Jump to content
Koumparos

Πόσα Τέτοια Κυκλοφορούν Στο Δρόμο ?

Recommended Posts

Τα λάστιχα των φωτογραφιών βρίσκονταν επάνω σε αμάξι,

το οποίο κυκλοφορεί μέρα νύχτα στους δρόμους της Αθήνας

Το λάστιχο που λείπει ποιος ξέρει πριν πόσο καιρό είχε σκάσει

και κυκλοφορούσε με τη ρεζέρβα ανάγκης

Χτες που τα άλλαξε του κλατάρησε η ρεζέρβα ανάγκης και μου τον κουβάλησε η οδική βοήθεια

 

Βόηθα Παναγιά :diablo:

 

 

image.jpg

image.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως πολλα απο οτι βλεπω και εδω στο μαγαζι και οσο και εαν κανουν φιλοτιμες προσπαθειες στα βουλκανιζατερ να ριξουν τις τιμες το ιδιο κανει και το κρατος με τους πεσμενους μισθους με αποτελεσμα να βλεπουμε τετοια κρουσματα να αυξανονται και οχι να μειωνονται...

Link to comment
Share on other sites

θα ξεζανταρει και μετά θα αλλάζουμε λάστιχα...είναι πραγματικά λυπητερό..και πολλοί από αυτούς κάνουν μεγάλα ταξίδια...!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πλεον το να αλαζεις λαστιχα ανα 2-3ετια ή ανα 40-50000κμ ειναι πολυτελεια

αυτες οι εικονες θα αυξηθουν
 

Link to comment
Share on other sites

πλεον το να αλαζεις λαστιχα ανα 2-3ετια ή ανα 40-50000κμ ειναι πολυτελεια

αυτες οι εικονες θα αυξηθουν

 

Όχι αυτό δεν το δέχομαι

Πολυτέλεια είναι να κυκλοφορείς με τέτοια λάστιχα,

η τσέπη να είναι στεγνή

και να ζητάς τιμή για michelin

 

Υπάρχουν λύσεις, αλλά.........

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό δεν το δέχομαι

Πολυτέλεια είναι να κυκλοφορείς με τέτοια λάστιχα,

η τσέπη να είναι στεγνή

και να ζητάς τιμή για michelin

 

Υπάρχουν λύσεις, αλλά.........

Ποιες ειναι οι λυσεις??

matador??

savva??

αλλες που δεν μπωρω να θυμηθω φτηνες μαρκες ταχα θυγατρικες ΜΕΓΑΛΩΝ εταιριων, που μολις πατησεις βρεγμενο δρομο, εχουν την ιδια συμπεριφορα με φαγωμενα λαστιχα, κανεις μετανιες και ταματα στον θεο που πιστευεις, να επανελθει το αμαξι......

 

την εχω πατησει 2 φορες με φτηνες μαρκες, η μια ηταν με matador, που πεταξα και το αμαξι μαζι, και η 2η με φτηνα χιονολαστιχα που χρειαστηκα να βαλω αλυσιδες για να περπατησω σε ευθεια,

οποτε γνωμη μου να φαγωθει το λαστιχο, και παω προσεκτικα, δεν τρεχω και αυτο ειναι.....να μου πεις παλι δεν θα εχεις ασφαλεια, αλλα ειναι εις γνωση μου, και οχι οτι πληρωσα ενα φτηνο λαστιχο για να εχω μονο τακουνι και να παταει απο εδω και απο εκει....

 

εσυ σωστα τα λες παντως αλλα η σημερινη πραγματικοτητα θυμιζει παλιες εποχες που αν δεν βγεναν τα λινα λαστιχα δεν αλαζες, πλεον ο κοσμος ψαχνει μεταχειρησμενα ελαστιχα, οπως κανανε και παλια....

Link to comment
Share on other sites

Μην το γυρνάμε τώρα το θέμα στις προσωπικές εμπειρίες

Το χειρότερο λάστιχο που έχω βάλει στο αμάξι της δουλειάς

είναι το continental

Μόλις δει βρεγμένο κάτι παθαίνει, νομίζει ότι κάνει πατινάζ

Φρενάρω κατεβάζοντας ταχύτητες

Όσο για σπινιάρισμα στο βρεγμένο ?

Τα 65 μουλάρια του πεζό 205 αναβαθμίζονται σε ατίθασα αγριάλογα

Link to comment
Share on other sites

Κατι ψηνετε...στα αλογα εχουμε κολλησει...εγω θελω 400+ αυτην λεει πρωτο σταδιο μονο 210...

Link to comment
Share on other sites

Κατι ψηνετε...στα αλογα εχουμε κολλησει...εγω θελω 400+ αυτην λεει πρωτο σταδιο μονο 210...

Να της πάρεις ένα τέτοιο να βολευτεί με τα 65

και εσύ θα κάνεις τα δικά σου

 

Ε ρε γλέντια :acute:

 

peugeot-205-gti-01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να της πάρεις ένα τέτοιο να βολευτεί με τα 65

και εσύ θα κάνεις τα δικά σου

 

Ε ρε γλέντια :acute:

 

peugeot-205-gti-01.jpg

ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧ κλαιω

Link to comment
Share on other sites

Τα λάστιχα των φωτογραφιών βρίσκονταν επάνω σε αμάξι,

το οποίο κυκλοφορεί μέρα νύχτα στους δρόμους της Αθήνας

Το λάστιχο που λείπει ποιος ξέρει πριν πόσο καιρό είχε σκάσει

και κυκλοφορούσε με τη ρεζέρβα ανάγκης

Χτες που τα άλλαξε του κλατάρησε η ρεζέρβα ανάγκης και μου τον κουβάλησε η οδική βοήθεια

 

Βόηθα Παναγιά :diablo:

 

 

image.jpg

image.jpg

Βαγγέλη εδώ κυκλοφορούν τόσα ανασφάλιστα αυτοκίνητα γιατί δεν έχει ο κόσμος 150 ή 200 ευρώ για το ασφαλιστήριο του, λες να έχει 300-400 ευρώ για ελαστικά? Θα μου πεις τι το κυκλοφορεί, ας πάρει λεωφορείο ή μετρό, στα λόγια όλα εύκολα όμως...

...βάσει έρευνας 4q 2012 το 40% των Ελλήνων δεν καλύπτει τις βασικές υποχρεώσεις του (ρεύματα, τηλέφωνα κλπ) δυστυχώς εκεί μας έφτασαν...!  Πριν από 5 χρόνια την παραπάνω εικόνα θα την έλεγες "εγκληματική αμέλεια" πλέον είναι ένα από τα πολλά αποτελέσματα της κρίσης..

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη εδώ κυκλοφορούν τόσα ανασφάλιστα αυτοκίνητα γιατί δεν έχει ο κόσμος 150 ή 200 ευρώ για το ασφαλιστήριο του, λες να έχει 300-400 ευρώ για ελαστικά? Θα μου πεις τι το κυκλοφορεί, ας πάρει λεωφορείο ή μετρό, στα λόγια όλα εύκολα όμως...

...βάσει έρευνας 4q 2012 το 40% των Ελλήνων δεν καλύπτει τις βασικές υποχρεώσεις του (ρεύματα, τηλέφωνα κλπ) δυστυχώς εκεί μας έφτασαν...!  Πριν από 5 χρόνια την παραπάνω εικόνα θα την έλεγες "εγκληματική αμέλεια" πλέον είναι ένα από τα πολλά αποτελέσματα της κρίσης..

Συμφωνω απολυτα...και επισης να σου πω αγαπαω λεωφορειο...αλλα εδω επαρχια για μια αποσταση 5 λεπτα πρεπει να κανω 40 λεπτα και 2 λεωφορεια με 2 εισιτηρια απο 1.30 το καθενα παιρνω αμαξι και μπορω να πω ανετα οτι δεν ειναι θεμα χρηματων για ασφαλεια αυτοκινητου και ελαστικων...αλλα περι κοροιδιας και απαξιωσης τον ΜΜΜ καθως και ο ελληναρας προτιμα να παιζει το κεφαλι του κορωνα γραμματα παρα να τον πουν οτι παιρνει το λεωφορειο...να μην σου πω την λαχταρα που περναω με το ποδηλατο...

Edited by Acidarrow
Link to comment
Share on other sites

Βρε κουμπαρε δεν με παντρευεις να μην χαμενο το ονομα?

αφού βρήκαμε γυναίκα... αμάξι...(βενζίνη θα βρούμε)...τι ψάχνεσαι? 

Link to comment
Share on other sites

ΣΣΣΣΣΣ κρυβε λογια οι κουμπαροι με βουλκανιζατερ η πρατηριο βενζινης ειναι περιζητητοι...

Link to comment
Share on other sites

Ζούμε έναν πόλεμο κύριοι....μακάρι να αλλάξουν κάποια πράγματα να τηρούμαι τουλάχιστον τα βασικά και τα νόμιμα..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα...και επισης να σου πω αγαπαω λεωφορειο...αλλα εδω επαρχια για μια αποσταση 5 λεπτα πρεπει να κανω 40 λεπτα και 2 λεωφορεια με 2 εισιτηρια απο 1.30 το καθενα παιρνω αμαξι και μπορω να πω ανετα οτι δεν ειναι θεμα χρηματων για ασφαλεια αυτοκινητου και ελαστικων...αλλα περι κοροιδιας και απαξιωσης τον ΜΜΜ καθως και ο ελληναρας προτιμα να παιζει το κεφαλι του κορωνα γραμματα παρα να τον πουν οτι παιρνει το λεωφορειο...να μην σου πω την λαχταρα που περναω με το ποδηλατο...

 Φίλε είσαι απόλυτα σωστός, και στο χωριό μου έχουν κρατήσει 2 δρομολόγια, ένα το πρωί και ένα το βράδυ, για να πάνε τα παιδιά στην Ελεούσα (στα Γιάννενα) σχολείο υπάρχουν και αυτά τα δρομολόγια αλλιώς θα τα είχαν καταργήσει και αυτά. Τραγικές οι συγκοινωνίες εκτός αστικών κέντρων και όχι μόνο. Πάντως το Πάσχα ξέρω κόσμο που έφυγε π.χ. για Αγρίνιο και πήρε ΚΤΕΛ για να εξοικονομήσει χρήματα σε σχέση με το ταξίδι με αυτοκίνητο, όπου ειδικά με την γέφυρα του Ρίου είναι πραγματική κλοπή τα διόδια για τον καρόδρομο που έχουμε από Κόρινθο έως Γιάννενα. Το ποδήλατο παίζει πολύ εδώ και καιρό - δεν παύει όμως να είναι επικίνδυνο αφού στον δρόμο ισχύει η προτεραιότητα ανάλογα με το μέγεθος του οχήματος....!!!!

Link to comment
Share on other sites

στη γέφυρα πραγματικά είναι πολλά τα διόδια..με 13,20...εγώ που πηγαίνω πολύ συχνά στο χωριό μου Αγρίνιο...την έκοψα...καραβάκι..6,50 πήγαινε και 6,50 έλα...φυσικά σε άλλες εποχές τα αξίζει τα λεφτά της...για ένα άτομο μακρινή απόσταση δεν συμφέρει..πάνω από δύο άτομα για ταξίδι συμφέρει και καλύτερα από κτελ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφωνησω μαζι σας , εγω που ειμαι απο τη Λευκαδα χρησιμοποιω συνεχεια την γεφυρα . Χαλαλι τα 13,20 για μια αποσταση 1.5 λεπτου να την κανω 25 με το καραβι . Γλυτωνω αρκετο χρονο ... Σε 3 ωρες και 15 λεπτα ειμαι στο χωριο ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω 2.500-3000 τον μήνα,δηλαδη σχεδόν 30.000 τον χρόνο.....

Ήμουν στο τσάκ να βάλω 17άρες....

 

15άρες ζαντούλες,260 ευρώ η τετράδα,και όλα μέλι γάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφωνησω μαζι σας , εγω που ειμαι απο τη Λευκαδα χρησιμοποιω συνεχεια την γεφυρα . Χαλαλι τα 13,20 για μια αποσταση 1.5 λεπτου να την κανω 25 με το καραβι . Γλυτωνω αρκετο χρονο ... Σε 3 ωρες και 15 λεπτα ειμαι στο χωριο ..

αν βίαζεσαι η έχεις πολυ ταξιδι μπροστα σου θα περασεις...και εγω οταν θελω να παω μπαμ περναω..η οταν δεν εχω ορεξη να περιμενω ειτε λογο κουρασης κλπ..τα λεφτα της τα αξιζει..προς θεου..απλα εμεις δεν εχουμε και μας φαινονται πολλα :p..passatouko και εγω μαζί σου...15αρα εγγυηση...:D

Link to comment
Share on other sites

Μια και το ταράξατε στα off topic,

πάρτε και μια μαμάτη συνταγή :

 

http://www.sintagespareas.gr/sintages/germaniki-patatosalata.html

 

Τέλεια!!!! :crazy: :crazy: :db: :db:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.