Jump to content
Nikosber

Ζαντες Για Τα Polo....

Recommended Posts

Εδώ είσαι : http://www.4130-products.com/wheels/Monte-Carlo.html

17" X 7.5", 5 X 112mm, 47 Offset

Πολύ φαρδιές για polo νομίζω...

 

Για μισή ίντσα σε σχέση με τις μαμά 17'' του polο . . . . ? χαχαχαχαχαχα

47 offset . . . . . . εεεε? Για αυτό με τους αντάπτορες / αποστάτες έρχονται μια χαρά . . . . .(σύμφωνα με τις φωτό.)

Πάντως είναι ωραίες και του πάνε. . . . . Πόσο να τις βρίσκουμε εδώ Ελλάδα ΑΝ τις βρίσκουμε. . . .?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το Polo παίρνει 5x100 και όχι 5x112 που κοιτάς.

Οπότε αντάπτορες + spacers θα γίνει τσίρκο το αμάξι, προσωπικά δεν θα εμπιστευόμουν τέτοιο setup.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το Polo παίρνει 5x100 και όχι 5x112 που κοιτάς.

Οπότε αντάπτορες + spacers θα γίνει τσίρκο το αμάξι, προσωπικά δεν θα εμπιστευόμουν τέτοιο setup.

 

Προσωπικά μια χαρά το βλέπω στις φωτό και όχι τσίρκο. Και φτιάχνεις και το offset σε λογικά πλαίσια με τους αντάπτορες (είναι spacers και ταυτόχρονα αλλάζουν το καρέ και μάλιστα ξεκινούν από τα 15mm πάχος, όταν το φτερό έχει απόσταση από το λάστιχο 35mm)  αν ενοχλεί. . . . . Το θέμα είναι πως δεν τις βρίσκω για να τις δοκίμαζα τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23

Αμα αρχίσει να σου τρέμει το τιμόνι μετά τα 120 έλα πάλι να ρωτήσεις γιατί δεν θα εμπιστευόταν setup με αντάπτορες και spacers :)

Edited by TRiBaL_23
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι αναμεσα σε αυτες τις δυο ζαντες ποια προτινεται να βαλω (σκεφτομαι και σαν τριτη επιλογη του r line τις 17αρες) 

image.jpeg

image.jpeg

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν , ilias.gr said:

οι πρωτη, και με διαφορα

πιστευω οτι η δευτερη ειναι και πολυφορεμενη

Και εγω εκει καταληγω μαλλον (ειναι η ζαντα απο το golf 7 gti)  πριν αλλαξω φορουσα μια μαυρη πολυακτινη της vw motorsport 17αρα παλι αλλα δεν μου πολυαρεσε 

image.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , DubbeR_ChRoniS said:

δε σου αρεσε αυτη που βλεπω στη φωτο?και τι εβαλες????

Οχι μου θυμιζε την σιδερενια ζαντα χωρις τασι.  Περιμενω απαντηση για το αν υπαρχουν ετοιμοπαραδοτες οι πρωτες αλλιως την κλασικη gti με black polish εμφανιση

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , Polo-tdi said:

Παιδια ειμαι αναμεσα σε αυτες τις δυο ζαντες ποια προτινεται να βαλω (σκεφτομαι και σαν τριτη επιλογη του r line τις 17αρες) image.jpeg

αυτές είναι πολύ ωραιες ...αν δεν υπαρχουν Ελλαδα μπορεις να παραγγειλεις και από εξωτερικο:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εκει καταληγω μαλλον (ειναι η ζαντα απο το golf 7 gti)  πριν αλλαξω φορουσα μια μαυρη πολυακτινη της vw motorsport 17αρα παλι αλλα δεν μου πολυαρεσε 

image.jpeg

Μαμαει αδερφε μαμαει..εμενα απο ολες, αυτη που φορας μου αρεσει..

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2013 at 1:17 ΜΜ, Koumparos said:

Μαύρες για polo gti δεν υπάρχουν, ούτε σε καινούργιες

Αν σε ενδιαφέρουν καινούργιες ιταλικές replica

σε χρώμα ανθρακί-διαμαντέ,

πες μου να σου στείλω προσφορά

 

Μην περιμένεις όμως ότι είναι φτηνές

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/7618076/ μιλας για αυτη? αν ναι πες μου προσφορα για  4..και τι λαστιχο προτεινεις ?

Edited by activious
δεν γραφουμε με κεφαλαια..ειναι σαν να φωναζουμε.
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , Γιώργος Πανταζής said:

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/7618076/ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΖΑΝΤΑ? ΑΝ ΝΑΙ ΠΕΣ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ 4..ΚΑΙ ΤΙ ΛΑΣΤΙΧΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΖΑΝΤΑ?

Δυστυχώς, το link που παραθέτεις για την φωτό δεν ανοίγει

Γράψε το ακόμη μια φορά

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ 17' ΖΑΝΤΑ ΣΕ POLO?

Οταν εψαχνα να αγορασω polo υπηρχε ενα 1.2 tdi με 17αρες τον πηρα τηλ για τα σχετικα και στο τελος του λεω καλα ρε μεγαλε δεν πεφτουν μεγαλες? Πρεπει να το εχεις χαντακωσει το αμαξι με 17αρες..εεε αυτος με ειπε οχι αλλα μ@λ@κιες τουμπανα εγω δεν το πιστεψα! Για να μην εχεις ποτε θεμα με ζαντολαστιχα γενικοτερα ακολουθεις την κλασικη συνταγη! Απο ΟΤΙ φορας ηδη πας 1" ιντσα πανω σε ζαντα 20 παραπανω σε φαρδος και 10 κατω σε προφιλ και θα εισαι παντα κομπλε και θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , TeoFele said:

Οταν εψαχνα να αγορασω polo υπηρχε ενα 1.2 tdi με 17αρες τον πηρα τηλ για τα σχετικα και στο τελος του λεω καλα ρε μεγαλε δεν πεφτουν μεγαλες? Πρεπει να το εχεις χαντακωσει το αμαξι με 17αρες..εεε αυτος με ειπε οχι αλλα μ@λ@κιες τουμπανα εγω δεν το πιστεψα! Για να μην εχεις ποτε θεμα με ζαντολαστιχα γενικοτερα ακολουθεις την κλασικη συνταγη! Απο ΟΤΙ φορας ηδη πας 1" ιντσα πανω σε ζαντα 20 παραπανω σε φαρδος και 10 κατω σε προφιλ και θα εισαι παντα κομπλε και θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ειναι ακριβώς έτσι.

Το αμάξι θα το χαντακώσεις αν αλλάξεις τη συνολική  διάμετρο του ελαστικού και αν βάλεις πολύ φαρδύ λάστιχο.

Π.χ αν φοράει  185/65/14 και του βάλεις 185/45/17 εκτός απο την άνεση και το κράτημα δεν θα αλλάξει κατι στο αυτοκίνητο

Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν , kapnias said:

Δεν ειναι ακριβώς έτσι.

Το αμάξι θα το χαντακώσεις αν αλλάξεις τη συνολική  διάμετρο του ελαστικού και αν βάλεις πολύ φαρδύ λάστιχο.

Π.χ αν φοράει  185/65/14 και του βάλεις 185/45/17 εκτός απο την άνεση και το κράτημα δεν θα αλλάξει κατι στο αυτοκίνητο

Καλό θα ήταν να προσέχουμε τι λέμε, τι γράφουμε και που το γράφουμε

Αναφέρομαι και στους 2 φίλους TeoFele - kapnias

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , Koumparos said:

Καλό θα ήταν να προσέχουμε τι λέμε, τι γράφουμε και που το γράφουμε

Αναφέρομαι και στους 2 φίλους TeoFele - kapnias

Επειδή ειναι η δουλειά σου και σαφώς εισαι γνώστης, θα ήθελα να ξέρω τι λάθος κάνω.

Ελπίζω να μην εγινε το σχολιο σου για το 185/45/17, το έβαλα σαν παράδειγμα γιατι σαν διάσταση εχει ιδιο πλάτος και ιδια διάμετρο.

Με φιλική διάθεση και ανοιχτός σε παρατηρήσεις :thumbsu:

Edited by kapnias
Link to comment
Share on other sites

Εμενα (polo 1.6tdi 105ps) που φοραει 215/40/17 παω ακριβως τον ιδιο με polo 1.6tdi 105ps που φοραει 185/60/15

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που φοράς είναι η πιο όμορφη.....

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να προσέχουμε τι λέμε, τι γράφουμε και που το γράφουμε

Αναφέρομαι και στους 2 φίλους TeoFele - kapnias

Τι ακριβως ειπα που εθιξε καποια κατασταση η καποιον? Ζητω συγγνωμη αλλα δε μπορω να καταλαβω τι κακο ειπα.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago , Koumparos said:

Δυστυχώς, το link που παραθέτεις για την φωτό δεν ανοίγει

Γράψε το ακόμη μια φορά

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/7618076/ σιως τωρα το ανοιξει... μιλας για τις ζαντες που εχει το polo 6r gti?

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , TeoFele said:

Οταν εψαχνα να αγορασω polo υπηρχε ενα 1.2 tdi με 17αρες τον πηρα τηλ για τα σχετικα και στο τελος του λεω καλα ρε μεγαλε δεν πεφτουν μεγαλες? Πρεπει να το εχεις χαντακωσει το αμαξι με 17αρες..εεε αυτος με ειπε οχι αλλα μ@λ@κιες τουμπανα εγω δεν το πιστεψα! Για να μην εχεις ποτε θεμα με ζαντολαστιχα γενικοτερα ακολουθεις την κλασικη συνταγη! Απο ΟΤΙ φορας ηδη πας 1" ιντσα πανω σε ζαντα 20 παραπανω σε φαρδος και 10 κατω σε προφιλ και θα εισαι παντα κομπλε και θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

κατα την δικη σου γνωμη ..ενα polo 1,4 tdi 90ps θα κρεμασει με 17΄?

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago , Koumparos said:

Δυστυχώς, το link που παραθέτεις για την φωτό δεν ανοίγει

Γράψε το ακόμη μια φορά

μιλαω για αυτην την ζαντα φιλε μ..

10995625_661218074008598_5628850288067865165_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.