Jump to content
ahilleas87

Πλαφονιερα Απο Golf 6?

Recommended Posts

εχω βαλει εγω. οχι πλαφονιερα αλλα τα led που εχει η πλαφινιερα. θα ανεβασω σε λιγο φωτο

Link to comment
Share on other sites

επειδή έψαχνα και εγώ να βάλω από το golf ,  αλλά δεν μπαίνει.... έτυχε να χαλάσει η πλαφονιέρα από το passat του ξαδέρφου μου... την άλλαξε και πήρα τα led  από την παλιά , μέτρησα αποστάσεις ,  τρύπησα και ιδού το αποτέλεσμα. ρεύμα πήρα από τον διακόπτη φώτων. δουλεύει με το άνοιγμα των φώτων δηλαδή. σαν εργοστασιακό. :good:

Link to comment
Share on other sites

έχεις οροφή στο δικό σου? γιατί αν έχεις δεν μπαίνει. εκεί ακριβός είναι ο διακόπτης τις οροφής.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ξερω. τραβα την πλαφονιερα εξω να δεις. αλλα νομιζω οτι δεν θα σου χωρεσει

Link to comment
Share on other sites

τελικα μπηκαν και τα λεντ στην πλαφονιερα,το βραδυ ειναι ολα τα money!

αξιζει ο κοπος σε οποιον θελει να το κανει!

 

ledil.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το πρόσεξα . . . . . .  όντως πρέπει να είναι ωραίο . . . . .  μόνο πλαφονιέρα βγάλατε σωστά . . . . ?

Τα καλώδια από πού τα περάσατε . . . . . . . . . . .?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το πρόσεξα . . . . . .  όντως πρέπει να είναι ωραίο . . . . .  μόνο πλαφονιέρα βγάλατε σωστά . . . . ?

Τα καλώδια από πού τα περάσατε . . . . . . . . . . .?

Βγαζεις πλαφονιερα και περνας ενα καλωδιο απο τον διακοπτη φωτων προς την κολονα του οδηγου και απο εκει ουρανο με γαντζο.

Link to comment
Share on other sites

Πόλυ όμορφο Αχιλλέα, θα ήθελα και εγώ να το κανω αλλά φοβάμαι μην κανω καμία μαλακια...

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

Πόλυ όμορφο Αχιλλέα, θα ήθελα και εγώ να το κανω αλλά φοβάμαι μην κανω καμία μαλακια...

Σ'ευχαριστω Κωστα...και γω φοβηθηκα μην κανω καμια βλακεια αλλα ειναι πολυ ευκολο τελικα!θα σου στειλω pm με λεπτομερειες αν θελεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Πανευκολο ειναι μαγκες το εχω κανει και εγω οπως ακριβως μας το εξηγησε εδω ο φιλος που το εκανε.... απλα πηρα ρευμα απο τον ρυθμιστη της τασης των εσωτερικων φωτων για να το χαμηλωνω οταν θελω.... δεν ειναι τιποτα 2 μικρες τρυπουλες στο πλαστικο τις πλαφονιερας περνας τα καλωδια μεσα απο την κωλονα τα φερνεις στην πλαφονιερα βαζεις 2 led κοκκινα (η οτι χρωμα θες) υψηλης φωτεινοτητας τα κολλα στην πλαφονιερα τα ενωνεις στα καλωδια και ολα κομπλε!! κοστος 2ευρο τα led και το καλωδιο το ειχα!!

Edited by giorgosdag
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.