Jump to content
doggy

Weekly Night Out @ Θεσσαλονίκη - Πέμπτη 28/3, Carrefour Μακεδονία

Recommended Posts

Crispant +1 αν διαβάσουμε τους κανονισμούς του club θα καταλάβουμε οτι τις αποφάσεις τις παίρνει το Δ. Σ.

Σαφως, αλλα εμεις θα προτεινουμε...  Νομιζω οτι ο doumas το εξηγει καθαρα..

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν έχει αλλάξει φίλε Βασίλη ! Και ξέρεις πόσο και ενδιαφέρομαι και πόσο θα ήθελα να είμαστε όλο και περισσότεροι ! τα έχουμε πει και οι 2 μας άπειρες φορές. Εγω λοιπόν δεν ενδιαφέρομαι για την θέση ουτε δέχομαι μετά το ότι γίνει να ακούω απ τον έναν ή τον άλλο περί εγκάθετου προσώπου κλπ. Αυτά είναι μικρότητες και δεν τις γουστάρω. Οποιος νομίζει οτι παίζονται άλλα απο πίσω, να το πει εδώ και τώρα. Και το κόμπλεξ του οποιουδήποτε, αν βγει και αρχίσει να κατηγορεί τον όποιον, ε δεν θα ασχοληθώ.  Ας δει τον γιατρό του..

Οι περισσότεροι ξέρεις πολύ καλά οτι έχουμε επικοινωνία μεταξύ μας. Ανα 2 ? ανα 3-4 άτομα ?? υπάρχει όμως.  Αρα ξέρεις και συ πολύ καλά ποιοι θα μπορούσαν και έχουν την δυνατότητα να αναλάβουν. Και επειδή τόσο καιρό τώρα ξέρεις πόσο μπαίνω και  γράφω και νοιάζομαι να γίνει κάποιος, έχω ανησυχία για να τελειώνουμε και να οργανωθούμε και σε εκδρομή και οπουδήποτε.  Το να λιμνάζουν τα θέματα με συγχωρείς αλλα δεν είναι της αρεσκείας μου. Κάποιοι έγραψαν  2 λέξεις και πάνε... αυτό ήτανε.  Εγώ και συ λοιπόν γιατι να είμαστε τόσο δραστήριοι και να ενδιαφερόμαστε ? ακόμα και να διαφωνούμε  ?  διότι απλά θέλουμε να τελειώνει.  Εφόσον υπάρχουν ενδιαφερόμενοι να κάνουν ότι νομίζουν και το ΔΣ όπως είπαμε θα κρίνουν.  Εγώ προσωπικά δεν μπαίνω σε διαδικασία ψηφοφορίας,  και αν και τα είπαμε όπως ανέφερες σε προηγούμενο ποστ σου "σε αστεια πλασια του τυπου "θα αναλαβεις εσυ;" ή "αντε θα αναλαβεις; αφου εσυ οργανωνεις"..   θεωρώ οτι η ψηφοφορία περισσότερο κακό θα κάνει παρά καλό. 

κουράστηκα δεν ξαναμιλάω, αλλά να περιμένω από κάτι άφαντους να έρθουν όποτε τους βολέψει για να προτείνουν κάποιον, συγνώμη δεν το κάνω.  

Οσοι θελουν μπορουν να επικοινωνήσουν ΦΑΝΕΡΑ με όποιον θέλουν.

Το έχουμε αναγάγει σε θέμα πυρηνικής φυσικής.  Ελεος πια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να τελειωνει οπως λες το θεμα... Η ολη διαδικασια μας βρισκει συμφωνους με το Δ.Σ κι αποτελει επιθυμια της πλειοψηφιας...  Εκτος αν το παραβλεπετε γενικα οσοι "αντιδρατε" με το να αρνειστε την ψηφοφορια.. Αυτο ζητανε απο εμας... Να προτεινουμε εμεις ως ενεργα στις συναντησεις μελη καποιον κι αυτοι να τον εκλεξουν... Γιατι πολυ απλα δεν μπορουν να εκλεξουν τον οποιονδηποτε χωρις να τον ξερουν και γιατι εμεις θα ειμαστε αυτοι που θα δηλωνουμε παρων στις συναντησεις... Εμεις ειμαστε τα ενεργα μελη στις συναντησεις να το πω για αλλη μια φορα...
 

Στις τελευταιες συναντησεις, λοιπον, εχουμε μαζευτει ΟΛΟΙ.. Αρα περι αφαντων προσωπων που λες δεν ισχυει.. Ειναι γνωστο σε ολους και θα παρευρεθουν αυτοι που νοιαζονται για τις συναντησεις και θελουν την σωστη οργανωση τους... Γνωριζεις επισης πολυ καλα οτι ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ προκειται να δηλωσω την επιθυμια μου, γιατι θελω μονο να βοηθαω, οπως το εχω αποδειξει τοσο καιρο και γνωριζουν ολοι το ποιον μου... Αυτο που θελω/θελουμε ειναι να γινει κατι που δεν θα προκαλεσει την οποιαδηποτε αφορμη για μεταγενεστερη αντιδραση.. Επιλεγουμε δηλαδη αυτον που επιθυμουμε βασει πλειοψηφιας και σεβομαστε την επιλογη αυτοι ολοι...

Γιατι υπαρχει αντιδραση και γιατι να παρεξηγηθουν αυτοι που οπως λες θα καταψηφισθουν;; Ειναι εντελως παραλογο.. Αυτη ειναι η εννοια της δημοκρατιας... Εκτος αν καποιοι παρεξηγηθουν γιατι ειχαν αλλα σχεδια στο νου, σωστα;  Επισης κατι αλλο και αυτο ισως σας βοηθησει για να μην βρεθειτε σε δυσκολη θεση οσοι νομιζετε οτι δεν μπορειτε να ψηφισετε... Τι θα λεγατε για μυστικη ψηφοφορια, ε; Νομιζω ετσι λεγαμε στο τραπεζι οταν βρεθηκαμε με τα passat πριν εναμιση μηνα, ετσι δεν ειναι Χρηστο; Ετσι κανεις δεν θα εκτεθει....

Ξερεις πολυ καλα επισης Χρηστο, οτι εχουν γινει πολλα στο παρελθον και δεν θελουμε να γινει το οτιδηποτε που θα χαλασει το ωραιο κλιμα... Αρα, κανοντας αυτο το βημα πιστευω οτι μονο θετικες εντυπωσεις αφηνει σε ολο το club, καθως απο εδω φαινεται το ποσο καλη οργανωση πλεον υπαρχει στην Θεσσαλονικη και γενικα στην Βορεια Ελλαδα...

Ετσι, λοιπον, να εχετε στο νου οτι τις επομενες μερες θα υπαρξει σχετικη ανακοινωση για την συνελευση με θεμα την προταση προς το Δ.Σ συντονιστη μετα απο ψηφοφορια ΜΟΝΟ ΤΩΝ ΕΝΕΡΓΩΝ ΜΕΛΩΝ ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ και ξερεις πολυ καλα τι εννοω.. Αν ακομη καποιοι μετα κι απο την διαδικασια αυτη που δεν προκειται να εκθεσει κανεναν, πιστευει οτι δεν θελει να συμμετασχει, τοτε νομιζω οτι τιθεται εναντια στην πλειοψηφια και πρεπει να σεβαστει το οποιο αποτελεσμα.... Αλλωστε μεταξυ μας ειμαστε, η γνωστη παρεα, ποιος ο λογος να υπαρχει αυτος ο φοβος να το πω; Ανησυχια να το πω; Για το αποτελεσμα... Αφου δεν εχει προηγηθει καμια παρεξηγηση μεταξυ μας.... Ειναι αποριας αξιο, πραγματικα!

 

Μεινετε συντονισμενοι λοιπον για να ολοκληρωθει επιτελους αυτη η τυπικη διαδικασια και να προχωρησουμε στις δυναμικες μας συναντησεις, ολοι μαζι μια παρεα οπως φαινεται κι απο τις τελευταιες μας συναντησεις...

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

3.33 πμ   :lazy: ? Ρε Βασίλη τί ώρα είναι αυτή? Άστα αυτά και πες που ήσουν μέχρι αυτή την ώρα :crazysmile:  (μπουζούκια ή μπαράκια?)

 

Υ.Γ. Όλα θα γίνουν όπως πρέπει. Εγώ έχω εμπιστοσύνη στην παρέα μας. Εξάλλου, τα παιδιά από Αθήνα είναι αρκετά έμπειροι ώστε να κατευθύνουν τη διαδικασία. Τα έχουν περάσει και οι ίδιοι και ξέρουν τον τρόπο. Ρίξτε τις προτάσεις στο αντίστοιχο τοπικ και θα γίνει η συνάντηση. 

Edited by symearg
Link to comment
Share on other sites

Παρ'ολο το ακαταλληλο της ωρας ο λογος μου εχει συνοχη,ε; χαχαχαχα

Και επειδη καποιοι ανησυχουν ακομη, προταση θα κανουμε προς το Δ.Σ....  Ημαρτον, δεν θα ακυρωθει η θεληση καποιου να αναλαβει... Οποιος καταλαβε κατι τετοιο ειναι λαθος.. Απλα ιεραρχικα θα ηταν καλο εμεις εδω η παρεα να επιλεξει τον πιο κοινα αποδεκτο.. Απο κει κ περα το Δ.Σ επιλεγει... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.