Jump to content
Guest perik63

Θορυβος Μπροστα Απο Τα Τακακια

Recommended Posts

Guest perik63

Καλησπερα παιδια --- αντιμετωπιζω ενα προβληματακι με το golf gt . Oταν πηγαινω και ο δρομος εχει λακουβιτσες - σχισιματα-ραφες ακουω απο κατω μπροστα ενα θορυβο σαν να ειναι μεταλικος δηλ. απο καπου εκει στα τακακια? στις δαγκανες? Οταν παταω φρενο περνωντας απο τα συγκεκριμενα σημεια δεν ακουγεται ο θορυβος καθολου. Θα βοηθουσατε αν περιπου μου λεγατε τι παιζει. Ευχαριστω.

Το μοντελο ειναι 3-2006 και το πηρα προσφατα. Στην delta car στην πατρα μου ειπαν για το συγκεκριμενο θεμα οτι ειναι ο θορυβος απο τα τακακια ,και δεν ειναι κατι σοβαρο , αλλα ελα που ειναι σπαστικος ο θορυβος. Ε πισης μου ειπαν οτι αργοτερα θα χρειαστω αμορτισερ και top mount.

Edited by Speedy
html decoding
Link to comment
Share on other sites

τσιριγμα πατωντας φρενο με μικρη ταχυτητα κ πανω απο λακουβες ενας μεταλλικος χαρχαλιτος ηχος (με λιγη ταχυτητα ετσι ωστε να ταρακουναει λιγο το αμαξι)

Link to comment
Share on other sites

Guest perik63

ΕΣΑΣ ΟΛΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΚΩΣ ΚΑΝΕΙ Η VW ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΙΜ

Link to comment
Share on other sites

ΕΣΑΣ ΟΛΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΚΩΣ ΚΑΝΕΙ Η VW ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΙΜ

Eνα ψιλο-μεταλλικο θορυβο  σε καταστασεις οπως τις περιγραφεις και σε μενα  το  κανει/εκανε  απο αρχη.Δεν νομιζω να ειναι προβλημα.Οπως και οταν φαγωθουν τα  πισω τακακια στην οπισθεν ακουγεται  ενας "γδουπος" πολλες φορες.Σε καποιο topic ειχε παρει το ματι μου οτι  το εχουν αρκετοι και δεν ειναι προβλημα!!

  Υ.Γ  Ψαξε,διαβασε,ρωτησε,!!Aλλα δεν ειναι σωστο  να ειρωνευεσαι  τους συμφορουμητες σου!!

  • 3 Δημοσιεύσεις
Link to comment
Share on other sites

Guest perik63

Κάθε δημοσίευση απαγορεύεται να περιέχει κείμενο υβριστικό, άσεμνο, πρόστυχο, χυδαίο, συκοφαντικό, απεχθές, απειλητικό, πορνογραφικό, ειρωνικό, ιδιαίτερα έντονο προσανατολισμό (π.χ. θρησκευτικό, πολιτικό, αθλητικό κλπ), «δεσμούς» προς άλλους δικτυακούς τόπους που περιέχουν τέτοια μέρη ή παράνομο περιεχόμενο. Επίσης κάθε δημοσίευση απαγορεύεται να διαθέτει αρχεία συνημμένα που να περιέχουν παράνομο λογισμικό, ιούς ή άλλο λογισμικό που μπορεί να προκαλέσει ζημιά στα συστήματα των υπολοίπων μελών. Γενικά τα μηνύματα απαγορεύεται να περιέχουν σημεία που μπορούν να εκθέσουν τον «δικτυακό τόπο» και τα μέλη αυτού καθώς επίσης και να οδηγούν σε πράξεις αξιόποινες ή αντίθετες προς την ελληνική και ευρωπαϊκή νομοθεσία και των διεθνών συμβάσεων.

Edited by PAGOURISTAS
Υβριστικο περιεχομενο
Link to comment
Share on other sites

κλειδώνει λόγω μη σωστής συμπεριφοράς του O.P.

Θα ενημερωθεί με σχετικό π.μ. και αν δεν συμπεριφερθεί κατά τους όρους χρήσης του φόρουμ θα υπάρξουν και άλλες κυρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.