Jump to content
meletiad

1.2 Tsi Software Απο Revo. Αξιζει Την Αναμονη?

Recommended Posts

Και εγω προς revo κλεινω μαλλον!! Βλεπω πολυ καλα τραβηγματα με 1η κ 2η ταχυτητα στα 0-100..ειναι 5ταχυτο ή 6ταχυτητο;

Γιατι εμενα γυρω στα 54 παει η 1η!!

Βενζινη 95αρα;;

Link to comment
Share on other sites

Το file ειναι 98 οκτανιων.

Ο επαναπρογραμματισμος ανεβαζει τον κοφτη στροφων, οποτε η καθε σχεση μπορει να δωσει λιγα χιλιομετρα ακομα.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δεν γίνεται καμία μηχανική επέμβαση σε μέρος του κινητήρα ή του εγκεφάλου, δεν υπάρχει καμία φυσική απόδειξη ότι έχει γίνει οποιαδήποτε τροποποίηση. Τα ηλεκτρονικά του κινητήρα συνεχίζουν να συμπεριφέρονται όπως και πριν, οποιαδήποτε προσπάθεια ηλεκτρονικής ανίχνευσης είναι αδύνατη και από τη στιγμή που δεν έχει γίνει μηχανική επέμβαση με ‘chip’ στην ECU, αυτή μπορεί να επανέλθει ανά πάσα στιγμή στην αρχική της μορφή.

Oρίστε και το λινκ που λογικά θα σου λυσει ολες τις απορίες:

http://www.cargate.gr/προιοντα-βελτιωσης/REVO_Technik/faq.html

Edited by γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Για διαβαστε και εδω... Θελω και εγω να το βαλω αλλα φοβαμαι για την εγγυηση καθότι το αυτοκινητο ειναι καινουριο..

Στην αντιπροσωπεια που ρωτησα ηταν λογικο να πουν ακυρωνεται η εγγυηση αλλα το θεμα ειναι κατα ποσο ανιχνευεται το προγραμμα..

 

Εχω διαβασει αρκετα θεματα και ακομα δεν εχω βγαλει ακρη!! 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Την εγγυηση δεν την χανεις απο την αντιπροσωπεια ή τους εργαζομενους της αντιπροσωπειας , σε καμια περιπτωση δεν βγαζουν βολτα το αμαξι και βλεπουν οτι εχει προγραμμα και λενε '' α φοραει προγραμμα τον βγαζουμε εκτος εγγυησης'' αυτοι λεφτά θα παρουν είτε το επισκευασεις εντος εγγυησης είτε εκτος εγγυησης απλα στην μια περιπτωση θα πληρωσεις εσυ και στην αλλη το εργοστάσιο .

Την εγγυηση στην κόβει το εργοστάσιο όταν η αντιπροσωπεια θα στείλει κάποιο πρωτοκολλο διαγνωσης  αν το προγραμμα φαίνεται στο πρωτοκολλο διαγνωσης τοτε σου κόβουν την εγγυηση αν οχι τοτε δεν σου κόβουν την εγγυηση .
Συνηθως οταν το προγραμμα το βάζουν απευθειας στον εγκεφαλο με boot τοτε δεν φαινεται τίποτα ενώ απο OBD φαίνεται . Επίσης παιζει ρολο τι πρωτοκολο επικοινωνιας εχει ο καθε εγκεφαλος (UDS,UDX, κλπ κλπ ) .

Για αυτο οσοι εχετε προγραμμα ή θελετε να βάλετε να έχετε στο μυαλό σας οτι οταν θα παθει κάποια βλάβη το αυτοκινητο και θέλετε να πατε στην αντιπροσωπεια πρώτα να πηγαινετε στον ανθρωπο που σας περασε το προγραμμα να σας το γυρισει στην μαμα εργοστασιακη εκδοση , μετα μπορειτε να πατε αφοβα στην αντιπροσωπεια για το θεμα που εχετε. Πολλες αντιπροσωπειες ρωτανε αν φορας προγραμμα και αν φορας σου λενε να πας πρωτα να το βγαλεις για να μην χασεις την εγγυηση .
Επισης στα σερβις τους λετε να μην τσεκαρει ο μηχανικος για Online update εγκεφαλου .


 

Link to comment
Share on other sites

Το "μαμα εργοστασιακη εκδοση" ομως απ οσο διαβασα δεν ισχυει. Με το που περασεις προγραμμα ακομα και demo αυτο αφηνει στιγμα. Δεν ξαναγινεται να βαλεις το εργοστασιακο αλλα σε γυρνανε αυτοι σε στοκ πανω στο προγραμμα. Δηλαδη εκδοση που εχουν φτιαξει αυτοι για στοκ.

Αν αυτο με τις αντιπροσωπειες ισχυει ειναι μια χαρα γιατι στο τηλεφωνο ειναι πολυ απολυτοι με το θεμα της εγγυσης οτι παυει να ισχυει.

Εγω παντως προσωπικα αν μου εβαζε η αντιπροσωπεια το προγραμμα με 105 αλογα θα ημουν απολυτα ευχαριστημενος κ δεν θα ειχα την εγνοια αν υπαρχει περιπτωση να μου βγαλει προβλημα το αυτοκινητο αλλα δεν νομιζω να το κανουν..

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου ειπε να γυρισεις με τον κοντρολλερ της revo σε στοκ.

Να βγαλεις το προγραμμα εκει που το περασες και να ξαναπερασει το εργοστασιακο.

Αφου τελειωσεις τις εργασιες στην αντιπροσωπεια ξαναπερνας το revo.

Υγ. Στα ειπε πολυ σωστα και αναλυτικα ο winner ετσι εχουν τα πραγματα.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας αμφισβητω μα ουτε εγω ειπα για controller.. Εχει δηλαδη η revo και η καθε revo το προγραμμα με το οποιο βγηκε το αυτοκινητο να μου το ξαναβαλει;

Ενας που ειχε προβλημα τον ειχαν στειλει στον αντιπροσωπο για να του βαλει το γνησιο...

 

Φιλικα παντα.

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι το πρόγραμμα της Revo για 1.2 Tsi.

Stay on topic.

Link to comment
Share on other sites

Η revo έχει και το γνήσιο μαμά πρόγραμμα και αυτό μου το έχει πει αντιπροσωπεία

Edited by nikdev
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από έμενα εδώ και αρκετούς μήνες ήμουν όλο και πιο κοντά στο να βάλω το πρόγραμμα της revo στο polo μου (1.2 tsi) όμως οι κύριοι που πήρα μια ο ένας έλεγε 140 μετά ο άλλος 145 μετά 135 λες και είναι στραγάλια..με τα πολλά αύριο μπαίνει πρόγραμμα από overload όπου ειναι και δοκιμασμένο και από φίλο με polo tsi 1.2 το οποίο στο δυναμόμετρο του maha έβγαλε 133.5 με 23.5 ροπή .ελπίζω να βοήθησα και εγώ λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να εβαζες το revo.

Πιο δυνατο ειναι

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να εβαζες το revo.

Πιο δυνατο ειναι

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Αυτο απο που προκυπτει νικο;

Θα κανονισουμε μαζωξη τα Revo με το Overload?

Θα φερω και εγω ενα φιλαρακι με Overload,και ενα με E tuners,και το δικο μου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προκυπτει απο δυναμομετρο, μετρηθηκε σε maha 143. Ενα tsi 1.2

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νικο το καλυτερο δυναμομετρο ειναι ο δρομος ????

Θα ενημερωθει το καταλληλο θεμα για αποτελεσματα κλπ.

Οποιος αλλος ενδιαφερεται,Π.μ.

Nickpolo6r μεσα απο τωρα ????

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.