Jump to content
pigasos9112

Προβλημα Με Ρεταρισμα-Κλοτσιμα Tsi 06 140Ps

Recommended Posts

Γεια σας παιδες εχω προβλημα με το golf  2006 tsi 1.4 

το αμαξι γραφει 147 χλμ εχουν γινει ολοι οι περιοδικοι ελεγχοι και εδω και 2 μηνες μονο απο 3η και μετα και σε πατημα γκαζιου πχ προσπερασμα το αμαξι αντι να φορτωσει κλοτσαει το πηγα σε μηχανικο ο οποιος με πηγε σε ηλεκτρολογο για να το βαλει στο διαγνωστικο

το οποιο εγραψε -Ρυθμιστικη βαλβιδα αντλιας καυσιμου.μηχανικη βλαβη-

Να κλαψω? θα ξηλωθω? please help!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το προβλημα σου δεν πρεπει να ειναι η ρυθμιστικη βαλβηδα αλλα καποιοσ πολλαπλασιαστησ πρεπει να το δουναι με διαγνοστηκο στη πορεια  για να δουνε ποιοσ κυλινδροσ κανει το κοψημο.εαν ειχε προβλημα η ρυθμιστικη βαλβηδα δεν θα σου πηγενε στην πορειακαι θα σου εκανε ενα μεγαλο βυθησμα και οχι κλοτσημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα forum!εχω ενα golf 5 tsi 140 ps και τισ τελευταιες εβδομαδες μου παρουσιαζει το παρακατω προβλημα.

οταν παταω το γκαζι βαθια ο κινητηρας κανει δυο τρια  κλοτσιματα σαν να κοβεται η ισχυς για λιγα δευτερολεπτα.οι στροφες ομως ανεβαινουν κανονικα (οχι οπως οταν χαλαει το μαγνητακι του κομπρεσορα).αυτο γινεται στισ χαμηλες στροφες (1500 - 3000).οταν λειτουργει το τουρμπο ολα καλα.πηγα στο συνεργειο και μου ειπαν οτι αυτο μπορει να οφειλετε σε πολλα εξαρτηματα οπως σκαστρα,πεταλουδα,αντλια βενζινης.οι πολλαπλασιαστες λειτουργουν κανονικα.προσθετω οτι δεν εχει αναψει ποτε το engine check κατα την διαρκεια των κοπιασματων.θελω την γνωμη σας γιατι φοβαμαι οτι αν παω στην αντιπροσωπια θα με γδυσουν.

ευχαριτω εκ των προτερων

Edited by spyrost91
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.