Jump to content

Recommended Posts

Καλησπερα σας, με την σειρα μου θα ηθελα να σας παρουσιασω και εγω το δικο μου αμαξακι μιας και αυριο κλεινει  ενα μηνα....\

 

 

λοιπον καπως ετσι ηταν οταν το πρωτοπηρα...luovutus3.jpg

 

δεν ειναι δικια μου φωτογραφια, γιατι με το που το πηρα πηγα στα καπακια και του αλλαξα τις ζαντες σε 16''borbet lv5  και τα λαστιχα τα bridgestone turanza er300 και διασταση 215/45/16...borbet1.jpg

μετα εφτιαξα αυτοκολητα σηματα τις vw και τα κολλησα στις ζαντες για να μοιαζουν σαν τις εργοστασιακες....dsc0538c.jpg

 

 

 

το αυτοκινητο εδειξε σαν συνολο καπως ετσι......dsc0532t.jpgdsc0533kg.jpgdsc0534sv.jpgdsc0541a.jpgdsc0540uj.jpgdsc0543wj.jpg

 

εδειξε ολιγον σαν κατσικι η αληθεια ειναι,

γιαυτο τα μαμα ελατηρια πηραν δρομο και μπηκαν τα ελατηρια χαμηλωματος eibach  και τοτε εδειξε το αμαξακι....dsc0564rx.jpgdsc0561r.jpgdsc0560r.jpgdsc0559wd.jpg

 

 

στην συνεχεια μπηκαν αντιηλιακες μεμβρανεσ τις 3M cs35....dsc0569eq.jpgdsc0568xx.jpgdsc0567x.jpg

 

 

 

περιμενω να ερθουν καποια πραγματακια απο ebay και καποια στιγμη θα ηθελα να ντυσω την οροφη με μαυρο γιαλυστερο αυτοκολλητο και να του περασω ενα προγραμμα... 

 

θα ηθελα πολυ να μου πειτε την γνωμη σας στο πως σας φαινεται το αμαξακι μου,..

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο αδερφέ.Γνώμη μου είναι ότι βελτιώνεις ένα αυτοκίνητο για να σου αρέσει εσένα,να είναι καλύτερο στα σημεία που θέλεις και για να είναι ξεχωριστό!Ετσι επειδή θέλεις γνώμη θα σου πρότεινα να βάψεις και τους καθρέφτες μαύρους.Θα ναι πολύ ωραία αντίθεση με το λευκό μιας και οι ζάντες είναι σκούρες και είναι ξεχωριστή επιλογή που δεν την πολυσυναντάς. Επίσης θα μπορούσες να βάψεις μαύρα και τα σήματα της VW μπρός και πίσω.Όσο για το αυτοκόλλητο στην οροφή δεν ξέρω πως θα είναι. Πειραματίσου και βλέπεις!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο αδερφέ.Γνώμη μου είναι ότι βελτιώνεις ένα αυτοκίνητο για να σου αρέσει εσένα,να είναι καλύτερο στα σημεία που θέλεις και για να είναι ξεχωριστό!Ετσι επειδή θέλεις γνώμη θα σου πρότεινα να βάψεις και τους καθρέφτες μαύρους.Θα ναι πολύ ωραία αντίθεση με το λευκό μιας και οι ζάντες είναι σκούρες και είναι ξεχωριστή επιλογή που δεν την πολυσυναντάς. Επίσης θα μπορούσες να βάψεις μαύρα και τα σήματα της VW μπρός και πίσω.Όσο για το αυτοκόλλητο στην οροφή δεν ξέρω πως θα είναι. Πειραματίσου και βλέπεις!

+1...οπωσδηποτε μαυρα σηματα και καθρεφτες!να σε ρωτησω,επειδη τα πισω μαμα ελατηρια καθονται ψηλοτερα στα comfortline,τωρα που το χαμηλωσες 3.5 ποντους ηρθε στα ισα του? η ακομα ειναι 2-3 ποντους πιο ψηλο πισω?

ωραιο το εκανες :good:

Link to comment
Share on other sites

+1...οπωσδηποτε μαυρα σηματα και καθρεφτες!να σε ρωτησω,επειδη τα πισω μαμα ελατηρια καθονται ψηλοτερα στα comfortline,τωρα που το χαμηλωσες 3.5 ποντους ηρθε στα ισα του? η ακομα ειναι 2-3 ποντους πιο ψηλο πισω?

ωραιο το εκανες :good:

ακόμα κάθεται λίγο ψιλά πίσω, αλλά κομπλέ μου φαίνεται...

kane τον ουρανο μαυρο....θα δειξει

το θέλω αλλά πρέπει να μαζέψω κάτι φράγκα γιατί έχω ανοιχτεί πόλυ τώρα τελευταία... Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

έχω παραγγείλει κάτι νικελακια για το τιμόνι και για απ'έξω για την κάτω γριλια, κολλητο νικελ σαν του highline...

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

βγαλε το καπακι κατω απο το αλουμινιο και ξαναβαλτα φιλε..δες και μια τα δικα μου για να καταλαβεις τι σου λεω εννοω να μην εχει εξογκωμα επανω το νικελ να ειναι στην ιδια ευθεια με τον αεροσακο φιλε

Link to comment
Share on other sites

βγαλε το καπακι κατω απο το αλουμινιο και ξαναβαλτα φιλε..δες και μια τα δικα μου για να καταλαβεις τι σου λεω εννοω να μην εχει εξογκωμα επανω το νικελ να ειναι στην ιδια ευθεια με τον αεροσακο φιλε

Εννοείς το κάτω κομμάτι του τιμονιού . . . . ? Αν ναι νομίζω δεν βγαίνει . . . . . 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το κάτω κομμάτι του τιμονιού . . . . ? Αν ναι νομίζω δεν βγαίνει . . . . . 

βγαινει κανονικα φιλε μου και ντυνεις το απο μεσα με carbon και τα βαζεις εκει περα και φενεται ακομη πιο ομορφο ρε συ..βγαινει πολυ ευκολα παντως

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα χρονο επεσαν χρηματα παλι πανω στο αμαξι,....

σειρα ειχαν αυτα....

WP_20140530_005_zps1c44eed2.jpg

 

πιστευω ειναι η καλυτερη βελτιωσει μεχρι στιγμης...

το αμαξι βελτιωθηκε παρα πολυ και εγινε πλεον ανθρωπινο, γιατι μονο με την αλλαγη ελατηριων δεν παλευοταν...

 

WP_20140530_003_zpseb25d3ce.jpg

WP_20140530_004_zpse943cb4b.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να το χαιρεσαι!

Αλλαξες αμορτισερ και κρατησες τα eibach ή αλλαξες ολη την αναρτηση;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα χρονο επεσαν χρηματα παλι πανω στο αμαξι,....

σειρα ειχαν αυτα....

WP_20140530_005_zps1c44eed2.jpg

 

πιστευω ειναι η καλυτερη βελτιωσει μεχρι στιγμης...

το αμαξι βελτιωθηκε παρα πολυ και εγινε πλεον ανθρωπινο, γιατι μονο με την αλλαγη ελατηριων δεν παλευοταν...

 

WP_20140530_003_zpseb25d3ce.jpg

WP_20140530_004_zpse943cb4b.jpg

Χρωστάς φωτογραφία με το αμάξι τελειωμένο!

Link to comment
Share on other sites

Να το χαιρεσαι!

Αλλαξες αμορτισερ και κρατησες τα eibach ή αλλαξες ολη την αναρτηση;

Σε ευχαριστώ... Όχι, τα κράτησα τα eibach...

Χρωστάς φωτογραφία με το αμάξι τελειωμένο!

εννοείται... Δεν πρόλαβα να το βγάλω σήμερα γιατί έκανα βόλτες  :db:  :db:

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο αποτελεσμα! το αμαξι πριν δεν ηταν ανετο λογο 16αρας η επειδη το χαμήλωσες? γιατι σκευτομαι κ εγω να βαλω 16αρες αλλα χωρις να το χαμηλωσω..

Link to comment
Share on other sites

Με 16αρες δεν νομίζω να έχεις θέμα, μόνο αν αλλάξεις τα ελατήρια χωρίς τα αμορτισέρ, τότε θα δεινοπαθήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.