Jump to content

Recommended Posts

Πολύ καλές, σφιχτό αλλα όχι κούτσουρο, σαν εργοστασιακή σπορ ανάρτηση..

Στην προτείνω με κλειστά μάτια...

Link to comment
Share on other sites

Καλές βόλτες φίλε...αλλά πάλι το πίσω μέρος είναι ελάχιστα ψηλότερο από το μπροστά,ξέρει κάποιος για ποιο λόγο?

Δεν μου κάθεται καλά στο ματι.Αεροδυναμική μήπως?

Link to comment
Share on other sites

Καλές βόλτες φίλε...αλλά πάλι το πίσω μέρος είναι ελάχιστα ψηλότερο από το μπροστά,ξέρει κάποιος για ποιο λόγο?

Δεν μου κάθεται καλά στο ματι.Αεροδυναμική μήπως?

κοιτα εδώ...

post-23802-0-72464500-1401645100_thumb.j

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

Καλές βόλτες φίλε...αλλά πάλι το πίσω μέρος είναι ελάχιστα ψηλότερο από το μπροστά,ξέρει κάποιος για ποιο λόγο?

Δεν μου κάθεται καλά στο ματι.Αεροδυναμική μήπως?

 

Ίσως επειδή μπροστά είναι και ο κινητήρας με όλο του το βάρος ενώ το πίσω μέρος είναι άδειο. Ίσως επειδή αν βάλεις πίσω επιβάτες και αποσκευές δεν θα έχει η ανάρτηση το περιθώριο να αποσβέσει τις ανωμαλίες του δρόμου όπως θα έπρεπε, στην περίπτωση που είναι στην απόλυτη ευθεία με το εμπρόσθιο μέρος του αυτοκινήτου.

 

Πάντως μηχανικός δεν είμαι και απλά εκφράζω τις δικές μου σκέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το εχω παρατηρησει, με 4 άτομα μέσα το πίσω μερος κάθεται πιο πολυ απο ότι είναι το μπροστά τώρα.

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

Ο Μπροστα τροχος γιατι ειναι μεγαλυτερος?

sorry νομιζα οτι καταλαβατε οτι το ειπα για πλακα, 

ιδια ειναι η διασταση μπροσ- πισω και δεν ξερω γιατι, αλλα οντως φαινεται μεγαλυτερο μπροστα...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή μπροστά είναι και ο κινητήρας με όλο του το βάρος ενώ το πίσω μέρος είναι άδειο. Ίσως επειδή αν βάλεις πίσω επιβάτες και αποσκευές δεν θα έχει η ανάρτηση το περιθώριο να αποσβέσει τις ανωμαλίες του δρόμου όπως θα έπρεπε, στην περίπτωση που είναι στην απόλυτη ευθεία με το εμπρόσθιο μέρος του αυτοκινήτου.

 

Πάντως μηχανικός δεν είμαι και απλά εκφράζω τις δικές μου σκέψεις.

Θα το κοιτάξω και θα σου πω αν έχεις δίκιο. ;-)

Κώστα πόσο πήγε το μαλλί?

Link to comment
Share on other sites

με γεια! πολύ ωραία αλλαγή!

σε ευχαριστω...

 

Θα το κοιτάξω και θα σου πω αν έχεις δίκιο. ;-)

Κώστα πόσο πήγε το μαλλί?

580 τοποθετημενα...

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το στησιμο για σταση αν κ φανταζομαι δε το ηθελες!αν βαλεις κ ενα lift stopper μπροστα θα κερνας πολλα τσαγια απο σταση!!!

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το στησιμο για σταση αν κ φανταζομαι δε το ηθελες!αν βαλεις κ ενα lift stopper μπροστα θα κερνας πολλα τσαγια απο σταση!!!

sorry αλλα δεν το 'πιασα... Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

το στησιμο σου εννοω ειναι πολυ καλο για κοντρες απο φαναρι επισης το lift stopper ή anti lift kit ειναι ενα εξαρτημα που μπαινει στη βαση της αναρτησης/ψαλιδιου κ αλλαζει το caster ετσι ωστε να μην σουζαρει πολυ το αμαξι σε φαση βιαιης επιταχυνσης η επιταχυνσης στην εξοδο της στροφης!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τώρα το κατάλαβα...

Τώρα για τα τσάγια... Αστα, πολύ αιμοβόρικο το εργαλείο... 90 άλογα είναι αυτα..

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

φιλε μ βαλε αυτοκολλητο στην οροφη θα δειξει πολυ ομορφο.... εγω εβαλα στο δικο και αλλαξε ολο το πολακι!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.