Jump to content

Recommended Posts

Καλημέρα και από εμενα παιδιά, είμαι ένας περήφανος κάτοχος ενός Polo 6R. Η αλήθεια είναι ότι παρακουλουθω καιρό το forum αλλα ποτε δεν μπήκα στην διαδικασία να κάνω topic για το αμάξι μου μιας και ήταν τελείως μαμά μέχρι πρόσφατα. Για να μην μακρηγορώ το αμάξι πλέον έχει σχεδόν 50.000 χιλιόμετρα (Χοντρικά).

 

Έτσι ήταν την πρώτη μέρα.

 

qGzEZ5s.jpg

 

Κακά τα ψέματα δύσκολοι καιροί για να πετάμε λεφτά σε αμαξια αλλα στην τελική αυτό είναι που βρίσκετε πάντα εκεί και περιμένει να το καβαλισεις, να το σκίσεις και στο τέλος δεν μουρμουράει κιόλας.

 

Kάπως έτσι ξεκινάμε.

 

Οι αλλαγές που έχουν γίνει μπροστά είναι Γρίλια από GTI ( 50 ευρώ ). Ξεχωριστό αυτοκόλλητο TSI ( 10 ευρώ )

Φώτα Xenon μεσαία σκάλα 6000 ( 45 ευρω και αλλα 10 τοποθετηση. Το Kit ειναι απο εξωτερικο ) Σύντομα προβολακια, μεγάλη σκαλα και σημα μαυρο.

 

ZDYrrhZ.jpg

 

Si85URT.jpg

7J2ny8P.jpg

 

paEr0T5.jpg

 

 

Στο πίσω μέρος του αυτοκινητου δεν έχει γίνει καμια σημαντική αλλαγή. Προς το παρών έχουμε την διπλή εξάτμιση ( Downpipe και κάτω 550 Ευρω ) και το κόψιμο του προφυλακτήρα. Θα ήθελα όμως να βάλω τον προφυλακτήρα από GTI, να σκουρύνω λίγο τα φανάρια και βάψω το σήμα μαύρο.

 

W0436K8.jpg

 

56r6ObP.jpg

 

Στο πλάι αυτό που μπορεί να παρατηρηθεί είναι ότι έχει χαμηλωθεί με ελατήρια της eibach 3mm μπροστα 2mm πίσω ( 120 ευρώ ) τις ζάντες του gti  ( 500 ευρώ χωρίς ίχνος γρατζουνιάς μαζί με λάστιχα απάτητα ) οι οποιες βάφτηκαν με plasti dip ( 50 ευρω ) και τέλος τα φιμέ ( 170 ευρω )

Στο μέλλον θα ήθελα να φτιάξω το σημάδι από το γριλο( πονεμένη ιστορία )

 

1frUhn3.jpg

 

mk0dh5h.jpg

 

N8CSj3G.jpg

 

Όσο αφορά τον κινητήρα και τα τριγύρω του. Φοράει μανιτάρι με heatshield από γνήσιο ανθρακόνημα. Επίσης έχει πλέον πρόγραμμα της overload.

 

6VHpMfc.jpg

 

pf7NUlB.jpg

 

 

Στο εσωτερικό του αυτοκινητου η μονη αναβάθμιση που έχει γίνει είναι τα λαμπάκια τα οποια έγιναν όλα led. Σύντομα θα μπει πάνω RCD 510, πεταλ από GTI και ίσως τιμόνι από Scirocco σε περίπτωση που βρεθεί σε καλή τιμή. 

 

2BClVaH.jpg

 

9tUQdFc.jpg

 

 

Θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη εάν έγινα κουραστικός η οτιδήποτε άλλο. Απλά ο ενθουσιασμός είναι μεγάλος που επιτέλους κατάφερα να δείξω και εγώ το αμάξι μου ( και να δω και εγώ ολοκληρωμένο το έργο μου όχι τίποτα άλλο ). Κάθε σχόλιο δεκτό. Το μονο που δεν θα ήθελα να ακούσω είναι το κλασσικό " Καλά ρε μεγάλε έδωσες τόσα λεφτά γιατί δεν πήρες το GTI " Η απάντηση είναι προφανέστατη. Αρχικά με βολεύει το μικρό γιατί είναι καθημερινό εργαλείο, δεύτερον δεν είχα τα λεφτά.

 

Σας ευχαριστώ όλους για τον χρόνο σας. 

Edited by Wisdover
Link to comment
Share on other sites

Όμορφο φίλε μου.

Καλά έκανες και δεν πήρες GTI.....γλύτωσες της βενζίνες πήγαινε-έλα αντιπροσωπεία :laugh:  :laugh:  :laugh:

 

 

Υ.Γ Γιατί δεν πήγες σε μια ποιο ξεχωριστή ζάντα?αυτή πιστέυω ειναι πολυφορεμένη,καμια Ultraleggera :santa:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο και προσεγμενο το οχημα να το χαιρεσαι φιλος. Στο πισω μερος μπορεις να βγαλεις τα γραμματα να βαψεις σημα μαυρο και τα φαναρια να τα βαψεις μαυρα τον προφυλακτηρα δν βλεπω λογο να τον αλλαξεις και επισης βαψε δαγκανες οπωσδηποτε.

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο και προσεγμενο το οχημα να το χαιρεσαι φιλος. Στο πισω μερος μπορεις να βγαλεις τα γραμματα να βαψεις σημα μαυρο και τα φαναρια να τα βαψεις μαυρα τον προφυλακτηρα δν βλεπω λογο να τον αλλαξεις και επισης βαψε δαγκανες οπωσδηποτε.

Οι δαγκανες θα γινουν πολυ συντομα! Οσο για τα σηματα σκεφτομαι η μαυρα η carbon μαζι με τους καθρεπτες. Στην πορια θα φανουν ολα. 

 

Να ειστε καλα ολοι για το σχολια σας.

Link to comment
Share on other sites

μπραβο φιλε μου με τις ζαντες απο το gti δειχνει πολυ ομορφο.

βασικα το plasti dip που στο περασανε με 50 ευρω?

κρατα μας ενημερους για την αντοχη του

Link to comment
Share on other sites

50 ευρώ έκανε η αγορά του από γερμανία ( 4 σπρέι ) μαζί με καρτούλες για το μονομα όπως και "πιστόλι" .

 

Από το προϊόν είμαι σχετικά ευχαριστημένος. Πρέπει να γνωρίζεις να το δουλέψεις ώστε το αποτέλεσμα να είμαι τέλειο. Χωρίς γνώση και ιδιαίτερο παίδεμα κατάφερα να βγάλω ένα μέτριο αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

50 ευρώ έκανε η αγορά του από γερμανία ( 4 σπρέι ) μαζί με καρτούλες για το μονομα όπως και "πιστόλι" .

 

Από το προϊόν είμαι σχετικά ευχαριστημένος. Πρέπει να γνωρίζεις να το δουλέψεις ώστε το αποτέλεσμα να είμαι τέλειο. Χωρίς γνώση και ιδιαίτερο παίδεμα κατάφερα να βγάλω ένα μέτριο αποτέλεσμα.

μαζι με τα μεταφορικα?

μπορεις να μου στειλεις το λινκ?

Link to comment
Share on other sites

μαζι με τα μεταφορικα?

μπορεις να μου στειλεις το λινκ?

http://www.ebay.com/itm/140910001251?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Χωρις τα μεταφορικα. Εαν και οταν τα ειχα παρει εγω τα μεταφορικα ηταν 8 ευρω. Δεν γνωριζω γιατι τα ανεβασε.

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίο!

εμένα πίσω μου χτυπάνε λίγο οι αισθητήρες που είναι μαύρη.

επίσης αντί να αλλάξεις τον πίσω προφυλακτήρα θα μπορούσες το κάτω μέρος εκεί που έχει γίνει και το κόψιμο για την εξάτμισης να το κανεις μαύρο.
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα και εγω αυτο αλλα θα ειναι λιγο τσαπατσοδουλεια πραγμα το οποιο δεν μου πολυ αρεσει. :/ Οσο για τους αισθητηρες θα φυγουν και αυτοι συντομα!  :diablo:

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο φιλε μου τασο το αμαξι σου ρε συ...να το χερεσαι και καλα χιλιομετρα να εχει κα με το προγραμμα ...ποσσα αλογα εβγαλες φιλαρακι΄?? και σε τι πιεση δουλευει τωρα πια η τουρμπινα σου???

 

οσο αφορα την φιλτροχοανη βλεπω οτι ειναι ισα ισα μπροστα στο φιλτροκουτι σου κοωε λιγο την σωληνα και φερτην λιγο πιο πισω αν μπορεις γτ ετσι οπως ειναι τωρα τον πνιγεις τον αερα και τραβαει πιο πολυ ζεστο αερα μεσα απο το μηχανοστασιο :-(

 

κατα αλλα πολυ ομορφο εμφανησιακα το αμαξι σου ρε συ...

Link to comment
Share on other sites

τσαπατσοδουλεια γιατί? άμα σου έχει μείνει αρκετό plasti dip μπορείς να δοκιμάσεις και αν δεν σου αρέσει είτε αν δεν βγει καλο απλά το βγάζεις.

Edited by Shadowman
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο, εσυ βαμμενα τα εχεις? Σκεφτομουν μεμβρανη carbon για να μπει και σε καθρεπτες και για πιο οικονομικη λυση

 

Σας ευχαριστω ολους για ακομη μια φορα για να μην παρεξηγηθω.

Edited by Wisdover
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΎ όμορφο φίλε μου ΤΟ πόλακι.να το χαίρεσαι και καλή συνέχεια με τις μετατροπές...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Ptm να εισαι καλα. 

 

Το πρωτο Post ενημερωθηκε με μια μικρη εξωτερικη αλλαγη στην κατω γριλια.  :diablo:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.