Jump to content
PanosTDi

Bye Bye Love

Recommended Posts

Είναι λίγο κουφάλες οι ασφαλιστικές στις αποζημιώσεις, τουλάχιστον δεν αργούν πια. Έβγαλαν σε γνωστό με RAV4 αξίας 35.000 ευρώ 11.000 ευρώ αποζημίωση. Το συμβόλαιο είναι παραμύθια - δεν πας να έχεις 14.000 ευρώ κάλυψη κλοπής - φωτιάς κλπ, θα συμβουλευτούν τους πίνακες του Autotriti και θα βγάλουν το ποσό...!

 

Τουλάχιστον δεν αργούν, σε 60 ημέρες τα δίνουν. Με τις κλοπές έχει παραγίνει το κακό 5 κλοπές σε εξέλιξη είχε ο ασφαλιστής μου τον Ιανουάριο..!

 

Πριν λίγες ημέρες έκλεψαν Passat ενός γείτονα από Δημοτικό parking!

 

Μη σου τύχει όπως λες! Anyway, να τους τα πάρεις και να κάνεις μία καλή επιλογή μετά.!

Ου μπλέξεις... Να προσέχουμε γιατί και από κλοπές χαμός. 

Ευχαριστώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Σας γράφω σήμερα εδώ έχοντας αποχαιρετήσει το αγαπημένο Golf VI 2.0 TDi 4motion R line που είχα,  μετά από ατύχημα. Βράδυ 20 Απριλίου ταξίδευα μόνος από το μεσημέρι με μια στάση κάνα δύωρο και λόγο κούρασης κατά τις 2:30 τα ξημερώματα βγήκα από τον δρόμο χτύπησα σε ανάχωμα και βρέθηκα με τον ουρανό ανάποδα. Εγώ βγήκα χωρίς γρατζουνιά, ευτυχώς ήμουν μόνος. Το αυτοκίνητο χτυπήθηκε από παντού μόνο πίσω δεν έπαθε κάτι και από μέσα τίποτα, δεν άνοιξαν αερόσακοι μάλλον επειδή δεν είχα μεγάλη ταχύτητα. Από κάτω χτυπήθηκε το κιβώτιο ταχυτήτων σε 2 σημεία και τα ψυγεία. Τελικά η ασφαλιστική μετά από έλεγχο που έκαναν στην ζημιά αποφάσισαν να μου το αντικαταστήσουν και να μην το φτιάξουν αυτό. Εχθές βγήκε η απόφαση και περιμένω και επίσημα να μου δώσουν το ποσό και να ξεκινήσω την αγορά νέου αυτοκινήτου.

Θα ήθελα να ακούσω προτάσεις για κάποιο αυτοκίνητο του group ή όχι. Γιατί λίγο που κοίταξα υπάρχουν πολλά αλλά θα ήθελα να έχω και μια 2η γνώμη από την όμορφη παρέα σας.

Επίσης εχω κάποια έξτρα για το αυτοκίνητο που μου έμειναν άλλα δεν πρόλαβα να τα βάλω και άλλα σωθήκαν. π.χ Πίσω φώτα R20 smoked original ή μπροστά R20 bumber άβαφος κομπλέ με τα LED aftermarket και άλλα που θα τα βάλω σε αγγελία κάποια στιγμή μόλις βρω χρόνο για φωτό.

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)

:drinks:  :drinks:

 

Και πώς τούμπαρες;....με 20χλμ;.....Είναι πολύ σοβαρό το θέμα......εγώ θα το κυνηγούσα!!!!

Edited by Touring the M3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.