Jump to content
Golfakias Revo

Golfakias Revo-Vw Golf 6 1.2Tsi <white Angel>..........<λευκός Άγγελος>

Recommended Posts

.

 

Καλησπέρα σε ολη την παρέα, θα ηθελα και εγω με την σειρά μου να παρουσιάσω το δικό μου αυτοκίνητο μιας και απο την ημέρα που το πήρα εχουν γίνει αρκετές αλλαγές.

 

Ας ξεκινησουμε λοιπόν.

Την πρώτη μέρα που πήρα το αυτοκίνητο ηταν κάπως έτσι.

80621803.jpg

 

 

Πρώτο πράγμα που έκανα ήτανε να του αλλάξω ζάντες μια και όταν το πήρα φορούσε τις 15αρες σηδερένιες ζάντες με τα τάσια και ήταν κάπως ετσι.

0150o.jpg

Και έτσι μπήκαν οι 17αρες ζάντες της Μοmo σε συνδιασμό με τα michelen pilot spor 3 πιστεύω τεριαξαν πολύ καλά στο αυτοκίνητο. Tην ίδια μερα μπήκαν στο αυτοκίνητο και αντιλιακές μεμβράνες 3Μ, 3 στάδιο και ιδού το αποτέλεσμα.

95974021.jpg

 

Μετά απο αυτό το επόμενο βήμα ήταν ενα χαμήλωμα διότι το αυτοκίνητο με τις 17αρες ζάντες φένονταν σαν τζιπάκι. Έτσι τα 3ποντα ελατήρια της Εibach έκαναν την δουλεία τους και να το αποτέλεσμα.

tezj.jpg

tezan.jpg

Αφού έγινε και το χαμήλωμα μετά σειρά είχε η εξάτμιση. Ετσι μπήκε στο αυτοκίνητο μια χειροποίητη εξάτμιση με καζανάκι απο S3 και διπλή μπούκα πίσω και το αποτέλεσμα ηταν τέλειο μπορώ να πω απο θόρυβο δεν τρελένεται κιολας αλλα δεν ήθελα και πολύ ηχο εξαλου ενα πολυ οραίο μπάσο ηχο βγάζει στίς μεσαίες στροφές και να το αποτέλεσμα

 

98403397.jpg

 

Στην συνέχεια έγιναν κάποιες εξωτερικές μικρο αλλαγές όπως. Βάψιμο σημάτων μπρος-πισω και καθρέπτες σε μαύρο γυαλιστερό χρώμα και έγινε και τοποθετήθηκαν και προβολάκια με λάμπες xenon καθωτι το αυτοκίνητο οταν το πήρα δεν είχε καθόλου προβολάκια, το αποτέλεσμα ειναι αυτό....

 

68593220.jpg

 

Μια νυχτερινη φώτο ακόμη με τοποθετημένα τα προβολάκια.
0168wp.jpg

Στην συνέχεια έπρεπε να ακούγεται και λίγο η μικρή τουρμπινα μας. Ετσι μπήκε η σκάστρα της forge που σε συνδιασμό με την φιλτοχοάνη της pipercross προσφεραν στο αυτοκίνητο όχι μόνο υπέροχο ήχο κατα την διαρκεια της εκτόνωσης αλλα και καλύτερη απόκριση στο γκάζι

0434n.jpg

 

 

Στην συνέχεια έγιναν κάποιες αλλαγές στο εσωτερικό του αυτοκινήτου με κάποιες πινελιές carbon και έγινε και τοποθέτηση μπαρόμετρου που σε συνδιασμό με την βαση στον αεραγωγο το αποτελέσμα ειναι πολυ καλο.
carbvi.jpg

 

carbq.jpg

 

Στην συνέχεια μπήκε μικρή διακριτική κόκκινη ταινία στο μασκάκι και το αυτοκίνητο ομορφηνε ακόμα πιο πολύ.

0017lo.jpg

 

Eπίσης τοποθετήθηκε ledoταινία χρώματος μπλέ και το αποτέλεμα ηταν τέλειο

91652828.jpg

 

Πρίν λίγες μέρες μπήκαν και φριδάκια στο αυτοκίνητο χρώματος μαύρου καθώς και ένα διακριτικό σπόιλερ και το αυτοκίνητο ειναι κάπως έτσι.

0027n.jpg

 

Θα ακολουθήσουν αρκετές αλλαγές ακόμη γιατί όπως και να το κάνουμε το tunning είναι χειρότερο και απο ναρκωτικό κυλάει στίς φλέβες όλων μας..........

 

Πείτε μου την γνώμη σας για τις αλλαγές στο αυτοκινητό μου ευχαριστω.

Για οτιδήποτε νεότερο θα σας ενημερώσω.

Θα ανεβάζω καινουργιες φώτο με την οποιαδηποτε αλλαγή γίνεται στο αυτοκίνητο!!!!!!!!!!

 

Σας ευχαριστώ....

Γιωργος

Edited by Golfakias Revo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πανεμορφο γιωργο το αμαξι σου φιλε μου...εχασα μερικα επεισοδια απο την τελευταια φορα που το ειχα δει φιλε μου απο κοντα..ωραια συνεχισε ετσι επομενο βημα ειναι να βαλεις προγραμμα τρελε.. :)))

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε !

 

Ωραιο το golfaki σου ,πες μας λιγο για το κινητήρα.του -ε΄χει  πρόγραμμα; αν ναι πόσο ήταν και πόσο περίπου πήρε σε ιπποδύναμη;

 

η εξάτμιση είναι ολόσωμη ; έχεις αλλάξει dp;

 

Προσωπικα και πάντα καλοπροαίρετα δεν μου αρεσουν τα φρυδάκια,η ταινία μπροστά και το βαμένο σήμα της vw -

 

όλες οι άλλες αλλαγές είναι super -

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το αμάξι σου :drinks:

Κάτι όμως δε μου κάθεται καλά στο μάτι, κοιτάζοντας τα ζαντολάστιχα

Αν θέλεις γράψε το πλάτος της ζάντας και τη διάσταση του λάστιχου

Link to comment
Share on other sites

Koumparos καλησπερα...........δεν σου καθεται καλα η διασταση που φορουσα πριν με την ζαντα προφανως γιατι ητανε 205-45-17 ενω τωρα που αλλαξα διασταση και πηγα στο Continental Contact spor 5  με διασταση 225-45-17 εκατσε πολυ καλα στο αυτοκινητο......



Γεια σου φίλε !

 

Ωραιο το golfaki σου ,πες μας λιγο για το κινητήρα.του -ε΄χει  πρόγραμμα; αν ναι πόσο ήταν και πόσο περίπου πήρε σε ιπποδύναμη;

 

η εξάτμιση είναι ολόσωμη ; έχεις αλλάξει dp;

 

Προσωπικα και πάντα καλοπροαίρετα δεν μου αρεσουν τα φρυδάκια,η ταινία μπροστά και το βαμένο σήμα της vw -

 

όλες οι άλλες αλλαγές είναι super -

Καλησπερα DIMIV ευχαριστω για τα καλα σου λογια τωρα οσον αφορα τα φριδακια που λες ειναι περασμενα με γιαλιστερη μαυρη ταινια 3Μ που στο μελλον μπορει να την βγαλο και να βαφτουν λευκα στο χρωμα του αυτοκινητου...........η εξατμιση ειναι απο καταλυτη και πισω αργοτερα που θα μπει το προγραμμα θα αλλαχτει απο dp και θα εχουμε πολυ καλυτερες επιδοσεις........



πανεμορφο γιωργο το αμαξι σου φιλε μου...εχασα μερικα επεισοδια απο την τελευταια φορα που το ειχα δει φιλε μου απο κοντα..ωραια συνεχισε ετσι επομενο βημα ειναι να βαλεις προγραμμα τρελε.. :)))

χαχαχαχαχα ευχαριστω πολυ ρε τρελαρα να σαι καλα............ναι οντως εχουν γινει καποιες αλλαγες απο την τελευταια φορα που βρεθηκαμε και θα γινουν αρκετες ακομα...........επομενο βημα ειναι το προγραμμα και τα πλαινα σποιλερ απο το r-line :)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, ομορφο το εχεις κανει !
Αλλα μετα απο ενα σημειο το χαλάς και το καγκουριζεις αρκετα!
Βγάλε φρυδάκια, κοκκινες λεπτομερειες που εχεις βάλει μπροστα , το R στο τιμόνι .

Αν σου αρεσουν κρατησε τα

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι μην τους ακούς, εγώ πιστεύω οτι το αμάξι σου είναι πανέμορφο! Ειδικα το εσωτερικό με τα μπλε νέον το βράδυ πρέπει να είναι φοβερό!

Edited by Mist
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, ομορφο το εχεις κανει !

Αλλα μετα απο ενα σημειο το χαλάς και το καγκουριζεις αρκετα!

Βγάλε φρυδάκια, κοκκινες λεπτομερειες που εχεις βάλει μπροστα , το R στο τιμόνι .

Αν σου αρεσουν κρατησε τα

καλησπερα φιλε μου οι κοκκινες λεπτομεριες εχουν βγει ηδη και στο τιμονι προστεθηκαν τα νικελακια απο την vw !!!!!!

Φιλαράκι μην τους ακούς, εγώ πιστεύω οτι το αμάξι σου είναι πανέμορφο! Ειδικα το εσωτερικό με τα μπλε νέον το βράδυ πρέπει να είναι φοβερό!

Eυχαριστω πολυ φιλαρακι μου να εισαι καλα και εσυ να χερεσαι το αυτοκινητο σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου οι κοκκινες λεπτομεριες εχουν βγει ηδη και στο τιμονι προστεθηκαν τα νικελακια απο την vw !!!!!!

 

πια νικελακια λες φιλε, για βαλε καμια φωτογραφια..

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε Γιωργαρε  με το εργαλειο σου !!!! και ασε τον κα8ενα να λεει οτι 8ελει..

Link to comment
Share on other sites

πια νικελακια λες φιλε, για βαλε καμια φωτογραφια..

θα μπουν και αλλες φωτο το μεσημερι φιλε μου με τα νικελακια!!!!!!!!!

Ελα ρε Γιωργαρε  με το εργαλειο σου !!!! και ασε τον κα8ενα να λεει οτι 8ελει..

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια Panos και εσυ να χερεσαι το αυτοκινητο σου και να κανεις πολλα ασφαλη χιλιομετρα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο στο διόρθωσα το post μετά το report σου.

Θέλω να πιστεύω πως έχω ταιριάξει τα images σωστά με βάση τις περιγραφές.

Επίσης αφαίρεσα τις περιττές τελείες από το κείμενο.

 

Αν χρειαστείς κάτι άλλο ενημέρωσέ μας.

 

Κώστας.

 

Υ.Γ.

Να το χαίρεσαι το golfάκι!

Πολλά like για την ζάντα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλη προσπαθεια φιλε.χαμηλωμα-ζαντες-σποιλερακι εμπρος,εδεσαν καλα με το αμαξι,τα φρυδακια νομιζω θα πηγαιναν περισσοτερο λευκα.να το χαιρεσαι φιλε και καλη συνεχεια στην βελτιωση της golfaras σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλη προσπαθεια φιλε.χαμηλωμα-ζαντες-σποιλερακι εμπρος,εδεσαν καλα με το αμαξι,τα φρυδακια νομιζω θα πηγαιναν περισσοτερο λευκα.να το χαιρεσαι φιλε και καλη συνεχεια στην βελτιωση της golfaras σου!

Ευχαριστω πολυ fastrabitt για τα καλα σου λογια.........τα φριδακια στο αμεσο μελλον θα βαφτουν λευκα και πιστευω θα δεσουν αρκετα με το υπολοιπο αυτοκινητο και εσυ να χερεσαι το αυτοκινητο σου και καλες βολτες!!!!!

Γιώργο στο διόρθωσα το post μετά το report σου.

Θέλω να πιστεύω πως έχω ταιριάξει τα images σωστά με βάση τις περιγραφές.

Επίσης αφαίρεσα τις περιττές τελείες από το κείμενο.

 

Αν χρειαστείς κάτι άλλο ενημέρωσέ μας.

 

Κώστας.

 

Υ.Γ.

Να το χαίρεσαι το golfάκι!

Πολλά like για την ζάντα!!!

ευχαριστω πολυ doggy ενταξει οι φωτο μπηκαν λιγο μπερδεμενες αλλα οκ θα τις φτιαξω απο την αρχη!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολη την παρεα και παλι..............σημερα εγιναν καποιες μικροαλλαγες στο golfaki

1.Toποθετηθηκαν τα νικελακια στο τιμονι.........

0034d.jpg

 

2...Μπηκε αυθεντικο αυτοκολητο απο το R-line στο πισω μερος του αυτοκινητου......καθως και μικρα αυτοκολητα στα πλαγια μπροστα απο τις πορτες απο το R-line......

0033qc.jpg

 

0030us.jpg

 

3....Oι κοκκινες λεπτομεριες βγηκαν απο το αυτοκινητο και τωρα ειναι καπως ετσι............

0035p.jpg

 

Μια ακομη φωτο με παρεα με το πανεμορφο Volvo S60 R-desing του κολλητου μου........

 

0007e.jpg

Edited by Golfakias Revo
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι ωραίο και το volvo τα σπάει το λευκό με τους νίκελ καθρέφτες ! respect

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι ωραίο και το volvo τα σπάει το λευκό με τους νίκελ καθρέφτες ! respect

Να σαι καλα φιλος οσον αφορα για το volvo ειναι ισως αν οχι το μοναδικο ενα απο τα μοναδικα που κυκλοφορουν ελλαδα γιατι ειναι και το Polestar ειδικη εκδοση ειναι πετρελαιο 2 λιτρο πολυ δυνατο!!!!!

Μπράβο φίλε τώρα έγινε πολύ Ωραίο...

Eυχαριστω πολυ φιλε μου να σαι καλα και εσυ να χερεσαι τον αδερφο Polo ειναι πανεμορφο συνεχισε ετσι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε τώρα το είδα οτι είναι η Polestar έκδοση, πολύ μοναδικό μπράβο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολη την τρελοπαρεα,,,,,,

Σημερα μπηκε στο αυτοκινητο ταινια 3M  απο το Gti στο μπροστινο μασκακι και στον κατο διαχυτη........
Θελω την γνωμη σας για το αποτελεσμα..........
Σκεφτομαι στο πανω μασκακι να βαλω ταινια μονο στην μεση μια λοριδα και να καταργησω την υπολοιπη.......
Απλα κανω δοκιμες.........
Πειτε μου την αποψη σας.........

0037dx.jpg

 

Επομενο βημα μου σε λιγο καιρο θα μπουνε στο αυτοκινητο τα πλαινα σποιλερ απο το R-line και θα βαφτουν λευκα τα φριδακια και το μπροστινο σποιλερακι..........!!!!!!!!!!!

Edited by Golfakias Revo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν μου αρέσουν..κατα την γνώμη μου προσπάθησε να κρατήσεις χαμηλό προφίλ ..το golf είναι κλασικό αυτοκίνητο και καλό είναι να μην καγκουροποιειτε..από την στιγμή που δεν είναι gti ..ότιδηποτε άλλο εκτός από τα γνήσια κομμάτια ητε gti ητε r line η r,δειχνουν ψεύτικα και άσχημα.ποσο μάλλον αυτοκολητακια κλπ.κανε υπομονή συγκέντρωσε τα χρήματα και βάλε μάσκα και προφυλακτηρα από gti μην ασχολήσε με αυτοκολητακια και μαγνητακια.Να μην παρεξηγηθώ,σου μιλάω καλοπροαίρετα και όχι με κρητική διάθεση,αν εσένα σου αρέσει έτσι εμένα μου περισσεύει.Για τα πλαινα σποιλερ και φρυδακια συμφωνώ και επαυξανω!!

Edited by Fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν μου αρέσουν..κατα την γνώμη μου προσπάθησε να κρατήσεις χαμηλό προφίλ ..το golf είναι κλασικό αυτοκίνητο και καλό είναι να μην καγκουροποιειτε..από την στιγμή που δεν είναι gti ..ότιδηποτε άλλο εκτός από τα γνήσια κομμάτια ητε gti ητε r line η r,δειχνουν ψεύτικα και άσχημα.ποσο μάλλον αυτοκολητακια κλπ.κανε υπομονή συγκέντρωσε τα χρήματα και βάλε μάσκα και προφυλακτηρα από gti μην ασχολήσε με αυτοκολητακια και μαγνητακια.Να μην παρεξηγηθώ,σου μιλάω καλοπροαίρετα και όχι με κρητική διάθεση,αν εσένα σου αρέσει έτσι εμένα μου περισσεύει.Για τα πλαινα σποιλερ και φρυδακια συμφωνώ και επαυξανω!!

Eνταξει φιλος μα γιαυτο αναιβασα την φωτο εξαλου για να παρω γνωμες............και γενικα το αυτοκινητο το εχο τελειος γυμνο απο αυτοκολητα κτλ......μονο ενα μικρο αυτοκολητο εχει μπει στο πισω μερος του αυτοκινητου.......η ταινια μπηκε δοκιμαστικα για να δω πως φενεται!!!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.