Jump to content
Guest SIMOSK

Μεμβρανεσ Παραθυρων

Recommended Posts

Guest SIMOSK

Καλησπέρα.  Θα ήθελα να ρωτήσω, επειδή με ενδιαφέρει να τοποθετήσω μεμβραάνες στα παράθυρα του αυτοκινήτου μου, αν ξέρει κάποιος, ποιά να προτιμήσω:  Lumar ή Suntech? και γιατί?  Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ποιες 3Μ έβαλες ? Γιατί είναι να βάλω και εγώ κάπου τώρα και σκεφτόμουνα τις πιο ανοιχτόχρωμες από τις 3 για να μην έχω θέμα το βράδυ (αυτές που είναι 70%), για τα 3 πίσω και κάτι διαφανείς απλά για υπεριώδης ακτινοβολία για τα μπροστά (Μια και ο ΚΟΚ λέει για 98% στα 2 μπροστά).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Lumar σε polo tsi 5θυρο, καλή τιμή 100-120 για όλα τα τζάμια εκτός απο το μπροστά παρμπριζ.

Πιθανόν να παίζει και καλυτερη τιμή τώρα λογικά.

Έβαλα την μεσαία σκάλα, άψογη και τοποθέτηση και γενικά οι εντυπώσεις.

Η διεύθυνση είναι Τζαβέλλα 42, Πειραιάς νομίζω

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα εβαλα τις 3Μ.σε αναλογο σταδιο της 3Μ ειναι πιο σκουρο απο της Llumar.

ολα τα τζαμια ειναι 2ο σταδιο 3M και στο παρπριζ εβαλα 1ο σταδιο της Llumar! τιμη 220 ευρω.

 

21052013029j.jpg
 

Edited by ahilleas87
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές μεμβράνες είναι και της madico. της εχω αρκετό καιρο και είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα χθες την cs35 της 3m σε τριθυρο polo 6r με 160 ευρώ, καλές, μου φαίνονται μέχρι στιγμής...

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε γιατί πολλοί βάζουν φτηνή και κατώτερης ποιότητας από αυτήν που ζητάει κόσμος. πχ πας για Lumar και μπαίνει μόνο στο πίσω τζάμι Lumar και στα άλλα κουκουρουκου.

Suntek εδώ Λαμία παίζει 90 ευρώ το τρίθυρο και 120 το 5θυρο και γνωστός που έβαλε στον χρόνο αποχρωματίστηκε το ένα παράθυρο σε άλλους βγήκαν καλές.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το Σάββατο θα βάλω την οικονομική σειρά της 3Μ με 99 ευρώ.Θα σας πω εντυπώσεις.

 

η προσφορά για όποιον ενδιαφέρετε

 

http://www.goldendeals.gr/deals/athens/99-mebranes-3m

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω δεν θυμάμαι νομίζω CS35 και ήδη έχω θέμα με το σκοτάδι δεν βλπεω και πολλά χωρίς φώς! εσείς που έχετε βάλει και μπροστά την  τελείως απλή είχατε πότε πρόβλημα με τον νόμο η ΚΤΕΟ? Φαίνεται ότι έχει μπει μεμβράνη?

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω δεν θυμάμαι νομίζω CS35 και ήδη έχω θέμα με το σκοτάδι δεν βλπεω και πολλά χωρίς φώς! εσείς που έχετε βάλει και μπροστά την  τελείως απλή είχατε πότε πρόβλημα με τον νόμο η ΚΤΕΟ? Φαίνεται ότι έχει μπει μεμβράνη?

με την τελειως απλη μεμβρανη δεν εχεις προβλημα με κανεναν! απο 1ο σταδιο και πανω κρουεται ο κωδωνας...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το Σάββατο θα βάλω την οικονομική σειρά της 3Μ με 99 ευρώ.Θα σας πω εντυπώσεις.

 

η προσφορά για όποιον ενδιαφέρετε

 

http://www.goldendeals.gr/deals/athens/99-mebranes-3m

 

Και εγω Σαββατο εχω κανονισει με την ιδια προσφορα :)

Θα σε γελάσω δεν θυμάμαι νομίζω CS35 και ήδη έχω θέμα με το σκοτάδι δεν βλπεω και πολλά χωρίς φώς! εσείς που έχετε βάλει και μπροστά την  τελείως απλή είχατε πότε πρόβλημα με τον νόμο η ΚΤΕΟ? Φαίνεται ότι έχει μπει μεμβράνη?

 

Αν με τελειως απλη εννοεις διαφανης, δεν υπαρχει κανενα θεμα αφου δεν μειωνει ορατοτητα. Αν εννοεις την 70% τυπικα μπορει να εχεις θεμα με τροχαια αλλα πιθανοτατα οχι με ΚΤΕΟ.

Edited by AvatarX
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε την CS5  η απλά μια αξιόπιστη μεμβράνη που απλά να μπλοκάρει την UV. Δεν θέλω να γίνω undercover απλά  επειδή έχω και μυωπία η ήλιος με ενοχλεί αρκετά.Και είναι πιο οικονομικό να βάλω απευθείας μεμβράνες επανω στα γυαλία πάρα να πάρω ηλίου :p

Link to comment
Share on other sites

Οι alu light σίγουρα θα σου δημιουργησουν πρόβλημα με τις αρχες αν οχι και ορατότητας 

Αυτο σκεφτομαι και εγω και δεν εχω αποφασισει ακομα,παντως δεν ειναι οι πιο σκουρες τις llumar.σκεφτομαι οδηγου και συνοδηγου να βαλω της titanium.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 5 αμάξια που έχουμε μεμβράνες στη φαμίλια, οφείλω να πω , "ότι πληρώνεις παίρνεις".

Υπάρχουν πολλές κατηγορίες μεμβράνες ακόμη και μέσα στην ίδια εταιρεία.

Έχω καταλήξει στις Madico , αλλά όχι τα μοντέλα για τζάμια γραφείων .

Τα τελευταία μου 3 αμάξια τα έχω πάει στον Γιαννικέλη στο Γέρακα, και δεν πρόκειται να πάω σε άλλον.

Χρεώνει 180 ευρώ για όλα τα τζάμια εκτός το μπροστινό.

Για το μπροστινό, η καλή μεμβράνη είναι η wincos της madico και από μόνη της πάει ένα κατοστάρικο.

 

Αυτή η μεμβράνη είναι εντελώς ιδιαίτερο προϊόν.

 

Την κατασκευάζει μία Ιαπωνέζικη εταιρεία για την Madico.

 

Κόβει τις ακτινοβολίες και τη ζέστη περισσότερο από όλες τις άλλες μεμβράνες, είναι νόμιμη γιατί σκοτεινιάζει ελάχιστα, και δεν εμποδίζει καθόλου κεραίες GPS κλπ. που μπορεί να έχει κάποιος στο ταμπλώ.

 

Επειδή είναι πολύ λεπτή, θέλει προσοχή στην εγκατάσταση.

 

Α, και έχει ένα ελαφρύ θαλασσί χρώμα όταν κοιτάς από μέσα προς τα έξω.

 

Από έξω δε φαίνεται καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Μεγια φίλε, θα μας αρεζε να μοιραζοσουν το αποτέλεσμα με μας ανεβάζοντας τις σχετικές φώτο :D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα μεμβράνες στο polaki μου της ASWF τα παιδιά που μου τα έβαλαν άνοιξαν πρόσφατα και δικό τους μαγαζί στην Λαμία μετά από 10 χρόνια σαν υπάλληλοι στην Lumar.

Εφ' όρου ζωής εγγύηση με πιστοποίηση κλπ τέλεια τοποθέτηση ούτε χιλιοστό δεν φαίνεται η μεμβράνη στο παράθυρο.

Έβαλα το 2αράκι μιας και είναι εκπαιδευτικό και πρέπει να μην δυσχεραίνει την ορατότητα.

Τιμή 140 ευρώπουλα για 5πορτο με τιμολόγιο κομπλέ . . . . . . όχι 140 + φπα που κάνουν μερικοί παίχτες και στο λένε αν πας να πληρώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Τις εβγαλε παλι σε προσφορα η 3Μ. Το βαζω εδω μπορει καποιος να ενδιαφέρετε.

 

http://www.groupon.gr/deals/athens/nikitas-3m/27232754?nlp=&CID=GR_CRM_1_0_0_269&a=1329

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ;)

Το σκεφτομαι παντως γιατι προτιμω llumar. Αλλα τα 70€ δεν ειναι και λιγα!

http://www.nikitas.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=71%3Astandard-fx-st&catid=42%3A2010-07-13-10-15-25&Itemid=88〈=el

3 χρονια εγγυηση.

Θα παρω να μαθω ποσο στοιχιζουν οι CS (color stable)

Edited by Ilias_92
Link to comment
Share on other sites

Με 40€ επιπλεον οι CS. Τοποθετουν και στο παρπριζ, με ευθυνη του κατοχου. Ρωτησα ενδεικτικα για την Crystaline, τιμη 149€.

Το θεμα τωρα: Llumar Alu Light ή 3M CS35

Η πρωτη 170€ η δευτερη 139€.

Επισης στη llumar δεν συζητουν ουτε για φασα στο παρπριζ (τουλαχιστον τηλεφωνικα) ενω στη δευτερη εχω την επιλογη ειτε για φασα με σχετικα μικρο κοστος ειτε για ολοκληρη εντελως διαφανη μεμβρανη με μεγαλο κοστος.

Γνωμες παρακαλω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.