Jump to content
Quattro81

Τι Παιζει Μετα Νεα Συστηματα Του Golf 7?

Recommended Posts

Τι να παιζει Play starion

χαχαχα,δάκρυσα ρε φίλε

Link to comment
Share on other sites

ηλεκτρονικο χειροφρενο, start-stop , auto - hold ? 

Τι να κάνουμε ρε αδερφέ, αυτά είναι τα έξτρα την σήμερον ημέραν...   ...στα 80's ήταν το τασάκι ή τα κουρτινάκια και στα 90's τα ηλεκτρικά παράθυρα... :goodjob:

 

Υ.Γ. Πάντως ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΟΤΣΑΔΟΡΟΣ στο Golf 7, μην ανησυχείτε οι traditional οδηγοί....

Link to comment
Share on other sites

ηλεκτρονικο χειροφρενο, start-stop , auto - hold ? 

 

ηλεκτρονικο χειροφρενο = Αν  δεν εχεις δύναμη να τραβήξεις το κανονικό χειρόφρενο

start-stop  = Αν έχει καβούρια η τσέπη σου και θες να κερδίσεις 100ml βενζίνη ανά 100χμ, ενώ έδωσες 25.000 για να πάρεις το golf

auto - hold = Αν δεν μπορείς να ξεκινήσεις στην ανηφόρα και σου σβήνει

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ηλεκτρονικο χειροφρενο = Αν  δεν εχεις δύναμη να τραβήξεις το κανονικό χειρόφρενο

start-stop  = Αν έχει καβούρια η τσέπη σου και θες να κερδίσεις 100ml βενζίνη ανά 100χμ, ενώ έδωσες 25.000 για να πάρεις το golf

auto - hold = Αν δεν μπορείς να ξεκινήσεις στην ανηφόρα και σου σβήνει

δηλαδη αν καποιος εχει στο αμαξι του

ηλεκτρικο χειροφρενο ειναι ψοφημι

πσαρτ στοπ ειναι τσιφουτης και 

αυτο χολντ ειναι ανικανος

και εγω ελεγα για ποιο λογο τα εχει αυτα το αυτοκινητο μου, ευχαριστω που με ανοιξες τα ματια φιλε

Link to comment
Share on other sites

ηλεκτρονικο χειροφρενο = Αν  δεν εχεις δύναμη να τραβήξεις το κανονικό χειρόφρενο

start-stop  = Αν έχει καβούρια η τσέπη σου και θες να κερδίσεις 100ml βενζίνη ανά 100χμ, ενώ έδωσες 25.000 για να πάρεις το golf

auto - hold = Αν δεν μπορείς να ξεκινήσεις στην ανηφόρα και σου σβήνει

Ζήλια=να σχολιάζεις τους άλλους γιατί δεν έχεις 25.000 χιλιάρικα να παρεις το 6-7ρι και μένεις με την ΤSI-ΜΠΆΕΙ λάδια golf 5.

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

ηλεκτρονικο χειροφρενο, start-stop , auto - hold ? 

ρε φιλε γινε λιγο ποιο συγκεκριμενος. τι θελεις να μαθεις ; τι δουλεια κανει το καθενα, αν ειναι αξιοπιστα, πως δουλευει το καθενα κτλ

Link to comment
Share on other sites

Ζήλια=να σχολιάζεις τους άλλους γιατί δεν έχεις 25.000 χιλιάρικα να παρεις το 6-7ρι και μένεις με την ΤSI-ΜΠΆΕΙ λάδια golf 5.

 

 

Γελάσαμε πάλι να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Εσύ και ο Playmaker απο πάνω,έχετε κάνει ένα τσιφλικάκι εναντίων του 7ριού,και γενικά οτι καινούργιο βγαίνει εκτός απο την *μη επιτρεπόμενη λέξη* που οδηγάτε.

 

Δυστυχώς,είστε τόσο μίζεροι που αντί να συνχαρείται κάποιους συν-φορυμίτες που έχουν τα @@ σε τέτοια περίοδο και δίνουν 25.000 χιλιάρικα κάθεστε ξεκατινιάζεστε σαν τις γκομενίτσες με την τσιχλόφουσκα.

 

Μπορείται λίγο ακόμα να ρίξετε το επίπεδο σας :clapping:


Ποια ζήλια ρε ...σιγά το Κούβα λες και ένα κανένα exotic car ...απλώς έχει καταντήσει gadget

Πές μου όποτε θές να πάμε μια βόλτα πεντέλη με τον δικο σου κουβά να σου κάνω ένα Exotic Sex.

Link to comment
Share on other sites

ηλεκτρονικο χειροφρενο = Αν  δεν εχεις δύναμη να τραβήξεις το κανονικό χειρόφρενο

start-stop  = Αν έχει καβούρια η τσέπη σου και θες να κερδίσεις 100ml βενζίνη ανά 100χμ, ενώ έδωσες 25.000 για να πάρεις το golf

auto - hold = Αν δεν μπορείς να ξεκινήσεις στην ανηφόρα και σου σβήνει

Είσαι θεός αγόρι μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εσύ και ο Playmaker απο πάνω,έχετε κάνει ένα τσιφλικάκι εναντίων του 7ριού,και γενικά οτι καινούργιο βγαίνει εκτός απο την *μη επιτρεπόμενη λέξη* που οδηγάτε.

 

Δυστυχώς,είστε τόσο μίζεροι που αντί να συνχαρείται κάποιους συν-φορυμίτες που έχουν τα @@ σε τέτοια περίοδο και δίνουν 25.000 χιλιάρικα κάθεστε ξεκατινιάζεστε σαν τις γκομενίτσες με την τσιχλόφουσκα.

 

Μπορείται λίγο ακόμα να ρίξετε το επίπεδο σας :clapping:

Πές μου όποτε θές να πάμε μια βόλτα πεντέλη με τον δικο σου κουβά να σου κάνω ένα Exotic Sex.

 

To ανώτερο επίπεδο σου κάνει μπαμ, γιατί να το κρύψεις άλλωστε, σε τιμά.

 

Συνθέτεται δε από προσωπικές επιθέσεις, χυδαιολογίες, παραρια και ολα οσα μπορούν να ακολουθήσουν ενα υψηλό επίπεδο συζητήσεις απο μέρους σου.

 

Μπράβο στην μόρφωση σου

Link to comment
Share on other sites

To ανώτερο επίπεδο σου κάνει μπαμ, γιατί να το κρύψεις άλλωστε, σε τιμά.

 

Συνθέτεται δε από προσωπικές επιθέσεις, χυδαιολογίες, παραρια και ολα οσα μπορούν να ακολουθήσουν ενα υψηλό επίπεδο συζητήσεις απο μέρους σου.

 

Μπράβο στην μόρφωση σου

Μάλλον το δικό σου επίπεδο δεν σου επιτρέπει να απαντήσεις.

 

To ανώτερο επίπεδο σου κάνει μπαμ, γιατί να το κρύψεις άλλωστε, σε τιμά.

 

Συνθέτεται δε από προσωπικές επιθέσεις, χυδαιολογίες, παραρια και ολα οσα μπορούν να ακολουθήσουν ενα υψηλό επίπεδο συζητήσεις απο μέρους σου.

 

Μπράβο στην μόρφωση σου

Link to comment
Share on other sites

Εσύ και ο Playmaker απο πάνω,έχετε κάνει ένα τσιφλικάκι εναντίων του 7ριού,και γενικά οτι καινούργιο βγαίνει εκτός απο την *μη επιτρεπόμενη λέξη* που οδηγάτε.

Δυστυχώς,είστε τόσο μίζεροι που αντί να συνχαρείται κάποιους συν-φορυμίτες που έχουν τα @@ σε τέτοια περίοδο και δίνουν 25.000 χιλιάρικα κάθεστε ξεκατινιάζεστε σαν τις γκομενίτσες με την τσιχλόφουσκα.

Μπορείται λίγο ακόμα να ρίξετε το επίπεδο σας :clapping:

Πές μου όποτε θές να πάμε μια βόλτα πεντέλη με τον δικο σου κουβά να σου κάνω ένα Exotic Sex.

για να μιλήσω τη γλώσσα σου Κούβα λέω και το δικό μου μάμα απλά το 7 ειναι κουβας με gadget που επιβάλει η εποχή ...φίλε δεν ξέρω αν έχεις ιδέα αλλα 25.000 ειναι λίγα για αμάξι που δεν θ μαι κουβασ!απλά σ αυτή τη χώρα εσυ το βλέπεις σαν διαστημόπλοιο ε κ με τόσα σύστηματα λογικό..δεν πήρε κ golf r ούτε κάν gti χαλάρωσε

Φυσικά τα 25.000 ειναι πολλα για τη χώρα μας πλέον αλλα υπάρχουν κ αλλα αυτοκίνητα δυστυχώς για σένα

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

γκαγκαγκα .. δακρυσε ο μότρα 

γκαγκαγκα .. δακρυσε ο μότρα 

 

Greek please

Link to comment
Share on other sites

Με εξαίρεση το Νίκο που απλώς βγάζει μια ξινίλα, οι άλλοι..... θα πω απλά μαζέψτε τις, μην τις πατήσετε και σκοντάψετε... Προς τι οι επιθέσεις και η γλώσσα του Μπουρναζίου; Κατ ' αρχάς ο op δεν έθεσε σαφώς την ερώτηση. Επίσης ο Νίκος, όπως και άλλοι, δε λένε ότι το mk5 είναι καλύτερο από το mk7, απλά απογοητεύτηκαν από τα σύγχρονα VW και δε θέλουν να την πατήσουν και άλλοι που γλυκάθηκαν με τα γκάτζετ και τα ψιψιψίνια(εκτός και αν κατάλαβα λάθος).

 

Ενδεικτικά, πέρυσι άλλαξα αντλία νερού (τα παιξε η αντλία, δεν έχω κομπρέσσορα) και η καινούρια (ανακατασκευής) σφυρίζει στο ρελαντί όταν ζεσταθεί, όπως σε πολλά Golf στο Αμέρικα. Βαρεθήκαμε την (μη) ποιότητα της VW, αλλά δε σημαίνει ότι πρέπει να κάνουμε κατήχηση ή πολεμική σε υποψήφιους κατόχους, παρ'όλ' αυτά πρέπει να λέμε τις εμπειρίες μας και ο καθένας ζυγίζει τις αποφάσεις του.


ηλεκτρονικο χειροφρενο, start-stop , auto - hold ? 

1) Ακόμα και οι τύποι στο Top Gear το θάβουν, διότι πολύ απλά... δε μπορείς να κάνεις J-turns.

2) Οικονομία σε φανάρια που αργούν, αλλά η μπαταρία θα τελειώσει μια ώρα αρχύτερα (πρόσφατη εμπειρία σε Mito)

3) Νομίζω στα VW ρυθμίζεται η χρονική διάρκεια, γιατί αν διαρκεί πολύ, μπορεί να γίνει σπαστικό. Νομίζω το πιο χρήσιμο από τα 3.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ με την σειρά μου οτι το ηλεκτρονικό χειρόφρενο δεν είναι όπως αυτα που έχω δει μέχρι τώρα που αρχίζουν τα μπιπ μπιπ μπιπ  και μετά απο λίγο πιάνουν! Αν είσαι εν κινήσει και το τραβήξεις πάνω πιάνει κατευθείαν και με το που το αφήσεις σταματάει!!

Αυτό βέβαια είναι και λίγο επικίνδυνο... Και εγώ που έχω το 7αρι μου φαίνεται πολύ λάθος κίνηση το ηλεκτρονικό χειρόφρενο... Τουλάχιστον στο gti θα έπρεπε να υπάρχει επιλογή και να μην είναι στα στανταρ!

 

Το start-stop το χρησιμοποιώ μόνο όταν έχει πολύ κίνηση και είμαι σταμάτα ξεκίνα γτ μειώνει σημαντικά την κατανάλωση αλλιώς είναι πάντα στο off, οπότε αν δεν κινήσαι μέσα στην πόλη καθημερινά είναι άχρηστο.

 

To auto hold είναι απλα γ@@@το!! Μεγάλη ευκολία για μέσα στην πόλη.... Με το που σταματήσεις κάπου παίρνεις το πόδι απο τ φρένο και δεν πάει πουθενά(δεν είμαι υπερβολικός! Τώρα που μου έχει γίνει συνήθειο το εκτιμάω!!)...

Link to comment
Share on other sites

Το start stop το χρησιμοποιείς λάθος. Αν και η VW συνιστά τη μόνιμη χρήση του από ερώτηση που έκανα σε μηχανικούς της VW η γνώμη όλων είναι πως όταν έχει πολύ κίνηση τότε πρέπει να το έχεις απενεργοποιημένο. Το ενεργοποιείς μόνο σε νορμάλ καταστάσεις. Δηλαδή αν είσαι π.χ στη Σταδίου μεσημέρι με φουλ κίνηση και σταμάτα ξεκίνα κάθε 20 δεύτερα τότε πρέπει να το έχεις στο off. Αν σταματάς στο φανάρι και περιμένεις μέχρι πότε θα ανάψει τότε το έχεις on.

Link to comment
Share on other sites

Το start stop το χρησιμοποιείς λάθος. Αν και η VW συνιστά τη μόνιμη χρήση του από ερώτηση που έκανα σε μηχανικούς της VW η γνώμη όλων είναι πως όταν έχει πολύ κίνηση τότε πρέπει να το έχεις απενεργοποιημένο. Το ενεργοποιείς μόνο σε νορμάλ καταστάσεις. Δηλαδή αν είσαι π.χ στη Σταδίου μεσημέρι με φουλ κίνηση και σταμάτα ξεκίνα κάθε 20 δεύτερα τότε πρέπει να το έχεις στο off. Αν σταματάς στο φανάρι και περιμένεις μέχρι πότε θα ανάψει τότε το έχεις on.

Μα αν δεν συνίσταται να χρησιμοποιείται σε περιπτώσεις υπερβολικής κίνησης τότε ποιός ο λόγος που υπάρχει?

Edited by wolfsburg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν αναφέρει κανείς πάντως για το σύστημα start - stop είναι ότι μειώνει ραγδαία την ζωή της μπαταρίας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.