Jump to content
antonis7

Προβλημα Με Ρελαντι Σε Golf 4 1600

Recommended Posts

καλησπερα και απο μενα εχω ενα golf 4 το οποιο ητανε 1400 AXP και το εχω κανει 1600 AZD και το προβλημα ειναι οτι ανεβοκατεβαζει στροφες στο ρελαντι οταν ζεσταθει.ρυθμισα πεταλουδα,αλλαξα πεταλουδα την ξαναρυθμισα αλλαξα βαλβιδα EGR αλλα τιποτα τι διαολο να κανω?

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος ότι όταν έκανες τη μετατροπή του κινητήρα σου αλλάξανε όλο το σετ (πλεξούδα , εγκέφαλο κινητήρα ίδιο νούμερο, αισθητήρες)?

Link to comment
Share on other sites

κοιταχτε να δειτε εγω εχω φανοποιιο το μοτερ-πλεξουδα-καντραν-εγκεφαλος-αισθητηρες ειναι απο το ιδιο αμαξι τα πραγματα τα περασα στο αμαξι εγω με εναν μηχανικο στο μαγαζι μου,τα πραγματα μου τα ειχε δωσει ενασς φιλος και συναδερφος τα οποια ηταν απο τρακαρισμενο,73400 ειχε σε χιλιομετρα.εχω δοκιμασει τα παντα αλλα το ρελαντι κανει τα δικα του

Link to comment
Share on other sites

έμενα που έκανε κατι περίεργα στο ρελαντί ειχε χαλάσει ενα σωληνάκι υποπιεσης! οταν το άλλαξα όλα κανονικά μετα! τον αισθητήρα  ρελαντί τον καθάρισες? 

δοκίμασες να βάλεις διαγνωστικό? 

Link to comment
Share on other sites

έμενα που έκανε κατι περίεργα στο ρελαντί ειχε χαλάσει ενα σωληνάκι υποπιεσης! οταν το άλλαξα όλα κανονικά μετα! τον αισθητήρα  ρελαντί τον καθάρισες? 

δοκίμασες να βάλεις διαγνωστικό? 

στο διαγνωστικο δεν βγαζει τιποτα καθαρισα την EGR ξανακαθαρισα πεταλουδα καθαρισα την σωληνα που παει απο την EGR στην εισαγωγη,αλλαξα αισθητηρα Λ2 αυριο θα δω τις υποπιεσεις

Link to comment
Share on other sites

αλλα μου το κανει οταν ζεστενεται

καλημέρα..

θα πρότεινα να ξαναδοκιμασεις το διαγνωστικό σε κατάσταση που ο κινητήρας

 είναι ζεστός και να μετρήσεις στα μπλοκ τιμών μέτρησης τη θερμοκρασία

 κινητήρα ή αλλιώς άλλαξε τη βαλβίδα ψυκτικού υγρού... 

Link to comment
Share on other sites

Πες μου όταν ζεσταθει ότι δύσκολα παίρνει μπροστά όταν το σβησεις και μετα αφού πάρει ανεβοκατεβαζει στροφές?

Εγω θα σου έλεγα να αλλάξεις την πεταλούδα. Το πιο πιθανό είναι να έχει πρόβλημα το ηλεκτρονικό μέρος της πεταλούδας το οποιο δεν φαίνεται στο διαγνωστικο!

Edited by golf gtV
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες παιζει το ρελαντι τι εννοεις μιλαμε για 100 στροφες πανω κατω η σου πεφτει στις 500 ας πουμε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.