Jump to content
doggy

Weekly Night Out @ Θεσσαλονίκη - Πέμπτη 28/3, Carrefour Μακεδονία

Recommended Posts

Αγαπητά μας μέλη,
 
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως αυτή την Πέμπτη 28 Μαρτίου 2013, στις 21:30 τα μέλη μας από Θεσσαλονίκη θα συναντηθούν στο Carrefour Mακεδονία για να συζητήσουν για θέματα της αυτοκίνησης, να μεταφέρουν τις εμπειρίες τους από την επίσκεψή τους στην Καστοριά κατά τη διάρκεια της Πανελλήνιας Συνάντησης και όχι μόνο.
 
Δηλώστε μας την συμμετοχή σας για καλύτερη οργάνωση μας με τον γνωστό τρόπο, δηλαδή ψευδώνυμο + αριθμός επιπλέον ατόμων που θα σας συνοδεύουν!

*** Μπορείτε να μας βρείτε στα πιο δημοφιλή κοινωνικά δίκτυα: ακολουθήστε μας στο icon-social_twitter.png | κάντε μας Like στο icon-social_facebook.png | δείτε μας στο icon-social_youtube.png 
*** Υπενθυμίζουμε ότι τα VIP μέλη μπορείτε να αξιολογείτε τις συναντήσεις μας μέσω του ειδικού μενού που βρίσκεται δεξιά πάνω απο το αρχικό δημοσίευμα.
 


Με εκτίμηση,
Το Δ.Σ. της Λέσχης
 
Συμμετοχές:

  • Κοσμάς
  • kattt +1
  • Πάνος46 +1
  • symearg
  • chrispant
Link to comment
Share on other sites

μέσα και γώ,  solo.     άντε να κουνηθούμε και να μαζευτούμε όλοι !  και όταν λέμε όλοι, εννοούμε όλοι !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θεμα εχει αναλυθει ξανα.. Τα ειπαμε και στην Πανελληνια στην ταβερνα παρουσια του Gravedigger(Φανη) και PanosVR6(Πανος) αν θυμαστε... Δεν υπαρχει δυνατοτητα μιας δυνατης συναντησης την Πεμπτη...   Ειπαμε να κανουμε δυνατες κι οργανωμενες συναντησεις, αλλα ετσι παλι θα μαζευεστε μεταξυ σας... 

Η καλυτερη μερα για εβδομαδιαια συναντηση ειναι το Σαββατο ή η Κυριακη που η πλειοψηφια των μελων εχει ελευθερο χρονο... 

Ετσι λοιπον, κανονιζετε παλι να κανετε συναντηση Πεμπτη βραδυ, για πειτε μου ποιος θα μπορεσει να παρευρεθει εκτος απο 4-5 ατομα που ειδα, καθημερινη αργα κι ολας που την επομενη μερα δουλευουν ολοι;;  Δεν θελετε να ερθουμε κι εμεις απο τις γυρω περιοχες;

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και γω με τον Billgr4.Τις προάλλες που πήγαμε για πλύσιμο Σάββατο μεσημέρι και μετά για καφέ μια χαρά δεν ήταν??

Link to comment
Share on other sites

Φωνή λαού, οργή Θεού ! Σε όλους νομίζω οτι άρεσε που είμασταν όλοι μαζί. Μήπως να βρούμε μια μέρα πιο βολική και για την υπόλοιπη παρέα? Το μεσημέρι του Σαββάτου φάνηκε να βολεύει αρκετό κόσμο. Μια ακόμη πρόταση είναι η Τετάρτη απόγευμα. Μια άλλη πρόταση είναι οι κυκλικές συναντήσεις (δηλαδή τη μία εβδομάδα Τετάρτη, την άλλη Πέμπτη, την άλλη Σάββατο) τί λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ουτε φωνη ουτε οργη φιλε symearg...  Τα ειχαμε πει σε μια προσφατη συναντηση που ημασταν ΟΛΟΙ μαζι κι απλα το επισημανω καθως εγω προσωπικα δεν θα μπορεσω να παρευρεθω οπως και πολλοι αλλοι..  Ειναι πραγματα γνωστα και ειπαμε Σαββατο ή Κυριακη που κυριως την Κυριακη η πλειοψηφια δεν εργαζεται...  Τωρα να αρχισουμε να ξαναρωταμε ποτε βολευει τον καθενα, ακρη δεν βγαινει.. Καταληξαμε σε αυτες τις δυο μερες βασει πλειοψηφιας.. Αποφασιστε να ξερουμε τι μας γινεται και να οργανωσουμε το προγραμμα μας..

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

όλοι δίκιο έχετε.  νίπτω τας χείρας μου. παρακολουθώ το θέμα στενά.  Ακούω τις απόψεις σας και τι προτάσεις σας και σέβομαι την κάθε αποψή σας. Αν κρίνω οτι θέλω να μιλήσω περαιτέρω θα το πράξω.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχασα επεισόδιο. Δεν ήμουν βλέπεις στην Πανελλήνια. Οπότε, εφ όσον τέθηκε το θέμα με δημοκρατικές διαδικασίες και αποφασίστηκαν το Σάββατο και η Κυριακή, θα πρέπει να τηρηθούν. Ωστόσο, είναι πιθανό, το Π.Μ. στον doggy για την συνάντηση, να δωθηκε από κάποιο μέλος που δεν γνώριζε αυτή την εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

όλοι δίκιο έχετε.  νίπτω τας χείρας μου. παρακολουθώ το θέμα στενά.  Ακούω τις απόψεις σας και τι προτάσεις σας και σέβομαι την κάθε αποψή σας. Αν κρίνω οτι θέλω να μιλήσω περαιτέρω θα το πράξω.

Μ'αρέσεις :p   :p 

 

 

Μάλλον έχασα επεισόδιο. Δεν ήμουν βλέπεις στην Πανελλήνια. Οπότε, εφ όσον τέθηκε το θέμα με δημοκρατικές διαδικασίες και αποφασίστηκαν το Σάββατο και η Κυριακή, θα πρέπει να τηρηθούν. Ωστόσο, είναι πιθανό, το Π.Μ. στον doggy για την συνάντηση, να δωθηκε από κάποιο μέλος που δεν γνώριζε αυτή την εξέλιξη.

Στην πανελλήνια δεν τέθηκε θέμα για το αν θα γίνονται συναντήσεις Πέμπτες ή Κυριακές. Συζητήσαμε γενικά για το τι εστί συνοντιστής συναντήσεων, τι θα κάνουμε για να βοηθήσουμε τις περιοχές που δεν έχουν σ.σ. και πως καλό θα είναι να γίνεται minimum 1 συνάντηση τον μήνα και -ιδανικά- αν το θέλει ο λαός, κάθε εβδομάδα.

Όσο για αυτή τη Πέμπτη, έλαβα ενημέρωση από τον Κοσμά για να οργανωθεί η συνάντηση αυτή τη Πέμπτη.

Γνώμη μου είνα να πάτε όσο πιο πολλοί μπορείτε αυτή την Πέμπτη και να κουβεντιάσετε το θέμα των συναντήσεων για να οργανωθεί όσο το δυνατόν καλύτερα.

 

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πιστεύω ότι σαββατοκυριακο είναι καλύτερα για τους περισσότερους αλλά και σαν ώρα συνάντησης πιστεύω οτι μέχρι τις 20.00 καλά είναι. Από εκεί και μετά πάει πολύ. Διότι τις περισσότερες φορές λέμε μια ώρα και μετά από κανένα μισάωρο μαζευόμαστε και μέχρι να κατσούμε κτλ μας πάει αργά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου μην βιάζεστε !  Αυτή εδώ είναι μια συνάντηση-συνέλευση στην ουσία και επιλέχθηκε αυτή η πέμπτη γιατί δόθηκε προτεραιότητα στην παρουσία όλων των μελών που είναι υποψήφια να αναλάβουν την διοργάνωση των συναντήσεων συμπεριλαμβανομένου και εμένα ! Προσοχή ! μην παρεξηγηθώ προέχει αυτό το θέμα όμως ! Καλό θα είναι όσοι μπορείτε να είστε παρών ! Μετά από αυτή τη πέμπτη θα αλλάξουν αρκετά πράγματα όπως και οι ημέρες των συναντήσεων !!!   ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest PanosVR6

Στην πανελλήνια δεν τέθηκε θέμα για το αν θα γίνονται συναντήσεις Πέμπτες ή Κυριακές. Συζητήσαμε γενικά για το τι εστί συνοντιστής συναντήσεων, τι θα κάνουμε για να βοηθήσουμε τις περιοχές που δεν έχουν σ.σ. και πως καλό θα είναι να γίνεται minimum 1 συνάντηση τον μήνα και -ιδανικά- αν το θέλει ο λαός, κάθε εβδομάδα.

Όσο για αυτή τη Πέμπτη, έλαβα ενημέρωση από τον Κοσμά για να οργανωθεί η συνάντηση αυτή τη Πέμπτη.

Γνώμη μου είνα να πάτε όσο πιο πολλοί μπορείτε αυτή την Πέμπτη και να κουβεντιάσετε το θέμα των συναντήσεων για να οργανωθεί όσο το δυνατόν καλύτερα.

Κώστας

συμφωνω με τον κωστα παιδια,στην πανελληνια συναντηση ειχα την ευκαιρια να περασω αρκετη ωρα με τα παιδια που ηρθαν απο θεσσαλονικη και βεροια και ειπαμε αρκετα πραγματα..βασικα αυτο που διεκρινα ηταν εντονο ενδιαφερον για τις συναντησεις απλα καπου χανετε λιγο στον συντονισμο ισως κ γιατι ακομη δεν εχει ξεκαθαρισει το θεμα των meet mod!γι αυτο καλο ειναι να το δειτε αμεσα κ απο την πλευρα μας θα βοηθησουμε οσο γινεται περισσοτερο ωστε να διοργανωνονται συναντησεις κ event στην ομορφη θεσσαλονικη που απ οσο ξερω υπαρχουν πολλα μελη του vwclub!! ;)θα χαρω καποια στιγμη να παρευρεθω και γω σε καποια συναντηση κοντα σας! Φιλικα panosvr6:)

Edited by doggy
Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσεις :p   :p

 

 

Στην πανελλήνια δεν τέθηκε θέμα για το αν θα γίνονται συναντήσεις Πέμπτες ή Κυριακές. Συζητήσαμε γενικά για το τι εστί συνοντιστής συναντήσεων, τι θα κάνουμε για να βοηθήσουμε τις περιοχές που δεν έχουν σ.σ. και πως καλό θα είναι να γίνεται minimum 1 συνάντηση τον μήνα και -ιδανικά- αν το θέλει ο λαός, κάθε εβδομάδα.

Όσο για αυτή τη Πέμπτη, έλαβα ενημέρωση από τον Κοσμά για να οργανωθεί η συνάντηση αυτή τη Πέμπτη.

Γνώμη μου είνα να πάτε όσο πιο πολλοί μπορείτε αυτή την Πέμπτη και να κουβεντιάσετε το θέμα των συναντήσεων για να οργανωθεί όσο το δυνατόν καλύτερα.

 

Κώστας

Μα τονισα οτι η κουβεντα αυτη εγινε την ημερα της Πανελληνιας στην ταβερνα μετα την φωτογραφιση  (πιο πανω post μου)....  Και επισης ολα αυτα ειναι γνωστα σε ολους αφου η ιδια κουβεντα εγινε σε μια προσφατη συναντηση μας που ηταν ΟΛΟΙ μαζι πριν ενα μηνα περιπου....  

 

Παιδιά μου μην βιάζεστε !  Αυτή εδώ είναι μια συνάντηση-συνέλευση στην ουσία και επιλέχθηκε αυτή η πέμπτη γιατί δόθηκε προτεραιότητα στην παρουσία όλων των μελών που είναι υποψήφια να αναλάβουν την διοργάνωση των συναντήσεων συμπεριλαμβανομένου και εμένα ! Προσοχή ! μην παρεξηγηθώ προέχει αυτό το θέμα όμως ! Καλό θα είναι όσοι μπορείτε να είστε παρών ! Μετά από αυτή τη πέμπτη θα αλλάξουν αρκετά πράγματα όπως και οι ημέρες των συναντήσεων !!!   ;)

 

Κοσμα οκ να γινει συναντηση.. Πριν ομως, αφου το θεμα ειναι τοσο σοβαρο οπως ειπε κι ο titikos πιο πανω κι αφου μιλαμε για κοινη αποφαση στον ορισμο συντονιστη (πραγμα που ουτε στον τιτλο της συναντησης αναφερετε), θα επρεπε να υπαρχει μια προσυνεννοηση για τον ορισμο μιας ημερας οπου θα μπορει να παρευρεθει η πλειοψηφια των μελων και να αποφασισουν ολοι μαζι δημοκρατικα στο πολυ καλο κλιμα που επικρατει στις τελευταιες μας συναντησεις..  Τα 4-5 ατομα αντιπροσωπευουν την πλειοψηφια;

 

συμφωνω με τον κωστα παιδια,στην πανελληνια συναντηση ειχα την ευκαιρια να περασω αρκετη ωρα με τα παιδια που ηρθαν απο θεσσαλονικη και βεροια και ειπαμε αρκετα πραγματα..βασικα αυτο που διεκρινα ηταν εντονο ενδιαφερον για τις συναντησεις απλα καπου χανετε λιγο στον συντονισμο ισως κ γιατι ακομη δεν εχει ξεκαθαρισει το θεμα των meet mod!γι αυτο καλο ειναι να το δειτε αμεσα κ απο την πλευρα μας θα βοηθησουμε οσο γινεται περισσοτερο ωστε να διοργανωνονται συναντησεις κ event στην ομορφη θεσσαλονικη που απ οσο ξερω υπαρχουν πολλα μελη του vwclub!! ;)θα χαρω καποια στιγμη να παρευρεθω και γω σε καποια συναντηση κοντα σας! Φιλικα panosvr6:)

Το υποσχεθηκες....  :p

Link to comment
Share on other sites

<<<<Κοσμα οκ να γινει συναντηση.. Πριν ομως, αφου το θεμα ειναι τοσο σοβαρο οπως ειπε κι ο titikos πιο πανω κι αφου μιλαμε για κοινη αποφαση στον ορισμο συντονιστη (πραγμα που ουτε στον τιτλο της συναντησης αναφερετε), θα επρεπε να υπαρχει μια προσυνεννοηση για τον ορισμο μιας ημερας οπου θα μπορει να παρευρεθει η πλειοψηφια των μελων και να αποφασισουν ολοι μαζι δημοκρατικα στο πολυ καλο κλιμα που επικρατει στις τελευταιες μας συναντησεις..  Τα 4-5 ατομα αντιπροσωπευουν την πλειοψηφια;>>>

 

 

Παιδιά εγώ συμφωνώ με τα λεγόμενα του Bil...Αν είναι κάτι το σοβαρό θα πρέπει να γίνει ποιο οργανωμένα..!Εγώ νόμιζα θα είναι μια ακόμα απλή συνάντηση καφέ.

 

+ 1000 Bill

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω το λογο για τον οποιο υπαρχει αυτη η κοντρα και η αντιδραση...ειναι τοσο δυσκολο να βρουμε μια μερα που να μπορουμε να συγκεντρωθουμε ολοι μαζι??οπως αναφερθηκαν και αλλα μελη ο λογος συναντησης μας ειναι σοβαρος (να οριστει καποιος-οι ως συντονιστης-ες) ..ας προσπαθησουμε λιγο ολοι απο την πλευρα μας και να μη το βλεπουμε εγωιστικα....

Link to comment
Share on other sites

*Πολύ σωστά τα λες Γιούλη!!!!

 

*Κοσμά έπρεπε να μας ειδοποιήσεις τηλεφωνικά  όπως γίνεται πάντα στις συναντήσεις πριν να αναλάβεις την πρωτοβουλία να ορίσεις συνάντηση  με τέτοιο αντικείμενο συζήτησης και όχι να το ανακοινώσεις εκ των υστέρων.

Εγώ λυπάμαι πραγματικά αλλά δεν θα μπορέσω να παρευρεθώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μάλλον έχετε μπερδέψει λίγο τα πράγματα.

Ο Κοσμάς είπε να βρεθούμε την πέμπτη για ένα καφέ όπως κάθε εβδομάδα, αλλά μετά από τα post μερικών είπε αφού θα βρεθούμε, να συζητήσουμε και αυτό το θέμα. Εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα τι ενοχλεί μερικούς αν βρεθούνε όσοι μπορούν την πέμπτη για καφέ και ας ξαναβρεθούμε πχ το Σάββατο ή την Κυριακή για ότι άλλο θέλετε. :help:  :help:  :help:

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου οτι δεν υπάρχει mod, όλα θα ήταν καλύτερα άν αντί να βγει κατ ευθείαν ξεχωριστό θέμα με ορισμένη (τόπος - χρόνος) συνάντηση, να έβγαινε μια πρόταση στο " Προτάσεις για συνάντηση στη Θεσσαλονίκη" ώστε να προτείνουν όλοι αυτό που θέλουν αλλά και να μάθουμε οτι υπάρχει κάποιος σκοπός για τη συνάντηση αυτή. Άν δηλαδή δε γινόταν όλη αυτή η κουβέντα, κανείς δεν θα ήξερε οτι υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος (όπως είπε και ο Πάνος 46). Και μάλιστα τόσο σημαντικός. Τέλος πάντων, τελικά όλα αυτά φανερώνουν ένα πηγαίο ενδιαφέρον από όλους μας και αυτό είναι πολύ καλό. Λίγο - πολύ έτσι αντιδρούμε και με τους φίλους μας και με τους συνεργάτες μας κλπ. Επιπλέον προτείνω, προκειμένου η εκλογή meeting mod να γίνει από όσο περισσότερα μέλη είναι δυνατόν, να δούμε πόσοι τελικά μπορούν να έρθουν την Πέμπτη και άν (σύμφωνα με τη γνώμη των παλαιότερων) ο αριθμός δεν είναι αρκετός να το κάνουμε άλλη μέρα.

Edited by symearg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μάλλον έχετε μπερδέψει λίγο τα πράγματα.

Ο Κοσμάς είπε να βρεθούμε την πέμπτη για ένα καφέ όπως κάθε εβδομάδα, αλλά μετά από τα post μερικών είπε αφού θα βρεθούμε, να συζητήσουμε και αυτό το θέμα. Εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα τι ενοχλεί μερικούς αν βρεθούνε όσοι μπορούν την πέμπτη για καφέ και ας ξαναβρεθούμε πχ το Σάββατο ή την Κυριακή για ότι άλλο θέλετε. :help:  :help:  :help:

Απαντησες μονος σου, δε νομιζω οτι χρειαζεται περαιτερω αναλυση, ασυνενοησια με λιγα λογια..   Εν πασει περιπτωση, γινοματε κουραστικοι με το να επαναλαμβανομαστε.. 

Θα μπορουσε να προηγηθει προσυνεννοηση οπως ειπε ο Professor τηλεφωνικως  ή εστω στο θεμα "προτασεις για συναντησεις"  που αναφερε ο symearg πριν επισημοποιηθει το οτιδηποτε και δη μαλιστα αφου προκειται για ενα τοσο σοβαρο θεμα..

 

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.