα" !!!

Αν ειναι κανονιζουμε Σαββατο ή Κυριακη μεσημερι;

Ανοιχτη προσκληση και σε GTI φτειαγμενα και μη αλλα και σε οποιαδηποτε αλλη μαρκα

Ειπαμε "TEST DRIVE" κανουμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οταν θες κατι πολυ το συμπαν συνομωτει ωστε να γινει !!!

http://www.athensboatshow.gr/

Απο 15-23 /11/2008 Ναυτικο σαλονι!! Πρεπει να γινεται στο Δυτικο ομως αλλα δεν πειραζει , καπως θα καβατζοθουμε "διακριτικα" !!!

Αν ειναι κανονιζουμε Σαββατο ή Κυριακη μεσημερι;

Ανοιχτη προσκληση και σε GTI φτειαγμενα και μη αλλα και σε οποιαδηποτε αλλη μαρκα

Ειπαμε "TEST DRIVE" κανουμε :lol:

Ωραία λοιπόν το σαββατοκύριακο λοιπόν θα έχουμε να λέμε πόσες βάρκες έριξε ό ένας στον άλλον τέρμα ποια οι καρότσες!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία λοιπόν το σαββατοκύριακο λοιπόν θα έχουμε να λέμε πόσες βάρκες έριξε ό ένας στον άλλον τέρμα ποια οι καρότσες!!!

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία λοιπόν το σαββατοκύριακο λοιπόν θα έχουμε να λέμε πόσες βάρκες έριξε ό ένας στον άλλον τέρμα ποια οι καρότσες!!!

Σωστος!Εγω ειμαι μεσα ανευ απροοπτου.

Link to comment
Share on other sites

Οταν θες κατι πολυ το συμπαν συνομωτει ωστε να γινει !!!

http://www.athensboatshow.gr/

Απο 15-23 /11/2008 Ναυτικο σαλονι!! Πρεπει να γινεται στο Δυτικο ομως αλλα δεν πειραζει , καπως θα καβατζοθουμε "διακριτικα" !!!

Αν ειναι κανονιζουμε Σαββατο ή Κυριακη μεσημερι;

Ανοιχτη προσκληση και σε GTI φτειαγμενα και μη αλλα και σε οποιαδηποτε αλλη μαρκα

Ειπαμε "TEST DRIVE" κανουμε :lol:

συγνωμη αλλα μεσημεριατικα θα βαζετε κοντρες????και κατι αλλο αν κανετε κοντρες χωρις λεφτα ποιο το νοημα?δλδ θα κατεβω εγω απο φλωρινα για κανω πεντε ανοιγματα για να αποδειξω οτι ενα gti ειναι ποιο γρηγορο απο τα δικα σας και τι θα κερδισω?παιδια κριμα μην σκιζετε τα αυτοκινιτα σας χωρις αιτια...νοικιαστε 5 ατος και πηγαινετε και καλα να ανοιξετε και να κανετε χαβαλε...συγνωμη αλλα το βρισκω παραλογο να κοντραρεστε μονο για την δοξα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.