Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Η πρώτη περίπτωση είναι καλή μιας και τα 170 άλογα είναι ασφαλή για Light Turbo αυτοκίνητο.

Τη δεύτερη δεν θα την επέλεγα γιατί η τουρμπίνα θα δουλεύει στο όριο και υπάρχει κίνδυνος να την πάρεις στο χέρι.Συν το ότι είναι 1400 κυβικά,για όποιον καταλαβαίνει τι σημαίνει αυτο.. :unsure:

Αρχισαμε παλι περι αξιοποιστιας ?? :rolleyes:

Με το συμπαθειο αλλα πρεπει να εισαι πολυ μ#$%ς να δωσεις 1400Ε για 170 hp ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχισαμε παλι περι αξιοποιστιας ?? :unsure:

Με το συμπαθειο αλλα πρεπει να εισαι πολυ μ#$%ς να δωσεις 1400Ε για 170 hp ...

Στην Ελλάδα είσαι,οπότε έχουμε μπόλικους απο αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αναφερέσαι στην Β&Β και όχι στην ΑΒΤ?

Εκτός κι αν για τα 140αρια έχουν έτσι τα δεδομένα.... (με κάθε επιφύλαξη)!

Έτσι μου είπαν στην ΑΒΤ στα Σπάτα, πήγα προσωπικά εκεί. Πάντως μιλούσαμε για κινητήρα tsi 140αρι. Anyway δεν καταλαβαίνω γιατί να έχει τόσο μεγάλη διαφορά από τον 170άρι. Πάντως δεν μπορώ να πω οτι δεν θυμάμαι καλά ή κατι τέτοιο, έχω ακόμη τη γραπτή προσφορά τους στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ τους είχα στείλει mail και μου είχαν πει 1400 ευρω. Για το GT 170 αναφερομαι.

Μου είχαν στείλει και το σχετικό διάγραμμα ροπής και αλόγων ανα στροφές.Μιλάω πάντα για τν Ελληνικη αντιπροσωπία της ΑΒΤ που δεν έχει πολύ καιρο που άνοιξε (κανα χρονο). Με τη μετατροπή δίνει 210 άλογα και 29 κιλα ροπής ή ετσι λένε τουλαχιστον (μην με αρπαξει και κανεναςαπο το λαιμο δλδ). Επίσηςγια κάποιους εγκεφάλους ( MED 17.5 κτλ δεν ξερω και καλα τη διαφορα) βγάζουν τον εγκέφαλο και τον στέλνουν Γερμανία για προγραμματισμο. Αυτά αν ΄μάθεις κάτι παραπάνω ενημερωσε με γιατι με ενδιαφερει (κυρίως με δελεάζει ηροπή βέβαια με αποθαρρυνει τιμη)!

μια απο τα ιδια οταν ειδα την ροπη χαζεψα για λιγο.

εγω ενδιαφερομαι για τα 170 μια που εχω 140 κ δεν θελω παραπανω αλογα(τι να τα κανω οταν η ροπη παει ταβανι?)

η τιμη αν ειναι τοσα να τα χαιρονται.βεβαια ειναι ΑΒΤ κ με δελεαζει το ολο θεμα.

Ισως υποκυψω στον πειρασμο αν οχι στα κοντα στο μελλον σιγουρα..

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια οταν ειδα την ροπη χαζεψα για λιγο.

εγω ενδιαφερομαι για τα 170 μια που εχω 140 κ δεν θελω παραπανω αλογα(τι να τα κανω οταν η ροπη παει ταβανι?)

η τιμη αν ειναι τοσα να τα χαιρονται.βεβαια ειναι ΑΒΤ κ με δελεαζει το ολο θεμα.

Ισως υποκυψω στον πειρασμο αν οχι στα κοντα στο μελλον σιγουρα..

Εμένα μου φάνηκαν πολύ σοβαροί κ όχι παπατζήδες. Το όνομα ΑΒΤ μετράει σίγουρα. Δεν μετράει όμως ότι χανεται η εγγύηση, για όσους ενδιαφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μετράει όμως ότι χανεται η εγγύηση, για όσους ενδιαφέρονται.

Πες το ψεμματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φάνηκαν πολύ σοβαροί κ όχι παπατζήδες. Το όνομα ΑΒΤ μετράει σίγουρα. Δεν μετράει όμως ότι χανεται η εγγύηση, για όσους ενδιαφέρονται.

Πολυ σοβαρη εταιρεια τι να σου πω... ακομα παιδευοντε να περασουν το προγραμμα μεσω OBD θυρας και επειδη δε μπορουν να ξεκλειδωσουν την θυρα σττελνουν τον εγκεφαλο στην Γερμανια... knife.gif και θελουν και 1400 Ε !! Απο την αλλη λεω αν χρειαστει να ξαναπερασεις το προγραμμα ή αν χρειαστει να κανεις ενα update θα βγαζεις καθε τοσο τον εγκεφαλο και θα τον στελνεις στην Γερμανια ??? closedeyes.gif

Προσωπικα εμενα μου φαινοντε πολυ γελια αυτα που λενε... και πιο γελια τα λεφτα που ζητανε...

Και οσο για το ονομα της ABT ηταν καποτε... Πλεον εχει μεινει πισω...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φάνηκαν πολύ σοβαροί κ όχι παπατζήδες. Το όνομα ΑΒΤ μετράει σίγουρα. Δεν μετράει όμως ότι χανεται η εγγύηση, για όσους ενδιαφέρονται.

την ΑΒΤ την εχω σε υποληψη οπως την BRABUS για τα mercedes.

το προγραμμα αν θες το βαζεις μετα τα 2 χρονια για να μην χασεις τπτ αν κ εχει ειπωθει οτι δεν ειναι ανιχνευσιμα για τις κοινες βλαβες

φυσικα παντα υπαρχει η πιθανοτητα για αυτο εγω εαν θα το εβαζα θα το εκανα μετα τα 2 χρονια.

τελικα απο 140 σε 170 θελουν 1500 ευρα?Σχεδον απαγορευτικη η τιμη καθως δεν ξερω αν εχει κ νοημα να δωσει καποιος τοσα λεφτα για 30 αλογα

βεβαια η ροπη που υποσχονται ειναι απιστευτη...

ολα ειναι υπο σκεψη καθως εχουμε χρονο για να κλεισουμε 2ετια...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σοβαρη εταιρεια τι να σου πω... ακομα παιδευοντε να περασουν το προγραμμα μεσω OBD θυρας και επειδη δε μπορουν να ξεκλειδωσουν την θυρα σττελνουν τον εγκεφαλο στην Γερμανια... knife.gif και θελουν και 1400 Ε !! Απο την αλλη λεω αν χρειαστει να ξαναπερασεις το προγραμμα ή αν χρειαστει να κανεις ενα update θα βγαζεις καθε τοσο τον εγκεφαλο και θα τον στελνεις στην Γερμανια ??? closedeyes.gif

Προσωπικα εμενα μου φαινοντε πολυ γελια αυτα που λενε... και πιο γελια τα λεφτα που ζητανε...

Και οσο για το ονομα της ABT ηταν καποτε... Πλεον εχει μεινει πισω...

Για να το λες κάτι ξέρεις παραπάνω, εγώ μίλησα για το πως μου φάνηκαν στη συζήτηση που είχα μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φάνηκαν πολύ σοβαροί κ όχι παπατζήδες. Το όνομα ΑΒΤ μετράει σίγουρα. Δεν μετράει όμως ότι χανεται η εγγύηση, για όσους ενδιαφέρονται.

Το έχουμε ξαναπει :rolleyes:

Η εγγύηση της αντιπροσωπείας σε περίπτωση που έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα πάει περίπατο!

Κανένας προγραμματιστής δε σου δίνει εγγύηση για της ζημιές που μπορεί να προκύψουν από το πρόγραμμα του :unsure: .

Αυτό που λένε και δίνουν όλοι, είναι η εγγύηση καλής λειτουργίας του προγράμματος (αν δεν κάνω λάθος ;) ).

Για μένα, "πιασ' το αυγό και κούρεψ' το" που λένε, αν συμβεί κάτι.

Εκτός και αν δώσεις 3500-4000 Ε knife.gif και βάλεις από MTM (αν έχει).

Τότε θα έχεις και άλλη αντιμετώπιση(με βάση πάντα αυτά που έχει γράψει ο JDL9 σε ένα θέμα του)

Edited by Tallman
Link to comment
Share on other sites

Για πρόγραμμα σε Παζαρόπουλο στο 140άρι δεν απάντησε κανείς. Δεν έχετε άποψη για το θέμα ή δεν αξίζει?

Αν δεν κάνω λάθος θέλουν 800- 1000Ε για να κάνουν τα 140--->170, έτσι δεν είναι;

Με αυτά τα λ7 παίρνεις τα 2πλάσια άλογα έξω.

Σε συμφέρει; :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος θέλουν 800- 1000Ε για να κάνουν τα 140--->170, έτσι δεν είναι;

Με αυτά τα λ7 παίρνεις τα 2πλάσια άλογα έξω.

Σε συμφέρει; :D

Δεν συμφέρει, σίγουρα, αλλά δεν θέλω να το πάω στα 200+ κ θέλω να έχω κ την εγγύηση, κ από αυτά που διαβάζω παραπάνω συμπαιρένω ότι με πρόγραμμα απ'έξω δεν την έχω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφέρει, σίγουρα, αλλά δεν θέλω να το πάω στα 200+ κ θέλω να έχω κ την εγγύηση, κ από αυτά που διαβάζω παραπάνω συμπαιρένω ότι με πρόγραμμα απ'έξω δεν την έχω.

Και είσαι σίγουρος οτι θα την έχεις έτσι; (άσχετα με το τι λένε αυτοί από την αντιπροσωπεία)

Πάντως, αν τελικά καταλήξεις στην αντιπροσωπεία, ρώτησε τους καλού κακού αν όντως ισχύει και τι ακριβώς.

(Αν δεν κάνω λάθος, ισχύει αλλά με τον περιορισμό να το πηγαίνεις μόνο εκεί :D )

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Ρε παιδιά μην σας πιάσουν κότσο :D .Κρίμα είναι. Απορώ που το συζητάτε κιόλας. Να πω ότι δεν ξέρετε να το δεχτώ, αλλά κάν'τε ένα κόπο να διαβάσετε λίγα πράγματα από τις προηγούμενες σελίδες του topic.

Τι να πω εγώ έτσι κι αλλιώς διαφήμιση δεν μπορώ να κάνω, από εκεί και πέρα δική σας είναι η τσέπη ότι γουστάρει ο καθένας.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην σας πιάσουν κότσο :D .

Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα. Αυτό που έγραψες πάει για το ABT και τον Παζαρόπουλο ή μόνο για το ΑΒΤ;

Edited by Tallman
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην σας πιάσουν κότσο :D .Κρίμα είναι. Απορώ που το συζητάτε κιόλας. Να πω ότι δεν ξέρετε να το δεχτώ, αλλά κάν'τε ένα κόπο να διαβάσετε λίγα πράγματα από τις προηγούμενες σελίδες του topic.

Τι να πω εγώ έτσι κι αλλιώς διαφήμιση δεν μπορώ να κάνω, από εκεί και πέρα δική σας είναι η τσέπη ότι γουστάρει ο καθένας.....

Να πεις ρε φιλαράκι, γιατί να μην πεις. Γι'αυτό ήμαστε όλοι στο forum για να ανταλάσουμε γνώμες κ στην τελική να λέει ο καθένας τις εμπειρίες του. Στη τελική έτσι μπορεί κ να γλιτώσουμε κανα ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Να πεις ρε φιλαράκι, γιατί να μην πεις. Γι'αυτό ήμαστε όλοι στο forum για να ανταλάσουμε γνώμες κ στην τελική να λέει ο καθένας τις εμπειρίες του. Στη τελική έτσι μπορεί κ να γλιτώσουμε κανα ευρώ

Overload http://www.overload-performance.gr/site/new-index.php

Plex Tuning http://plex-tuning.com/

Etuners http://www.carsinspections.com/

ABT http://www.abt-sportsline.gr/

Boulekos http://www.boulekosdynamic.com/

Revo http://www.revotechnik.com/

SKN http://www.skn.gr/chip_tuning.aspx

Power Logic http://www.powerlogic.gr/main/profile/

Power Chips http://www.powerchips.gr/web/contact.html

Αυτοί και πολλοί άλλοι...έχει τόσες λύσεις ποία η αγορά που είναι κρίμα να δώσει τόσα πολλά λεφτά για πρόγραμμα.

Edited by george80
Link to comment
Share on other sites

george πολυ καλη δουλεια..

εγω θα εβαζα mtm...AΛΛΑ δεν εχει για τα 140 - εχει για τα 122 αν ειναι δυνατον

οr ΑΒΤ αλλα τα λεφτα ειναι πολλα(για την ωρα)

οσο για τα υπολοιπα REVO its ok αλλα με χαλαει το οτι τα δινει ψηλα...

γενικα ολα θα δειξουν με τον καιρο

αυτο που δεν εχω καταλαβει πληρως ειναι η εγγυηση - εαν υπαρχει- τι ακριβως καλυπτει

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση εγκεφάλου υπάρχει μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.