Jump to content
v32

Βαλβιδες Φρενων

Recommended Posts

 Γεια σας παιδια...! Ειχα βαλει τις προαλλες καινουρια βαλβιδα φρενου στο αυτοκινητο, και  παρατηρησα οτι δεν κανουν καλο συγχρονισμο πισω τα φωτα οταν παταω το φρενο δηλ... Τα ηθελα καπως πιο ευαισθητα οταν παταω φρενο να ειδοποιουνται καλυτερα οι πισω... (ετσι τα ειχα πριν ) χρειαζεται καποια ρυθμιση ?? Ευχαριστω εκ των προτερων !!

Link to comment
Share on other sites

 Γεια σας παιδια...! Ειχα βαλει τις προαλλες καινουρια βαλβιδα φρενου στο αυτοκινητο, και  παρατηρησα οτι δεν κανουν καλο συγχρονισμο πισω τα φωτα οταν παταω το φρενο δηλ... Τα ηθελα καπως πιο ευαισθητα οταν παταω φρενο να ειδοποιουνται καλυτερα οι πισω... (ετσι τα ειχα πριν ) χρειαζεται καποια ρυθμιση ?? Ευχαριστω εκ των προτερων !!

Το πιο πιθανο είναι να μην έχει κουμπώσει σωστά και θα ξαναχαλάσει σίγουρα. Δεν ξέρω βέβαια για πιο μοντέλο μιλάς ίσως τα πιο καινούρια να έχουν κάποια ρύθμιση. τουλάχιστον σε golf 4 μου έχει τύχει ακριβώς αυτό που περιγράφεις, με το που το έβαλα εφυγα ταξίδι βραδυνό και έβλεπα πίσω στον καθρέφτη ότι δεν ανάβαν τα φωτα του φρένου στο παραμικρό άγγιγμα του πεντάλ. ήθελε πιο πολύ πατημα για να ανάψουν. Ε την άλλη μέρα είχα πάλι λαμπάκι στο ταμπλώ και ήθελε πάλι άλλαγμα. Μου είχε εξηγήσει αυτός που μου έβαλε τη δεύτερη ότι θέλει κάποιο κόλπο για να κουμπώσει σωστά και ότι πολλοί κάνουν το ίδιο λάθος στην τοποθέτηση. Μάλιστα θυμάμαι μου είχε πάρει μόλις 5 ευρώ ενώ ο προηγούμενος 20. (ο πρώτος ήταν Αθήνα και ο δεύτερος Σπάρτη). 

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο είναι να μην έχει κουμπώσει σωστά και θα ξαναχαλάσει σίγουρα. Δεν ξέρω βέβαια για πιο μοντέλο μιλάς ίσως τα πιο καινούρια να έχουν κάποια ρύθμιση. τουλάχιστον σε golf 4 μου έχει τύχει ακριβώς αυτό που περιγράφεις, με το που το έβαλα εφυγα ταξίδι βραδυνό και έβλεπα πίσω στον καθρέφτη ότι δεν ανάβαν τα φωτα του φρένου στο παραμικρό άγγιγμα του πεντάλ. ήθελε πιο πολύ πατημα για να ανάψουν. Ε την άλλη μέρα είχα πάλι λαμπάκι στο ταμπλώ και ήθελε πάλι άλλαγμα. Μου είχε εξηγήσει αυτός που μου έβαλε τη δεύτερη ότι θέλει κάποιο κόλπο για να κουμπώσει σωστά και ότι πολλοί κάνουν το ίδιο λάθος στην τοποθέτηση. Μάλιστα θυμάμαι μου είχε πάρει μόλις 5 ευρώ ενώ ο προηγούμενος 20. (ο πρώτος ήταν Αθήνα και ο δεύτερος Σπ

Ναι, προφανως ηταν αυτο που ειπες στην τοποθετηση... Το πηγα αντιπροσωπεια και ειναι ενταξει τωρα.. Ευχαριστω για της πληροφοριες !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.