Jump to content
Kostas Pak

Αφαίρεση Πλαστικών Μερών Στο Εσωτερικό Από Polo 6R

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά και Καλή Σαρακοστή! :)

 

Σκέφτομαι να ντύσω με μαύρο αυτοκόλλητο κάποια πλαστικά μέρη στο εσωτερικό από το Polaki μου και θα ήθελα να μου πείτε με ποιο τρόπο βγαίνουν και γενικά αν είναι εύκολη διαδικασία...Δεν το τόλμησα ακόμα ,καθώς φοβήθηκα μην σπάσω τίποτα :p

 

Επίσης θα ήθελα να μου πείτε μήπως υπάρχει κανένας τρόπος ,μετά το ντύσιμο των πλαστικών στους αεραγωγούς, να συνεχίσουν να φαίνονται οι ενδείξεις 0 και το σύμβολο για την ροή του αέρα...

 

Παραθέτω και μια φωτογραφία παρακάτω στην οποία έχω τσεκάρει με κόκκινα βελάκια ποια πλαστικά εννοώ.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!!! :thumbsu:

 

post-17504-0-27717300-1363622874_thumb.j

Edited by Kostas_Polo_1.2_Tsi
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ρωτήσεις αν υπάρχουν αυτά τα πλαστικά και αλλάζουν, σε περίπτωση που γίνει καμια πατάτα με τα αυτοκόλλητα και βγεί χάλια η δουλεια, και δε βγαίνουν οι κόλες. Αν το κόστος ειναι μικρό τότε προχώρα, αλλοιώς δε θα τα πείραζα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου βαλε carbon σε μερικα πλαστικα οπως εχω κανει και εγω θα βαλω φωτογραφιες στην παρουσιαση μου μεχρι τελος βδομαδας να τα δεις ρε κωστη:-)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ρωτήσεις αν υπάρχουν αυτά τα πλαστικά και αλλάζουν, σε περίπτωση που γίνει καμια πατάτα με τα αυτοκόλλητα και βγεί χάλια η δουλεια, και δε βγαίνουν οι κόλες. Αν το κόστος ειναι μικρό τότε προχώρα, αλλοιώς δε θα τα πείραζα.

Είναι μεμβράνες των οποίων το αποτέλεσμα είναι πλήρως αντιστρέψιμο χωρίς να αφήνει κόλλες κλπ κλπ...Οπότε αν δεν βγει καλό ούτε γάτα ούτε ζημιά...

φιλε μου βαλε carbon σε μερικα πλαστικα οπως εχω κανει και εγω θα βαλω φωτογραφιες στην παρουσιαση μου μεχρι τελος βδομαδας να τα δεις ρε κωστη:-)

Ωραία Beckman,περιμένω φωτογραφίες να δω ;)...Δεν μου είπες όμως,τα πλαστικά εσύ τα έβγαλες?Κι αν ναι,βγήκαν εύκολα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε Κώστα.Λοιπόν,επειδή ήθελα και γω να κάνω το ίδιο εδώ:http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=54196&p=523772 είναι οι πληροφορίες που μου είχαν δώσει εμένα τα παιδιά(εγώ δυστυχώς δεν το έχω κάνει ακόμα :sad: ).Πιο αναλυτικά δες εδώ:http://goo.gl/5jmpe.Καλό είναι να μην επιχειρήσεις να το βγάλεις με κατσαβίδι αλλά με κάποιο μικρό πλαστικό λοστό που είναι πολύ φθηνός και είναι σχεδόν αδύνατο να σου γδάρει οτιδήποτε.

Edited by marios tsi
Link to comment
Share on other sites

Έγινε Μάριε,σ ευχαριστώ πολύ φίλε!Πολυ χρήσιμο το pdfάκι :goodjob: Κάτι άλλο να ρωτήσω,με τον ίδιο τρόπο,δλδ με λοστάκι , βγαίνουν και τα πλαστικά γύρω από τους πλαινούς αεραγωγούς και το πλαστικό γύρω από τον διακόπτη φωτών?

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ,λογικά ναι αλλά δεν το έχω επιχειρήσει.Φίλος με προηγούμενο πόλο μου είπε ότι για να βγάλει τους πλαϊνούς αεραγωγούς(βγαίνουν ολόκληροι και στο δικό μας,όχι μόνο το γύρω πλαστικό) ξεκίνησε με το λοστάκι από τη μεριά της πόρτας που είναι η πιο φαρδιά και έχει κλιπ,και μετά την κάτω.Το πλαστικό γύρω από τα φώτα το φοβάμαι να πως την αλήθεια.Ειδικά το στρογγυλο κομμάτι είναι πολύ λεπτό.Εγώ θα πάρω αύριο το βινύλιο και θα κάνω την κεντρική κονσόλα για αρχή(οι ενδείξεις δε θα φαίνονται αλλά δε με πειράζει να πω την αλήθεια) και θα ανεβάσω και φωτογραφίες μόλις το τελειώσω.Λέω να κάνω και τα μικρά πλαστικά στις θέσεις 9 κ 3 στο τιμόνι.Αλήθεια,χρειάζεται κάποιο εργαλείο για την εφαρμογή εκτός από κοπίδι?

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω και εγώ μια προεργασία όποτε αδειάσω να δω λίγο τι παίζει και τι μπορώ να καταφέρω όσον αφορά τα πλαστικά και την αφαίρεση τους!Μην πάρω μεμβράνη και μου μείνει :p

Όσο για το τιμόνι πιστεύω είναι εύκολη διαδικασία και νομίζω θα δείξει...

Τώρα εκτός από κοπίδι λογικά θα χρειαστείς και κανένα πιστολάκι(και μαλλιών κάνει) για να εφαρμόσει απ ότι έχω δει σε διάφορα videos που εφαρμόζουν μεμβράνες...

Πάντως πιστεύω αν το πετύχεις θα δείξει το εσωτερικό ακόμα περισσότερο(βλέπε Polo GTI)...Οπότε Μάριε καλή επιτυχία και περιμένουμε φώτο :thumbsu: ...

Link to comment
Share on other sites

πανευκολα βγαινει κωστα οι αεραγωγοι ρε συ..απλα δεν ξερω πως θα το κανεις να φενονται και το 0 και το 1 ρε συ και δεν μπηκα στον κοπο να τα ντυσω αυτα :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.