Jump to content
rivol

Electric Doctor

Recommended Posts

Ανοίγω αυτό το θέμα για να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στο μέλος και φίλο πλέον electric doctor για τον ζήλο και την επιμονή να βρει μια λύση στο πρόβλημα μου ( http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=55609#entry532912 ).

 

Ξέρω ότι ο ίδιος από ταπεινοφροσύνη αλλά και για να μην θεωρηθεί ότι κάνει διαφήμιση στον εαυτό του δεν έχει αναφέρει τίποτα για την ιδιότητα του.

Πρόκειται για έναν άριστα καταρτισμένο ηλεκτρολόγο επάνω σε όλα τα αυτοκίνητα του γκρουπ όπου με το μεράκι και την επιμονή του μπορεί να λύσει όλα τα προβλήματα που συζητάμε κατά καιρούς εδώ μέσα, ότι πατέντα και μετατροπή βάλει ο νους σας και πολλά περισσότερα.

 

Προτείνω λοιπόν να τον εμπιστευτείτε άφοβα και μόνο κερδισμένοι θα βγείτε σε χρόνο αλλά και σε χρήμα.

 

Το μόνο που λυπάμαι για τον εαυτό μου είναι ότι δεν τον είχα γνωρίσει νωρίτερα.

 

Και πάλι σε ευχαριστώ φίλε electric doctor, είσαι ένα διαμάντι μέσα στο VWClub και θα πρέπει όσοι ψάχνονται με τα αυτοκίνητα τους να σε <<εκμεταλλευτούν>>. :clapping: :clapping: :clapping:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και εγω με τη  σειρα μου μια απο τα ιδια μιας και ειχα πρωτος την εμπειρια και την γνωριμια για τον φιλο πλεον electric doctor ανεπιφυλακτα σε οτι χρειαστητε απο ανταλλακτικα-πατεντα-εγκατασταση και πληροφορια με κλειστα τα ματια ολοι στο φιλο και οφειλουμε να τον στιριξουμε μιας και ειναι και μελος του club.να σαι καλα φιλε για την προσφορα σου.

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

electric doctor << καλημέρα φίλε μου Αλέξη το  ευχαριστώ είναι λίγο για αυτά που έχετε γράψει  και οι δυο. Χαίρομαι που σας έχω γνωρίσει και τούς δυο σας. Ότι χρειαστείτε είμαι εδώ για όποια βοήθεια θέλετε. >>

 

 

 

 

Εμείς σε ευχαριστούμε, είμαστε όλοι μια κοινότητα που μοιραζόμαστε το ίδιο πάθος, < τα αυτοκίνητα μας > και τρώμε συνέχεια πόρτα στις αντιπροσωπείες και τα εξουσιοδοτημένα όταν πάμε δειλά και τους λέμε ότι θέλουμε να βάλουμε ένα πολυλειτουργικό τιμόνι η μια οθόνη plus η πολλές φορές ακόμα και ένα cruise control, μας κοιτάζουν σαν εξωγήινους και τις περισσότερες φορές η απάντηση είναι η ίδια << δεν γίνεται αυτό>>. Οπότε όπως καταλαβαίνεις η προσφορά σου σε όλους μας είναι πολύτιμη.

 

Όπως λοιπόν εγώ εξυπηρετήθηκα γιατί όχι να μην γίνει γνωστό ώστε και άλλα μέλη του φόρουμ που χάνονται στις σελίδες ψάχνοντας να βρουν κάτι σχετικό με το πρόβλημα τους να μπορέσουν να εξυπηρετηθούν.

 

Είναι καλό λοιπόν να υπάρχει και κάποιος εκ των έσω που έχει κέφι και μεράκι να δίνει λύσεις στους προβληματισμούς μας.

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια σασ ευχαρηστω για ακομη μια φορα γιαυτα που εχετε γραψη . οποιοσ χρειαστη οποιαδηποτε βοηθεια μεσα απο το φορουμ  μην δισταση να την ζητηση ζουμε σε δυσκολεσ εποχεσ και καλο ειναι ωποσ μπορη ο καθενασ να βοηθαει τον αλλον οτι και εαν ειναι αυτο .σασ ευχαρηστω ταπηνα και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθωντας το post εχω να πω τα εξης... Ενα μεγαλο μπραβο στον electric doctor που με αλτρουισμο βοηθαει τα μελη αντι να τα ψαρευει που σημαινει οτι ειναι ανθρωπος με ηθος και τον κανει να ξεχωριζει απο τον σωρο που μαστιζουν τον κλαδο του οπως και πολλους αλλους κλαδους...και απο την αλλη μπραβο στα παιδια που ξεκινησαν το ποστ με σκοπο να ευχαριστησουν τον Δοκτωρ που σημαινει οτι εκτιμουν την βοηθεια και δεν κοιτανε να ξεζουμισουν πληροφοριες για να την βγαλουν στο τσαμπα...Μπραβο σε ολους σας παιδια...σε τετοια φορουν χαιρεσε να εισαι...

Link to comment
Share on other sites

Βρεθήκαμε χτες με τον φίλο sodimitris στο Ναύπλιο, ήπιαμε τα καφεδάκια μας και κάναμε και τις δοκιμές μας στα εγκφαλάκια των πλήκτρων του τιμονιού.

 

Electric doctor σε ευχαριστώ για τα πλήκτρα, δεν τα χρησιμοποίησα τελικά, αποφάσισα να το αφήσω όπως είναι αφού με καλύπτει στο 90% , θα περάσω να στα αφήσω μήπως και χρειαστεί να τα δώσεις σε κανέναν άλλο τρελαμένο :crazy:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρονια πολλα και χριστοσ ανεστη.ρε σησ δεν το κανατε καλα επρεπε πατοντασ φρενο να μπενη το  gps με φλασ να αλλαζη σταθμουσ και βαζοντα καθαρηστηρεσ να πεζει το dvd-cd  :yahoo:  :yahoo:  :good: .οκ αλεξη σε ευχαρηστω σε περημενο να τα πουμε.

Link to comment
Share on other sites

διάβασα και τα δυο θεματα, αλλα δεν κατάλαβα πως λύθηκε το προβλημα και αν λύθηκε, αλλάξατε πλήκτρα σε type 2 και έπαιξε?

Link to comment
Share on other sites

Μια τηλεφωνικη βοηθεια που μου εδωσε ο φιλος Electric doctor,εμενα μου κερδισε την εμπιστοσυνη.

Ευχαριστω πολυ φιλε;)

Μια τηλεφωνικη βοηθεια που μου εδωσε ο φιλος Electric doctor,εμενα μου κερδισε την εμπιστοσυνη.

Ευχαριστω πολυ φιλε;)

Link to comment
Share on other sites

διάβασα και τα δυο θεματα, αλλα δεν κατάλαβα πως λύθηκε το προβλημα και αν λύθηκε, αλλάξατε πλήκτρα σε type 2 και έπαιξε?

Όχι Νίκο δεν λύθηκε το θέμα η μάλλον με τα Type 2 πλήκτρα λύνεται αλλά δεν μου αρέσει η διάταξη που έχουν καθώς και η διαφορετική απόχρωση μιας και τα δικά μου είναι ανθρακί ενώ τα Type 2 μαύρα. Οπότε το αφήνω όπως είναι, δεν χάθηκε ο κόσμος.

 

Απλά ευχαρίστησα τον electric doctor μέσα από αυτό το θέμα για την επιμονή του να βρει λύση. Εγώ τον παρότρυνα να τα παρατήσει και να πάμε σπίτια μας και αυτός εκεί :sorry:

Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα φιλε passatoyko σε ευχαρηστο και εγω. οκ φιλε μου le poylet θα διαγραψω καποια μυνηματα γιατι δεν το ειχα προσεξη καθολου.την καλησπερα μου στον φιλο μου τον αλεξη και τον δημητρη.

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία,η τρελή κατανάλωση μειώθηκε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.

 

Σήμερα έκανα με 10 ευρώ 93 χιλιόμετρα.

 

Σπάτα λυκοβρυση-πειραία-σπάτα.

 

Επιτέλους μπορώ να ξανακυκλοφορώ χωρίς να πετάω για κάθε τετράγωνο ένα 20ρικο :D

 

Electric,τι κάναν δεν ξέρω,πάντως πέτυχε :D

Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα φιλε passatoyko σε ευχαρηστο και εγω. οκ φιλε μου le poylet θα διαγραψω καποια μυνηματα γιατι δεν το ειχα προσεξη καθολου.την καλησπερα μου στον φιλο μου τον αλεξη και τον δημητρη.

καλησπερα αδερφε...

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικος ο Electric Doctror ακομα και μεσω pm βοηθαει ,ελπιζω να κατέβω συντομα αθηνα να τα πουμε και απο κοντα . 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ electric doctor, εχω μια ερωτηση και γω για σενα...

Μετά από αλλαγή εγκεφάλου ανεσης σε golf 6 στα πλαισια επεκτασης εγγυησης, εχει γινει μια ρυθμιση που κανει τα φωτα ημερας να ειναι πορειας,

με αποτελεσμα οταν ειναι αναμμενα τα μεσαια φωτα, να ειναι και τα ημερας ταυτοχρονα, και επισης, οταν αναβεις τα πορειας μονο απο τον διακοπτη (πχ για να εχεις και τα προβολακια ομιχλης μαζι)

να αναβουν τα ημερας.

αυτο δεν καταφεραμε να το απενεργοποιησουμε στις ρυθμισεις απο το vag com μεσω του προγραμματος που κανει τις επεξηγησεις του κωδικα,

παρα το οτι μπορεσαμε να παραμετροποιησουμε πολλες λειτουργιες και να τις ενεργοποιησουμε που δεν ειχε το αμαξι αρχικα,

(οπως προβολακια στις στροφες, προβολακια οταν μπαινει οπισθεν, αυτοματο κλεισιμο ηλιοροφης με βροχη,

ανοιγμα φωτων coming home με το ανοιγμα της πορτας οδηγου, φλασαρισμα των φωτων φρενων σε αποτομο φρεναρισμα) 

 

Προς το παρον, δεν με ενοχλει το οτι ειναι και τα 2 ταυτοχρονα αναμμενα (μερας και μεσαια) ομως

σε περιπτωση που θελω να βαλω XENON θα ειναι ασχημα γιατι τα ημερας κιτρινιζουν εντονα,

και 2ον πολλοι νομιζουν τι εχω αναμμενους προβολεις γιατι το φως προερχεται απο 2 πηγες (οπως με τους προβολεις δηλαδη).

 

Πιστευεις οτι λυνεται η ειναι δυσλειτουργια του εγκεφαλου?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πιστευο οτι το ολο προβλημα σου  λυνετε με κοδικοποιηση του εγγεφαλου δυκτιου 09  απλα πρεπει να σασ εχει ξεφυγη καποια κοδικοποιηση και κατα δευτερο ερχεται δυσλητουργια του εγκεφαλου λιγο δυσκολο βεβεα αλλα δεν το αποκληο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.