Jump to content
jimakos75

Κωδικος Προεντατηρων Ζωνων Μκ4 Golf

Recommended Posts

Καλησπερα,

Ειμαι στη διαδικασια ευρεσης ζωνων με προεντατηρες για να λειτουργουν οι πλαινοι αεροσακοι και κατα συνεπεια και οι μπροστινοι. Τι κωδικο εχουν και που μπορω να τους βρω? Το αμαξι ειναι το Golf GTI του 2000. Aν εχετε κανενα λινκ να τους βρω , θα βοηθουσε πολυ. 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Θα τα βρούμε και για σένα λίγο υπομονή να το ψάξω οκ

Εδώ έχει το δικό μου προεντατιρες του 2000 έκδοση Comfort Line τα μόνα που μου λείπουν είναι η η ακόμα 4 αερόσακοι οροφής η 2 πάνω από της ζώνες εμπρός και στης κολόνες του μπαμπριζ για να έχω τους 8

Εδώ έχει το δικό μου προεντατιρες του 2000 έκδοση Comfort Line τα μόνα που μου λείπουν είναι η η ακόμα 4 αερόσακοι οροφής η 2 πάνω από της ζώνες εμπρός και στης κολόνες του μπαμπριζ για να έχω τους 8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Ειμαι στη διαδικασια ευρεσης ζωνων με προεντατηρες για να λειτουργουν οι πλαινοι αεροσακοι και κατα συνεπεια και οι μπροστινοι. Τι κωδικο εχουν και που μπορω να τους βρω? Το αμαξι ειναι το Golf GTI του 2000. Aν εχετε κανενα λινκ να τους βρω , θα βοηθουσε πολυ. 

Ευχαριστω πολυ.

που ξερεις οτι δεν εχεις προεντατηρες?

Link to comment
Share on other sites

Το αμάξι μου ήταν 1400 και πήρα τα πάντα από ένα τρακαρισμένο 1800 τούρμπο αλλά επειδή είχε εμπλακεί σε ατύχημα έβαλα τις ζώνες από το 1400 στο δικό μου και τώρα για να είναι λειτουργικοι οι αερόσακοι μου πρέπει να βρω ζωνες με προεντατηρες. Βρισκω μεταχειρισμενους απο ebay αλλά πρέπει να ξέρω το νουνερο serial number που πρέπει να έχουν. Δεν το ξέρω ομως γιατί δεν έχω τους παλιούς προεντατηρες. Μπορώ να μάθω το serial number τους ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα ψαχνω τους αριθμους πανω στις ζωνες. Εχω βρει τα νουμερα απο το ebay που πουλανε καποιοι αλλα δεν στελνουν στην Ελλαδα. 1J3 857 705k και 1J3 857 706k .

Νομιζω οτι αυτα ειναι που ψαχνω για 3πορτο.

Απλα πρεπει να το σιγουρεψω με καποιον τροπο. Αυτες τις εικονες απο που τις βρηκες?

Μπορω να δω ετσι ολο το αμαξι σαν service manual ας πουμε ?

 

Υπαρχει καποιος που μπορω να του δωσω το πλαισιο και να μου πει τους αριθμους απο τις ζωνες που πρεπει να εχω ? Γενικα, μεταχειρισμενες τετοιες ζωνες με προεντατηρες που μπορω να βρω εδω στην αθηνα?

Edited by jimakos75
Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός που ψάχνεις βρίσκεται στο λευκό καρτελάκι της φωτογραφίας. Άλλες φορές το καρτελάκι είναι χρώματος μαύρου με γκρίζα γραμματοσειρά. Επειδή ζήτησες να μάθεις πως βγαίνουν τα πλαστικά απο τις κολώνες γι αυτο σου τις εδωσα. Όσο για τους πωλητές που δεν στέλνουν Ελλάδα με ενα μήνυμα μπορείς να τους το ζητήσεις και να σου απαντήσουν αρνητικά ή θετικά.

http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/fuQAAMXQVERSqhcS/$_3.JPG
http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/N5UAAOxydlFSqhcM/$_3.JPG

Εσύ θέλεις για 3πορτο ή 5πορτο;
Μόνο με αριθμό πλαισίου μπορείς να πας σε αντιπροσωπεία και να είσαι σίγουρος για το τι φοράει το αυτοκίνητο.

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η αντιπροσωπεια δεν μου δινει η επιβεβαιωνει τους αριθμους serial numbers των ανταλλακτικων, λενε ειναι πολιτικη της εταιριας....

Για 3πορτο ψαχνω. Αν ξερει καποιος που να βρω, θα ηταν οτι πρεπει για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η πολιτική πρέπει να είναι καινούργιο φρούτο..Με το να σου δώσουν τους κωδικούς σου δίνουν την δυνατότητα να αναζητήσεις άλλες φθηνότερες πηγές ανταλλακτικών όπως το ιντερνετ..Ο νοών...νοείτω ;)

Link to comment
Share on other sites

χαζομαρες για να μην σε βοηθησουν εγω πηγα και τους ρωτισα για κατι πραγματα και κατευθειαν μου ειπαν αν υπαρχει και εμενα για την αλαγη συνεμπλοκ μου ειπε ο συμβουλος service δεν χρειαζεται να σου πω τι ακριβως θα αλαχτουν ωριστε το site http://www.partsbase.org/vw/golf-variant-4motion-golf-eu/


Αυτή η πολιτική πρέπει να είναι καινούργιο φρούτο..Με το να σου δώσουν τους κωδικούς σου δίνουν την δυνατότητα να αναζητήσεις άλλες φθηνότερες πηγές ανταλλακτικών όπως το ιντερνετ..Ο νοών...νοείτω ;)

για αυτο υπαρχουν τα φορουμ τι αν περιμεναμε απο της αντιπρωσωπειες φεξε μου και γλυστρισα

Edited by BILL5
Link to comment
Share on other sites

Oυτε εμενα μου δινουν.....παιρνεις ενα μαγαζι που δουλευει Ετκα,και του λες δωσε μου τον κωδικο για να δω αν ταιριαζει.......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.