Jump to content
Ilias_92

Φρένα - Polo 6R

Recommended Posts

Δεν γεινετε γιατι παλι θα πρεπει να φτιαξεις αποστατες για να απομακρινεις την δαγκανα και να κερδισεις σε διαμετρο πραγμα που για μενα δεν αξιζει, εγω ειμαι της γνωμεις να πας και να σε αυτον που σου εκανε την μετατροπη και να του μηλησεις για την κακοτεχνια δεν ειναι κατι τοσο εξητημενο αυτε η μετατροπες... επησης μπορω να σου προτεινω και εγω καποιον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γεινετε γιατι παλι θα πρεπει να φτιαξεις αποστατες για να απομακρινεις την δαγκανα και να κερδισεις σε διαμετρο πραγμα που για μενα δεν αξιζει, εγω ειμαι της γνωμεις να πας και να σε αυτον που σου εκανε την μετατροπη και να του μηλησεις για την κακοτεχνια δεν ειναι κατι τοσο εξητημενο αυτε η μετατροπες... επησης μπορω να σου προτεινω και εγω καποιον.

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια...τελικα εβαλα τα εργοστασιακα και λεω να μεινω με αυτα...μεταξυ των αλλων βεβαια βρηκαμε και φθαρμενα τακακια στα τετραπιστονα ενω εγω νομιζα οτι ηταν καινουρια...τεσπα...δεν πειραζει...εμεις να ειμαστε καλα...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΝΙΑ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ENA POLO GT 6R 1.4

ΜΕ 237 BHP!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΦΡΕΝΑ

Η ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ?

ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.groupa.gr/grtitems.php?subcatid=82

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=34733

Σου χα γραψει λαθος τιμη... 4pot 335x32 1590€

Edited by Ilias_92
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το Polo είναι 5x100, τα Brembo του παλιού Leon Cupra R (1.8 ) άραγε να μπαίνουν κουτί; Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Edited by PiNiOn
Link to comment
Share on other sites

καλημερες ετσι οπως παμε θα την ωροθμε την λυση!εγω αυτην την στιγμη φρενα εχω movit 4 πιστονα αλλα θελουν καμπανες 5χ100 γιατι ειναι  5χ112 και ζητανε την μανα τουσ και το πατερα τους!

εκτος αν βρω καενα παλικαρι και κανουμε καμια ανταλλαγη..κανενας που να γνωριζει?

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στις φωτογραφίες μου. Για την τροποποίηση απαιτείται αλλαγή ακραξονίων για να στερεωθούν οι κατάλληλες δαγκάνες (οι μαμά δεν κάνουν). Εμένα μου κόστισε συνολικά 300 Ευρώ με μεταχειρισμένα υλικά. Την τοποθέτηση την έκανα εγώ.

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Εχω το Polo 6R και φοραω 15ρες ζαντες (μαμα). Εχουν φαγωθει αρκετά οι δίσκοι μου και συντομα θα πρεπει να τους αλλαξω.

Το θέμα ειναι οτι επειδη το πατάω λιγο παραπανω θα ήθελα να βαλω αν υπαρχει κατι καλυτερο απο αυτους που φοραω! Με ασορτι δαγκάνες φυσικά..

 

Το θέμα ειναι τι? Εχω δει κατι brembo απλές και αεριζομενες, αλλα δεν ξέρω τι γινεται απο αποδοση..

 

help!

Link to comment
Share on other sites

Το οτι εχω λιγες επιλογες το ξερω, ποια ειναι η καλυτερη ειναι το θεμα.. παω παλι μαμα? βαζω αλλους?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι !

Χρειαζομαι αλλαγη στις μπροστινες δισκοπλακες! Τουλαχιστον ετσι μου ειπαν στην αντιπροσωπεια!!

Μπορω να βαλω μεγαλυτερες δισκοπλακες με τις ιδιες δαγκανες χωρις να μπλεξω με μετατροπες;;

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω σε Polo με 15αρες ζαντες κιτ φρενων 288mm 5x100 απο 256mm..

Εχω βρει σε αγγελιες γυρω στα 120€ για δαγκανες δισκοπλακες τακακια..

Ειναι καλη τιμη; Χρειαζομαι μονο αυτα ή και κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , sirdimitris said:

Θελω να βαλω σε Polo με 15αρες ζαντες κιτ φρενων 288mm 5x100 απο 256mm..

Εχω βρει σε αγγελιες γυρω στα 120€ για δαγκανες δισκοπλακες τακακια..

Ειναι καλη τιμη; Χρειαζομαι μονο αυτα ή και κατι αλλο;

Έχεις να αντιμετωπίσεις δυο θέματα. Πρώτα πρέπει να βεβαιωθείς ότι τα 288 χωράνε στη 15άρα (νομίζω μέχρι 280 χωράει). Και δεύτερο, αν είναι όπως το δικό μου ντιζελοπολάκι, δεν έχει  ξεχωριστή βάση  δαγκάνας όπως στο GTI αλλά πάει μονοκόματη και πιάνει πάνω στο αμορτισέρ (οπότε θες ολόκληρο το πακέτο). (ολόκληρο το άκρο από POLO GTI)

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη τα 288 είναι εντάξει. Τα έχω στο Golf μου με 15ρες και χωράνε, αλλά οριακά! Αν θες να αυξήσεις την απόδοση στο φρένο οικονομικά, δοκίμασε πρώτα καλύτερα τακακια. Αλλά με 288 θα έχεις το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα στις 15ρες

Link to comment
Share on other sites

Λογω προγραμματος κοιταω για μεγαλυτερα φρενα αλλα θελω και αλλα ακρα τα οποια δεν βρισκω και καινουρια εχουν 300€. Οποτε θα πανε αλλο ενα προγραμμα τα φρενα:unsure:

Link to comment
Share on other sites

On 7/16/2016 at 3:57 ΜΜ, sirdimitris said:

Λογω προγραμματος κοιταω για μεγαλυτερα φρενα αλλα θελω και αλλα ακρα τα οποια δεν βρισκω και καινουρια εχουν 300€. Οποτε θα πανε αλλο ενα προγραμμα τα φρενα:unsure:

Βάλε ενα καλό σέτ τακάκια και θα δεις μεγάλη διαφορά με τα μαμά.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.