Jump to content
NIKSKE

Βούλιαξε Το Πίσω Συρταράκι.

Recommended Posts

Για σας παιδιά, είμαι σχετικά νέος στο φόρουμ και νέος ιδιοκτήτης cc.

Ένας μεγάλος καραγκιόζης "φίλος" μου στην προσπάθειά του όπως μου είπε να μπεί στο αμάξι πάτησε κατα λάθος στο συρταράκι ανάμεσα στις 2 θέσεις με αποτέλεσμα να το βουλιάξει εν'μέρει...

Έχετε καμιά ιδέα για το πώς βγαίνει εντελώς για να το φτιάξω? Προσπάθησα να το βγάλω αλλά έφτασα στο σημείο να αισθάνομαι πως ασελγώ πάνω του...

Μπορείτε να το δείτε στις φώτο που ακολουθούν...

http://img689.imageshack.us/img689/1355/iipe.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/8264/rb6j.jpg

Link to comment
Share on other sites

αν σιγά σιγά το ανοίξεις και βαλεις το δάχτυλο απο μέσα ωστε να το σπρώξεις προς τα πάνω και να ¨κουμπώσει¨ νομίζω θα γίνει η δουλειά.  θέλει σπρώξιμο προς τα πάνω, αλλά μόνο άν εχεις χώρο ωστε να το σπρώξεις απο κάτω, ανοίγοντάς το σιγά σιγά προς τα πίσω ωστε να βρει πάλι το σιδηρόδρομο-την σχισμή που γλιστράει το κάλυμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ασελγείς. Και να το βγάλεις άχρηστο ειναι γιατι παει πακετο όλο σαν κουτί οπότε ίδια πρόσβαση θα έχεις.

 

Δοκίμασε με κάτι ΦΑΡΔΥ (όπως σπάτουλα) και αν μπορείς τύλιξε την με μια στρώση χαρτοταινία ώστε να μην πληγώσεις άλλο το πλαστικό. Βάλτην στο σημειο (ελαφρά) που έχει καθήσει και άνοιξε το ΓΛΥΚΑ μπας και μπορεσει το "δοντάκι" του συρόμενου να κουμπωσει ξανα στη ράγα ;)

 

Εϊναι μαλακό πλαστικό οπότε με μπρος-πίσω που ειπωθηκε παιζει να σπασει τιποτα οπότε προσοχή

Link to comment
Share on other sites

Guest tanasi

Ναι Δοκίμασε με κάτι ΦΑΡΔΥ................ ώστε να μην πληγώσεις άλλο ............. Βάλτην στο σημειο (ελαφρά) .....................και άνοιξε το ΓΛΥΚΑ   ;)

 

Εϊναι μαλακό ...............παιζει να σπασει τιποτα οπότε προσοχή

 

Αχ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά...

Το έκανα με κάτι φαρδύ και λεπτό συνάμα.

 

Κάτι ακόμα...

Το συρταράκι αυτό και γενικά όλο το ντουλαπάκι-θήκη δεν γίνεται να βγει μπας και κονομήσουμε καμιά θέση? :sorry::acute:

Edited by NIKSKE
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αρρωστιαρη χαζοδίκη και χασάπη... είδατε ότι ο άνθρωπος μια χαρά το έλυσε το πρόβλημα του ;)


Κάτι ακόμα...

Το συρταράκι αυτό και γενικά όλο το ντουλαπάκι-θήκη δεν γίνεται να βγει μπας και κονομήσουμε καμιά θέση? :sorry::acute:

Σε ταπετσέρη για να σου το γεμίζει κιόλας ΑΛΛΑ... δεν θα έχεις ζώνη ασφαλείας για τον μεσαίο, και φυσικά σε έλεγχο απο αστυνομία θα εισαι παράνομος μιας και η άδεια κυκλοφορίας σου αναγράφει ότι το αμάξι ειναι 4-θέσιο.

 

Εναλλακτικά ψάχνεις για μεταχειρισμένο ή καινούργιο κάθισμα από την 5-θεσια έκδοση του CC ;)

Link to comment
Share on other sites

και ενα φιλος μου ενδιαφεροταν  για τι πισω καθησμα στο cc του, να το κανει 5θεσιο. νομιζω 1.200 ευρω του ειχαν πει στην αντιπροσωπια για ολοκληρο το πισω καθησμα μαζι με ζωνες ασφαλειας, κομπλε. τωρα αν μπορει να αλλαξει η αδεια κυκλοφοριας δεν το ξερω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.