Jump to content
passatfsi

Πισω Καθισματα

Recommended Posts

καλησπερα στη παρεα

λοιπον τα πισω καθισματα εχουν καποια ασπρα σημαδια/γραμμες 

αυτες οι γραμμες ειναι οταν το καλοκαιρι φευγαμε απο την παραλια και καθομασταν μεσα βρεγμενοι φυσικο ειναι να αφησει σημαδια το αλατι

γινεται να βγουν?

Edited by passatfsii
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα πάρεις αφρό καθαρίσματος στόφας για σαλόνι αυτοκινήτου και αφού το ψεκάσεις μετά μ΄ένα πανί μικροινών βρεγμένο θα το τρίψεις κυκλικά.Να έχεις και ένα κουβά με νερό κάθε φορά για να ξεπλένεις το πανί.Αφού τελειώσεις και δεν αφήσεις καθόλου υπολειματα αφρού θα το αφήσεις να στεγνώσει και θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

εχει σημασια ποσο καιρο ειναι τα σημαδια πανω?

σιγουρα θα ειναι οπως το λες η μηπως γινει χειροτερα ? :p

και ποσο κοστιζει 

Link to comment
Share on other sites

εχει σημασια ποσο καιρο ειναι τα σημαδια πανω?

σιγουρα θα ειναι οπως το λες η μηπως γινει χειροτερα ? :p

και ποσο κοστιζει 

Για το αλάτι της θάλασσας όχι δεν έχει σημασία πόσο καιρό είναι τα σημάδια πάνω.

Ναι είναι όπως τα λέω το πολύ-πολύ να πάρεις τη ταπετσαρία στο χέρι.... :cool::p:shok:

Πάνω-κάτω 5-10 γιούρο.

Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Στο δικό μου, (Passat Β3), έβγαλα καθίσματα, πλαϊνά πορτών, μοκέτες και:

 

1)γέμισα ένα κουβά νερό, έριξα απορρυπαντικό πιάτων και μαλακτικό ρούχων πλυντηρίου, μισό-μισό,

 

2)με ένα σφουγγαράκι πιάτων, το κίτρινο με το πράσινο "σύρμα", πέρασα με το μίγμα όλη την ταπετσαρία, καλά να μουλιάσει

 

3)με ένα πιεστικό, με κρύο νερό, ξέβγαλα επί πολύ ώρα τα πάντα τόσο ώστε να μην μείνει ίχνος αφρού.

 

Έγιναν καινούργια σε αυτοκίνητο 20 ετών, χωρίς το παραμικρό ψεγάδι, χωρίς ίχνος λεκέ, χωρίς ίχνος ζημιάς!

 

Από τότε, όποτε ανοίγω την πόρτα, το αυτοκίνητο ευωδιάζει σαν...την πρώτη μέρα της άνοιξης.

 

Αν αντέχει και το δικό σου σε αυτή την διαδικασία; Δυστυχώς δεν ξέρω...

 

(Toυς διάφορους μηχανισμούς των καθισμάτων, μετά την διαδικασία, τους λίπανα με δεκάρι λάδι και γρασάρισα τους οδηγούς).

Edited by hellenic vanagon
Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Kαι με την ευκαιρία, μήπως ξέρει κανείς κάτι μπλε σακουλάκια με άμμο που ανακάλυψα κάτω από την μοκέτα, πάνω στο λαστιχένιο με μόνωση υλικό, στo πάτωμα των  εμπρός θέσεων, τι είναι;

Edited by hellenic vanagon
Link to comment
Share on other sites

μαλλον ο προφεσορας μου ακουγερται πιο απλος

αρα θα χρειαστω πανι και αφρο καθαρισμου?

......και πιο πρακτικός :yes:

ναι αυτά τα 2 πραγματάκια όπως τα λες.Και τον κουβά με νερό για ξέβγαλμα για να μη ξεχνιόμαστε. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εισαι ωραιος σας ευχαριστω και τους 2 θα το δοκιμασω

Φίλε το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ.Στο πλυντήριο που το πλένω μου το καθάρισαν με ατμό και έγινε σαν καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.