Jump to content
meletiad

1.2 Tsi Software Απο Revo. Αξιζει Την Αναμονη?

Recommended Posts

την παρασκευή θα πάω να βάλω το revo ,περνώντας τηλ στην overload μου είπαν 132 hp το πολύ (με 100 oct βενζίνη) ενώ η revo κοντά 140 όποτε προτίμησα revo. τώρα αν αληθεύει αυτό θα φανεί. εγώ είμαι μέσα για το άνοιγμα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με προγραμμα μπορω στο παω 172.

Φιλε μου,μην ακους οτι λεει ο καθενας.

140 με προγραμμα μονο δεν παει ουτε με αλογα στο πορτ μπαγκαζ.

Εδω φουλ πρωτο σταδιο 100σταρα σκαρτα 145....

Link to comment
Share on other sites

οταν λες φουλ δεν νομιζω να εχεις παραπανω απο φιλτρο εατμιση σωστα???αρα επειδη και εγω φοραω και φιλτρο ( χωρις εξατμιση) με πργραμμα πιστυευ135 τα εχω με 100 αρα.αντως μια δοκιμη θα μας πεισει...


αν μπορεις να το πας παντως 172 να το φερω σε εσενα...


χωρις ειρωνεια προς εσενα ...:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε ειρωνευτηκα εννοειται αγορινα,απλα αυτα τα 140 αλογα μου θυμιζουν αστεια,και ειδικα απο μια εταιρια που δεν φιμιζεται για την δυναμη της.

Link to comment
Share on other sites

καλα ναι ουτε εγω προς θεου,για αυτο και εγω το τρεναρω γιατι οι πιο πολλοι μου λενε για overload εσενα πια η γνωμη σου?

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε,ξερω 3-4 ατομα με overload που εδω και κανα χρονο+ δουλευουν αψογα και πολυ καλα.

Για το αλλο δεν ξερω,μονο ονομα προσφερει μιας και απο δοκιμες δεν βλεπω να εχει βαλει κανενας.

Μην ακους για αλογα ροπες κλπ.

Γνωστο μελος εδω μεσα ειχε βγαλει 260 αλογα και πηγαινε παρεα με μαμα 170.

Εγω θα εβαζα overload γιατι ειναι φθηνο,δοκισμενο,δεν ειναι κονσερβα,και δεν ειναι καινουργιο στην αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για πρόγραμμα με το οποίο θα παίρνει αποκλειστικά 100άρα? Τα 130 ή όσα άλογα υπόσχεται ο καθένας είναι τροχό ή κινητήρα?

Πιστεύω ότι στο συγκεκριμένο μοτέρ δεν αξίζει να ασχοληθεί κανείς με βελτιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μοτερ ειναι τα αλογα,με χρηση 100σταρας.

Κοιταξε,με περιπου 1000 ευρω εχεις ενα σωστο πρωτο σταδιο με περιπου 140-145 αλογακια και πολυ ροπη.

Απο θεμα δυναμης σαφως παει μπαλα,απο θεμα αντιχης π.χ στα 150.000 ειναι κατι που θα το δειξει ο χρονος.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος βαλει prog να το πει να δοκιμασου με 1.2 tsi overload να δουμε διαφορες ;)

εχω καθαρισει ενα με overload νομιζω! περιμενω με αγωνια το πρωτο revo για να δω αν αξιζε που καθυσταρησαν 4 χρονια το βγαλουν στην αγορα! οσον αφορα τα 1,2 tsi ειμαι καθετος... οι etuners εχουν ρυθμισει αρκετα, με μερικα να φτανουν τα 150 φουλ πρωτο και να ειναι πολυ δυνατα στο δρομο. 

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι κυκλοφορουν αρκετα κριτωνεικα....

Τελευταιο μου πατημα με του μητσου το polo ειχα φαει 4 σμαξια,οχι τιποτα το τρελο.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι κυκλοφορουν αρκετα κριτωνεικα....

Τελευταιο μου πατημα με του μητσου το polo ειχα φαει 4 σμαξια,οχι τιποτα το τρελο.

ενα μαυρο polo με time attack αυτοκολλητο εχει αφησει εποχη. 

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε αποκλειστικα για χρηση 100 oct.και εγω πιστευω πως δεν αξιζει να ασχολεισε με ενα 1.2 μοτερακι,αλλα τι να κανουμε που η ζωη μας εφερε να μν μπορουμε παραπανω,αρα ας κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε για αυτο το μοτερακι μας.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

www.cargate.gr/tuning-projects/NEW-REVO-SOFTWARE/VAG-1.2-TSi.

 

ρε παιδια θα μας τρελανουν για κοιταξτε λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Και 10 αλογα κατω να ειναι, η τιμη ειναι πολυ καλη!

Επισης το 105hp σε δυναμομετρο δειχνει 115hp. Δεν ειναι τοσο απιθανο να πηγαινει 144.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.