Jump to content

Recommended Posts

 2013-1st-thessaloniki-tuning-show.jpg

 

Αγαπητοί φίλοι,

Το Δ.Σ. της Ελληνικής Αγωνιστικής - Αυτοκινητιστικής Λέσχης Φίλων και Κατόχων Volkswagen Αυτοκινήτων είναι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσει ότι η λέσχη μας θα είναι παρούσα στο 1st Thessaloniki Tuning Show που θα διεξαχθεί το διάστημα 24 με 26 Μαίου στην Αποθήκη 8 του Οργανισμού Λιμένος Θεσσαλονίκης. Το Hellenic VWClub θα έχει στον χώρο που θα του διατεθεί στο CLUB AREA το όχημα του μέλους μας diamantisl, που είναι ένα συλλεκτικό GOLF MK1 GTi. Ένα όχημα που μας ταξιδεύει στο παρελθόν και την ιστορία της Volkswagen!

 

Η επιλογή του οχήματος έγινε από το Δ.Σ. μετά απο διαγωνισμό που εκτυλίχθηκε το προηγούμενο διάστημα που όμως είχε χαμηλή απήχηση.

 

1st Thessaloniki Tuning Show

Ένα Show γεμάτο ομορφιά, ιπποδύναμη και χρώμα όλα μαζί γίνονται πραγματικότητα σε έναν ειδικά διαμορφωμένο χώρο με τα δυνατότερα αυτοκίνητα ήχου που υπάρχουν στην Ελλάδα.
Aσφάλτινα τηλεκατευθυνόμενα αγωνιστικά αυτοκίνητα. 20-λεπτα απολαυστικά show από την 1η και καλύτερη ελληνική ομάδα SXS Stunt Xtreme , την μεγαλύτερη συνάντηση των club όλης της χώρας. Γνωρίστε και απολαύστε νέα προϊόντα απο επαγγελματίες του χώρου του αυτοκινήτου. Επίσης θα απολαύσουμε απο κοντά τις ικανότητες του πιό επιτυχημένου οδηγού
DRIFTING της Red Bull ALEKSANDR GRINCHUK !!!

 

 

Σας περιμένουμε όλους και κυρίως όσους είστε από την Β. Ελλάδα, παλαιά και νέα μέλη, στο σημείο παρουσίας μας για να συζητήσουμε και να μεταδώσουμε τον ενθουσιασμό μας στους φίλους/κατόχους Volkswagen οχημάτων και όχι μόνο!!!!
Όσοι έχετε "φτιάξει" τα οχήματα σας μπορείτε να έρθετε για να δώσετε ιδέες σε άλλα μέλη που βρίσκονται υπό σκέψεις!!!

Φωτογραφίες από την έκθεση μπορούν να αναρτηθούν στο αντίστοιχο άλμπουμ που θα ανοιχτεί με το τέλος της λειτουργίας της έκθεσης.

Οικοδεσπότης στο σημείο παρουσίας θα είναι ο Μάκης (symearg). Μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί του για ό,τι χρειαστείτε.
 

Τιμές εισιτηρίων:

3euro για όλους. Δωρεάν τα παιδικά κάτω των 8 ετών.

Αναλυτικές πληροφορίες.

 

Τόπος διεξαγωγής:

Οργανισμός Λιμένος Θεσσαλονίκης
Αποθήκη 8



Ώρες Λειτουργίας έκθεσης: 

24 Μαϊου 17:00 - 22:00
25 Μαϊου 10:00 - 22:00

26 Μαϊου 10:00 - 22:00

Αναλυτικό πρόγραμμα

Τρόποι προσέλευσης:

 

Τα λεωφορεία του ΟΑΣΘ που περνάνε απο το λιμάνι Θεσσαλονίκης είναι οι γραμμές: Ν-78, 31, 5, 6, 33, 23, 29, 5-29.

Επίσης, η πρόσβαση είναι δυνατή με αυτοκίνητο (διαθέσιμο πολυώροφο πάρκιν), πλοίο και τρένο.

Στην περιοχή και σε απόσταση όχι μεγαλύτερη των 200 μέτρων υπάρχουν 3 υπαίθρια και 1 πολυώροφο parking, για να αφήσετε σε ασφαλές μέρος το όχημά σας.

 

Περισσότερες πληροφορίες στο: www.thessalonikituningshow.gr




Φιλικά,
το Δ.Σ. του Hellenic VWClub!          

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι/ες μας φιλοι/ες , το 3ημερο που ερχετε (24-26/05) θα τα λεμε απο κοντα στο tuning show. 

 

Η λεσχη μας θα δωσει δυναμικα το παρων και ελπιζει πως και τα μελη της θα ανταποκριθουν . Ειναι μια καλη ευκαιρια η παρουσια μας στον χωρο της εκθεσης για να γνωριστουμε . Θα υπαρξουν κ μικρες εκπληξεις στο περιπτερο μας !!!

 

Σας περιμενουμε ολους ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που θα ανεβει την Κυριακη αυθημερων και θα εχει χωρο για ενα ατομο...???ουτε που θα με καταλαβετε.σε μια γωνιτσα θα κατσω και δεν θα ενοχλησω καθολου.... :lazy:

σαν να μην εχετε ατομο θα ειναι... :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Ολα ετοιμα για αυριο !!!! Σας περιμενουμε στο περιπτερο του VWClub .

 

Διαθεση υπαρχει παρτε την παρεα σας και ελατε να διασκεασετε  !!!!!!!!!!!!!!!

Edited by passatebos
Link to comment
Share on other sites

Πρόταση για τα μέλη της Θεσσαλονίκης και των γύρω περιοχών: ελάτε 5:30 - 6:00 το Σάββατο το απόγευμα, να συναντηθουμε στο σταντ του club να τονίσουμε την παρουσία μας, να παρακολουθήσουμε το drift show που γίνεται ακριβώς μπροστά στο σταντ μας και να γνωριστούμε με τα μέλη του Δ.Σ. που είναι αυτές τις μέρες μαζί μας. Δυνατή μουσική και οσμή καμένου ελαστικού συμπληρώνουν την εικόνα!

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαστε και εμεις !!!!

 

post-9631-0-80541500-1369478543_thumb.jp

 

 

Αρχισανε και τα test drive !!!!!!!

 

 

post-9631-0-62581400-1369478450_thumb.jp

Edited by passatebos
Link to comment
Share on other sites

Τα events εχουν ξεκινησει !!!! Αρκετα μελη μας τιμησαν με την παρουσια τους , περιμενουμε και τους υπολοιπους ...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειχε αρκετο ηλιο και ζεστη αλλα ευτυχως ειχαμε αντιλιακα , ομπρελιτσες, καπελακια , παρ' ολ' αυτα δεν ηταν αρκετα . Ο CHRISMHT εγινε καρβουνο !!!!!!!!!

 

 

 

Ο Μακης (symearg ) με τον Χρηστο (CHRISMHT) επι το εργο .

 

 

post-9631-0-37603900-1369513633_thumb.jp

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ωραία μέρα τελείωσε (?). Ευχαριστούμε όλους εσάς μέλη και μη που μας τιμήσατε με την παρουσία σας και σήμερα, τους νέους μας φίλους από το Nissan club, το Honda club, το BMW Macedonia club, το Σκαραβαίος club, το EOS club, και το Lancer club, με τους οποίους σύντομα θα οργανώσουμε κοινές βόλτες και συνευρέσεις. Αύριο και πάλι εκεί με το γνωστό πλέον κέφι μας για την τελευταία μέρα του show. 

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι έμαθα χθες περνάτε τέλεια πάνω όλοι σας...Να στε καλά και να διαδώσετε ακόμα περισσότερο αυτήν την παρέα που πρέπει να μεγαλώνει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα αλλα τα καλυτερα θα αργησετε να τα δειτε! :thumbsup2:

Αν δεν βαλεις καμια φωτογραφια πως θα τα δουμε μανα μου;;;; Ο ρουλις τι κανει;;;;; Δεν τραβαει τιποτα;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βαλεις καμια φωτογραφια πως θα τα δουμε μανα μου;;;; Ο ρουλις τι κανει;;;;; Δεν τραβαει τιποτα;;;;;

Φωτο και βιντεο θα τα δειτε σε λιγο  αναμονη λοιπον !!! Τα show ακομα συνεχιζονται , η μυρωδια καμμενου ελαστικου δεν φευγει απο πανω μας ..

Ο ρουλης ( ξερω οτι ειναι ΙΧ η χρηση και ςχεις τα πνευματικα δικαιωματα ) δεν κανει τπτ αλλο απο το να τραβαει συνεχεια τα παντα ...

 

Η παρεα μας μεγαλωσε !!!!!!!

 

post-9631-0-56656300-1369584566_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήθηκε άλμπουμ ώστε να ανεβάσετε το φωτογραφικό υλικό.

Θα το βρείτε κάνοντας κλικ εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βαλεις καμια φωτογραφια πως θα τα δουμε μανα μου;;;; Ο ρουλις τι κανει;;;;; Δεν τραβαει τιποτα;;;;;

Φωτο και βιντεο θα τα δειτε σε λιγο αναμονη λοιπον !!! Τα show ακομα συνεχιζονται , η μυρωδια καμμενου ελαστικου δεν φευγει απο πανω μας ..

Ο ρουλης ( ξερω οτι ειναι ΙΧ η χρηση και ςχεις τα πνευματικα δικαιωματα ) δεν κανει τπτ αλλο απο το να τραβαει συνεχεια τα παντα ...

Η παρεα μας μεγαλωσε !!!!!!!

post-9631-0-56656300-1369584566_thumb.jp

δεν ηξερα πως ειχαμε 2 αυτοκινητα στο show!!!!
Link to comment
Share on other sites

Guest PanosVR6

GOLFAKI 4 wrote: δεν ηξερα πως ειχαμε 2 αυτοκινητα στο show!!!! απ οτι φαινεται...;)

Edited by PanosVR6
Link to comment
Share on other sites

τι ωρα κατεβηκατε απο Θεσαλονικη?ημουν ξυπνιος εως τις 10 περιπου αλλα μετα την επεσα...

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα υπεροχο τριημερο στη πανεμορφη θεσσαλονικη, θα ηθελα να ευχαρηστησω ολους αυτους που μου εδωσαν την ευκαιρια να βρεθω στη πολη αυτη και να παρω μερος σε αυτο το event.

Πρωτα απο ολους ευχαρηστω τα μελη που μου εδωσαν την δυνατοτητα,την αφορμη, την δυναμη την οικονομικη αλλα πανω απο ολα την ψυχολογικη υποστηρηξη.
Ευχαρηστω τον Λαζαριδη Κοσμα,Ντουμα Ιωαννη και Κουταλη Κωνσταντινο, που συνησφεραν απο την μερια τους στα παραπανω.
Πραγματικα ηταν σαν να τους ειχα μαζι σε ολο το ταξιδι και ευχομαι την επομενη φορα να ειναι μαζι μας και κυριολεκτικα.
Ειπα μαζι μας γιατι μαζι με εμενα ξεκινησαν και Μεταλλινος Σωτηριος και ο Μπελιτσος Αλεξανδρος που σε συνδιασμο με το Προδρομο Τεπεριδη το καλο μελος και συντονιστη θεσσαλονικης,
καταφεραμε να εχουμε μια αξιοπρεπεστατη παρουσια στο event και με μεγαλη επισκεψιμοτητα στο περιπτερο μας απο απλους ανωνυμους ως και επωνυμους επισκεπτες,οπως τον προεδρο της λεσχης ιστορικων
αυτοκηνιτων Θεσσαλονικης και τον πρωην αντιπροεδρο λεσχης ιστορικων Βολου.
Τους ευχαρηστουμε για την αρκετα μεγαλη παρουσια τους στο περιπτερο μας,για τα καλα τους λογια,για την υποστηριξη τους οπως και για την ενημερωση που μας εκαναν ως προς τα δρωμενα
της λεσχης μας αλλα και των μελων μας στη Θεσσαλονικη. Επισης ευχαρηστουμε το μελος Διαμαντη για την προσφορα του και με την παρουσια του και με το ομορφο GOLF MK1 του.
Ακομα πρεπει να ευχαρηστησω ολους οσους συνεβαλαν για την ομορφη και ασφαλεστατη διεξαγωγη του event.
Τελος να ευχαρηστησω τον ανθρωπο πανω απο ολα και μετα κυριο εκφραστη ολου του event.Εναν ανθρωπο που ετρεχε για να μην μας λειπει τιποτα,
για να ευχαρηστηθουμε ομορφια και θεαμα αλλα πανω απο ολα να μας μαθει εμας τους μικρους και να θυμησει στους παλιους πως ειναι να ΑΓΑΠΑΣ το ΑΥΤΟΚΗΝΙΤΟ.
Για ολα αυτα ηταν υπεθυνος και ελπιζω να ειναι και του χρονου και να μπορεσουμε να του μοιασουμε και να φτασουμε στα χρονια του γεματοι παθος,ενεργεια και διψα για το αυτοκηνιτο και δεν ειναι αλλος
εκτος απο τον ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ ΣΩΚΡΑΤΗ.

Οσον αναφορα το ερωτημα των 2μελων μας εκ Αθηνων οντως δεν ειχε συζητηθει το αν θα βαλουμε αλλο οχημα στο περιπτερο.
Ομως κατα την προσελευση μου στο χορο που ειχαμε απο την Παρασκευη, ο κυριος Παντελιδης Σωκρατης μου εξεφρασε την απογοητευση του οταν αντικρησε μονο ενα golf mk1 και το σκαραβεο των παιδιων μου, για τον οποιο σκεφτηκα να τον παρω εθελοντικα με την προσμονη οτι στο εvent θα ειναι και παιδια, πραγμα το οποιο εγινε και ειχαμε μεγαλη ανταποκριση απο τους γονεις, γελια, φωτογραφιες και
γενικα κοσμο και διαφιμηση της λεσχης.
Ο Παντελιδης επεμενε απο την πρωτη στιγμη να βαλω και εγω το αυτοκηνιτο μου εφοσον τα μελη της βορειου Ελλαδος δεν ηθελαν να συμμετασχουν, κατι για το οποιο πολλοι απο αυτους μου το παραδεχτηκαν εκ των υστερων οτι κατανοησαν λαθος τις προυποθεσεις που εθετε ο διοργανωτης, καθως και το χρονο που απαιτουταν.
Εγω απο την μερια μου καθως εχω και προσωπικη γνωριμια με τον κυριο Παντελιδη του συνεστησα ηρεμια καθως και υπομονη μηπως ερχοταν εστω και τελευταια στιμη το σαββατο καποιο αλλο μελος, για το οποιο ο ιδιος μου ειπε οτι οποιος ηθελε θα εμπαινε δωρεαν.
Αυτο δεν εγινε και την Κυριακη μου ζητησε να πληνω το αυτοκινητο μου και να το βαλω μεσα δωρεαν. Αν επραξα λαθος ζηταω συνωμη. Μετα απο τοσες παρεκκλησεις ωστε η λεσχη να εχει μια καλυτερη εικονα
και χωρις να επιβαρυνθει οικονοιμικα, επελεξα ενα καλυτερο παρκιν για το αμαξι μου. πιστευω ο καθένας στη θεση μου το ιδιο θα επραττε.

σας ευχαριστω για το χρονο σας.

Ραντεβου στο Ραλλυ Ακροπολις - το Vwclub θα ειναι εκει με standard εμενα και το Passatebo

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Δεν έχω να προσθέσω τίποτα παραπάνω από αυτά που είπε ο Χρήστος. Μέσα στους χώρους της έκθεσης αυτής υπήρχε ένα μεγάλο πλήθος εκθετών επαγγελματιών και ερασιτεχνών, όπως εμείς. Το γεγονός οτι κάποιοι άνθρωποι, με ιστορία στην αυτοκίνηση μεγαλύτερη από την ηλικία μας, επέλεξαν εμάς για να μοιραστούν τη γνώση και την εμπειρία τους, ανοίγοντας παράλληλα και τη δική τους πόρτα θα πρέπει να μας ενεργοποιήσει ακόμη περισσότερο και να επιβεβαιώσει οτι μια σοβαρή παρουσία δεν χρειάζεται να είναΙ και ακριβή. Επιπλέον μας δόθηκε η ευκαιρία να γνωρίσουμε πολλούς νέους φίλους των VW και να δημιουργήσουμε τις προϋποθέσεις ώστε να τους έχουμε σύντομα στην παρέα μας.

Και του χρόνου!

Link to comment
Share on other sites

Η γνωριμια και η προτροπη του κυριου αυτου θεωρω πως δεν συναδει με τις αποφασεις τις λεσχης μας οποτε και νομιζω πως ηταν λαθος κινηση εκ μερους σας.κανενας δεν αποφασιζει μονος του θεωρω σε αυτην την κοινοτητα και ουτε θα ηθελα να γινει ποτε.η κινηση σας αυτη μπορει να οδηγησει σε διαμαρτηριες πολλων μελων μας και δεν δικαιολογειται μια τετοια πραξη απο ανθρωπους με την δικη σας δυναμικη στην λεσχη.αυτα προς απαντηση σας.απο εκει και περα θα ηθελα να ολοκληρωθει η συζητηση μας κατ ιδιαν και απλα να ανακοινωθουν στα μελη μας τα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Guest PanosVR6

Η γνωριμια και η προτροπη του κυριου αυτου θεωρω πως δεν συναδει με τις αποφασεις τις λεσχης μας οποτε και νομιζω πως ηταν λαθος κινηση εκ μερους σας.κανενας δεν αποφασιζει μονος του θεωρω σε αυτην την κοινοτητα και ουτε θα ηθελα να γινει ποτε.η κινηση σας αυτη μπορει να οδηγησει σε διαμαρτηριες πολλων μελων μας και δεν δικαιολογειται μια τετοια πραξη απο ανθρωπους με την δικη σας δυναμικη στην λεσχη.αυτα προς απαντηση σας.απο εκει και περα θα ηθελα να ολοκληρωθει η συζητηση μας κατ ιδιαν και απλα να ανακοινωθουν στα μελη μας τα αποτελεσματα.

+1000

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν έγινε κάποια συζήτηση που να δεσμεύει κανένα και ειδικά τη λέσχη. Προφανώς και δεν πήρα ή πήραμε θέση - δέσμευση - άποψη στο όνομα της λέσχης η και δική μας μιας και εκείνη τη στιγμή εκπροσωπούσαν τη λέσχη. Μείνετε όλοι ήσυχοι πάνω σ αυτό. Είμαστε ή είμαι αρκετά έμπειροι στο να μην μπορεί μετά από οποιαδήποτε τέτοια κουβέντα ή συζητήσεις κανείς να περιμένει κάποια συνέχεια. Στη διάθεση σας για οποιεσδήποτε λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μετά το πέρας αυτού του τριημέρου, και μη έχοντας μεγάλη εμπειρία από συναντήσεις, εκδηλώσεις και παρουσίες στα γεγονότα της συγκεκριμένης αυτοκινητιστικής λέσχης, άσχετα εάν είμαι εγγεγραμμένος αρκετό καιρό τώρα, αντιλήφθηκα τεράστια θυσία προσωπικού επιπέδου από ανθρώπους για την υλοποίηση του σκοπού της παρέας που είμαστε μέλος όλοι εμείς. Χρόνος και ενέργεια πολύτιμη δαπανώνται για να έρθουν εις πέρας, με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, παρουσίες της λέσχης. Ενίσταμαι για την μέχρι τώρα αποχή μου από ροή αυτής της "τρέλας"! Μια τρέλα πηγαία από την ψυχή του καθένα για ένα πάθος μιας ΜΕΚ και μιας unique φιλοσοφίας.

 

Η κίνηση του Χρήστου να παρκάρει το κατά πολλά χρόνια νεώτερο αδερφάκι του Mark 1, δίπλα στον πρωτότοκο, σίγουρα έγινε με καλή πρόθεση και καλό σκοπό. Φυσικά οι υποκειμενικές αλλά ταυτόχρονα αντικειμενικά τεκμηριωμένες απόψεις όλων μας είναι δεκτές.

 

Ευχαριστώ όλους όσους συνέβαλαν και έδωσαν την ευκαιρία, ώστε ένα αυτοκίνητο 33 ετών να ξαναβγεί έστω και για 72 ώρες στα "φώτα". Οίκοθεν ευχαριστώ τα 3 μέλη που έκαναν ταξίδι από την πρωτεύουσα για να δώσουν το παρών στο λιμάνι της Θεσσαλονίκης, δίπλα μας καθώς και τον συντονιστή της συμπρωτεύουσας για την βοήθειά του. Λυπάμαι που δεν κατάφερα να περάσω περισσότερο χρόνο με την παρέα σας. Επιφυλάσσομαι για την επόμενη φορά, γιατί σίγουρα θα υπάρξει...

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

Διαμαντής

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους όσους συνέβαλαν ώστε η λέσχη μας να είχε μια αξιοπρεπή και συνάμα ανάλογη του ονόματός της παρουσία το διήμερο αυτό.

 

Στα μέλη του ΔΣ που παραβρέθηκαν εκεί, στον συντονιστή συναντήσεων της πόλης, τον Μάκη, στον Διαμαντή που θα χάρισε μοναδικές στιγμές στους επισκέπτες της έκθεσης βλέποντας ένα υπέροχο και καλοσυντηρημένο GOLF MK1....

 

σε όλους όσους πέρασαν είτε να δουν το περίπτερο είτε να κάτσουν σε αυτό καθώς και σε όλα τα νέα μέλη που άντλησαν πληροφορίες και όπως πολύ σωστά είπε ο Μάκης θα περιμένουμε να τους δούμε σε επόμενη συνάντηση στην όμορφη Θεσσαλονίκη μας...

 

 

 

 

 

όσο για τα υπόλοιπα....αδιαφορώ...ΚΡΙΜΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια στους διοργανωτες για αυτο το υπεροχο event . Προσωπικα θελω να ευχαριστησω τον Σωκρατη Παντελιδη για την καθε δυνατη βοηθεια που μας παρειχε .

 

Ευχαριστουμε ολα τα μελη μας που παρεβρεθησαν . Περιμεναμε πολλους περισσοτερους , αλλα καποιοι δεν μας εκαναν την τιμη . Ισως καποια αλλη φορα σε κατι αλλο διαφορετικο και ακομα πιο δυνατο που το Hellenic VWClub θα ειναι εκει .

 

Καναμε αρκετες γνωριμιες και ανταλλαξαμε αποψεις με πολλες αλλες λεσχες . Συνομιλησαμε με αξιολογους ανθρωπους του χωρου του αυτοκινητου .

 

Δεν θα σχολιασω τιποτα απο τα ανωτερω , περασαμε παρα πολυ καλα για να αφησω την "κακια" του καθενος να μου το χαλασει ολο αυτο . Υπαρχουν παρα πολλοι που ηταν στο περιπτερο μας να το επιβεβαιωσουν αυτο .

 

Απλα θα συμφωνησω με τον CHRISMHT , τον Symearg , τον Διαμαντη και τον Doumasj .

 

Ενα παραπονο εχω μονο το Σαββατο το βραδυ οταν εσβησαν τα φωτα της εκθεσης και πηγαμε να φυγουμε , διαπυστωσαμε οτι καποιος πηγε να μας "φαει" την ηλιοπροστασια , χωρις επιτυχια ευτυχως ....  

 

 

Σας ευχαριστω ολους ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.