Jump to content
doggy

Weekly Night Out @ Θεσσαλονίκη - Πέμπτη 28/3, Carrefour Μακεδονία

Recommended Posts

Παιδια το θεμα εχει αναλυθει ξανα.. Τα ειπαμε και στην Πανελληνια στην ταβερνα παρουσια του Gravedigger(Φανη) και PanosVR6(Πανος) αν θυμαστε... Δεν υπαρχει δυνατοτητα μιας δυνατης συναντησης την Πεμπτη...   Ειπαμε να κανουμε δυνατες κι οργανωμενες συναντησεις, αλλα ετσι παλι θα μαζευεστε μεταξυ σας... 

Η καλυτερη μερα για εβδομαδιαια συναντηση ειναι το Σαββατο ή η Κυριακη που η πλειοψηφια των μελων εχει ελευθερο χρονο... 

Ετσι λοιπον, κανονιζετε παλι να κανετε συναντηση Πεμπτη βραδυ, για πειτε μου ποιος θα μπορεσει να παρευρεθει εκτος απο 4-5 ατομα που ειδα, καθημερινη αργα κι ολας που την επομενη μερα δουλευουν ολοι;;  Δεν θελετε να ερθουμε κι εμεις απο τις γυρω περιοχες;

θα συμφωνησω και γω με τον billgr4. ειναι περιεργη η ωρα για αυτους ειδικα που εχουν οικογενεια η δουλευουν την επομενη μερα. δυστυχως δεν θα μπορεσω να ερθω, αν και το θελω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και οικογένεια έχω και δουλειά το πρωί αλλά επειδή το θέλω πολύ θα πάω!!!

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει κάτι. Αν κατάλαβα καλά ορισμένοι λένε πως την πέμπτη να μαζευτούν όσοι μπορούν για να "εκλέξουν" meeting mod. Εάν είναι έτσι να το πουν για να μην έρθω, γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να ψηφίσω τον ένα φίλο και να μην ψηφίσω τον άλλο.

Όπως είπαν και οι admin στην πανελλήνια, όποιος θέλει να γίνει mod ας το γράψει στο θέμα που έχει ανοιχθεί για αυτό το σκοπό και ας αποφασίσουν οι admin βάση κριτιρίων ποιούς θα κάνουν mod.

Βαρέθηκα πια να πνιγόμαστε σε μια κουταλιά νερό και να μην μπορούμε να κατανοήσουμε τα ποιό απλά.

Link to comment
Share on other sites

katt, ναι εχεις δικιο στο τι ειπαν οι admin..

Oμως για να επιλεξουν κι αυτοι πρεπει να προταθει καποιος απο το συνολο των ενεργων μελων που δηλωνουν παρων στις συναντησεις, σωστα; Αν λοιπον ερθει ενας ασχετος, ποια κριτηρια καλυπτει ωστε να γινει συντονιστης; Μονο με το να πληρωσει; Και μετα θα παρακαλαει τα αλλα μελη δηλαδη εμας να μαζευτουμε στις συναντησεις, σωστα;

Αρα που καταληγουμε;;

Στο να γινει μια ωραια και μεγαλη συναντηση, οπως εγινε τοτε με τα passat και ημασταν ολοι, να δηλωσουν ποιοι θελουν και μπορουν να αναλαβουν αυτη τη θεση και τα μελη να κρινουν αν οντως ειναι ικανος, οργανωτικος και κοινα αποδεκτος... Επειτα να προταθει στο Δ.Σ και να τον εκλεξει... Ολα δημοκρατικα για να μην εχει παραπονο κανεις... Γιναμε κατανοητοι επιτελους;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω!!!Να δούμε πότε βολεύει σε όσο το δυνατό περισσότερα μέλη και να γίνει η συνάντηση.Απλά πράγματα και όμως τα περιπλέκουμε....

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την παρέμβαση κιόλας απλά παρακολουθώ το θέμα της θεσσαλονικής από κοντά για διάφορους λόγους μιας και όπως προείπε κάποιος το να γίνεται όλος αυτός ο ντόρος πάει να πει ότι υπάρχει θέληση και αυτό είναι πάρα πολύ θετικό. όντας από τα ιδρυτικά στελέχη της λέσχης και βλέποντας όλα αυτά τα χρόνια πολλά πράγματα θα ήθελα να παρακαλέσω να προσπαθήσετε όπως πολλοί λέτε να βοηθήσετε το ΔΣ και όχι το αντίθετο γιατί και μεις έχουμε τη θέληση να βοηθήσουμε και επίσης θέλουμε. Προσπαθήστε λοιπόν όπως πολύ σωστά εξήγησε ο Βασίλης τη διαδικασία να γίνει αυτό. Δεν είμαστε στο ΔΣ ούτε αποφασίζουμε μόνοι (πιστέψτε το αυτό). Θέλουμε να σας ακούσουμε, θέλουμε να σας βοηθήσουμε, θέλουμε να είμαστε ένα κομμάτι με σας, με όλη την ΕΛΛΑΔΑ, με όλη την επαρχία.

Μακάρι αυτό που γίνεται τώρα στη Θεσ/κη να γίνει και με άλλες πόλεις... Θα χαρούμε πολύ....

 

Ελπίζω όποιος προταθεί είτε με τον έναν είτε με τον άλλον τρόπο να βοηθήσει και να σταθεί αντάξιος των περιστάσεων. Είμαστε κοντά σας...!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την παρέμβαση κιόλας απλά παρακολουθώ το θέμα της θεσσαλονικής από κοντά για διάφορους λόγους μιας και όπως προείπε κάποιος το να γίνεται όλος αυτός ο ντόρος πάει να πει ότι υπάρχει θέληση και αυτό είναι πάρα πολύ θετικό. όντας από τα ιδρυτικά στελέχη της λέσχης και βλέποντας όλα αυτά τα χρόνια πολλά πράγματα θα ήθελα να παρακαλέσω να προσπαθήσετε όπως πολλοί λέτε να βοηθήσετε το ΔΣ και όχι το αντίθετο γιατί και μεις έχουμε τη θέληση να βοηθήσουμε και επίσης θέλουμε. Προσπαθήστε λοιπόν όπως πολύ σωστά εξήγησε ο Βασίλης τη διαδικασία να γίνει αυτό. Δεν είμαστε στο ΔΣ ούτε αποφασίζουμε μόνοι (πιστέψτε το αυτό). Θέλουμε να σας ακούσουμε, θέλουμε να σας βοηθήσουμε, θέλουμε να είμαστε ένα κομμάτι με σας, με όλη την ΕΛΛΑΔΑ, με όλη την επαρχία.

Μακάρι αυτό που γίνεται τώρα στη Θεσ/κη να γίνει και με άλλες πόλεις... Θα χαρούμε πολύ....

 

Ελπίζω όποιος προταθεί είτε με τον έναν είτε με τον άλλον τρόπο να βοηθήσει και να σταθεί αντάξιος των περιστάσεων. Είμαστε κοντά σας...!!!

Έτσι μπράβο πες τα χρυσόστομε!!!

Link to comment
Share on other sites

kattt οπως τα λες ειναι το ΔΣ εκλεγει

 

μπα ?  είσαι και συ εδώ ?

Το ΔΣ αποφασίζει μετά απο πρόταση μελών της εκάστοτε περιοχής (απόψεις-γνώμες-εκτιμήσεις) και όχι έτσι ξερά όπως το αναφέρεις.

 

λοιπόν, όσοι θέλουμε μαζευώμαστε για καφέ την Πέμπτη και για συντονιστή προτείνω να αποφασίσουμε άλλη μέρα που θα βολεύει τους περισσότερους, Σάββατο ή Κυριακή όποτε θέλετε.

ο καφές καφές και το ποια άτομα θα προταθούν από εμάς (τους ίδιους-ενεργούς)  κ.Μουρ το αποφασίζουμε άλλη μέρα.

Δεν χάλασε κι κόσμος ούτε μας κυνηγάει κανείς.

αποφαζίσουμε και προτείνουμε mod άλλη μέρα.  οκ απο μένα.

Δεν χαλάμε τις καρδιές μας και τίποτα δεν πρόκειται να χαλάσει την διαθεσή μας για καφέ, κρασί, ή οτιδήποτε άλλο.

:hi:

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

μπα ?  είσαι και συ εδώ ?

Το ΔΣ αποφασίζει μετά απο πρόταση μελών της εκάστοτε περιοχής (απόψεις-γνώμες-εκτιμήσεις) και όχι έτσι ξερά όπως το αναφέρεις.

 

λοιπόν, όσοι θέλουμε μαζευώμαστε για καφέ την Πέμπτη και για συντονιστή προτείνω να αποφασίσουμε άλλη μέρα που θα βολεύει τους περισσότερους, Σάββατο ή Κυριακή όποτε θέλετε.

ο καφές καφές και το ποια άτομα θα προταθούν από εμάς (τους ίδιους-ενεργούς)  κ.Μουρ το αποφασίζουμε άλλη μέρα.

Δεν χάλασε κι κόσμος ούτε μας κυνηγάει κανείς.

αποφαζίσουμε και προτείνουμε mod άλλη μέρα.  οκ απο μένα.

Δεν χαλάμε τις καρδιές μας και τίποτα δεν πρόκειται να χαλάσει την διαθεσή μας για καφέ, κρασί, ή οτιδήποτε άλλο.

:hi:

+1

Link to comment
Share on other sites

παντα ειμαι εδω καθως ειμαι ενας ταπεινος global οποτε το φορουμ ειναι το μερος που σχεδον παντα προσπαθω να ειμαι.ειτε απανταω ειτε διαβαζω(κυριως διαβαζω)

 ....  τις διαδικασεις τις ξερω μαλλον καλυτερα απο ενα απλο μελος.πιο πανω ανεφερα οτι το ΔΣ αποφασιζει.,δεν εκανα ουτε λεπτομερη αναφορα (οχι οτι ειμαι υποχρεωμενος) ουτε μιλησα στο ατομο σου πραγμα που εσυ δε το σεβεσαι κ συνεχεια ψαχνεις αφορμη (το φωναζουνε τα ποστ σου)

καντε το καλυτερο για τη λεσχη αυτη τη πεμπτη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

συνοπτικά κ. μουρ.

 

Τι πράγμα και ποιον δεν σέβομαι ?  για εξηγήσου λίγο !   

υπάρχουν και απλά μέλη που γνωρίζουν πολλά περισσότερα απ όσα εσύ νομίζεις οτι ξέρουν.

Λίγο υπεροπτική η τοποθέτησή σου, κατέβα λίγο.

θα μιλάω όπως θέλω και αν σε πείραξε το μπα ?  είσαι και συ εδω ?    1 είναι η λύση :  Ξύδι.

όποιος εχει τη μύγα μυγιάζεται να το πω πιο λαϊκά.

 

εμείς λοιπόν τα απλά-απλούστατα μέλη θα κάνουμε ότι καλύτερο για το κλαμπ.  Εσύ ως συνήθως δεν έχεις να προτείνεις και να πεις τίποτα σημαντικό.  Βοήθεια ποτέ δεν υπήρξε απο μέρους σου αλλα ξέρω και την απάντησή σου...ποτέ δεν σου ζητήθηκε.... σωστά ?

κάτσε λοιπόν χωμένος στον καναπέ σου και διάβαζε το τι κάνουμε εμείς για το κλαμπ στην Β. Ελλάδα.

 

και αν δεν μπορείς και δεν ενδιαφέρεσαι  υπάρχουν και άλλα φόρουμ που μπορείς να γεμίσεις τον χρόνο σου.   π.χ. πλέξιμο.

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

επειδη εισαι απο αλλο ανεκδοτο εσυ κ δε θες να καταλαβεις αλλα κ επειδη σε βαρεθηκα

congrats you just added at my ignore list

Link to comment
Share on other sites

Άρα, πάμε για ένα χαλαρό (χαλαρωτικό) καφεδάκι, κρασάκι κλπ σήμερα Πέμπτη και κανονιζουμε τις αρχαιρεσίες άλλη μέρα με απαρτία.

Link to comment
Share on other sites

Άρα, πάμε για ένα χαλαρό (χαλαρωτικό) καφεδάκι, κρασάκι κλπ σήμερα Πέμπτη και κανονιζουμε τις αρχαιρεσίες άλλη μέρα με απαρτία.

Αυτό προσπαθούμε να εξηγήσουμε τόσες μέρες, αλλά.......................

Link to comment
Share on other sites

Στις διαμαχες δε θελω να μπλεχτω,αν και παιρνω καθαρα το μερος μιας πλευρας,γτ δε με πολυ ενδιαφερει να φανει ποιοσ εχει δικαιο, γτ δε θα βγει κανενα οφελος και δε θελω να στενοχωρησω παλιουσ ή νεους φιλους που μπορει να ξανα συναντησω και ερθω σε επαφη. Το μονο που θελω να πω ειναι οτι και εμενα με βολευει πιο πολυ π-σ-κ χωρις να μπορω να δεσμευτω ομως οτι θα μπορω ερχομαι καθε φορα γτ η δικη μου δουλεια καθε βδομαδα μπορει να ειναι οποιαδηποτε μερα και οποιαδηποτε ωρα,αλλα λογο σερρων με βολευει σιγουρα πιο πολυ π-σ-κ..... Και οι παλιοι ξερετε πολυ καλα οτι και μαθημα που εδινα αφησα και ηρθα και σας βρηκα τελευταια στιγμη απο σερρες και μαθηματα εχω χασει(για το ενδιαφερον και τη θεληση να βρεθουμε στη συναντηση το λεω αυτο)...

Link to comment
Share on other sites

πάντως μου κάνει εντύπωση που τόσοι πολλοί ενδιαφέρονται για το ποιος απο πού και πότε θα προταθεί  για  meeting moderator.

τόσο καιρό δεν διέκρινα απο πολλούς το παραμικρό ενδιαφέρον γι αυτό το ζήτημα. οι περισσότεροι άλλοι παρόντες και άλλοι απόντες απο το τόπικ έλεγαν  "οτι θέλετε κάντε"

και έβγαζαν την ουρά τους απέξω.

και τώρα για 1 έστω πέμπτη για 1 τέτοιο θέμα γίνεται ψιλοχαμός.  όλοι θέλουν να πουν την γνώμη τους (και καλά κάνουν) αλλά τόσο καιρό σε προηγούμενες συναντήσεις ανεξαρτήτως μέρας και στην πανελλήνια συνάντηση δεν άκουσα σχετικό ενδιαφέρον. και όπως γνωρίζετε κανείς δεν έχει υποβάλει αίτημα στο ΔΣ για να γίνει Moderator.

Αρα προς τι η φασαρία αν θα ναι πεμπτη, τσικνοπέμπτη ή τσαγκαροδευτέρα ?  

υπάρχουν και τα κινητά τηλεφώνα.

φιλικά προς όλους

χρήστος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

γτ πολυ απλα, κατι που ελεγα και εγω, αυτη η ειναι η ορισμενη μερα αφου δε μπορω εγω τι να κανω...!?!?!? να πω καντε το αλλη μερα γτ εγω δε μπορω...?!!?!?! τωρα που ενας βλεπει απο τον αλλο οτι κανενας σχεδον δε θελει εννοειται θα το πω και εγω και ο οποιοσδηποτε σκεφτηκε καπως ετσι..... γτ πολυ απλα αυτος απο οτι φαινεται ειναι ο λογος που ειναι 5 τα αμαξια που μπορουν και πηγαινουν στις συναντησεις.οπως επισης αυτος ειναι ο λογος που καποιοι που μπορουν να ερθουν μπορει να μην ερχονται γτ σκεφτονται τι να παω να κανω αφου δεν εχει συμμετοχη.....!!!! ΓΤ ΟΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΔΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΟΙΝΗ ΣΥΝΝΕΝΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ, ΑΛΛΑ ΒΟΛΕΥΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ(και δεν ειναι μπιχτη για κανενα αληθεια λεω,γτ δεν ξερω)..... δεν ειχα μπει ποτε στη διαδικασια να σκεφτω γτ γινεται την ταδε μερα, ειχα σκεφτει οτι μαλλον ηταν κανονισμενο ετσι απο τους ιδρυτες η κατι τετοιο(καποτε πηγαιναμε τεταρτη αν δεν κανω λαθος,δεν σκεφτηκα ποτε γτ αλλαξε και εγινε πεμπτη φανταστηκα ηταν αποφαση απο τα πανω κεφαλια).... για ολα αυτα νομιζω φιλε chris γινετε τωρα η αντιδραση..... γτ φαινεται οτι οι περισσοεροι δεν το θελουν τωρα πως το ξεκινησατε το θεμα στη πανελληνια δεν ξερω......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, να τα παρουμε ενα ενα τα πραγματα και να κλεισει επιτελους εδω η εικονικη για μενα διαμαχη και τι εννοω με αυτο.. Δεν υπαρχει παρεξηγηση και το τονιζω αυτο, κανεις με κανεναν.. Απλα μια ασυνενοησια θα το χαρακτηριζα..

 

Ειχαμε, λοιπον, πει κι οπως βλεπετε εδω απο τις απαντησεις της πλειοψηφιας των μελων, δεν δυναται η συμμετοχη τους στις εως τωρα συναντησεις Πεμπτης βραδυ και γενικα καθημερινης ημερας εξ'ου και οι μικρες συμμετοχες της ταξης των 4-5 ατομων την φορα.. Αλλοι πιθανον να μπορουν αλλα απο οτι ξερω ειναι και διπλα στα σπιτια τους, σωστα; Οποτε καταληξαμε στο Π/Σ/Κ και κυριως Κυριακη οπου ο κοσμος δεν εργαζεται ως επι το πλειστον... Ωραια εως εδω;;


Παμε στην σημερινη συναντηση... Κανονιστηκε η σημερινη συναντηση Πεμπτη 28/3, χωρις να υπαρχει παρεξηγηση για το αν παρευρεθειτε μονο οσοι δηλωσατε, αλλα ερχεστε και λετε εκ των υστερων οτι θα τεθει ζητημα ορισμου συνονιστη.. Υπηρξε προσυνενοηση; Οπως ειπε κι ο Chrispant πιο πανω καποια τηλεφωνικη επικοινωνια εστω για να αλλαξει η ημερομηνια μιας τοσο σοβαρης συναντησης;

Απαντω και στον Chrispant και ληγω εδω την οποια παρεμβαση μου στο θεμα... 
Οχι Χρηστο, δεν πηρε κανεις ξεκαθαρη θεση για το ζητημα αυτο γιατι πολυ απλα δεν τεθηκε ποτε τετοιο ζητημα εκτος απο απλες αναφορες κι ερωτησεις σε αστεια πλασια του τυπου "θα αναλαβεις εσυ;" ή "αντε θα αναλαβεις; αφου εσυ οργανωνεις".. Εδω βλεπω οτι μεχρι κι ο Κοσμας, που μεχρι προτεινος οπως ειπες κι εσυ δεν ηθελε μαζι με πολλους αλλους, να συμπεριλαμβανει τον εαυτο του μαζι με αλλους... Ποιοι ειναι οι αλλοι που οπως λες κανεις δεν θελει; Αρα πλεον υπαρχουν ατομα που θελουν.... ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΟ ΑΥΤΟ....
Ετσι λοιπον καταληγουμε στο συμπερασμα οτι αφου υπαρχουν ατομα που εξεφρασαν την θεληση τους να αναλαβουν, να οριστει μια ημερα και να παρευρεθει η πλειοψηφια των μελων ωστε να επιλεξουμε δημοκρατικα, και το επαναλαμβανω πολλακις στο θεμα αυτο, για να μην υπαρχει κανενα παραπονο μετα, ποιος ειναι ικανος (και κυριως βασει του οργανωτικου του χαρακτηρα) κοινα αποδεκτος για να αναλαβει...  Και το ολο σκηνικο γινεται για να λυσω τις αποριες ολων, διοτι ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ... Επιτελους παρατηρειται μια οργανωση και πρεπει να συνεχιστει πατωντας σε γερες βασεις....

Ξανατονιζω οτι κανεις δεν θα παρεξηγηθει αν γινει η σημερινη συναντηση... Οσοι μπορεσουν ας παρευρεθουν, αλλα για την ΠΡΟΣΥΝΕΝΟΗΣΗ μιλαμε τοσες μερες.... Οπως γινεται παντα δηλαδη πριν γινει μια οργανωμενη συναντηση.... Ελπιζω εστω τωρα να λυθηκαν οι αποριες ολων...

Ευχαριστω και συγγνωμη αν κουρασα..

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

γτ πολυ απλα, κατι που ελεγα και εγω, αυτη η ειναι η ορισμενη μερα αφου δε μπορω εγω τι να κανω...!?!?!? να πω καντε το αλλη μερα γτ εγω δε μπορω...?!!?!?! τωρα που ενας βλεπει απο τον αλλο οτι κανενας σχεδον δε θελει εννοειται θα το πω και εγω και ο οποιοσδηποτε σκεφτηκε καπως ετσι..... γτ πολυ απλα αυτος απο οτι φαινεται ειναι ο λογος που ειναι 5 τα αμαξια που μπορουν και πηγαινουν στις συναντησεις.οπως επισης αυτος ειναι ο λογος που καποιοι που μπορουν να ερθουν μπορει να μην ερχονται γτ σκεφτονται τι να παω να κανω αφου δεν εχει συμμετοχη.....!!!! ΓΤ ΟΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΔΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΟΙΝΗ ΣΥΝΝΕΝΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ, ΑΛΛΑ ΒΟΛΕΥΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ(και δεν ειναι μπιχτη για κανενα αληθεια λεω,γτ δεν ξερω)..... δεν ειχα μπει ποτε στη διαδικασια να σκεφτω γτ γινεται την ταδε μερα, ειχα σκεφτει οτι μαλλον ηταν κανονισμενο ετσι απο τους ιδρυτες η κατι τετοιο(καποτε πηγαιναμε τεταρτη αν δεν κανω λαθος,δεν σκεφτηκα ποτε γτ αλλαξε και εγινε πεμπτη φανταστηκα ηταν αποφαση απο τα πανω κεφαλια).... για ολα αυτα νομιζω φιλε chris γινετε τωρα η αντιδραση..... γτ φαινεται οτι οι περισσοεροι δεν το θελουν τωρα πως το ξεκινησατε το θεμα στη πανελληνια δεν ξερω......

που εισαι ρε αξουρι?κουιντα ???μη μασας κ εγω πεμπτες 12ωρα βαραω (ως τωρα).

να κανονησουμε meeting@quinda κρατα παρκινκ :p

Link to comment
Share on other sites

..

να κανονησουμε meeting@quinda κρατα παρκινκ :p

ασχολιάστο.

 

πάμε στα σοβαρά.

Αυτο που συμβαίνει σε όλα τα κλαμπ παντού είναι οτι όσον αφορά την ημέρα συνάντησης,  ποτέ δεν θα είναι ικανοποιημένοι όλοι.

Πάντα κάποιος δεν θα μπορεί λόγω δουλειάς, άλλος γιατί είναι μακριά απο το σπίτι του, και για 1000 άλλους λόγους.

 

Επειδή αυτό είναι θέμα των ενδιαφερομένων και παρευρισκομένων (γιατί απλά αυτοί πάνε!!) στις  συναντήσεις του κλαμπ ανεξάρτητα ημέρας συνάντησης κλπ,   η λύση είναι όποιος επιθυμεί, θέλει, νιώθει,μπορεί, αγαπάει, σέβεται το κλαμπ τον εαυτό του και τους άλλους, να υποβάλει αίτηση στο ΔΣ για ανάληψη καθηκόντων meeting moderator.  Tόσο απλό.  Ολοι είμαστε μια παρέα και όλων οι απόψεις είναι σεβαστές, όμως κάποιος που έρχεται σε συνάντηση πχ. 1 φορά το τρίμηνο,  τι να μας πει επί του συγκεκριμένου θέματος ?

Συμφωνούμε όλοι να αλλάξει η μέρα (δεν είναι τίποτα στάνταρντ) και να γίνει την επόμενη φορά πχ. Τετάρτη.    Και τότε θα έχουμε άλλα πάλι, ...γιατί τετάρτη, είναι αργά, εγω δεν μπορώ κλπ.  Αυτά πάντα θα υπάρχουν.

Θέμα ψηφοφορίας για μένα προσωπικά μιλώ, δεν υπάρχει.  Είναι δυνατόν να πω, ψηφίζω π.χ.  τον Θρασύβουλο και όχι τον Σταμάτη ?  και να ναι και οι 2 μπροστα ?  δεν γίνονται αυτά και αλλοίμονο αν προσβληθούν κάποιοι με ψήφους κλπ.  

Μια παρέα είμαστε δεν θα τα χαλάσουμε !

Οποιος Θέλει λοιπόν ας δηλώσει το ενδιαφέρον του για ανάληψη της θέσης του συντονιστή και ας μην φλυαρούμε αδίκως.

Δεν ψηφίζουμε γιατί δεν υπάρχει κάτι -κάποιος για να ψηφίσουμε.  Και ξέρετε γιατί  ???

Γιατί αν ψηφιστεί κάποιος, αυτόματα σημαίνει οτι κάποιος-κάποιοι θα καταψηφιστούν (παρεξηγηθούν-προσβληθούν) και αυτό και μόνο χαλάει την παρέα και δημιουργεί άσχημο κλίμα  !  αλλοίμονο !

τα σέβη μου κύριοι

χρήστος.

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

Θα παραβλεψω Χρηστο οτι πριν την Πανελληνια ησουν κι εσυ ενας απο αυτους που ηθελε δημοκρατικη δικαδικασια μεσω ψηφοφοριας να εκλεξουμε ατομο που θα μας οργανωνει... Το τι αλλαξε δεν το γνωριζω... 

Αλλα θα σταθω σε αυτα τα σημεια που αναφερεις:

ασχολιάστο.

 

πάμε στα σοβαρά.

Αυτο που συμβαίνει σε όλα τα κλαμπ παντού είναι οτι όσον αφορά την ημέρα συνάντησης,  ποτέ δεν θα είναι ικανοποιημένοι όλοι.

Πάντα κάποιος δεν θα μπορεί λόγω δουλειάς, άλλος γιατί είναι μακριά απο το σπίτι του, και για 1000 άλλους λόγους.

 

Επειδή αυτό είναι θέμα των ενδιαφερομένων και παρευρισκομένων (γιατί απλά αυτοί πάνε!!) στις  συναντήσεις του κλαμπ ανεξάρτητα ημέρας συνάντησης κλπ,   η λύση είναι όποιος επιθυμεί, θέλει, νιώθει,μπορεί, αγαπάει, σέβεται το κλαμπ τον εαυτό του και τους άλλους, να υποβάλει αίτηση στο ΔΣ για ανάληψη καθηκόντων meeting moderator.  Tόσο απλό.  Ολοι είμαστε μια παρέα και όλων οι απόψεις είναι σεβαστές, όμως κάποιος που έρχεται σε συνάντηση πχ. 1 φορά το τρίμηνο,  τι να μας πει επί του συγκεκριμένου θέματος ?

Συμφωνούμε όλοι να αλλάξει η μέρα (δεν είναι τίποτα στάνταρντ) και να γίνει την επόμενη φορά πχ. Τετάρτη.    Και τότε θα έχουμε άλλα πάλι, ...γιατί τετάρτη, είναι αργά, εγω δεν μπορώ κλπ.  Αυτά πάντα θα υπάρχουν.

Θέμα ψηφοφορίας για μένα προσωπικά μιλώ, δεν υπάρχει.  Είναι δυνατόν να πω, ψηφίζω π.χ.  τον Θρασύβουλο και όχι τον Σταμάτη ?  και να ναι και οι 2 μπροστα ?  δεν γίνονται αυτά και αλλοίμονο αν προσβληθούν κάποιοι με ψήφους κλπ.  

Μια παρέα είμαστε δεν θα τα χαλάσουμε !

Οποιος Θέλει λοιπόν ας δηλώσει το ενδιαφέρον του για ανάληψη της θέσης του συντονιστή και ας μην φλυαρούμε αδίκως.

Δεν ψηφίζουμε γιατί δεν υπάρχει κάτι -κάποιος για να ψηφίσουμε.  Και ξέρετε γιατί  ???

Γιατί αν ψηφιστεί κάποιος, αυτόματα σημαίνει οτι κάποιος-κάποιοι θα καταψηφιστούν (παρεξηγηθούν-προσβληθούν) και αυτό και μόνο χαλάει την παρέα και δημιουργεί άσχημο κλίμα  !  αλλοίμονο !

τα σέβη μου κύριοι

χρήστος.


Γιατι κατι δεν μου καθεται καλα....  χμμμ! 

Αν διαβασεις και τα σχολια του συνολου που εχουν γραψει στο θεμα αυτο, που τονιζω οτι ειναι η πλειοψηφια κι ενεργα μελη στις συναντησεις θελουν ψηφοφορια για τον απλο λογο...  Πρεπει να υπαρχει καποιος κοινα αποδεκτος κι οχι καποιος που καλλιστα θα μπορει να βγει ο οποιοσδηποτε και να τον θεωρησει εγκαθετο ή οτιδηποτε αλλο του κατεβει... Με καταλαβαινεις; 
Ακομη και ο doumas αν διαβασεις συμφωνει, διοτι ετσι εκφραζομαστε δημοκρατικα και κανουμε το εργο του Δ.Σ πιο ευκολο στην εκλογη τοπικου συντονιστη.. Γιατι ξαφνικα τωρα ειστε αρνητικοι και κυριως ανησυχοι επι του θεματος;;

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Crispant +1 αν διαβάσουμε τους κανονισμούς του club θα καταλάβουμε οτι τις αποφάσεις τις παίρνει το Δ. Σ.

Edited by symearg
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.