Jump to content
apoelara89

Περιεργος Ηχος Απο Την Φιλτροχοάνη...Την Βοηθεια Σας

Recommended Posts

λοιπον παιδια χερετιζω ειμαι κατοχος Golf mk5 GT 170ps 2007...αντιμετοπιζω ενα προβλημα απο τα εκτες που εβαλα φιλτροχοάνη της FORGE.(αν ειναι προβλημα να υπηρχε απο πριν αλλα δεν ακουγοταν λογω του εργαστασιακου φιλτρου πανελ).....

λοιπον η ιστορια εχει ως εξης.. αλλαξα κανωνικα φιλτρχοανη της forge και μετα διαπιστοσα κατι που δεν ξερω γιατι γινετε αυτο...οταν είμαι σταματημενος και παταω βενζινη απλα ολα οκ ακουγετε η σκαστρα(εργοστασιακη,απλα ακουγετε απο την φιλτροχοανη) μου ομορφα και ωραια, αμα ομως ειμαι σταματημενος κανωνικα και παταω συμπλεκτη και βενζινη για να ακουστει η σκαστρα ακουγετε ενα παραξενο σφυριγμα λες και ειναι σφυριγμα καποιου μεταλλου..

σας παραθετω και το ποιο κατω βιντεακι που το εβγαλα εγω....ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΜΕΤΑΞΥ 0:06-0:11 ΔΕΝ παταω συμπλεκτη ΜΟΝΟ ΒΕΝΖΙΝΗ...απλα το εκανα για να καταλαβετε τι ενοω καλυτερα..

 

το βιντεακι ------>  http://www.youtube.com/watch?v=iSRNGNhbz0k&feature=youtu.be   <-------

 

 

ευχαριστω παιδες και περιμενω να δω τι θα κανω

 

 

****το βιντεακι δεν καταλαβα γιατι μπενει αναποδα στο youtube ενο το εχω κανονικα στον υπολογιστη μου******

Edited by apoelara89
Link to comment
Share on other sites

χαχα ποο ρε φιλε με εβγαλες απο κατι σκεψεις!!! ναασε καλα!!! εχεις φιλτροχοανη πανω γιαυτο ακουγετε τοσο ε? επιδει πριν που ειχα το μαμισιο φιλτροκουτι δεν ακουγοτανε αυτο το τσιριγμα....  δεν μπορω να πω βεβαιος οτι ειναι και ωραιο αλα τελοσπαντον..εμενα μου αρεσει ποιο πολυ ο ηχος απο σκαστρα...οπως και να εχει 10000 ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα φίλε μου ναι φοράω εισαγωγή είναι ο ήχος του κομπρεσορα αυτο που ακους + το κλαπετο της εισαγωγης! Εμενα μου αρέσει απιστευτα!
Βέβαια εγώ το ακουω και με το φιλτροκουτι(πολυ λιγοτερο ομως)

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου θυμισε λες και τρογονται μεταξυ τους τιποτα μεταλλα και ακουγετε ετσι η ηταν σκισμενος καπου ο σωλινας που καταλειγει στο τουρπο και εχανε απο εκει!!!!!..τελοσπαντον αμα δεν ειναι προβλημα καλοδεχουμενο!!!!! :) για να φανταστεις αυριο 9 το πρωι θα το επαιρνα στο μηχανικο να το δει!!! χαχα

 

και παλι σε ευχαριστω!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.