Jump to content
apoelara89

Στροφες Κινητηρα Σε Golf Gt 170Ps 2007

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα...θα ήθελα και την δικη σας συμβουλη σε ένα θεμα που μου εβαλε την ιδεα ενας ηλεκτρολογος που πηρα το αμαξι μου για να μου εγκαταστησει το turbo timer..λοιπον μου ειπε οτι πρεπει να παω στο μηχανικο να μου ψηλωσει λιγο τις στροφες κινητηρα.. το αμαξι μου οταν είναι στα8μευμενο με νεκρα μεσα απλα κανονικα ξεκινημενο οι στροφες μου ειναι στις 700-750...και ο ηλεκτρολογος  μου ειπε οτι ειναι χαμηλα και πρεπει να ψηλωσουν....

εσας ποσο ειναι οι στροφες του κινητηρα σας σταματημενοι? επισεις ειναι διαδικασια μεγαλη για να μου ψυλωσει ενας μηχανικος λιγο τις στροφες μου?

Edited by apoelara89
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...θα ήθελα και την δικη σας συμβουλη σε ένα θεμα που μου εβαλε την ιδεα ενας ηλεκτρολογος που πηρα το αμαξι μου για να μου εγκαταστησει το turbo timer..λοιπον μου ειπε οτι πρεπει να παω στο μηχανικο να μου ψηλωσει λιγο τις στροφες κινητηρα.. το αμαξι μου οταν είναι στα8μευμενο με νεκρα μεσα απλα κανονικα ξεκινημενο οι στροφες μου ειναι στις 700-750...και ο ηλεκτρολογος μου ειπε οτι ειναι χαμηλα και πρεπει να ψηλωσουν....

εσας ποσο ειναι οι στροφες του κινητηρα σας σταματημενοι? επισεις ειναι διαδικασια μεγαλη για να μου ψυλωσει ενας μηχανικος λιγο τις στροφες μου?

Έχεις κάποιο πρόβλημα και θες να το κάνεις αυτό?Μήπως λέω εγώ τώρα η VW ξέρει καλύτερα από έναν ηλεκτρολογάκο?

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε φιλε δεν εχω καποιο προβλημα και ο ηλεκτρολογος δεν μου ειπε οτι ετσι ηρ8ε απο την vw ..απλα το αυτοκινιτο μπορει να επεσαν λιγο οι στροφες απο μονες τους και 8ελουν λιγο σηκωμα..δλδ και εσενα εκει βρισκεται ο δεικτης των στροφων?

Link to comment
Share on other sites

ναι προβλημα δεν ειδα αλα να αμα τα συγκρινουμε με τα δικα σας παιδια που εσας ειναι στις 800 και εμενα 700-750 δλδ ειναι λιγο χαμηλομενες οντως εμενα

Link to comment
Share on other sites

ναι προβλημα δεν ειδα αλα να αμα τα συγκρινουμε με τα δικα σας παιδια που εσας ειναι στις 800 και εμενα 700-750 δλδ ειναι λιγο χαμηλομενες οντως εμενα

και μένα όταν είναι ζεστό εκεί παίζει 700 - 750 στροφές από καινούριο που το είχα μια χαρά είναι

Link to comment
Share on other sites

Καλα.. πες του ηλεκτρολογακου οτι και αλλο ενα Gt το δικο μου δλδ 700-750 παιζει. Αιντε μην πω τπτ βαρυ, ο καθε ενας να λεει το μακρυ και το κοντο του..!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα.. πες του ηλεκτρολογακου οτι και αλλο ενα Gt το δικο μου δλδ 700-750 παιζει. Αιντε μην πω τπτ βαρυ, ο καθε ενας να λεει το μακρυ και το κοντο του..!!

+1

Link to comment
Share on other sites

μην ακους τον καθε τυχαιο...

 

και εμενα 700-750 και αν ζεσταθει πολυ βλεπω καμια φορα και 650.....

Link to comment
Share on other sites

Ζεστό ζεστό 650. Μόλις έχει πάρει μπρος και πέσουν οι στροφές 800. Λίγο μετά 700-750. Μια χαρά είσαι, μην το πειράξεις.

Αλήθεια τι το θες το turbo timer; Απλά οδήγα για μερικά χλμ χαλαρά εφόσον το έχεις τουρμπίσει για τα καλά. Αν δεν το έχεις σκίσει δεν έχει θέμα αν σβήσει απευθείας.

Link to comment
Share on other sites

φίλε  apoelara89 νομίζω οτι σε καλύψαμε με τι απαντήσεις.  Πες του ηλεκτρολόγου να περάσει απο το εξεταστήριο για ανανέωση (ή απόρριψη) του διπλώματός του. 

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

φίλε  apoelara89 νομίζω οτι σε καλύψαμε με τι απαντήσεις.  Πες του ηλεκτρολόγου να περάσει απο το εξεταστήριο για ανανέωση (ή απόρριψη) του διπλώματός του. 

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Link to comment
Share on other sites

φίλε  apoelara89 νομίζω οτι σε καλύψαμε με τι απαντήσεις.  Πες του ηλεκτρολόγου να περάσει απο το εξεταστήριο για ανανέωση (ή απόρριψη) του διπλώματός του. 

 

 

χαχαχα εννοιτε φιλε με καλυψατε πληρως!! μαλλον 8α πρεπει να πω στον ηλεκτρολογο να αφοσιωθει μονο οτι εχει σχεση με ηλεκτρολογια και να αφησει τα μηχανικα!!! ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.