Jump to content
Nikosber

Ζαντες Για Τα Polo....

Recommended Posts

κατα την δικη σου γνωμη ..ενα polo 1,4 tdi 90ps θα κρεμασει με 17΄?

Δεν ξερω φιλε μου να σου απαντησω με ειλικρινια! Αν φορας τωρα 15αρες τοτε για σενα κουτι ταιριαζουν οι 16αρες και θα εισαι κομπλε μην το σκεφτεσαι καν! Αλλα για τις 17αρες προσωπικα το θεωρω λιγο υπερβολη! Οι ζαντες στο αυτοκινητο ειναι το μονο εξαρτημα ομως για το οποιο παντα υπαρχουν διαφορες γνωμες και αποψεις! Σε αλλους τους αρεσουν οι μικρες, φαρδιες, πολυακτινες, η τεραστιες για αυτο θα σου ελεγα να κανεις οτι σου αρεσει εσενα αρκει να μην το επιβαρυνεις πολυ το οχημα! Εγω ας πουμε θελω να βαλω 16αρες και οταν πουν το ποιημα οι αναρτησεις να παω 1.5 με 2 ποντους κατω και θα ειναι κουκλα η polina και χωρις προβληματα!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα link που παραθετετε ανηκουν σε εξωτερικούς συνδέσμους που απαγορεύονται από τους όρους χρήσης.

Για συνεννοήσεις και αγοραπωλησίες θα σας παρακαλούσα να χρησιμοποιείται το σύστημα των προσωπικών μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago , Γιώργος Πανταζής said:

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/7618076/ σιως τωρα το ανοιξει... μιλας για τις ζαντες που εχει το polo 6r gti?

Δυστυχώς και πάλι το ίδιο πρόβλημα, δεν ανοίγει

Μιλάω γι' αυτές τις ζάντες της WSP ITALY,

οι οποίες συνοδεύονται και με γραπτή εγγύηση

http://italywsp.ru/data/medium/w444_anthracite_polished.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2016 at 9:14 ΠΜ, Koumparos said:

Δυστυχώς και πάλι το ίδιο πρόβλημα, δεν ανοίγει

Μιλάω γι' αυτές τις ζάντες της WSP ITALY,

οι οποίες συνοδεύονται και με γραπτή εγγύηση

http://italywsp.ru/data/medium/w444_anthracite_polished.jpg

ιδιο σχημα λεω και εγω φιλε μ..μονο π εχει το σημα την vw και δεν ειναι γκρι το μεσα..αλλα μαυρο..!

Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2016 at 0:03 ΠΜ, TeoFele said:

Δεν ξερω φιλε μου να σου απαντησω με ειλικρινια! Αν φορας τωρα 15αρες τοτε για σενα κουτι ταιριαζουν οι 16αρες και θα εισαι κομπλε μην το σκεφτεσαι καν! Αλλα για τις 17αρες προσωπικα το θεωρω λιγο υπερβολη! Οι ζαντες στο αυτοκινητο ειναι το μονο εξαρτημα ομως για το οποιο παντα υπαρχουν διαφορες γνωμες και αποψεις! Σε αλλους τους αρεσουν οι μικρες, φαρδιες, πολυακτινες, η τεραστιες για αυτο θα σου ελεγα να κανεις οτι σου αρεσει εσενα αρκει να μην το επιβαρυνεις πολυ το οχημα! Εγω ας πουμε θελω να βαλω 16αρες και οταν πουν το ποιημα οι αναρτησεις να παω 1.5 με 2 ποντους κατω και θα ειναι κουκλα η polina και χωρις προβληματα!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν θα κοιταξω μονιο την ομορφια..αλλα και την αποδοση τ αυτοκινητου..εχω ακουσει και αλλους π λενε οτι με 17' θα το κρεμασω πολυ το αυτοκινητο..γι'αυτο σ ρωταω!

Link to comment
Share on other sites

δεν θα κοιταξω μονιο την ομορφια..αλλα και την αποδοση τ αυτοκινητου..εχω ακουσει και αλλους π λενε οτι με 17' θα το κρεμασω πολυ το αυτοκινητο..γι'αυτο σ ρωταω!

Εεε ναι αυτη ειναι και η αληθεια για αυτο σου το ειπαν και αλλοι! Το πιο ομορφο αποτελεσμα θα ειναι αν βαλεις 16αρες με 45αρι προφιλ λαστιχα! Αλλα επιβαλεται και χαμηλωμα! Αν δεν εχεις σκοπο να το χαμηλωσεις τοτε πας 50+ προφιλ.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να σ πω την προσωπική μου άποψη..φορούσα 16 ζαντα με 215/45 λάστιχο και έβαλα 17 με 215/40 λάστιχο..φοβόμουν μη κοπανάει αλλά εδώ και 7000 χιλ π τα χω επάνω το χω μετανιώσει π δεν το χα πάρει εξαρχής με 17αρια φοβούμενος το συνδυασμό 17 και Ελληνικοί δρόμοι αλλά λάθος φοβόμουν..σε απόδοση δεν καταλαβαίνω να έχασα κάτι-σε άνεση ελάχιστα σε αυτό π κέρδισα σε ομορφιά οπότε για μένα πας για 17 με κλειστά μάτια

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

να σ πω την προσωπική μου άποψη..φορούσα 16 ζαντα με 215/45 λάστιχο και έβαλα 17 με 215/40 λάστιχο..φοβόμουν μη κοπανάει αλλά εδώ και 7000 χιλ π τα χω επάνω το χω μετανιώσει π δεν το χα πάρει εξαρχής με 17αρια φοβούμενος το συνδυασμό 17 και Ελληνικοί δρόμοι αλλά λάθος φοβόμουν..σε απόδοση δεν καταλαβαίνω να έχασα κάτι-σε άνεση ελάχιστα σε αυτό π κέρδισα σε ομορφιά οπότε για μένα πας για 17 με κλειστά μάτια

 

Σε ποιο polo?

Sent from my iPhone

Link to comment
Share on other sites

 

1200 με 135-140 άλογα πείπου αλλά δεν έχει σημασία προσωπικά σ είπα δεν ένιωσα να χάνει το αμάξι,τώρα δεν είμαι και οδηγός αγώνων ισως ένας πιο έμπειρος να καταλάβαινε διαφορά..και στο δρόμο μια χαρά άνετο εξακολουθεί να ναι για τα δικά μ δεδομένα&σκέψου πως σε κανά χρόνο π θα πάω για ανάρτηση θα βάλω kw street comfort,αυτό στο λέω για να καταλάβεις οτι με ενδιαφέρει η άνεση.αν σ ενδιαφέρει η 17αρα αλλά φοβάσαι για άνεση και κοψίματα η δική μ άποψη είναι βάλτην άφοβα

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασία αν έχει 90 ή 190 αν ήταν να κόψει θα έκοβε..κοίτα η απόφαση είναι δική σ αλλά για να σε βοηθήσω επειδή πριν κανα 6 μηνο ειχα το ιδιο δίλημμα και εψαχνα σε Ελλαδα και εξωτερικό να βρω απάντηση-απαντηση ξεκάθαρη δε βρήκα,βιωματικά σ λέω να πας με κλειστά μάτια σε 17 και σ ξαναλέω η άνεση είναι ένα απο τα ζητούμενα στο πως θέλω το αμάξι μ..αυτά είναι δική μ άποψη και μόνο..λογικό είναι το 45 να ναι πιο άνετο από το 40 αλλά όχι κατι τρομακτικό εγώ αυτό κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

47 λεπτά πριν , Polo-tdi said:

Τελικα εβαλα αυτες γιατι υπηρχαν και ετοιμοπαραδοτες!

image.jpeg

17 ειναι?Ομορφες πολυ αλλα φανταζομαι replica..καλοταξιδες με απειρα χιλιιμετρα.Αυτες ηθελα αλλα επειδη την ειχα παθει με replica τις φοβηθηκα,παντως για μενα ειναι η συγκεκριμμενη η πιο ονορφη ζαντα για το πολο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , orker said:

17 ειναι?Ομορφες πολυ αλλα φανταζομαι replica..καλοταξιδες με απειρα χιλιιμετρα.Αυτες ηθελα αλλα επειδη την ειχα παθει με replica τις φοβηθηκα,παντως για μενα ειναι η συγκεκριμμενη η πιο ονορφη ζαντα για το πολο

Εννοειτε replica! Δεν υπαρχει λογος για γνησια! Αλλωστε και η vw με καποια εταιρια συνεργαζεται για τις ζαντες, 17αρες ειναι ναι.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago , Polo-tdi said:

Τελικα εβαλα αυτες γιατι υπηρχαν και ετοιμοπαραδοτες!

image.jpeg

πραγματικα πανεμορφο..αν το χαιρεσαι φιλε μου και καλα χιλιομετρα..αν ειναι ευκολο μπορεις ν μ πεις απο που αγορασες τις ζαντες και ποσο σ στοιχησαν?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , Polo-tdi said:

Εννοειτε replica! Δεν υπαρχει λογος για γνησια! Αλλωστε και η vw με καποια εταιρια συνεργαζεται για τις ζαντες, 17αρες ειναι ναι.

οι αυθεντικές φθηνότερα π βρήκα ήταν κοντά στα 1600 απο εξωτερικό οπότε με τα ιδια χρήματα παίρνεις 3 replica περίπου αλλά επειδή στο προηγούμενο polo 9n 101 ps που είχα κοντα στα 2 χρόνια μ στραβωσε (205/40/17)ακριβώς αυτό το σχέδιο αλλά σε άλλο χρωματισμό δεν τις προτίμησα και προσέχω λακούβες και τα σχετικά είμαι μερακλής με το αμάξι δε κάνω ταρζανιές...έτσι τώρα βρήκα γνήσιες απο gti.Αν έπαιρνα  replica θα επέλεγα wsp Italy αλλά δεν ειχε με μαύρο το μέσα αλλά ανθρακί που δε με πολυάρεσε,Αυτή η διχρωμία π κάνουν στις δικές σ είναι έρωτας και παρόλου π λένε και όντως είναι πολυφορεμένες δε με απασχολεί καθόλου

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , orker said:

οι αυθεντικές φθηνότερα π βρήκα ήταν κοντά στα 1600 απο εξωτερικό οπότε με τα ιδια χρήματα παίρνεις 3 replica περίπου αλλά επειδή στο προηγούμενο polo 9n 101 ps που είχα κοντα στα 2 χρόνια μ στραβωσε (205/40/17)ακριβώς αυτό το σχέδιο αλλά σε άλλο χρωματισμό δεν τις προτίμησα και προσέχω λακούβες και τα σχετικά είμαι μερακλής με το αμάξι δε κάνω ταρζανιές...έτσι τώρα βρήκα γνήσιες απο gti.Αν έπαιρνα  replica θα επέλεγα wsp Italy αλλά δεν ειχε με μαύρο το μέσα αλλά ανθρακί που δε με πολυάρεσε,Αυτή η διχρωμία π κάνουν στις δικές σ είναι έρωτας και παρόλου π λένε και όντως είναι πολυφορεμένες δε με απασχολεί καθόλου

Ισως ετυχε που στραβωσε! Οι ελληνικοι δρομοι δυστυχως ειναι απο τους χειροτερους! Στο αλλο μου αυτοκινητο εχω παλι replica wsp italy απο r8 μαυρο με διαμανταρισμενο 19αρες και τις εχω 6  χρονια και παροτι το 35αρι προφιλ δεν επαθαν ποτε το παραμικρο! 

image.jpeg

Link to comment
Share on other sites

23 λεπτά πριν , Polo-tdi said:

Ισως ετυχε που στραβωσε! Οι ελληνικοι δρομοι δυστυχως ειναι απο τους χειροτερους! Στο αλλο μου αυτοκινητο εχω παλι replica wsp italy απο r8 μαυρο με διαμανταρισμενο 19αρες και τις εχω 6  χρονια και παροτι το 35αρι προφιλ δεν επαθαν ποτε το παραμικρο! 

image.jpeg

wsp ειναι καλές δε το συζητώ..αλλά στο polo αν δεν κάνω λάθος δεν ειναι wsp γιατι απο όσο γνωριζω βγαζει διαμανταρισμέμο με ανθρακι και οχι με μαυρο

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , Polo-tdi said:

Εννοειτε replica! Δεν υπαρχει λογος για γνησια! Αλλωστε και η vw με καποια εταιρια συνεργαζεται για τις ζαντες, 17αρες ειναι ναι.

Το ελαστικό που έβαλες 215 40 17 είναι?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχεις γράψει αλλού αν δεν κάνω λάθος , δηλ. ότι δοκίμασες με ίδιο αυτοκίνητο που φορούσε 185 60 15 και πηγαίνατε το ίδιο  ισχύει ?

 

 

Edited by Vassilis63
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.